Ani nevím, co jsem čekal, ale výsledek pro mě byl docela zklamáním. Novodobý western, jehož hlavním esem v rukávu jsou vynikající herecké výkony tria Bridges-Foster-Pine. V mých očích, však film trpěl příliš rozvláčným tempem, což byl určitě tvůrčí záměr, ale díky tomu jsem u filmu často pociťoval nudu. Přesto se jedná o film, který stojí za vidění, ale nemá nic, kvůli čemu by ho kdokoliv chtěl vidět víckrát.(27.12.2016)

Chlapácká podívaná. Žádný moderní high tech píčovinky jen Texas a jeho svérázní obyvatelé. Jednoduchej příběh, kde jsou proti sobě postavené sympatické postavy a skutečný zloduch jsou banky vedené tlustými úředníky, co obírají lidi pomalu ale jistě. Záběry ze shora na krajinu (á la True Detective) musíte milovat stejně jako skvělej hudební doprovod.(17.12.2016)

(1001) Nick Cave a Warren Ellis zase řádí. To jsem chtěla říct předem. Za každou cenu je jeden z těch filmů, kde určitě každý druhý a možná že i každý první záběr vypadá, jako že všichni lidé v něm pózují na plakát, ale když je to chytrý meditativní moderní western o vztahu bratra k bratru, jedince k předkům a všech k půdě, tak to nejenže odpustím, ale snad i trošku vnímám jako přednost. Také je to po nějaké době zase film, kde jsem si opravdu užila dialogy a obdivovala, jak byly napsané a používané. O to, o čem se mluví, úplně nejde, ale přece je důležité, že to zaznělo. O charakterech všech čtyř mužů mi to říká velmi mnoho, buduje to sympatie k oběma dvojicím a zároveň vytváří podvědomý strach z jejich nevyhnutelné konfrontace. Film nechává každé emoci dost času, aby dostatečně ukázala svůj efekt na svého prociťovatele. Velmi pomalu a pozvolna buduje napětí a divácké očekávání, aniž by to přetáhl do neúnosné délky nebo nudy. A potom ještě pořád dokáže nabourat očekávání a překvapit svým vývojem. Bena Fostera, Gila Birminghama i Jeffa Bridgese (v tomto pořadí) jsem již milovala, a nyní ke svému překvapení na tento seznam asi budu muset zařadit i Chrise Pinea. A taky miluju, že je to zároveň absolutně civilní a výsostně žánrové.(6.9.2017)

Silný postavy navíc skvělý herecky, krvavá zábavná story na téma "average Joes" X bankovní systém a destrukce kovbojský ekonomiky, emotivní podnětný finále, živá režie, dokonalý soundtrack (Scott H. Biram, Colter Wall, Chris Stapleton, Cave & Ellis...) co si užívám už nějaký ten týden, nádhera jihovýchodu (New Mexico) a všehovšudy parádní Americana neo-western.(28.11.2016)

Musím povedať, že spracovanie filmu mi dosť pripomenulo film MUD, Obe filmy sú tak jednoduché a pritom tak dokonale a jasne zobrazia celú komplikovanú životnú situáciu. Tu sa stáva hlavnou dvojicou mladší brat a starý šerif a všetko okolo nich je len prifarbenie, ale tieto postavy tvoria podstatu. Nedajú sa nevšimnúť ani kvapky neznášanlivosti američanov a indiánov, ktorý spolu nažívajú v štáte Texas. Celé to pôsobí lahodne a výkon Ch. Pina ma skutočne dojal, asi si na toho herca lepšie posvietim. Bezprostredne najlepším momentom filmu bol konflikt na pumpe, takúto reakciu som od mladého, dobrosrdečného brata veru nečakal a asi ten frajer s kvérom v ruke. V niektorých momentoch mi vadili hudobné repliky, ale aj tak si film zaslúži minimálne 80%.(29.11.2016)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 4. (Stanley619)

• - Rčení "come hell or high water" znamená dvě věci. Obvykle to znamená "udělej cokoliv je nutné, ať se děje, co se děje". Také to znamená "hell or high water clause", což je klauzule ve smlouvě, která říká, že se musí splácet dlužné částky nehledě na žádné překážky, stojící řádnému splácení v cestě. Obě definice hrají svou roli i ve filmu. (Hal_Moore)

• - Část filmu byla natáčena v Route 66 Casino. Zaměstnanci kasína si ve filmu dobrovolně zahráli sami sebe. (Hal_Moore)