Ten dvanáctý

• Česko Dvanáctý muž (více)

Z dvanáctičlenného týmu, který je vycvičen k likvidaci nacistických strategických cílů v Norsku, přežije zradu pouze jeden. Čeká ho ale nejtěžší úkol jeho života. Musí zraněný uprchnout do Švédska přes nemilosrdnou severskou divočinu s pronásledovateli v zádech... (TV Prima)

Blazis34

Neuvěřitelný příběh norského vojáka. Je neskutečné co a jak dokázal přežít, ačkoliv jsem přesvědčen, že filmaři na intenzitě ještě trochu přidali, jinak by musel být Jan nesmrtelný. I tak působí vše nesmírně věrohodně, mrazivě a krutě. Je to ten typ děje, kde jsem opravdu hlavnímu hrdninovi držel palce, ať to přežije. Norské filmy mě stále dokážou překvapit a za tento mají velkou chválu. Tu největší má Thomas Gullestad, pro kterého to muselo být také složité. Vše zvládl ale na 100%. Tomuto filmu dávám 85%, lepší čtyři hvězdy. ()

Facerr

Survival jako řemen? Asi bych s ním propadlíka za vízo na zadek neztřískal, ale dalo se. S hlavním hrdino se člověk sžije jedna dvě a to dokonce i když si sám mrzačí končetiny. Potěší i celistvost příběhu, který je dotažený až do závěrečných titulků. ()

Aniki

Začátek se mi vůbec, ale vůbec nelíbil. Působilo to hrozně "béčkově", dabing více než katastrofální a úvodní komentář produkce: "Právě to, co vypadá nejneuvěřitelněji, se skutečně stalo.", beru s velkou rezervou. Je to vlastně trochu až takový "Příběh opravdového člověka" , jen v norské verzi. Po zhruba půl hodince sledování toho, co se na obrazovce odehrávalo, jsem na schéma snímku přistoupil a nechával se vtahovat, jenže ouha, ten Rhys Meyers, kterej tady prostě působí jak pěst na oko, mi to celé posral. Pro mě tedy jen takový nic moc průměr. ()

sharka.68

U sledování jsem málem nastydla... norský skoro  Meresjev mne dostal,ale jinak dobrý..ta pátá ⭐ je za ty tuny ledu a sněhu... ()

argo.smile

Toto spracovanie mi naozaj dnes sadlo na večernú projekciu. Krásna príroda, dychtivý náckovia, jeden človek, ktorý sa snaží prežiť a pomáhajú mu všetci ľudia v okolí až je to neuveriteľné pravdivé , že sa to naozaj stalo. ()

rigby

Silný a zcela neuvěřitelný příběh, který byl však natočen podle skutečné události. Nádherné exteriéry hrají jednu z hlavních rolí. A vytrvalá síla člověka přežít. A vlastně spousta náhod. Film trochu sráží dolů velmi pomalé tempo a častá hluchá místa, která by po sestříhání být nemusela a i stopáž by pak byla přijatelnější. Nicméně závěr je natočen zcela fantasticky a divák napětím ani nedýchá. Jde opravdu o nervy. 3+ ()

hony23

Máme tu variaci na Zmrtvýchvstání, ale tentokrát si dá norský voják na útěku před Gestapem několik koupelí v ledovém fjordu, pošpásuje si s lavinou, aby byl od půlky filmu už tak vyřízený, že jen pořád někde polehává a spoléhá na pomoc druhých na cestě do bezpečného Švédska. První půle obstojná, druhá už trochu nuda, zvlášť když scénárista vyzradil happy end hned na začátku filmu. ()

Grázl83

Silny pribeh, krasna priroda, vyborne herecke vykony. Bohuzel jsem se chvilkami nudil, skoda prepalene delky. Take mi vadilo, ze na zacatku jsem se dozvedel, ze vlastne prezije, dost to ubralo napeti. Proto jenom 3* ()

Saxos

Ten norský Meresjev ne a ne umrznout, natož nechat se chytit. Druhý z filmů /9 životů/, který pojednává o neúspěšné operaci Martin. Ta byla bohužel vyzrazena hned na jejím začátku, při pokusech o navázání kontaktu s Norským odporem, jeden z oslovených vše naprášil Němcům. Moc informací není. Hlavně o tom, jak se určitě Němci mstili na pomocnících Baalsruda. Klady: poutavě zpracováno, bez nějakých zbytečností. ()

fafejt001

TĚŽKO uvěřitelný příběh , který se opravdu stal . Odvaha obyčejných lidí tento film jěště umocnˇuje i neskutečná síla Jana přežít . Určitě musel mít ochranu v zástupu andělů , jinak by tohle nemohl přežít . Film , který mnohé osloví i po letech . TAKŽE * * * * * . ()

brasek

Na úvod snímku nám tvorcovia v titulkoch oznámia o čom je príbeh a ako sa skončí. Z tohoto dôvodu je divák ochudobnený o časť atmosféry a napätia ktoré snímok prináša. A to veľmi prekáža, pretože žiaľ tieto dva aspekty nie sú na takej vysokej úrovni aby sa dalo s nimi hazardovať. Ak sa zameriam iba na samotný príbeh, tak mi nesadol, nudil ma a celkovo sa niesol pre mňa v suchopárnom rozprávaní. ()

notozjano

Tohle zdaleka není příběh o jednom hrdinovi, nýbrž o mnoha hrdinech. A všichni tihle, co mu pomáhali, mohli ztratit mnohém víc a riskovaly životy nejen své, ale i svých blízkých. Příběhů z 2 sv. války jsou tisíce a i tohle téma už začíná být poněkud vybrakované. Taky po shlédnutí visí ve vzduchu otázka nakolik se tvůrci drželi skutečnostem. Dám filmu 4 zasloužené, protože je natočen vskutku s citem a krásnou krajinou, zahraný taktéž moc dobře. Ovšem na téma přežití je takové Bílé Peklo mnohem kvalitnější snímek. ()

moriero

Představte si naprosto bezvýchodnou situaci a maximální tělesné vyčerpání, jaké kdy člověk před smrtí může snést. A znásobte to padesáti. A přesně takový dojem budete z filmu mít. Netvrdím, že všemu tak úplně věřím. Ale sobí grand finále bralo dech. ()

Rodriguess

Silna a velmi napinava vojnova drama. Vsetko de detailu vysperkovane. Herci vyborny, napinavy dej, nadherna priroda a k tomu celemu utrpenie vojny ktore sa Vam priamo zarije pod kozu. ()