Za každou cenu

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Krimi / Thriller / Western

USA, 2016, 102 min

Musel jsem svůj původní komentář smazat a hodnocení samozřejmě zvednout. Čert ví kam jsem minule koukal. Po tom co jsem viděl nedávno Wind River mě napadlo, že budu muset kouknout na Hell or High Water znovu, protože není přece možné aby mě tahle Sheridanovka nedokázala zaujmout. Samozřejmě, že i tohle je docela pecka. Sheridan se vyžívá v prostředích kam se ruka zákona ne zrovna často a ráda ukazuje. Příběh bratříčků, kteří vykrádají banky a na záda jim dýchá samotný Jeff Bridges se šerifskou hvězdou nutně musí připomínat western. Závěrečnou scénu na verandě, ve které se dvě hlavní postavy navzájem častují nelítostnými a zavilými pohledy, jsem si musel pustit projistotu několikrát. Jeff Bridges měl za tuhle roli obdržet Oscara okamžitě. Jenže mu holt tyhle postavy jdou vždy jedničku. Jsem moc zvědavý co si pro nás filmově dospělé diváky připraví Taylor Sheridan příště. Pro mě momentálně číslo jedna mezi scénaristy. 75%(20.11.2017)

Texas má něco do sebe. Jižanská atmosféra odkapává z každého záběru. McCarthyovská poetika balíkova dokáže pohltit a Cave s Ellisem na tom nesou lví podíl. Příběh dvou bratří a jejich plán jak vyhrát nad nepřízní osudu symbolizovaném bankovními úředníky. Bridgesovy hlášky dokonalé, Foster sympaticky vyšinutý, Pine účelně minimalistický. Moderní western ve své nejlepší formě. Někdy i slepé prase dojde ke korytu.(4.12.2016)

To najlepšie na tomto modernom krimi westerne pre mňa bolo, keď som si uvedomil, ako mi je vlastne celkom fajn, že som sa narodil tu a nie niekde na americkom Stredozápade - území všeobecnej biedy (aj napriek bohatému regiónu), krivých ľudí a rôznych pošukov, ktorí voľne kdesi pri vajciach nosia neustále nejakú zbraň. Ale inak žiadna sláva - dejová linka je iba priemerná (hoci pomerne zaujímavo nelineárne vyskladaná), málo záživná, plná zbytočných statických záberov a nezáživných debatných vsuviek, ktoré mal väčšinou na svedomí sústavne zemiak prežúvajúci Jeff Bridges, ktorý sa skrátka bez titulkov pozerať nedá, a ktorý čím je starší tak tým je nesympatickejší. Sa vlastne čudujem tomu indiánovi, že mu rozumel. Lepší priemer. 65/100(18.7.2017)

K tomuhle malýmu nenápadnýmu klenůtku mám jediný - CHLAPI SOBĚ ! Jeden z nejkrásnějších filmových konců co jsem kdy viděl. Není to žádnej western bože, ani moderní western ani nevím jakej ještě western, je to prostě o chlapech o jejich srdci, duši,děsech -běsech a ač to tak nemusí vypadat především o jejich smyslu pro čest a ochotu nést za cokoli následky bez jedinýho fňuknutí na krutost života. Stačí trošku přemýšlet nad tím co tam ti chlapi dělají a proč. Našel jsem si tam tolik silných momentů jako nenajdu ani v deseti filmech dohromady.(3.2.2017)

// Tenhle film je tak trochu důkaz, že ty nejjednodušší příběhy pořád fungujou nejlíp. V podstatě tomu stačí nasadit hezkej vizuál, obsadit sympatické herce, dát tomu kontrast mezi mladými lupiči a starým policajtem, pustit k tomu padnoucí soundtrak a občas si lehce zamoralizovat a výsledek snad ani nemůže zklamat. Jasně, neohromí, ale jako taková napůl westernová jízda po nejzapadlejších koutech Texasu to funguje skvěle. 7/10(10.12.2016)

• - Pri prepade banky v meste Post si je možné všimnúť, že muž ležiaci na zemi a vyťahujúci pištoľ v nej nemá zásobník. Napriek tomu po lúpežníkoch strieľa. (Johnny.ARN)

• - Film je věnován památce rodičům režiséra, kteří zemřeli, když byl film natáčen. (Hal_Moore)

• - Děj se odehrává v Texasu, avšak nebyla zde natočena jediná scéna. (Hal_Moore)