Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

Recenze uživatele IZFNP k tomuto seriálu (5)

Papírový dům (Netflix verze) (2017)

Seriál som dlho ignornovala, asi som nemala náladu na španielske bankové lúpeže. Jo, bola som hlúpa, mea culpa. Na druhú stranu som rada, že som väčšinu seriálu nemusela čakať na nové série, pretože Papierový dom mi už pár epizódami zobral dych a tie 4 série som dala za týždeň. V mojej vlastnej televíznej knižnici je La casa de papel seriálové prekvapenie roka. Úroveň produkcie, chytrosť scenára, prekombinované zápletky, spot-on herci hrajúci zábavne napísané postavy, k tomu napätie, zvraty a na televíziu výnimočne epické momenty? Uf. Nebudem seriálu vyčítať jeho občasnú uletenosť, je to predsa súčasť žánru, ukážte mi jeden seriál/film o heiste, ktorý chvíľami nie je mimo. Ale veď o tom to je :) Za mňa krásnych 90%. Och a tá španielčina ♡ ()

Série 1 (2017) (S01)

V mojej televíznej knižnici je La casa de papel seriálové prekvapenie roka 2020 (oneskorene a o to viac, že som seriál 3 roky ignorovala). Úroveň produkcie, inteligencia scenára, spot-on herci hrajúci skvelo napísané postavy a 13 epizód plných napätia, zvratov a epických momentov? Krásnych 10/10. Och a tá španielčina ♡ ()

Série 2 (2017) (S02)

Pokračovanie famóznej prvej série nesklamalo. Zakončiť svoj prvý heist sa Profesorovej crew podarilo so cťou a ja sa teším na to, čo príde ďalej. ()

Série 3 (2019) (S03)

La casa de papel pokračuje v krasojazde. Áno, pribudli veci, ktoré sú len na efekt, pribudli zádrhely v logike a postavy majú občas sklony chovať sa ako telenovelové telatá. Ale to má jednoduché odôvodnenie - seriál prvými dvomi sériami nastavil laťku tak vysoko, že je ťažké prísť s ďalšími dvomi sériami, ktoré nebudú diváka nudiť a posunú heist vyššie. Takže áno, chyby sa tu nájdu. Nájde sa tu však aj kopec vymakaných momentov, po technickej stránke nemám čo vytknúť, postavy bavia (hlavne nová inšpektorka je rana do čierneho), herci (noví i starí) bavia a napätie je chvíľami až neúnosné. Väčšia pozornosť sociálnej situácii je zaujímavá a v momentoch ala V for Vendetta som mala zimomriavky. Za mňa teda stále krásnych 5 hviezd, pretože rada nad nedokonalosťami prižmúrim oči - niektoré seriály si to zaslúžia. ()

Série 4 (2020) (S04)

Ako televízna zábava je to stále naprosto božské, bohužiaľ inteligencia (všetkého: scenára, postáv, diváka) tu začína byť problém. Inteligencia scenára klesá, inteligencia postáv občas naprosto chýba a inteligencia diváka nepustí nad tým mávnuť rukou. Nelogickosti a scenáristické barličky, hlavne keď divák spomenie na famózne chytrú prvú sériu, veľmi zamrzia. Nakoľko som ale zastáncom toho, že prvoradá je zábavnosť seriálu i na úkor občasných blbín, obzvlášť v tomto žánre, hodnotím sériu stále na 4 hviezdy. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi