Reklama

Reklama

Akční drama ze současnosti se odehrává v západním Texasu, kde je prakticky nemožné odlišit poctivého člověka od psance. Dva bratři - Toby (Chris Pine), rozvedený otec s čistým trestním rejstříkem, který chce svému synovi zajistit lepší život, a vznětlivý bývalý zločinec Tanner (Ben Foster) - se rozhodnou společně vyloupit celý řetězec poboček velké banky, která jim chce zabavit rodinné pozemky. Tyto loupeže jsou součástí zoufalého plánu, jak opět získat pevnou půdu pod nohama i budoucnost, jež jim byla ukradena silami, proti kterým jsou oba bratři bezmocní. Pomsta je zpočátku sladká, dokud se však sourozenci neocitnou v hledáčku neúprosného, obhroublého texaského šerifa (Jeff Bridges), který si chce před odchodem do výslužby připsat na konto ještě jeden triumfální úspěch. Zatímco do splnění plánu zbývá jediná loupež, schyluje se k velkému zúčtování, v němž se střetnou poctivý strážce zákona a dva bratři, kteří kromě rodiny nemají pro co žít. (HBO Europe)

(více)

Videa (27)

Trailer 3

Recenze (481)

Radko 

všechny recenze uživatele

Skvelý vykrádačský príbeh dvoch bratov lúpiacich malé pobočky bánk. V rámci deja je nenásilne vložená línia všeobecného úpadku tradičného farmárčenia a súbežne s tým vzrastajúca moc zderských bánk a veľkých firiem. Nástup novodobých lupičov, spočíva často v nezrozumiteľných právnych kľučkách obsiahnutých v zmluvách o pôžičke peňazí, ktorým bežní ľudia bez právneho zastúpenia nemajú šancu porozumieť. To len nahráva bankám a veľkým korporáciám. Bežný človek je následne okrádaný tými, čo sa tvária ako jeho spasitelia, navyše označkovaní oficiálnymi certifikátmi a reklamovaní tisíckami bilbordov a tv spotov. Zároveň film ukazuje morálnu dilemu. Ak človek, celý život dodržiavajúci pravidlá, rozhodne zo zúfalstva nad vyššie opísanou skrivodlivosťou zobrať spravodlivosť do vlastných rúk, aby sa konečne vzoprel generačnému vírusu chudoby, ktorému sa bez násilného riešenia nedá vzdorovať, teda či takýto človek má zároveň morálne právo spôsobovať bolesť iným, v zásade na hlavnom spore nezainteresovaným ľuďom. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Jedinou výtkou je z mé strany absence výraznějších diváckých emocí. Jinak se jedná o nesmírně kvalitní záležitost, která jednoduše baví. Po technické stránce nelze prakticky nic vytknout. Pokud máte chuť na nádherné prostředí, sympatické postavy, vynikající country soundtrack, nešablonovitý příběh a sem tam nějakou tu hlášku, potom ve společnosti tohoto snímku s největší pravděpodobností trpět nebudete. Dokonce tvůrci ponechali na divácích, komu se rozhodnou držet palce. Kvalitní obsah ve velice pěkném kabátě. Zlaté sošky s největší pravděpodobností budou končit v jiných kapsách, ale nominace zasloužená. Příjemný výlet do Texasu. Závěrečná naháněčka neměla chybu! Silné 4 kousky. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,TEĎ MĚ DOBŘE POSLOUCHEJ BRÁCHO. JESTLI NECHCEŠ BEJT ČERNOU SKVRNOU V ŽIVOTĚ SVÝCH SYNŮ, TAK BUĎ PUMOU“...“ /// Dva bráchové, co se staraj o příběhovej vzruch a dva rangeři, vnášející do filmu poklidnou westernovou atmosféru. Bridges perlí, k tomu hraje country a do toho tvrděj muziku (děj) Pine a Foster. Sledujeme vejlet po mrtvejch texaskejch městech, ze kterejch poznáme akorát banku a restauraci a zbejvá nám se rozhodnout, komu držet palečky… Černá úvaha na téma: „Jak vyléčit nemoc zvanou chudoba“, která zaujme příběhem a westernovou filmařinou. Jednoduchá, funkční a sympatická jednohubka, hladící filmovou duši. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě soundtracky plný Nicka Cave. 2.) Jsem ochotnej bankovním lupičům odpustit zabití. 3.) Thx za titule „GaRaN_ & hEmy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $12miliónovTržby USA $27,007,844Tržby Celosvetovo $37,879,877Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,701,472Tržby za predaj DVD v USA $4,510,019║ V celku poctivý jednosmerný film o vykrádačoch bánk, ktorý nemá žiadne veľké odbočky ale určite strhne aj vďaka hereckým výkonom. /70%/ ()

