Mimi šéf: Rodinný podnik

• USA The Boss Baby: Family Business (více)

Když se na konci Mimi šéfa bráchové Tim a Ted konečně skamarádili, zdálo se, že jim to vydrží napořád. V pokračování s podtitulem Rodinný podnik jsou oba dospělí a totálně odcizení. Zatímco Ted je ponořený v byznysu a vydělává bambilióny, Tim je spokojený otec dvou holek, nadané teenagerky Tabithy a roztomilého batolete Tiny. Tabitha, která chodí do školy pro nadané děti, má za největší vzor strejdu Teda, což jejího otce trochu rozčiluje, protože s bráchou fakt vůbec nevychází. To ovšem netuší, jaké nečekané společné stmelovací dobrodružství je čeká. Za všechno může Tina, která je ve skutečnosti tajnou agentkou organizace Baby Corp a má za úkol odhalit velké spiknutí spojené se sestřinou školou a jejím podivným ředitelem. A i když je Tina hodně šikovná, ví, že bez pomoci se neobejde. Po ruce má tatínka, strejdu a sci-fi vychytávku, která umí dočasně z dospělého udělat malé dítě. A tak se chlapi promění v chlapce a vydají se do akce, při které k sobě znovu najdou cestu a kromě toho, jen tak mimochodem, zachrání svět, tak jak ho máme rádi. (CinemArt)

iXtr3m3

Nič extra na prvý pohľad, ale na druhý určite lepšie ako prvá časť. Dobrá myšlienka, ako oživiť už poznané vygradovalo síce skôr a to na zbesilej mimoňovskej ceste do špeci-školy, ale to som sa s dcérkou fakt nasmial. Ostatné už šlo na kolísavej vlne, ale koniec dobrý, všetko dobré. ()

BOURQUE

V porovnaní s prvým dielom sa jedná o mierny posun smerom dopredu. Dôležitosť rodiny a rodinných vzťahov, zachytenie meniaceho sa vzťahu medzi otcom a „dospievajúcim dievčatám“, ako aj zdôraznenie vzťahu medzi rodičmi a malými deťmi sú pripomenuté primerane a v takej forme, aby aj menší publikum z toho mohol niečo užitočnejšieho odniesť. Vedľajšie postavy s väčším potenciálom (napr. malý kôň, „scary girl“) dostanú menší priestor, ale každá scéna s nimi patria medzi lepšie momenty filmu. Ten záver z pohľadu záporáka nie je úplne dobe vypracovaný (Z ničoho nič sa vráti domov a všetko je tak ako po starom?). Jednohubka (s menšími nedostatkami) na jedno (studené) nedeľné popoludnie. P.S: Pesnička v podaní Tabithi na vrcholu Vianočného stromčeku patrí medzi top momenty. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

helloween93

Do Boss Baby 2 se mi moc nechtělo a stejně jako u jedničky mi moc nebavil začátek, navíc jsem si vůbec nepamatoval, o čem byla jednička. Jak se ale Boss Baby a Tim dostali do té speciální školy, tak mi to docela chytlo. Je tam celkem zajímavý příběh, podlý záporák, špiónská akce, dost humoru i klasické poučení, typické pro hollywoodské animáky. Celkově bych řekl, že si tento animák studia DreamWorks udržel stejnou kvalitu, jako měla jednička. 3* ()

Ema57

Čáry, máry fuk a z táta je mladší než jeho dítě. A nejen on. Také skvělý dabing. A z  nenápadného Matouše Rumla se stává sympatická hvězda i v dabingu. Bravo. ()

geek.ondra

Všechno dobré co jedničku vytáhlo aspoň na ten průměr chybí. Infantilní a neskutečně zbytečný. Peklo na úrovni studia illumination. 3/10 ()

