Zlý časy v El Royale

• USA Bad Times at the El Royale (více)

Hotel El Royale leží nedaleko jezera Tahoe a prochází skrz něj hranice dvou amerických států, Nevady a Kalifornie. Hosté si tak můžou vybrat pokoj v různých státech unie a porušovat či dodržovat zákony jednoho nebo druhého. Teď už je tento hollywoodskými celebritami kdysi oblíbený hotel za zenitem. Jeho slávu připomínají jen černobílé fotky slavných hostů na zdech, chátrající luxusní interiér, velký jukebox se starými šlágry a neurotický zaměstnanec, který sám vše udržuje v chodu. Když se v jednom dni v hotelu sejde pět hostů, je to podezřelé. Kněz, soulová zpěvačka, dvě dívky a někdo, kdo na první pohled vypadá jako obchodní cestující. Podezřelý je i hotel El Royale, který nejen ve svých stěnách a pod podlahou skrývá mnohá tajemství. S příchodem noci a dalších nezvaných hostů bude mít každý z přítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastní vykoupení. Než se vše odebere do horoucích pekel. (CinemArt)

strikeman

Někde mezi 3 a 4 peckami, těch zdejších 71% v průměru tomu pasuje a když se mrknu na filmografii Drewa Goddarda, tak je to vlastně úspěch, protože filmy tarantinovského střihu rozhodně nemá v popisu práce. Sázkou na jistotu je pak angažování vždy charismatického a stylového Jeffa Bridgese ... ()

oli009

Zajímalo by mě, kolik toho Drew Goddard věděl o v té době teprve chystaném filmu Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu, protože v určitých aspektech, mi ho Zlý časy v El Royale silně připomínají. Máme tady bláznivou sektu v čele s hlavním záporákem, vynikající hudbu, která nabudí ten správný šedesátkový feeling i napjatou atmosféru. Občas Zlý časy v El Royale dokonce Tenkrát v Hollywoodu překonávají. Pro mě třeba v postavách. Ne, že by snad ústřední dvojka Tarantina nebyla skvělá, ale logicky šest hlavních postav nabízí pestřejší paletu příběhů i víc možností, jak s nimi pracovat. Celkově však Goddard za Tarantinem krapet zaostává. Jednak nemá tak silné rozuzlení, jednak Zlý časy v El Royale nejsou komedií, což způsobuje, že se film někdy až příliš vleče. Ovšem kdyby měl tak o půl hodiny míň, nejspíš by si ode mě vysloužil plný počet hvězd. ()

helloween93

Od Drewa Goddarda jsem viděl jeho prvotinu Cabin in the Woods, abych poté zjistil, že Bad Times at El Royal jsou jeho druhým filmem. Kamarád to viděl těsně přede mnou a na můj dotaz, jestli je to v duchu Tarantina, řekl že jo a že celý film čekáš, kam se to dějově vyvine a ono se to vyvine do úplně jiný zápletky. Jestli je to dobře nebo špatně už pak záleží jen na vkusu daného diváka. Tatantinovi se to přiblíží asi pouze v tom, že nejde predikovat, jaké postavy to přežijí, první polovina je super, ale s příchodem Hemswortha (mimo Marvel hrozně prkenný herec) je to trochu klišé. Závěr se mi líbil, celkově 3*, kdyby ten scénář byl vypilovanější, mohla to být pecka. Proti stopáži výtky nemám, tady je to vcelku opodstatněné, narozdíl od filmů Zrodila se hvězda nebo First man. Kasovně z toho Fox ani režisér Goddard asi radost neměli, protože to kiny úplně prošumělo. ()

aslavey

Daleko k Tarantinovi, ještě dál ke Coenům, ale kvalita tu je. Scénář je perfektní. Herci (až na částo zmiňovanou Dakotu a Thorswortha, na kterýho jsem se v hajzlroli těšil a fakt mu to nesedí) taky výborný. Ještě trochu poladit tu režii, tempo, míň patosu a předvídatelnosti a byl by z toho kult jaksviň. Goddardovi se ale nedá upřít, že každej jeho film je úplně jinej. A to se taky málokdy vidí. ()

