Sympaticky neambiciózní kleiniáda, jakých byly v jinačích časech plné biografy. Odpustím si původně plánované rozsáhle láteření v tom smyslu, že se již řemeslně důstojně zvládnutý detektivní eskapismus tohoto typu netočí, a že by to mohla být pro mnohé nadějné autory slušná škola a diváci by nemuseli z nouze konzumovat nedopečené kriminální seroše. Nešť. Zatykač na královnu navíc vyzdvihuje nad průměr několik jednotlivostí. Scénář sice jako většina Kleinových produkcí slyšitelně brnká na disonantní prorežimní strunku, když tepe hospodské a jiné kryptoživnostníky, zatímco notorické fízly obestírá aureolou svatosti, ale vcelku sympaticky se vyhýbá žánrově obvyklému jasnému vykreslování klíčových postav na dobré a zlé. Právě to do samého závěru produkuje slast nejistoty ohledně identity pachatele, a o tu jde, shodněme se, především. Zatykač je ovšem také nesmyslně skvěle obsazen do poslední pidiroličky a nikdo se ani v příspěvku do pokleslého žánru nefláká. Kromě prvotřídní Reginy Rázlové, která propůjčuje titulní postavě hloubku výrazně nad scénář, zasluhuje zvláštní uznání třiadvacetiletý Jiří Lábus v roli prostého chlapce se zahradní hadicí...(14.1.2017)

Zajimava detektivka s krasnou Reginou, bizarnim Labusem, a spoustou dalsich hvezd a krasnych zen...Dale mne zaujal Hlusicka jako detektiv (dokazu si ho predstavit v klobouku, s cigarem, a v plasti s vyhrnutym limcem v lecjakem hollywoodu), a taky Viera Strnisková a jeji temna postava rezignovane zeny ...pribeh dvou vrazd neni zas az tak zamotany a standardni divak asi celkem brzo pochopi, ktera bije... Nicmene film udrzel moji pozornost az do konce, a nejen proto hodnotim jako nadprumer. Docela doporucuju, minimalne jako peknou cernobilou oddychovku. Pro fajsmekry povinnost. :-)(9.3.2012)

Môj 600-stý koment: Výborná detektivka.Príjemná hudba kvalitný scenár,kvalitný herci,prekvapivý záver - a hlavne má to tú atmosféru akú ma mať správna detektivka.I teraz pozerám.Páčilo sa mi to kedysi a teraz ešte. viac.moja zaujímavosť: Všetky pesničky vo filme spieva Olga Blechová-Matušková, ktorá stvárnila i jednu z vedľajších postáv. (Zdroj: novinky.cz) (dyfur)(4.10.2014)

• Fingon

Stejnojmennou knihu Bedřicha Skočdopole jsem četl asi dva dny před shlédnutím filmu. Ne že by to byla bůhvíjaká perla, ale přinejmenším první dvě třetiny byly dobře napsané. Film si knižní reálie půjčuje tu a tam, pojímá události jinak a v jiném pořadí, něco přidává, něco redukuje a spojuje, ale výsledek je ještě slabší než závěr knihy, která stála především na (zajímavých) osobnostech jednotlivých policajtů.(28.7.2010)

Poměrně zdařilá detektivka, když přihlédnu na fakt, že v této době se točily mnohem horší a schématičtější filmy. Čtvrtou hvězdičku přidávám za krásné zpříjemnění filmu v podobě třech půvabných hereček - Olgy Blechové, Jany Švandové a především dráždivě provokativní Reginy Rázlové - pro kterou to byla (pominu-li roli v seriálu "30 případů majora Zemana") zřejmě životní role.(29.5.2013)

• - Filmovalo se v Čáslavi, Dobříši, Benešově a Děčíně. (M.B)

• - Kvůli své roli si Jiří Lábus udělal řidičák. (Bioscop)

• - Všetky pesničky vo filme spieva Olga Blechová-Matušková, ktorá stvárnila i jednu z vedľajších postáv. (Zdroj: novinky.cz) (dyfur)