Zlý časy v El Royale

• USA Bad Times at the El Royale (více)

Hotel El Royale leží nedaleko jezera Tahoe a prochází skrz něj hranice dvou amerických států, Nevady a Kalifornie. Hosté si tak můžou vybrat pokoj v různých státech unie a porušovat či dodržovat zákony jednoho nebo druhého. Teď už je tento hollywoodskými celebritami kdysi oblíbený hotel za zenitem. Jeho slávu připomínají jen černobílé fotky slavných hostů na zdech, chátrající luxusní interiér, velký jukebox se starými šlágry a neurotický zaměstnanec, který sám vše udržuje v chodu. Když se v jednom dni v hotelu sejde pět hostů, je to podezřelé. Kněz, soulová zpěvačka, dvě dívky a někdo, kdo na první pohled vypadá jako obchodní cestující. Podezřelý je i hotel El Royale, který nejen ve svých stěnách a pod podlahou skrývá mnohá tajemství. S příchodem noci a dalších nezvaných hostů bude mít každý z přítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastní vykoupení. Než se vše odebere do horoucích pekel. (CinemArt)

blezg

Aby to byl tyjátr jako 8 hrozných,nebo ještě lepší, chybí málo. Něco co vtáhne do děje,za co se to dá uchopit. Zkus uchopit medúzu a mít z toho skvělý pocit. Nejde mi to. Prostě něco chybí. Ale taková rána láhví člověka vyleká až k pos. ()

panki9922

Silné 3 hviezdy. Priemerný až ľahko nadpriemerný thriller. Zaujímavé herecké obsadenie, najviac ma zaujal výkon Dakoty Johnson. Má to miestami pomerne silné, emočné scény, najmä v závere filmu. Čo mi však vyslovene chýbalo, boli nejaké pamätné, vtipné hlášky. Toho priestoru tam pre ne bolo mnoho. Bad Times at the El Royale sa s Tarantinovou tvorbou dá len porovnávať, určite nie zrovnávať. Trochu na škodu je snaha režiséra urobiť z každej postavy niečo zaujímavé, pretože film pracoval na môj vkus s príliš mnohými dejovými linkami a aj napriek solídnej dĺžke 142 minút na to proste nebol čas a niektorým postavám sa tak síce dostalo pozornosti, ale pôsobilo to zrýchlene a nemalo to požadovaný efekt. Na druhej strane, v kine som sa nenudil a na zrkadlá v hoteloch si odteraz budem radšej dávať pozor. Videné v Prahe: Cinestar Anděl - 17.10.2018 ()

Gregor_Samsa

Dobrá reference, prvek očekávání... no a trochu zklamání tam je, pojďme si to říct rovnou. Je to totiž Quentin, Quentin Obšlehnutý, takový ten upovídaný a skoro divadelní, takový ten, v němž hrál Samuel L. Jackson a jehož zbytek jsem už zapomněl, Jeff Bridges steals the show, k tomu do frcu černošku, aby to bylo komplet - heh neudělal to Tarantino taky? - no a potom Dakotka, kterou jsem teda nepoznal, neb ji neznám, ale bylo mi řečeno, že tam byla, v té Šedi toho teda neměla moc na ukázání nebo jo?? Prostě nemůžu si pomoct, fajn to bylo, stopáž ale měla bejt kratší, a celkové to bylo takové... televizní. Nebo do letadla při cestě na jiný světadíl. Muhehh. [60%; 2018-11-03 CinemaCity Flora] ()

FIorian

Několik postupně odkrývaných osudů se epizodálně a dramaticky splete dohromady v "trochu uchýlném motelu" El Royale, kde nejedna stěna má oko a ucho a všezastávající pikolík má také svá tajemství. Napětí se diváka drží od začátku a nepustí jej. ()

meatball

Vpravdě mysteriózní mix Four Rooms, The Hateful Eight a Identity. Tak nějak v dobrém. Když dostal Jeff lahví, zíral jsem. Až si říkám, že tahle scéna je důvod se na to mrknout. Spousta skvělých nápadů bohužel ujíždí do ztracena, možná byla škoda je takhle "vypatlat". ()

Kushina

Tohle byl dvěma slovy fakt úchylný hotel. Nejvíc mě srala ta malá čubka, co čuměla na smrt svojí sestry a neuronila slzu a brečela pro nějakýho zasranýho úchyla co ji prznil. Dobře ji tak, že ji "otec" poslal k bohu. Bylo to takové hodně propojené a každý člověk v hotelu měl svůj příběh. Hezký film, ale přeci jen jsem od něho čekal víc. 65% ()

rigby

Téměř povídkový film, kdy se najednou všechny příběhy protnou. Do té doby je velmi zajímavé to sledovat. Pak už se to změní v podstatě nudný film s nekonečným čekáním na závěrečné rozuzlení. I když není bez dalších překvapení, zase takový nečekaný zázrak se nekoná. Až moc dlouhá stopáž. ()