Evander

Zlý časy v El Royale jsou typickou Tarantinovkou, jen nejsou od Tarantina. Film jako takový se mi docela líbil, zpracování i práce se scénou z pohledu jednotlivých účastníků mne velmi oslovilo. Herecké výkony jednotlivých postav se mi líbily, například od Jeffa Bridgese bych ale v tomto typu filmu ani nic menšího nečekal, kdo mě ale opravdu překvapil, je Dakota Johnson. Role, řekněme, trochu ráznějšího děvčete jí podle mě sedí mnohem lépe, než role subky ve Fifty Shades of Grey a má na to i vhodnější hlas. Jinými slovy její zdejší projev se mi líbil moc a řekl bych, že jde o její zatím nejlepší herecký výkon. O to více mě mrzí, jak dopadla její postava. Negativ si myslím, že film moc nemá, jen je místy trochu zmatečný, což vyplývá zejména z nepříliš propracovaného příběhu, kterému sekundují naopak výborně napsané i zahrané postavy. 71% ()

GOREGASM

Zprvu zajímavě rozehraný thriller, který chce být hodně tajemný a cool at the same time a díky Jeffu Bridgesovi a Dakotě Fanning se mu to místy i daří, ale Goddard není Tarantino a Chris Hemsworth není Samuel L. Jackson, respektive ten nejzlejší motherfucker pod kalifornským sluncem. A propos Chrisova postava není ani tak miscast, jako spíše nepodařená hercova kreace a co si budem povídat, hrát pořád dokola ThoraThoraThora vám z hlavy hereckej kumšt odpaří. Jako dokoukáte to, ale je to dlouhé a v poslední hodině divácky docela bezkrevné. 55% ()

lemonova

Bolo to podstatne lepšie, než som čakala. Ja by som to k tarantinovkám ani veľmi neprirovnávala, tu sa žiadne krvavé orgie nekonali a nikto si ich tu neužíval. Naopak malo to celkom slušný príbeh - škoda, že sa neprepojili všetky možné línie, čo mi naskakovali hlavou :)) Postavu Jeffa Bridgesa som hltala a jeho sekundantka Cynthia Erivo bola tiež úžasná. Určite sa k tomuto filmu ešte vrátim. ()

anitae

Šmírovací hotel, který rozděluje hranice je super nápad, a hlavní hrdinové kněz, zpěvačka a jediný zaměstnanec hotelu byli fajn. Ale na mě to bylo až moc tarantinovské a dlouhé. A úplně mimo mě šel podivný "guru Jára". Navíc už dlouhou dobu před koncem mi bylo jasné kdo přežije. 3* ()

Kiisaki

Musím říci, že jsem byla od začátku až do konce napjatá jako struna. Nestává se zase tak často, aby mě film svou atmosférou naprosto pohltil a způsoboval mi tak báječný a silný pocit nejistoty. Mohlo se totiž stát vše - postavy se v průběhu děje vybarvovaly nečekanými způsoby a u žádné z nich jsem si nemohla být jistá, zda se dožije konce. Film divákovi dopřává spoustu nečekaných a do sebe propletených zvratů, které by zajisté nemohly fungovat, kdyby nebylo skvělých hereckých výkonů a scénáře, který si poradil s mistrnou výstavbou a gradací děje. Jistě, nebylo to dokonalé - některé dějové motivy mi přišly trochu nevyužité (například špionáž vyzněla docela do ztracena a scény s Rose byly trošku rozpačité), jiné byly trochu přebytečné. V kontextu filmů poslední doby ale musím ocenit tu originalitu a kvalitu, která z filmu dýchá, a také skvělou vizuální stránku - film se sledoval opravdu skvěle a odhalený Chris Hemsworth na tom měl pouze dílčí podíl. Ze všeho nejvíce musím vynachválit výkony Cynthie Erivo a Jeffa Bridgese, které bych v jejich rolích mohla sledovat celý den. ()

HenryIvan

Na jednej strane to je dejovo, výživné. Stane sa toho mrte veľa a my jednoducho veľmi nestíhame rozmýšľať nad nejakou vecou, lebo sa už deja druhá a po filmárskej stránke to je natočené a zahrané úplne fajn. No na stranu druhú, tu nájdeme miesta, kde sa dej tak povediac ohýba, nie je dotiahnutý, či už kvôli svojej slabšej povahe alebo možno kvôli réžii. Zlé časy v El Royale mohli byť v podstate kultová záležitosť, kebyže sa v niektorých okamihoch všetko spravilo tak, ako sa aj malo. No a teraz menšie SPOJLERY. Netvrdím, že je Chris Hemsworth ako záporák zlý, taký ten ľahký pohľad psychopata ten on má, ale takisto je pravda, že bol trošičku na smiech. 75 %. ()

Kingjiri

Variace The Hateful Eight, která má podobný problémy, tzn. seznamovačka s postavama je dost dlouhá a stopáž by celkově zasloužila zkrátit. Potěší však napínavá atmosféra, slušný zvraty nebo překvapivá úmrtnost postav. Příchodem Chrise Hemswortha na scénu nabírá děj pořádnej spád a dává prostor nekompromisnímu finále, ale jeho postava se mi zdála zbytečně ujetá (takovej metrosexuální násilnickej hipík) a nejsem si jistej, jestli je Hemsworth zrovna dobrá volba pro záporáka. Se střídmější stopáží a lepšim záporákem bych se čtvrtou hvězdou vůbec neváhal. Za casting, zajímavý postavy a atmosféru třetí hvězda. ()

Dogfish

Pro mě hodně dobrý film. Tenhle typ tarantinovek -kapitola první nebo pokoj 5. atd., kdy se příběhy prolínají miluji. I přesto, že to trvá přes dvě hoďky tempo neubírá a závěr graduje. Možná by to bylo jen za 4*. ale nic lepšího jsem dlouho neviděl. Ten Miles má ale mušku ... ()

tomik99

Tak mě to přišlo dokonalé po všech stránkách. Pár postav v jednom hotelu, každý neobyčejně obyčejný se svým jedinečným příběhem, který nám je odtajňován skrze flashbacky či retrospektivní vyprávění. To, co se děje v hotelu, je nám krásně servírováno ve stylu tak, aby to bylo co nejvíc napínavé. Každá postava má v příběhu své místo a i když třeba nemá na začátku tolik prostoru, posléze přijde scéna, kdy si ji krade pro sebe. Za mě je rozhodně vítězem Jeff Bridgers, který zde předvádí skvělý a dojemný výkon, skvěle mu sekunduje ve skromnější roli (přesto v důležité) Chris Hemsworth. Jasně, celý film smrdí tím, že si Drew Goddard chce hrát na Tarantina, ale když dostanu dobrý film, bude mi to vadit? Asi těžko. Já si to užil. Je to skvěle natočené, bavil jsem se, byl jsem napnutý a líbila se mi režie a střih. Rozumím tomu, že ne každý přijde tomuto stylu na chuť, ale tak podobné je to s Tarantinem, ne? Myslím, že tento film by si zasloužil daleko lepší hodnocení. ()

Rockerman

Inspirace "velkým Tarantinem" je očividná. I on staví své spletité příběhy v různých časových rovinách a jednu událost přibližuje z pohledu několika osob. Právě toto mě v El Royale bavilo. Nechybí ani závěrečný, nelítostný masakr, takže fakt vůbec nevadí, že u nápisu Directed je jiné jméno, než bychom čekali. ()

DAPDO

Nevím, jestli Goddard natočil tenhle film jako poctu Tarantinovi, nebo takhle točí normálně, nebo se ho prostě jen snažil okopírovat. Každopádně kdybych nevěděl před začátkem jméno režiséra, asi bych si tipnul na Quentina. Hodně se to tomu podobalo - hodně dialogů, který ale nejsou jenom takový plácání do větru, ale vtáhnou vás do děje, rozdělení filmu na části, tady v podobě čísel pokojů. Obsazení není až na Bridgese tak hvězdný jako u Tarantinovek, ale když je film dobrej jako v tomhle případě, o hercích to až tak být nemusí. Za mě nadprůměrných a zasloužených 80%. ()

