Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Na počátku případu stojí anonym, který upozorní policii na příliš nákladný život Dagmar Králové, laborantky Chemotexu. Ta zjistí, že dívka si opravdu žije nad poměry a až příliš často objíždí hotely v okolí, kde se však nikdy dlouho nezdrží. Kapitán Záruba se rozhodne ženu předvolat a záležitost s anonymem ukončit. Králová má mezitím ostrou hádku s inženýrem Vaněčkem, který si v domku na předměstí zřídil pokoutní výrobnu alkoholu. Příčinou je mentálně opožděný řidič Eda Pelc, který přivezl kradené zásoby čistého lihu až k němu na dvorek. Ten cestou zpátky zastaví stopařce, kterou začne obtěžovat a když se dívka brání, nešťastnou náhodou ji uškrtí bezpečnostním pásem. Když se Králová zmíní o svém předvolání, vyvolá tím mezi všemi, kdo se na nelegální výrobě a prodeji alkoholu podílí, zmatek a ředitel hotelu Černý, který je šéfem celé bandy, se rozhodne výrobu ukončit a všechny zásoby zničit. Další den ráno je poblíž místa, kde policie nalezla zavražděnou stopařku, objevena druhá mrtvá žena, Dagmar Králová. Zpočátku se sice zdá, že obě zabil stejný pachatel, tuto domněnku však vyvrátí pitva. A tak se rozjíždí pátrání po dvou vrazích, jehož prvním výsledkem je odhalení pokoutní výroby alkoholu. Od té chvíle je už jen otázkou času, kdy si kriminalisté dají všechny části mozaiky zločinu dohromady a odhalí pachatele. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (66)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

První půle patří Regině Rázlové. Vystavuje své dokonalé nohy, výstřih, do kterého by se vlezla vrátnice Chemotexu i s vrátným a závorou a při tom pojídá jahody skoro stejně vyzývavě jak Máša z ruského ministerstva zahraničí. Není se co divit, že slabomyslný šofér Lábus zapojí hadici a dostane sexuální choutky! A jak se nakupí mrtvoly jedna na první, převezmou otěže vzájemně si nepřející vyšetřovatelé s pestrými vázankami.. Jistou vadou je, že divák je před nimi pořád o krok napřed a společně se řeší jen motiv druhého mordu. Na druhou stranu překvapí zanedbatelné zabarvení jak ideologické, tak „clooneyovské“ u hlasu mladého Kanyzy a úplně poslední scéna přinese zamyšlení nad podobou příčiny, která to všechno rozjela. Byl to anonym, nebo chutě starého Brouska na „tuzexovou fasádu“..? ()

dyfur 

všechny recenze uživatele

Môj 600-stý koment: Výborná detektivka.Príjemná hudba kvalitný scenár,kvalitný herci,prekvapivý záver - a hlavne má to tú atmosféru akú ma mať správna detektivka.I teraz pozerám.Páčilo sa mi to kedysi a teraz ešte. viac.moja zaujímavosť: Všetky pesničky vo filme spieva Olga Blechová-Matušková, ktorá stvárnila i jednu z vedľajších postáv. (Zdroj: novinky.cz) (dyfur) ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Rajcovní Regina Rázlová, pohledná mladá Blechová, úlisný Menšík, bláznivý magor Lábus a horlivý Jelínek s Hlušičkou – hlavní domény této československé kriminálky (dramatu). Jen škoda, že to nemělo lépe propracovanou atmosféru po celou dobu, zvláště pak druhá (temnější - pátrací) polovina mi přišla slabší než ta první „rozjížděcí“, kde se to točilo hlavně okolo sukýnky, výstřihu a spodního prádla Rázlové… ()

Hennes 

všechny recenze uživatele

Kriminálka sedmdesátých let, která patří k těm méně vysílaným. Ač se nejedná o převratný snímek a je to poměrně jednoduchá zápletka, je to taková pohodovka nedělního odpoledne. Výborné herecké obsazení a hubený Jiří Lábus v záporné roli, která je ale jiný "šálek" než Rumburak. V dnešní době, kdy proběhla republikou metanolová aféra s mnoha mrtvými, je tento snímek obrázkem o tom, že kšefty v této oblasti, tu kvetly již dávno. Vše doplněno neustálými záběry kamery na dekolt Reginy Rázlové. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele

Řemeslně poměrně slušně natočená detektivka, která poněkud upomíná, patrně dokonce vědomě, na nejlepší kousky režiséra Petr Schulhoffa. Samozřejmě nedosahuje jeho kvalit, chybí například zajímavější a zapamatovatelnější typy policistů a ani zápletka není dvakrát povedená. Sympatické jsou ovšem herecké výkony většiny "záporáků" a velmi slušná je i černobílá kamera. Celkový dojem: 70% ()

Galerie (41)

Zajímavosti (3)

  • Filmovalo se v Čáslavi, Dobříši, Benešově a Děčíně. (M.B)

Reklama

Reklama