Pavel je typický konzumně žijící teenager, sleduje béčkové akční filmy, poslouchá Michala Davida a zbožňuje McDonalds. Jeho život se změní, když při cestě do videopůjčovny vyruší seanci tajemných intelektuálů. Nastává hororová scéna, kdy intelektuálové útočí na hlavního hrdinu. Ten se sice ubrání, ale je pokousán hlavním představitelem těchto mystických stvoření. I když se zdá být Pavel v pořádku, začíná se nenápadně měnit. Z ničeho nic si klade dosud nezodpovězené otázky lidské existence, zajímá se o Hegela, Kanta nebo Nietzscheho… A jeho „symptomy“ se stále zhoršují. Jeho dívka Eva se ho však snaží zachránit…

Tento snímek je krátkometrážní komedií, která paroduje hororové nízkorozpočtové filmy. Místo tradičních hororových monster zde nastupují intelektuálové, zuřiví, fanatičtí, zákeřní a tolik vzdálení běžnému člověku závislém na standardizovaném produktu masové kultury. (janespie)

Ruut

Velice nápaditý studentský film. V záplavě všemožných rádoby intelektualských nudných sraček z DAMU působil jako zjevení z jiného světa. Škoda že to pak Dobeš zabil hodně slabím Chocking Hazardem. ()

HAL

Geniální hříčka pánů Pavlovského, Dobeše a Kopřivy. Pro normální zbytek lidstva asi tihle lidé moc neznamenají, ale my, co jsme vyrostli na jejich kulturním koutku ve SCORE na ně nikdy nezapomeneme. ()

Peytl

Společně já a slabomyslný vojín Čilpan, který mi napovídá "uáuáublumbúúú", chceme v tomto narychlo stvořeném konsorciu vytvořit kvalitní, úderné a vševypovídající heslo pro nastávající revoluční dobu. Dobu, která již klepe na dveře a může být části zdejší populace mnohem nebezpečnější a zároveň k nim nepopsatelně zákeřnější, než například ozubený Kafka či duchaplná Krafka. Zatím nemáme ještě finální a vybroušenou verzi pro široká masa ni vegany, spokojte se, prosím, s pracovní verzí (nebo spíše primární tezí a ideou)... takže, pazóór, hrajeme. Horrori, Poklopi,Fokuméééé, chcem Bestlamu na Volné!!! Uznávám, není to jistě zdaleka brilantní, ale pokud to nechápeš, voe, pak jsi mladistvý intoš, bejku, a didovoleprdele, sráči...navíc mě pokousal jen sousedovic zablešenej pudl HOMO. No já se bavil, děti, že jsem se plácal do stehen, muhehe. Díky reakcím na můj zhulený odstavec, chci vše uvést na pravou míru, respektive jen naznačit, že kdo nechápe, pak je minimálně Michal David. Už je to lepší? Ano? Jste tedy nebezpečný intelektuál. ()

Adam Bernau

„Ideje? Bába tě poleje. – Dialektika!“ – tolik ke koncepci díla. Čestmír Kopecký a Jiří Pomeje v titulcích téhož filmu. Už od úvodních slov majora Zemana „...intelektuálové nejsou pouhý mýtus...“ jsem věděl, že to bude stát za to. Ovšem tohle jsem nečekal. A potom TAMTO teprve ne. Mimochodem, věděli jste, že „vzpomeň si na facky Buda Spencera a Terence Hilla“ se americky řekne „remember Goldberg kicking Hulk Hogan´s ass“? Arbitera už nezachrání ani Michal David a Subjektiva myslím taky něco kouslo. Esoterický výklad filmu nabízí Morien. K Segrestorovi na kafe nikdy. K pochopení nesmírné důležitosti názvu filmu si stačí uvědomit, že hlavní hrdina dnes pravděpodobně blahosklonně trousí "jó, taky jsem za mlada atd.". ()

pornogrind

Dobrej a celkem vtipnej nápad dotažený ad absurdum. Dalo by se říct, že jde o parodii na filmy o zombie či upírech. Po kousnutí se z vás stane intelektuál ...jedna, dvě intoš si pro tě jde... Příznávám že jsem se bavil. Hvězdu dolů musím dát za konec kdy přichází Michal David. Smrt pro intelektuály ale i pro mě momentálně nebo mentálně ( nebo jak to vlastně je ) zaostalýho jedince. ()

InJo

Kašlat na to, že zpracování je viditelně amatérské, protože obsahově se jedná o splněný sen snad každého filmového a popkulturního geeka a nerda. A nejlepší na tom je, že si to užijete i v případě, že vám jména jako Hegel či Heidegger nic neříkají... A ne - Sartre opravdu není druh trvanlivého salámu! ;-) ()

Legas

Nejlepší parodie, kterou jsem viděl. Filmeček si užíjí především filmový fanatici. Fuxoft nemá chybu a závěrečná pointa je natolik šokující, že Šestý smysl nemá šanci ;-) ()

Vodnářka

Nevíte, jestli některý intelektuál nesedí právě vedle vás. Za první zhlédnutí a neskutečně pozitivní překvapení pět hvězdiček. A taky Michal David, že. ()

Smok

Takže odteraz nevravím "Doma ma to serie, idem na pivo", ale "Si intelektuálne retardovaná a ja už naďalej odmietam zdieľať s tebou rovnaký priestor. Odchádzam medzi tých, ktorí sú na vyššej duševnej úrovni, s ktorými mám spoločné myšlienkové nivó" ()

swamp

Krátkometrážní dokonalost, která snad u nás nemá obdoby. Působí tak neskutečně americky, což v tomto případě berte rozhodně jako plus! Fuka, Baldachýn.. korunu tomu všemu nasazuje Michal David. Všichni nerdi, třeste se. :D ()

Tomco

mna to fakt nebavilo, sorry ludia :) ..pamatam sa, ze sa to ku mne dostalo, ako priloha v nejakom casaku..level myslim??? ()

WANDRWALL

Co je to mladický intelektuál? A navíc už se zde mluví o době minulé, v jednom lidském životě. Proč je zde americká vlaječka, když jde o český film? Chlapec se poznává, až když narazí na něco, co do té doby nepoznal. A na rozdíl od jiných, tak v tom déle pobude. A co bude v jeho životě dál? ()

klerik

Na amatérsky film veľmi slušné. Dobrý príbeh, celkom zábavný. Niktoré technické veci (napr. letiace videokazety) mi vadili, ale malo to mrazivé posolstvo :) ()

Chrustyn

Docela zajímavá a zábavná krátkometrážní podivnost. Škoda, že v druhé půli už to není tak zábavné ale naštěstí vše zachrání akční konec a Michal David. Pro filmové fandy povinnost. ()

triatlet

Dvojitý Schopenhauer s kapkou Nietzscheho, tak na tom taky ulítávám... Jako pročištění od filozofování dnů všedních a svátečních výborný. Místy morbidní, povětšinou vtipné, hlavně krátké. A i když jsem na základě těch zmínek v dalších komentářích očekával důležitou roli Michala Davida, tak fakt překvapil:-) ()

VenDulin85

Asi první krátkometrážní film, který jsem viděla (já vím, hanba mi) a naprosto bezvadný. Mohu vás ujistit, že od zhlédnutí neprocházím zákruty knihovny tak klidně jako dosud... Dialektika!!! :-) ()