Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

Recenze uživatele hony23 k tomuto seriálu (4)

Papírový dům (Netflix verze) (2017)

Podrobnější hodnocení si nechávám do jednotlivých sezon, ale nevzpomám si na jiný seriál, který by mě bavil víc. Naprosto skvělé! ()

Série 3 (2019) (S03)

Sláva, máme tu dlouho očekávané 3.pokračování. Tvůrci rozhodně nestáli před lehkým úkolem. Udržet laťku znovu tak vysoko se zdálo skoro nemožné a navíc to, že ve 2.sérii nechali zemřít možná nejoblíbenější postavu, vyvolalo dilema, zda a jak jí vrátit do série třetí. No musím říci, že nakonec se obojí docela povedlo, byť první půlka 3.řady o něco slabší byla a scénáristé navazovali na vlastně ukončený děj trochu krkolomně. Závěrečné díly ale přinesly opět dechberoucí podívanou a i proto považuji za nelidské týrání své osoby to, že série skončila vlastně uprostřed strhující akce a veškeré otázky zůstaly nezodpovězeny. Ne, to se opravdu nedělá, to je jak kdyby se milenka těsně před vyvrcholením zvedla a řekla, že to přijde za rok dokončit! Čekání na 4.sérii bude nekonečné :-( ()

Série 4 (2020) (S04)

Tenhle seriál je pro mně prostě srdeční záležitostí. A to i přesto, že bych na něm našel spoustu chyb. Do děje občas vstupuje faktor náhody a spousta věcí je ve skutečnosti nereálných, např. operace prostřelené plíce bandou amatérů konzultovaná s chirurgem přes Skype. Může vám lézt také na nervy neustálé řešení osobních vztahů ve chvíli, kdy je potřeba se koncentrovat na boj s nepřítelem. Jenomže přesto děj hltáte napnutý jak struna, protože neustále vznikají nové krizové situace a vy víte, že se tvůrci v této dechberoucí pohádce pro dospělé nebojí občas obětovat některou z vámi oblíbených postav. Čtvrtou řadu jsem zhltnul za jediný den a protože ta opět končí v tom nejnapínavějším okamžiku, nedočkavě budu vyhlížet další pokračování. ()

Série 5 (2021) (S05)

Přesně ten případ, kdy tvůrci promarnili možnost ukončit seriál včas. Kdyby to udělali po loupeži v tiskárně cenin, měli by na kontě famózní a kultovní záležitost. Pokračování v bance bylo sice od počátku slabší, přesto dlouho přinášelo nadstandardní podívanou. A pak přišla 5. série. Chování lupičů i policie postavené na hlavu, uprostřed rozpoutané války se pořád řeší nějaké milostné avantýry a ždímají se divácké emoce neustálým vzpomínáním na padlé. Děj naprosto ztratil tempo nudnými flashbacky, bez kterých mohla být závěrečná řada klidně o 2 díly kratší. Konec se zkrátka nepovedl. Něco se proslýchá, že tvůrci plánují nový seriál, který bude věnován pouze postavě Berlína, miláčka diváků z první loupeže. Osobně jsem k tomuto nápadu dost skeptický a toto téma mi přijde vyčerpané, ale nechme se překvapit. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi