Zlý časy v El Royale

• USA Bad Times at the El Royale (více)

Hotel El Royale leží nedaleko jezera Tahoe a prochází skrz něj hranice dvou amerických států, Nevady a Kalifornie. Hosté si tak můžou vybrat pokoj v různých státech unie a porušovat či dodržovat zákony jednoho nebo druhého. Teď už je tento hollywoodskými celebritami kdysi oblíbený hotel za zenitem. Jeho slávu připomínají jen černobílé fotky slavných hostů na zdech, chátrající luxusní interiér, velký jukebox se starými šlágry a neurotický zaměstnanec, který sám vše udržuje v chodu. Když se v jednom dni v hotelu sejde pět hostů, je to podezřelé. Kněz, soulová zpěvačka, dvě dívky a někdo, kdo na první pohled vypadá jako obchodní cestující. Podezřelý je i hotel El Royale, který nejen ve svých stěnách a pod podlahou skrývá mnohá tajemství. S příchodem noci a dalších nezvaných hostů bude mít každý z přítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastní vykoupení. Než se vše odebere do horoucích pekel. (CinemArt)

Zaks

Dakota Johnson sa tu predviedla ako sexi bitch dokonale ovládajúca zbrane a nebojí sa ich aj správne použiť. Asi mením na ňu názor, uvidím, čo bude ďalej. Naopak na Jeffa Bridgesa je spoľahnutie vždy a rozhodne nesklamal v roli postaršieho „kňaza“. Thor nech sa radšej vráti ku kladivu, moc mu to nešlo, vyslovene mi tam vadil, preto asi hviezda dolu. Vo filme je nádherne vykreslená atmosféra tej doby a rôzne protichodné zákony dvoch US štátov aj cez deliacu čiaru uprostred hotela a s tým súvisiace mnohé komické situácie. Filmy z tohto historického obdobia mám rád, takže rozmýšľam ešte nad jednou subjektívnou hviezdičkou navrch, možno neskôr. ()

Johny203

Pokiaľ čakáte Tarantinovku, nerobte to. Budete sklamaný tak ako ja. Fakt ale je, že sa to na ňu snaží podobať. Nápad s motelom je fajn ale čakal som že bude viac využitý. Nevyhneme sa ani mdlým momentom, obzvlášť v prvej polovici. Záverečný climax neohúri a najzaujímavejšiu postavu odstránia ako prvú, navyše priskoro. Vrchol filmu je jednoznačne úvodná, asi, 20 minútovka. Tých 70% je ale odpovedajúcich. ()

biochem

Naprosto souhlasím, že tohle je pokus o tarantinovku, ale nějak to postrádá šťávu... Skvělí herci, parádní lokace, ale nějak to všechno zůstalo na půl cesty! Především scénář rozehrává v první polovině něco, co v závěru nedovede nějak nápaditě zúročit! Škoda ()

PowPow

Takové hodnocení by asi měly Tarantinovy filmy, kdyby na nich bylo jméno jiného režiséra. Nicméně mě to asi bavilo víc. Bylo vidět, že se s těmi jednotlivými scénami scénaristé hodně hráli co do formy i obsahu, ale bez samoúčelných odkazů a odboček, i když si umím představit to mírně zkrátit/ještě přidat děje. Stylizace do šedesátek tomu taky přidala. Chris Hemsworth tam je jen chvilku, ale jeho role je překvapivý nářez, a Jeff Bridges, tomu nejde nefandit. Jo a narážka na Kennedyho erotické hrátky taky pobavila. Škoda toho vyměknutého úplného závěru, jinak bych tam napálil pět. ()

