• JJ.Gibson

Asi jsem se díval na něco jiného než zbytek čsfd. Ze začátku to vypadala na dobrou zábavu, dva bratři Foster/Pine vykrádaj na venkovskym Texasu banky, aby vyplatili hypotéku a k tomu je pronásleduje starej Walker Texas Ranger Jeff Bridges. No proč ne?? To zní zkrátka a dobře dobře :) Jenže když se nad tím zahloubáte, tak pozadí jednotlivých postav je takřka nulové. Takže je pro diváka mnohem těžší se s nimi ztotožnit. Pine to dělá pro rodinu, která ho nesnáší, Foster protože je magor a rád střílí lidi. Ale proč tomu tak je? Chybí mi tam hloubka. Ani Bridges moc nebaví, jeho extrémní mumlání vlastně po nějaké době se jeví jako otravné a neustále se opakující "rasistické" vtipy na svého indiánsko-mexického parťáka se taktéž oposlouchají. A tady je kámen úrazu, je to neskutečně nudné, protože se až na pár slušných akčních scén nic neděje a dialogy jsou po většinu času o ničem. Rád bych pochválil, ale exteriéry a kameru jako takovou, ta se mi líbila. Moc nechápu, jak to může aspirovat na Oskara za nejlepší film?!?(26.1.2017)

Parádička. Dostatočne cool a aj napriek sociálnej téme nie príliš ufňukané. Westernové nie sú ani tak prestrelky či lúpeže ako hlavne postavy a ich postoj k životu. A samozrejme bezútešné prostredie. Pre mňa lepšie (sympatickejšie) ako TÁTO ZEM NIE JE PRE STARÝCH a zábavnejšie (akčnejšie) ako TRI POHREBY... Z podobných filmov mám ale stále najradšej ÚNOSCOV...(5.6.2017)

Parádní chlapská žánrovka ze starý školy. Jeff Bridges (vypadající jako Kris Kristoferson) si zopakoval svoji roli z Opravdový kuráže a se svým indiánsko-mexickym partákem, kterýho furt stírá, se vydávají po stopách bratrské dvojice Chris Pine (ten rozumnější, co to dělá kvůli dětem a nechává velký dýška macatejm a nadrženejm servírkám) / Ben Foster (skvěle zahranej magor, co si to hlavně užívá). Má to 70's atmosféru, pomalejší tempo, ale skvěle napsaný a zahraný postavy a odehrává se to ve strašně zkrachovalejch lokacích. 80%(2.12.2016)

Základom tohto nenápadného "antisystémového" filmu je naozaj dobrý scenár a kvalitne napísané dialógy. Na piatu hviezdičku mu chýba len istá dotiahnutosť v komplexnej charakteristike jednotlivých postáv a - podľa mňa - nie príliš šťastné obsadenie Pinea do titulnej úlohy. Pri všetkej úcte k režisérovi, z tohto "cukrouška" drsný texasan asi nikdy nebude. (21.3.2017)(21.3.2017)

Ani nevím, co jsem čekal, ale výsledek pro mě byl docela zklamáním. Novodobý western, jehož hlavním esem v rukávu jsou vynikající herecké výkony tria Bridges-Foster-Pine. V mých očích, však film trpěl příliš rozvláčným tempem, což byl určitě tvůrčí záměr, ale díky tomu jsem u filmu často pociťoval nudu. Přesto se jedná o film, který stojí za vidění, ale nemá nic, kvůli čemu by ho kdokoliv chtěl vidět víckrát.(27.12.2016)

• - Rčení "come hell or high water" znamená dvě věci. Obvykle to znamená "udělej cokoliv je nutné, ať se děje, co se děje". Také to znamená "hell or high water clause", což je klauzule ve smlouvě, která říká, že se musí splácet dlužné částky nehledě na žádné překážky, stojící řádnému splácení v cestě. Obě definice hrají svou roli i ve filmu. (Hal_Moore)

• - Film je věnován památce rodičům režiséra, kteří zemřeli, když byl film natáčen. (Hal_Moore)

• - Část filmu byla natáčena v Route 66 Casino. Zaměstnanci kasína si ve filmu dobrovolně zahráli sami sebe. (Hal_Moore)