Morien 

všechny recenze uživatele

(1001) Nick Cave a Warren Ellis zase řádí. To jsem chtěla říct předem. Za každou cenu je jeden z těch filmů, kde určitě každý druhý a možná že i každý první záběr vypadá, jako že všichni lidé v něm pózují na plakát, ale když je to chytrý meditativní moderní western o vztahu bratra k bratru, jedince k předkům a všech k půdě, tak to nejenže odpustím, ale snad i trošku vnímám jako přednost. Také je to po nějaké době zase film, kde jsem si opravdu užila dialogy a obdivovala, jak byly napsané a používané. O to, o čem se mluví, úplně nejde, ale přece je důležité, že to zaznělo. O charakterech všech čtyř mužů mi to říká velmi mnoho, buduje to sympatie k oběma dvojicím a zároveň vytváří podvědomý strach z jejich nevyhnutelné konfrontace. Film nechává každé emoci dost času, aby dostatečně ukázala svůj efekt na svého prociťovatele. Velmi pomalu a pozvolna buduje napětí a divácké očekávání, aniž by to přetáhl do neúnosné délky nebo nudy. A potom ještě pořád dokáže nabourat očekávání a překvapit svým vývojem. Bena Fostera, Gila Birminghama i Jeffa Bridgese (v tomto pořadí) jsem již milovala, a nyní ke svému překvapení na tento seznam asi budu muset zařadit i Chrise Pinea. A taky miluju, že je to zároveň absolutně civilní a výsostně žánrové. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (18)

  • Část filmu byla natáčena v Route 66 Casino. Zaměstnanci kasína si ve filmu dobrovolně zahráli sami sebe. (Hal_Moore)
  • Poboční zbraní Texas Rangera Hamiltona (Jeff Bridges) je Colt Commander. V jedné scéně ho můžeme vidět ještě s pistolí Ruger SR9C. Ke konci filmu Hamilton použí také opakovačku Winchester Model 70. V tomto případě se jedná o exemplář vyrobený před rokom 1964. (J.F.B.)

Související novinky

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster,… (více)

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara

24.01.2017

Letošní nominace na Oscary totálně ovládl muzikálový La La Land. Jeho 14 zářezů dorovnává rekord Vše o Evě a Titanicu, zatímco si pomyslné stříbro a bronz rozdělila sci-fi Příchozí s dramatem… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Výběr tří nejlepších filmů roku dle jednotlivých TOP uživatelů ČSFD.cz je každoročně oblíbeným čtením. Adepti měli za úkol vybrat tři pro ně nejlepší filmy, uvedené v roce 2016 do českých nebo… (více)

Kdo bude moderovat Oscary?

Kdo bude moderovat Oscary?

06.12.2016

Za pár měsíců nás jako každý rok čeká předávání Oscarů. Hollywoodská smetánka se tentokrát sejde 26. února, a teď konečně víme, kdo jí bude bavit. Role moderátora se poprvé ve své kariéře ujal Jimmy… (více)

Reklama

Reklama