Khotzilla

Zpočátku mi ta "inspirace" Quentinem T., skládající se příběhy a časové skoky, vadila. Postupem času ale, jak se vyloupnou souvislosti, to víc a víc přestávalo být důležitý. Jestli to někomu přišlo předvídatelný, pak se před ním skláním - já si s postupujícími odhaleními naopak říkal "kam se na tohle hrabe ten Quentin..." Pořád mě něco překvapovalo, ale zároveň tu nebyla ta občas až otravná Quentinova okázalost, velký ramena a záměrné přehánění - tady je vše tak nějak obyčejné, civilní, žádné citace z bible či neobyčejné myšlenky, žádné výjimečné a nadlidské výkony... tady se nikdo sám nevyhrabe z hrobu ani nezlikviduje sto dvacet po zuby ozbrojených protivníků... A i to fetování není až tak sexy. Ale atmosféra opuštěnosti a odporného slejváku je skvělá a přidává na dramatičnosti stejně víc. Nicméně chápu, že pokud potřebuje někdo klipově rychlé střihy, neustálé šokovat a vodit za ručičku, že se tu bude asi trochu nudit... Jeff Bridges je tu jen o něco málo horší než jako Dude, co mu pochcali tépich, a hodně se mi herecky líbil i Lewis Pullman. Naopak přechvalovaná Dakota Johnson opět těží jen ze svý hezký tvářičky... A Chris Hemsworth, když není polobůh a obdivovaný krasavec, je taky mnohem lepší. Ve výsledku to drží pohromadě a filmově funguje mnohem líp, než třeba Čtyři pokoje - a to ani Goddard k tomu nepotřebuje humor a všudypřítomné sarkasmy Jediný mínus, který nakonec zůstalo po hříchu nevyužitý, je nápad s hotelem na hranici. Turbulentní finále s excelentním happy endem mě skoro až dojalo. ()

pallok

Po dlhšom čase opäť niečo originálne, vôbec nie klišoidné, aj keď viacerí recenzenti poukazujú na vykrádačku Kventina Té, priznávam, že určité náznaky v tom sú, ale na striekajúce gejzíry krvi od Majstra Quentina sa Drew ešte nechytá, čo je možno aj na škodu. Vo filme som mal možnosť vidieť zopár neuveriteľných dejových zvratov, ktoré boli nepredvídateľné ako opatrenia našej protipandemickej vrchnosti. Samozrejme, boli aj chyby, napríklad v obsadení studeného psieho čumáku do roly Emily Letnej jari (Summerspring), Dakota vyzerá dobre keď predstiera, že trpí, lebo to predstierať nemusí. Trochu dlhšia stopáž mi vôbec nevadila, naopak výber hudby z džukboksu mi vyslovene nesedel, na konci 60. rokov sa predsa hrala dobrá muzika bez rozdielu či šlo o Californiu alebo Nevadu. Jeden moment predsa len vytknem, pretože mal vplyv na smerovanie príbehu a mohol priaznivo alebo aj nepriaznivo ovplyvniť celý film: Špeciálny agent, ktorý sa do El Royale vybral na svoju poslednú životnú púť. Nechápem prečo po ňom nikto nepátral? ()

Ollivander

Povedený pokus o tarantinovku. Možná tu není takový důraz na dialogy (což ale není tak úplně na škodu, ono v i těch tarantinovkách se už dost recyklují), ale to vyprávění z různých úhlů a z pohledu různých postav je dobře složené i vypointované. Podporuje to výkon většiny zúčastněných, Bridges je pro mě jistota, mám rád jeho styl. Délka je ale trochu přepálená, zkrátka udržet dynamiku ve 140minutovém filmu, který se odehrává v jednom hotelu, je skoro nemožné. ()

Marcimor

Že už tu všechno bylo a film jako takový nepřináší nic nového? Je to sice pravda, ale co na tom? Film "odsejpá" a baví. A jako bonus pěkná muzika, Jeff Bridges v roli, která mu vyloženě sedla a úžasně slizký Chris Hemsworth. ()

mp5991

Nápad celkem dobrý, uspořádání děje podle postav asi není úplně unikátní, ale mohlo by být zajímavé a přínosné k nějaké tajemné atmosféře, bohužel mi ale nepřišlo uchopené úplně dobře. Částečně protože se věci vysvětlují až příliš rychle a krajně podezřele do sebe zapadají a taky je tu nějak moc klíčových náhod. Myslím ale, že hlavním problémem jsou postavy. Soucítit by se asi docela dalo s tou černošskou zpěvačku, která má ale větší význam jako hudební doprovod než jako samotná postava. Zbytek jsou lidi, co se do situace dostali buď vlastní blbostí nebo nekalými záměry a i bez toho nepůsobí příliš sympaticky, takže je vlastně celkem jedno, co s nimi bude. Navíc Hemsworth, byť proti němu jinak nic nemám, mi na tuhle roli nepřišel úplně vhodný, což prakticky úplně zabíjí potenciál toho závěru a snad bych i považoval za lepší, kdyby tam jeho postava vůbec nebyla. ()