Maximilianus

Bod k dobru patrí tvorcom za to, že posunuli dej o toľko rokov dopredu a nechali hlavných hrdinov vyrásť (Alec Baldwin dorástol do svojho hlasu), avšak dokázali vytvoriť taký príbeh, aby ich napriek tomu dokázali vrátiť. Orem starých postáv boli nové nudné a film je viacmene iba pre deti. 6,15/10. ()

rublik05

První Mimi šéf mě svým příběhem a celkově svými nápady moc bavil, jednalo se o příjemnou oddechovou záležitost se skvělou animací. Dvojka je v tomto ohledu víceméně stejná, opět zde máme velmi kvalitní animace a originální příběh, který však není tak povedený jako v jedničce. Příběhově se tentokrát točíme okolo vztahu otec-dcera, který je docela pěkně vykreslený, jeho postupný vývoj dokáže zaujmout, krásně ho podtrhuje příjemná zimní atmosféra. Na pozadí toho opět probíhá tajná mise na záchranu miminek. Tady se bohužel dostáváme do silné podobnosti s prvním dílem, který měl podobnou zápletku, jen byl vtipnější a ne tak vážný. Celkově si nelze nevšimnout, že určité nápady se opakují docela často, což je podle mě hlavní kámen úrazu celého filmu. Tím dalším je jednoznačně upozadění humoru na úkor vážnější linky, vztahů a emocí. Chyběly mi nějaké vtipné vedlejší postavy, humor cílí především na dětské publikum, takže dospělí si užijí snad jen tu emoční stránku, kterou zase malé děti nepoberou. Můžeme tak zapomenout na dvojsmyslné vtipy a aktuální společenské narážky, nic z toho tentokrát absolutně nefunguje. Tempo rovněž není tak zabijácké, i tak se ale najde několik scén, které mě moc bavily. Abych to nějak shrnul, Rodinný podnik je z mého pohledu dobře natočené, ale zcela zbytečné pokračování, nenabízí nic moc nového, pouze recykluje zaběhnuté postupy, na druhou stranu stále dokáže zaujmout a pobavit, tudíž úkol splněn. Viděno v kině 29.08.2021. 6/10. ()

balcazar

Bol som skeptický, čo sa dá vymyslieť v pokračovaní tohto animáku. Ako však príbeh plynul, nabralo to dobrý smer a opäť som sa dobre bavil. Na jednotku sa to nechytá, ale určite to v mojom pohľade má viac, ako je priemer na ČSFD. ()

Likan7

Znatelně slabší než jednička. Bez humoru, vtipu, jen snaha přidat pár dolarů. Zbytečný sequel plný barviček a vřískání. To mi přišel už lepší seriál navazující na jedničku. ()

Maniik88

Podobná srandička ako jednička. Trochu moc akčné a rýchle na môj vkus a vtípky trochu slabšie ako jednička. Ale nasmiali sme sa s deckami dobre a to je to hlavné. ()

blondboss

Boss Baby 2 je kvalitatívne v podstate rovnaký ako jednotka, len s tým rozdielom, že sme sa posunuli v čase a z dospeláka sa musel opäť stať mimi šéf. Príbehovo síce zaujímavé, ale slabo dotiahnuté, správanie postáv až moc infantilné s priveľa klišé prvkami. Animácie sú tradične super. Takže ako oddychovka s deťmi určite fajn, ale v rámci žánru je to skôr priemerný animák. 60 % ()

Harakiri13

Příjemné překvapení, jelikož dvojka Mini šéfa je rozhodně lepším animákem než jednička, což se často jak víme nestává. Čeká nás opět zábava a fajn originální příběh s příjemným záporákem.  Na Rayu ani Lucu nejspíš tento animák nedosáhne, ale i tak jde o velmi povedené pokračování.  6/10 ()

Ace.A.T.L.

Musím říct, že u dvojky, jsem se bavil o poznání víc, než u jedničky. Některý scény jsem si i vracel a užíval si je znova a znova. Tady už holt měli tvůrci daleko větší prostor, vymejšlet vtípky, když už lidi věděli o BabyCorp to, co potřebovali. A rozhodně se to vyplatilo. Líbilo se mi to tak, že jsem to sjel hnedka 2 po sobě. Má to svoje mušky, ne že ne, ale ta super část, hoooodně převyšuje. Za mě silný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Mangano odpad!

Naprostá ztráta mého času. Vím, že i kdybych byl dítě, tak se mi to nelíbí. Je to jen nevtipná, chaotická nuda. Balancuje mi to mezi jednou hvězdou a odpadem, protože animačně je to pořád hezké. Ačkoli myslím, že vím jak to ohodnotit. Tohle byl ten nejplošší soundtrack od Hanse Zimmera, co jsem kdy slyšel. Během filmu mě to napadlo vícekrát. Sorry jako. ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy