Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

Recenze uživatele Mamlas k tomuto seriálu (6)

Papírový dům (Netflix verze) (2017)

Celkové zhodnocení seriálu po 5 sériích je za mě rozpačité. Na jednu stranu prima námět, dokonce 2x, filmařsky téměř OK, kromě trapné akce, na druhou stranu tady máme 80% žvatlacího prudícího balastu a tom, jak se kdo cítí, s kým kdo souloží a co si kdo o kom či o čem myslí. Kdyby to byly všechno jen pouhé 2 celovečerní filmy, prostě jednička a dvojka, bylo by zřejmě prima podívání. V tomhle provedení je to však jako velmi dobrý panák alkoholu naředěný 3 deci špinavé kalné vody. (24%) ()

Série 1 (2017) (S01)

Po nadějném začátku 1. série v prvních 2 dílech pak už následuje jen zbytečný a sociální balast, otravný, nudný, užvaněný a rozplizlý. Věřil jsem, že na konci série to už nějak skončí. Bohužel. (25%) ()

Série 2 (2017) (S02)

Ve 2. sérii přetrvává sociální vykecávačka, zabíjí to délka, nuda a žvatlání. Tato série je trochu hutnější než ta první. (29%) ()

Série 3 (2019) (S03)

3. série začala nadějně a hodně mě bavila. Vydrželo to je chvíli. Pak už Netflus pokračoval tak, jak to umí nejlíp, tzn. nahradit smysluplný děj a akci řešením vztahů zúčastněných a balastem nekonečného žvanění o zbytečnostech. Ten ansámbl červených punkáčů mě svým přístupem postupně přesvědčil, abych začal fandit policii a přivítal jejich vyhlazení. Série klasicky neskončila nijak, tedy se prodá i jistě hrubě nadbytečný počet dílů ze série další. (37%). ()

Série 4 (2020) (S04)

Když to shrnu, tak je 4. série patetická sociální vykacávačka záplatovaná rádoby akcí, aby se neunudili i ti nejskalnější fandové. Nikam to nesměřuje, jen se to převaluje na místě. Prvních 6 dílů je zhola zbytečných, zbylé jsou taky na nic, ale aspoň se hneme z místa. Nejslabší série a ano, tímto to stále nekončí, bo to tradičně žádný konec nemá. Tedy se ještě prodá další přehršel vycpávek i v další sérii. Kladu si otázku, kdy ty červené zločince konečně zlikvidují, aby se to mohlo s rozumem uzavřít. (15%) ()

Série 5 (2021) (S05)

Série 5. plynule navazuje na předchozí sérii, která šla od desíti k pěti a tahle poslední jde od čtyř k nule. Prvních 8 dílů páté série je mix španělské telenovely, sociálního dramatu a céčkové akce doplněné velikou kupou dechberoucích blbých keců. To podle mě dovedlo tento seriál už hluboko pod hranu snesitelnosti. Poslední dva díly ho ale zachránily a vypadá to na skoro důstojný konec. Škoda těch 80% balastu. (16%) ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi