Zlý časy v El Royale

• USA Bad Times at the El Royale (více)

Hotel El Royale leží nedaleko jezera Tahoe a prochází skrz něj hranice dvou amerických států, Nevady a Kalifornie. Hosté si tak můžou vybrat pokoj v různých státech unie a porušovat či dodržovat zákony jednoho nebo druhého. Teď už je tento hollywoodskými celebritami kdysi oblíbený hotel za zenitem. Jeho slávu připomínají jen černobílé fotky slavných hostů na zdech, chátrající luxusní interiér, velký jukebox se starými šlágry a neurotický zaměstnanec, který sám vše udržuje v chodu. Když se v jednom dni v hotelu sejde pět hostů, je to podezřelé. Kněz, soulová zpěvačka, dvě dívky a někdo, kdo na první pohled vypadá jako obchodní cestující. Podezřelý je i hotel El Royale, který nejen ve svých stěnách a pod podlahou skrývá mnohá tajemství. S příchodem noci a dalších nezvaných hostů bude mít každý z přítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastní vykoupení. Než se vše odebere do horoucích pekel. (Cinemart)

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jak to, že jste poznala, že nejsem vzor upřímnosti?" - "Když vás celej život šiděj, tak se to naučíte." - "To je z nějaký písničky? Kdybyste se spletla, tak jste bezdůvodně majzla kněze do hlavy." - "Našla bych způsob, jak si odpustit." Černoška s krásným hlasem, šílená slečna Steelová s brokovnicí, zapomětlivý kněz a zlomyslný zabiják, kterého si střihl Thor. Více než polovina filmu, se odehrává v jedné místnosti. Vládne tu dialog, takže zíváčka. Trvá to 2,5 hodiny, takže u toho nejde nezívat. Styl filmu, kde se to věčně stříhá ( střídá ) mi nesedl. Nic neříkající drama. - 30%. ()

im8

Když se u filmu několikrát musím dívat na hodinky, kdy že to už skončí, je něco špatně. Totálně zprasený film v áčkovém looku a s áčkovým Bridgesem. Celou tu větev příběhu s Hemsworthem jsem cítil tak nějak navíc. Pokus o kult, který nevyšel. Promarněná příležitost. ()

patient333

Taký lepší priemer, dalo by sa to vyšperkovať ešte dákymi zaujímavejšími dejovými linkami ale celkovo ujde ako večerný filmík. ()

DJanko

Působilo to na mě jako Tarantinovka, ale “to něco” tomu chybělo. Nejvíc mě na tom vadila ale délka, klidně by to sneslo o půl hodinky méně. ()

majorzeman13

Lehce nadprůměrný retro dobový komorní krimi-thriller .Je tu znát inspirace Tarantinem. Režie,kamera scénář i hudba jsou moc moc fajné !! Film ,krerý bude rozhodně rozdělovat na ty kteří ho nemusí a ty druhé kterým se líbí !?Jeff Bridges je jen jeden !! Pro fimového diváka POVINNOST vidět !! PS: Jen ta filmová stopáž je dlouhá dle mne mohla být kratší? ()

DserCom

Bad times at the el royal je pěkně gradující a dynamický film s dobrou zápletkou, pěkně natočený, herecké výkony jsou velice solidní. Velký plus tohohle filmu byla pro mě hudba, ta se tam totiž neuvěřitelně hodí! Příjemně se na film koukalo a z kina jsem odcházela příjemně překvapena! Atmosféra i téma mi lehce připomínalo "Taratinovský" styl, ale to hlavně asi kvůli tématu, který se pro něj typické. Nicméně film si řadím mezi nejpovedenější počiny roku 2018. 75%. ()

BigJohn02

Film nesporně zajímavý a zábavný. Pohraniční hotýlek má atmosféru, Jeff Bridges je jako obvykle skvělý. Tarantina film trochu připomíná tím časoprostorovým prolínáním příběhu. Jen škoda toho filmu, co skončil v ohni - na privátní video JFK bych byl docela zvědavej. ()

r3musko

Toto by dosť dobre fungovalo ako miniséria od netflixu. 6x40 epizód, tak akurát. Ani by to nebolo treba zvlášť upravovať, dej je rozdelený dobre. Niektoré postavy by dostali viac priestoru a to by seriálu len pomohlo. V tomto prípade to je film a preto to hodnotím ako film. Dlhé a nie tak zaujímavé, ako by človek čakal. ()

pupidup

60 % je málo, 80% moc.. protože některé pasáže byly dost zdlouhavé. Ale já to prostě miluju,tuhle dobu,tyhle auta,tyhle písničky. Myslím,že by se nádherný namet dal zpracovat mnohem lépe,ale faktem je,že dlouho jsem neviděla tak pěkně stylovy film. A Bridges je Bridges... Zraje jako víno. 😁. ()

fajntomas

Líbilo se mi to herecky, hlavně Bridges, možná kdyby se ubralo na teátrálnosti a pojalo se to víc komorně. Určitě zajímavý film. Doporučuju. 80%. ()

HombreT

tak toto je presne jak Tarantino.....tak veľmi sa to snaží byť kúlovou mozaikou B-čkových prvkov, až z toho nakoniec zase raz víde len obyčajný zhluk jednotlivých situácii, ktoré vedú k jednému veľkému......ničomu....veď vravím....čistý Quentin..... ()

Natt

Jeff konecne hraje (mam ho rad v akcnakoch ale mam pocit, ze v nich v poslednom case mrha svoj talent viac ako je vhodne, podobne ako Liam ci Brolin) . Ale najvacsi herec je tu Pullman junior. Hemswortht to prekvapivo/neprekvapivo nekazi. Jedine Dakota nevie prekrocit svoj "tien". Nema to dikciu Tarantinoviek ale zas to ma iny feeling. Specialne v tychto chudych casoch -> 4* ako vysita. ()

minno

K tomuto Noir thrilleu som sa dostal naozaj náhodou. Marketingová kampaň ma obišla veľkým oblúkom, čo asi nebolo príliš na škodu. Po zhliadnutí jedneho z prvých trailerov som sa do filmu pustil s tým, že som nevedel čo mám očakávať a po pár minutách vo filme som ani odpoveď nedostal. Postupne to ale začalo gradovať a i keď ste príbeh dokázali po 15 minutách veľmi ľahko predvídať, ako oddychovka na večer vás určite tento titul neurazí. btw: vidieť Chrisa Hemswortha konenčne bez kladiva v ruke a krásnu Dakotu Johnson bez bičíka, bolo viac ako vítané. Za mňa takých 3,7* :) ()

Jirkacek

Snímek Zlý časy v El Royale z roku 2018 jsem shlédl na doporučení CommanderCZ ***, kterému se tento mysteriózní thriller líbil, i když jej ohodnotil pouze třemi hvězdami. Film o délce 142 minut jsme si doma pustili, aniž bych tedy předem tušil, o co v něm půjde. Hned na začátku se do hotelu El Royale, ležím nedaleko jezera Tahoe, přijelo ubytovat pět hostů takřka najednou. Bylo to podivné, protože hotel, jehož středem procházela hranice dvou amerických států - Nevady a Kalifornie - měl svá nejlepší léta dávno za sebou. Jeho slávu připomínaly jen černobílé fotky slavných hostů na zdech, chátrající luxusní interiér či velký jukebox se starými šlágry. Mne však nejvíce upoutala červená hraniční čára v interiérech hotelu a zvláštní atmosféra, do níž neuvěřitelně přirozeně zapadl jediný současný zaměstnanec hotelu. Tohoto neurotika závislého na drogách kvůli zabíjení ve Vietnamu si zahrál mladý Lewis Pullman, ale hlavními postavami snímku byla zmíněná pětice hostů. Byl jsem zvědav, jaký si hosté vyberou pokoj a v jakém státě unie to bude, neboť se Kalifornie a Nevada lišily ve svých zákonech a mohli si vybrat, kde budou porušovat či dodržovat zákony jednoho nebo druhého. Hosty byli kněz Daniel Flynn v podání slavného Jeffa Bridgese, černošská soulová zpěvačka Darlene alias Cynthia Abma, nevychovaná dívka Emily v podání Dakoty Johnsonové, která si potají přivezla sebou mladší sestru ztvárněnou Cailee Spaeny a ukecaný obchodní cestující s vysavači Laramie Seymour Sullivan alias Jon Hamm. Když se po dlouhých minutách konečně rozešli do svých pokojů, děj se víceméně začal pomalu, velmi pomalu a ještě jednou velmi pomalu rozjíždět. Chvílemi jsem měl pocit, že se režie ujal slavný Quentin Tarantino, ale on to byl Drew Goddard, který rovněž zvolil pomalý rozjezd s podrobným představováním postav, až jsem se velmi nudil. Mnohem více mne zaujal samotný hotel El Royale, který nejen ve svých stěnách a pod podlahou skrýval mnohá tajemství. S příchodem noci a dalších nezvaných hostů pak každý z přítomných v El Royale prožil svůj vlastní příběh, který nám režisér často představil z pohledu jiné postavy, neboť osudy všech ubytovaných byly chtě nechtě velmi provázané. Bylo to hodně zamotané, ale kdy sestra Emily zavolala telefon psychopatického muže jménem Billy Lee, kterého si zahrál známý Chris Hemsworth a ten přijel se svými ozbrojenými kumpány do hotelu, teprve potom začalo být vše ještě komplikovanější a složitější. Nikdo si nebyl jist svým osudem a na závěr ještě prozradím, že o mrtvoly v tomto filmu nebyla nouze. Byl jsem tedy zvědav, jak vše dopadne, kdo nakonec přežije a stane se tou hodnou postavou, která si svůj osud zaslouží. Bohužel jsem se většinu času docela nudil, zejména kvůli velmi zvolna plynoucímu ději, nicméně musím ocenit onu tajemnou atmosféru hotelu a složité osudy zúčastněných postav. Suma sumárum, netradiční film Zlý časy v El Royale si u mne vydobyl pouze dvě hotelové hvězdy **. ()

hovnocuc

No, nevim. Na jednu stranu neotřelý, nikoliv nezajímavý. Ale spíš to byl takovej odvar Coenů okořeněnej Tarantinem...bohužel vývar dost řídkej, kořenim se taky šetřilo, vařil se hodně dlouho a přesto byl nedovařenej... chyběl mi v tom větší náboj, možná trochu víc chytrosti a zajímavější linie... ale třebas jsem jen neměl vhodnou náladu. ()

karmalat

Velice prijemne prekvapeni, dobre se na to divalo a dobre se poslouchaly dialogy. Jednoznacne doporuceni na destivy podvecer, tedy pokud nekomu nevadi trocha nasili ve filmu. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Bylo to takřka nevyhnutelné. Velké filmové značky jen tak nekončí a s Matrixem tomu u Warner Bros. nebude jinak. Hollywoodské studio totiž nově oznámilo, že v přípravách je aktuálně pátý díl. Zatím… (více)

Týmovka X-Force nikam nespěchá

Týmovka X-Force nikam nespěchá

30.06.2018

Deadpool 2 už si v kinech řekl své, nyní se tak oči upírají k chystané týmovce X-Force od režiséra Drew Goddarda (Chata v horách). Ten momentálně dokončuje svůj teprve druhý režijní pokus Zlý časy v… (více)

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)