Za každou cenu

(pracovní název)

Hell or High Water

Drama / Krimi / Thriller / Western

USA, 2016, 102 min

Velice pomalá westernová lahůdka pro fajnšmekry, která to zaslouženě dotáhla na festivalech k nominacím a klidně bych za tu režii toho oscara dal, škodaže v téhle kategorii Hell or High Water nominované není. Kovbojové Pine s Fosterem jsou vynikající a Bridges mě s tim svým brbláním pod fousy nikdy nepřestane udivovat...8/10(28.1.2017)

Zřejmě nejchlapáčtější film roku. Moderní "mccarthyovský" krimi western pomalu jak z učebnice. Po všech stránkách náramně čistá práce a svěží závan starých dobrých (peckinpahovských) časů. Malý, jednoduchý, ale výborně vystavěný a krásně osudový příběh, kde se na klasické pojetí dobra a zla opravdu nehraje. Tím, motivem přepadávání bank a skvěle natočenými zemitými přestřelkami mi Mackenzieho kousek (poněkud nečekaně) připomněl můj oblíbený Nelítostný souboj. Velká škoda, že takovéhle filmy u nás ve většině případů nemají šanci být viděny v kinech - nejsou totiž ani festivalovými cenami ověnčeným artem, ani potencionálním blockbusterem... 80 %(8.1.2017)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $27,007,844Tržby Celosvetovo $33,500,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ v celku poctivý jednosmerný film o vykrádačoch bánk, ktorý nemá žiadne veľké odbočky ale určite strhne aj vďaka hereckým výkonom /70%/(6.1.2017)

Co je tohle, art pro voliče Trumpa? Pomalý pseudowestern ve kterém se nic moc neděje, motivace kohokoli k čemukoli veskrze nejsou, a příběh je tak prostinký, že takový Tarantino by ho zvládl odvyprávět během čtvrt hodiny. Všichni si jen tak do líné kamery a za doprovodu atmosférické hudby povídají, a tváří se že vidláctví vTexasu je ta nejlepší věc na světě, ta jediná "true way of life", jen ta hnusná modernita a zparchantělé banky že jim to kazí. Nu budiž jim přáno, ale nemuseli by to předvádět tak otravně a nudně. 5/10(21.5.2017)

Violence - check; Great cast - check; Snap of flavorful dialogue - check; Myth of the American outlaw - check; 90 minute running time - check. Hell or High Water je vše, co chcete u filmu vidět - akce, napětí, chytrý (černý) humor. Taylor Sheridan Vás opět přiměje věřit v umění dialogu, zatímco MacKenzie dodá energii v podobě vydařených automobilových honiček na pozadí texaských rančů a plání a Foster a Pine září ve snímku, který rozmazává hranici mezi spravedlností a zločinem jak málokterý před ním.(13.8.2016)

• - Chris Pine, který hraje mladšího bratra, je ve skutečnosti o dva měsíce starší než Ben Foster. (Hal_Moore)

• - Pri prepade banky v meste Post si je možné všimnúť, že muž ležiaci na zemi a vyťahujúci pištoľ v nej nemá zásobník. Napriek tomu po lúpežníkoch strieľa. (Johnny.ARN)

• - Druhý film z roku 2016, kde si vedle sebe zahrála dvojice Chris Pine a Ben Foster. Tím prvním je Do posledního dechu. (Hal_Moore)