Reklama

Reklama

Akční drama ze současnosti se odehrává v západním Texasu, kde je prakticky nemožné odlišit poctivého člověka od psance. Dva bratři - Toby (Chris Pine), rozvedený otec s čistým trestním rejstříkem, který chce svému synovi zajistit lepší život, a vznětlivý bývalý zločinec Tanner (Ben Foster) - se rozhodnou společně vyloupit celý řetězec poboček velké banky, která jim chce zabavit rodinné pozemky. Tyto loupeže jsou součástí zoufalého plánu, jak opět získat pevnou půdu pod nohama i budoucnost, jež jim byla ukradena silami, proti kterým jsou oba bratři bezmocní. Pomsta je zpočátku sladká, dokud se však sourozenci neocitnou v hledáčku neúprosného, obhroublého texaského šerifa (Jeff Bridges), který si chce před odchodem do výslužby připsat na konto ještě jeden triumfální úspěch. Zatímco do splnění plánu zbývá jediná loupež, schyluje se k velkému zúčtování, v němž se střetnou poctivý strážce zákona a dva bratři, kteří kromě rodiny nemají pro co žít. (HBO Europe)

(více)

Videa (27)

Trailer 2

Recenze (482)

Kaka 

všechny recenze uživatele

A Oscara za non-stop pure redneck neo-westernovskou vypalovačku dostává ? David Mackenzie, který se s nezajímavým materiálem popasoval slušně a vytvořil hláškující retro jednohubku s huhňavým Bridgesem tak, jak ho máme rádi a s pošahaným Benem Fosterem tak, jak ho máme úplně nejraději. Je až s podivem, že to docela funguje i jako zajímavá sonda mezi pracující středozápaďáky s holými pozadími. Nemá to žádné větší ambice, ale na odpolední siestu dobré. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Jedinou výtkou je z mé strany absence výraznějších diváckých emocí. Jinak se jedná o nesmírně kvalitní záležitost, která jednoduše baví. Po technické stránce nelze prakticky nic vytknout. Pokud máte chuť na nádherné prostředí, sympatické postavy, vynikající country soundtrack, nešablonovitý příběh a sem tam nějakou tu hlášku, potom ve společnosti tohoto snímku s největší pravděpodobností trpět nebudete. Dokonce tvůrci ponechali na divácích, komu se rozhodnou držet palce. Kvalitní obsah ve velice pěkném kabátě. Zlaté sošky s největší pravděpodobností budou končit v jiných kapsách, ale nominace zasloužená. Příjemný výlet do Texasu. Závěrečná naháněčka neměla chybu! Silné 4 kousky. ()

Reklama

Morien 

všechny recenze uživatele

(1001) Nick Cave a Warren Ellis zase řádí. To jsem chtěla říct předem. Za každou cenu je jeden z těch filmů, kde určitě každý druhý a možná že i každý první záběr vypadá, jako že všichni lidé v něm pózují na plakát, ale když je to chytrý meditativní moderní western o vztahu bratra k bratru, jedince k předkům a všech k půdě, tak to nejenže odpustím, ale snad i trošku vnímám jako přednost. Také je to po nějaké době zase film, kde jsem si opravdu užila dialogy a obdivovala, jak byly napsané a používané. O to, o čem se mluví, úplně nejde, ale přece je důležité, že to zaznělo. O charakterech všech čtyř mužů mi to říká velmi mnoho, buduje to sympatie k oběma dvojicím a zároveň vytváří podvědomý strach z jejich nevyhnutelné konfrontace. Film nechává každé emoci dost času, aby dostatečně ukázala svůj efekt na svého prociťovatele. Velmi pomalu a pozvolna buduje napětí a divácké očekávání, aniž by to přetáhl do neúnosné délky nebo nudy. A potom ještě pořád dokáže nabourat očekávání a překvapit svým vývojem. Bena Fostera, Gila Birminghama i Jeffa Bridgese (v tomto pořadí) jsem již milovala, a nyní ke svému překvapení na tento seznam asi budu muset zařadit i Chrise Pinea. A taky miluju, že je to zároveň absolutně civilní a výsostně žánrové. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Chlapácká podívaná. Žádný moderní high tech píčovinky jen Texas a jeho svérázní obyvatelé. Jednoduchej příběh, kde jsou proti sobě postavené sympatické postavy a skutečný zloduch jsou banky vedené tlustými úředníky, co obírají lidi pomalu ale jistě. Záběry ze shora na krajinu (á la True Detective) musíte milovat stejně jako skvělej hudební doprovod. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Tenhle film je tak trochu důkaz, že ty nejjednodušší příběhy pořád fungujou nejlíp. V podstatě tomu stačí nasadit hezkej vizuál, obsadit sympatické herce, dát tomu kontrast mezi mladými lupiči a starým policajtem, pustit k tomu padnoucí soundtrak a občas si lehce zamoralizovat a výsledek snad ani nemůže zklamat. Jasně, neohromí, ale jako taková napůl westernová jízda po nejzapadlejších koutech Texasu to funguje skvěle. 7/10 ()

Galerie (48)

Zajímavosti (18)

  • Timeline: 18. dubna 2012 bylo oznámeno, že Sidney Kimmel Entertainment zakoupila zlodějský film Comancheria, který napsal Taylor Sheridan. Společnost film financovala a produkovala spolu s Film 44 Petera Berga. Film měl svůj vlastní panel na Cinemacon 2016, kde byla oznámena změna názvu na Hell or High Water a Peter Berg se měl ujmout režie. Scénář vyhrál známý Black List nerealizovaných scénářů za rok 2012. 2. dubna 2015 bylo oznámeno obsazení Jeffa Bridgese, Chrise Pinea a Bena Fostera. David Mackenzie poté převzal režisérské otěže. CBS Film zakoupilo práva na distribuci ve Spojených státech. Natáčení probíhalo ve východním Novém Mexiku. Začalo se 26. května 2015 ve městě Clovis. Natáčelo se také ve městech Portales, Tucumcari, Ranchvale a Albuquerque. Film si odbyl premiéru 16. května 2016 na fimovém festivalu Cannes. Do kin se podíval v limitovaném množství 12. sprna. (Hal_Moore)
  • Poboční zbraní Texas Rangera Hamiltona (Jeff Bridges) je Colt Commander. V jedné scéně ho můžeme vidět ještě s pistolí Ruger SR9C. Ke konci filmu Hamilton použí také opakovačku Winchester Model 70. V tomto případě se jedná o exemplář vyrobený před rokom 1964. (J.F.B.)

Související novinky

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster,… (více)

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara

24.01.2017

Letošní nominace na Oscary totálně ovládl muzikálový La La Land. Jeho 14 zářezů dorovnává rekord Vše o Evě a Titanicu, zatímco si pomyslné stříbro a bronz rozdělila sci-fi Příchozí s dramatem… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Výběr tří nejlepších filmů roku dle jednotlivých TOP uživatelů ČSFD.cz je každoročně oblíbeným čtením. Adepti měli za úkol vybrat tři pro ně nejlepší filmy, uvedené v roce 2016 do českých nebo… (více)

Kdo bude moderovat Oscary?

Kdo bude moderovat Oscary?

06.12.2016

Za pár měsíců nás jako každý rok čeká předávání Oscarů. Hollywoodská smetánka se tentokrát sejde 26. února, a teď konečně víme, kdo jí bude bavit. Role moderátora se poprvé ve své kariéře ujal Jimmy… (více)

Reklama

Reklama