argo.smile

Tento krát dám priamo 5* pretože som sa ani chvíľku nenudil a myslím si, že to bude nedocenený snímok podľa hodnotenia iných užívateľov, ktorý vravia, že je to vykrádačka Tarantina atď... Ja si myslím pravý opak, veď sračky sú a dejú sa všade! ()

marekspanel

Jednoduchá, tupá samoúčelnost, zabalená do stylového nostalgického kabátu. Nic víc. Dialogy byly největším zklamáním. Film jakoby neví, kterým směrem má jít, příliš nápadů, nedotažených a současně nudných. Průhledný děj nezachránili ani výborní herci, s tím že Jeff už trochu přehrával. Škoda! ()

veverysiak

Veľa nechýbalo, a tento kúsok by mi ušiel, po všetkých stránkach ide mimoriadne podarenú krimošku, zaujímavý príbeh, pútavá forma retrospektívneho dovysvetľovania súvislostí, neprestávajúca akcia, výborný výber aktérov a ich presvedčivé výkony, v neposlednom rade ohromne zaujímavé takmer klaustrofobické zasadenie celého príbehu do interiéru jednej budovy, jednoznačne to má nábeh na kult, takže 85%. ()

Skylwalker42

Takový decentní forma Tarantina. Žádné krvavé malůvky. Chvílemi to ovšem nudilo, dialogy umí zase Tarantina skvěle psát, zde to trochu pokulhávalo. Ale jak se rozjela nějaká akce, tak to mělo šmrnc. A skvělé pojetí. . ()

vabank

Kdo má rád Tarantina, tak fakt nedoporučuji. Jak už bylo níže napsáno, pokus o jeho kopii se (naštěstí) nezdařil. Místo zábavných dialogů jsou ve filmu nicnesdělující monology.142 minut nudy. Film má zřejmě evokovat 8 hrozných, sníh byl vyměněn za déšť a tak dále. Herecké výkony mne taky nijak nenadchly. Myslím, že námět potenciál rozhodně měl, ale Goddard jej nebyl schopen naplno využít. Škoda. ()

MrEdDy

Děj, kterej udrží oči vzhůru. Postavy, který mění charakter a herecký výkony co berou dech.. Povedený! ()

universal

Kdyby to alespoň trochu odsejpalo, moh to to bý tdocela dobrý biják. Takhle si člověk prohlíd docela pěknej stylovej hotel, poslech si 15 minut černošského zpěvu a to bylo asi tak všechno. Jo styl to mělo, ale styl ten film prostě udržet nemoh. Těžká předvídatelná zívačka 5/10 ()

HellsAngel

Plnokrvná tarantinovka... avšak bez Tarantina. Goddardovi sa podarilo viac ako znamenite okopírovať slovutného majstra žánru a v spolupráci s plejádou zvučných hereckých mien vznikol ozaj premakaný, charizmatický a bizarný snímok, obsahujúci všetko, čo tak veľmi milujeme na filmoch od "magora z videopožičovne". Fakt, že sa Tarantinovo meno pri tomto filme skloňuje viac ako kohokoľvek iného zo štábu ale nie je práve najlepšou vizitkou. ()

taibrek

podla mňa jeden z najlepších filmov roku 2018. Teraz nehovorím o marvelovkách. Bál som sa, že zabijem dve hodiny svojho času pri kravine. Mno opak je pravdou. Takáto pohodovka mi proste chýbala. ()

alexwill

To je tak, když má Trivágo špatnej den a doporučí vám ten nejhorší možný hotel. Netvrdím že jsem se nudil, atmosféra byla skvělá a postavy jako takové taky nebyly špatné. Ale chtě nechtě je za tím Tarantinův stín, co si budeme povídat. Ať už jde o násilí, dialogovou snahu, rozdělení na kapitoly, nebo koncepci děje. Ale co z toho, když vím, že Tarantino by to udělal o úroveň lepší. Baví mě Jeff Bridges, baví mě stylizace hotelu na pomezí států. Baví mě hudba, která ale zase svádí ke srovnávačkám s QT. Ale budeme ji věřit, že není tak samoúčelná, jak působí. Co mě štve, je trochu toporná vsuvka hoteliéra co byl ve válce a chce se vyzpovídat. A co mě sere, je psychopat Chris Hermsworth. Klasický, nudný magor. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Bylo to takřka nevyhnutelné. Velké filmové značky jen tak nekončí a s Matrixem tomu u Warner Bros. nebude jinak. Hollywoodské studio totiž nově oznámilo, že v přípravách je aktuálně pátý díl. Zatím… (více)

Týmovka X-Force nikam nespěchá

Týmovka X-Force nikam nespěchá

30.06.2018

Deadpool 2 už si v kinech řekl své, nyní se tak oči upírají k chystané týmovce X-Force od režiséra Drew Goddarda (Chata v horách). Ten momentálně dokončuje svůj teprve druhý režijní pokus Zlý časy v… (více)

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)