Jareth

Film má dle mě povedené herecké výkony, a postavy jsou dobře napsané. Jeho práce s kamerou mě hrozně bavila, a dobře se hraje se světlem. Hudba zde byla dobře vybraná. Film mě celou dobu držel svým napínavým příběh. Pár scén tu však bylo zbytečných a pomalých. ()

Baerdeller

Výborná stylizace, ale tragické tempo, kdy se film neuvěřitelně vleče a nechce se mu kupředu. Obsahu by prospělo, kdyby byl film o 45 min kratší. Výhra prezentace nad obsahem podobně jako v Last Night in Soho. Přesto dávám 4* a vlastně nevím proč... [Vím - snadno se nechám okouzlit levným pozlátkem za podmínky, že je film alespoň trochu netypický a v něčem originální... ¯\_(ツ)_/¯ ] ()

Sejkorka

3,5 * , 70 % , směrem dolů. Proč? Asi proto, že chvíli trvalo, než děj dostal grády. Hodně recenzentů žehrá na to, že je do odvar z Tarantina. Ano, je to podobné ve smyslu propleteného děje a retrospektiv klíčových postav. Některé jsou sympatické (kněz, zpěvačka), jiné naopak (vedoucí sekty, mladší sestra). Mrtvých je dost, je to opravdu hotel pro odpadlíky. ()

sml41

mne osobne to príde, že je to taky typicky Tarantino kríženy s mierno-zapletkovým Ritchiem... celkom zaujime az do chvíle ...a cely dej straca náboj po prichode Thora, ale inac celkom slusny filmik na nedelne popoludnie ()

poppy75 odpad!

stravila som zly cas pri sledovani el royale...pointa nulova...spievanie, hoc dobre-bolo otravne...chcelo sa to hrat na tarantina?....vezmem vsetko,co fungovalo pri takychto filmoch a napcham to do jedneho ? totalny mis-mas....reziser ani nevedel co chce a ako to ukoncit-vyvrazdovacka a poziar to vzdy isti...ta paska,ktora mala byt asi tahakom obsahovala co? kennedyho ako šuka cernocha a potom ho priskrti? ani to by ma nesokovalo...po dopozerani som hned mala na mysli,ze malo by byt obmedzene, uz aj kvoli uhlikovej stope, odpadu atd- co sa bude filmovat...pouzijuc slova darlene smerom k billymu-ste len niekto kto vela rozprava a mysli si ze je nieco viac...ale chcete len šukat koho sa vam zachce...takych som spoznala uz vela...a kedze mne ste hlavu tymto pocinom neošukali-tak vam pan goddart hovorim,ze ste ma nudili....jedine nad cim premyslam, preco vsetci od jima morrisona,cez georga bergera z hair po vodcov kultov typu billy musia chodit s gatami zavesenymi na penise ,vypucenym hrudnikom a vykrutenym telom, akoby mali artrozu spojenu s epileptickym zachvatom...hemsworth je sexi chlap,ale mohol to skusit inak... ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Bylo to takřka nevyhnutelné. Velké filmové značky jen tak nekončí a s Matrixem tomu u Warner Bros. nebude jinak. Hollywoodské studio totiž nově oznámilo, že v přípravách je aktuálně pátý díl. Zatím… (více)

Týmovka X-Force nikam nespěchá

Týmovka X-Force nikam nespěchá

30.06.2018

Deadpool 2 už si v kinech řekl své, nyní se tak oči upírají k chystané týmovce X-Force od režiséra Drew Goddarda (Chata v horách). Ten momentálně dokončuje svůj teprve druhý režijní pokus Zlý časy v… (více)

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)