AloeB

Se scénářem tak povedeným a precizním že i mí nepříliš oblíbení herci něco předvádějí přichází sice moc velkých náhod než je zdrávo, na druhou stranu alespoň víme, co všechno se může seběhnout v rámci pár hodin a den nato snad možná ještě stihnout zpívat v Renu. Zapamatovatelné postavy vyšperkované do nejmenších detailů během jedné noci v El Royale toho zvládnout více než většina béčkových seriálů za celou sérii. Celý film je kamerovým a vizuálním skvostem který nás nutí jen sledovat i tehdy když tam průměrná černá žena sedí na židli a zpívá americký šlágr. Unikátní a výborně provedený vypravěčský styl nás nechá v napětí od začátku až do konce. Zvolené prostředí a doba je jedinečné, atmosféra by šla doladit, ale jen skvělá. Škoda žádného rozvinutí rozdílu mezi Nevadskou a Kalifornskou částí. Přes všechno je by ten snímek ale mohl být vzorem pro ostatní. Kdyby byl lepší, stal by se kultovkou. Takto se mají točit novodobé filmy. Jen tedy škoda občasného tlačení na efektivnost a hlavně těch náhod. I když, celá premisa snímku je postavena na jedné velké náhodě, ne? ()

PEZ

Ja by som to tarantinovkou nenazýval. Aj keď rozumiem, prečo viacerí píšu podobné prirovnania. Áno, bolo to pulpové, drsné, miestami pekne krvavé vďaka R-kovému ratingu. Tiež sú vo filme vo veľkej miere neobvyklé postavy. Avšak na rozdiel od skutočnej tarantinovky dialógy nemajú takú šťavu, respektíve nie sú tak originálne a pamätihodné a ani samotné vyústenie filmu, respektíve film ako taký neobsahuje toľko silných momentov, aby som mal chuť si ho pozrieť znovu. To je vlastne jeho najväčší problém - film má úžasnú atmosféru, peknú kameru, dobrých hercov a aj obskúrne postavy, stále láka diváka tým, že nevie, kam sa celý príbeh pohne, avšak po dopozeraní nemá človek chuť pustiť si film znova. Čo je vlastne škoda. Pre mňa to boli dobre strávené dve (a niečo) hodinky, ale raz mi vidieť stačilo. Niektoré scénky ale pobavili nadpriemerne. 7/10 [#47/2018] ()

Hpatrik

Opravdu chytře napsané. Jednotlivé postavy se představují v různých fázích filmu, a navazuje to na sebe naprosto přirozeně a přesně tehdy, kdy to pro příběh potřeba. Podmanivá scéna hotelu EL royale spolu s výbornými a rozmanitými hereckými výkony, z toho dělá opravdovou lahůdku. Závěr by mohl být však více vypointovaný a vygradovaný, a měl jsem velký problém s obsazením Hermswortha, který se prostě pro tuhle roli nehodil. ()

tranquill

"Viděl jsem všechny druhy zla..." Setkání psanců? Tak nějak. Ale především parádní mysteriózní thriller. Drew Goddard si v ničem nezadá s mistrem tohoto černého žánru, Tarantinem, a nebojím se nazvat tento snímek kultovním. Skvělá kamera podporuje navýsost povedenou režii, která mne svým střihovým vyprávěním a pohledy docela uhranula. Jen tak dál! "Jesus fucking Christ!" ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Bylo to takřka nevyhnutelné. Velké filmové značky jen tak nekončí a s Matrixem tomu u Warner Bros. nebude jinak. Hollywoodské studio totiž nově oznámilo, že v přípravách je aktuálně pátý díl. Zatím… (více)

Týmovka X-Force nikam nespěchá

Týmovka X-Force nikam nespěchá

30.06.2018

Deadpool 2 už si v kinech řekl své, nyní se tak oči upírají k chystané týmovce X-Force od režiséra Drew Goddarda (Chata v horách). Ten momentálně dokončuje svůj teprve druhý režijní pokus Zlý časy v… (více)

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)