Z filmu jsem si odnesl poznatek, že Texas je větší vidlákov než Horní Kotěhůlky a Zlámaná Lhota dohromady. Mohl bych se intelektuálně rozplývat, že nekompromisně syrovým popisem bezvýchodnosti a detailů ze života řadových Texasanů jde o americký protějšek Čechovovy Stepi nebo nějakou podobnou hovadinu, ale podle mě jde jen o skvěle natočené nic.(11.2.2017)

// Tenhle film je tak trochu důkaz, že ty nejjednodušší příběhy pořád fungujou nejlíp. V podstatě tomu stačí nasadit hezkej vizuál, obsadit sympatické herce, dát tomu kontrast mezi mladými lupiči a starým policajtem, pustit k tomu padnoucí soundtrak a občas si lehce zamoralizovat a výsledek snad ani nemůže zklamat. Jasně, neohromí, ale jako taková napůl westernová jízda po nejzapadlejších koutech Texasu to funguje skvěle. 7/10(10.12.2016)

Vytí a zívání kojotů, občas prostoupené výběrovou country music. Ta se mi na celém snímku líbila nejvíc. ;) Devízou byla taky účast J. Bridgese, který má jako člověk, i herec svůj styl a kouzlo. Vesměs snímek ale neměl co nabídnout a jednalo se o žánrovou tuctovku. Ztvrzením mých slov byl samotný závěr, který si pro prvoplánovost troufám označit za nepovedený.(14.1.2017)

Cormack McCarthy se svým Tahle země není pro starý film jednoznačně zastiňuje. Snímek nachází stejné kouzlo Texasu a obou stran mincí jak zla (lupičů) a dobra (rangerů). Je to novodobý western, kterému ale něco schází, snad trochu víc epičtěji propracovanější děj. 75 %(23.11.2016)

Parádička. Dostatočne cool a aj napriek sociálnej téme nie príliš ufňukané. Westernové nie sú ani tak prestrelky či lúpeže ako hlavne postavy a ich postoj k životu. A samozrejme bezútešné prostredie. Pre mňa lepšie (sympatickejšie) ako TÁTO ZEM NIE JE PRE STARÝCH a zábavnejšie (akčnejšie) ako TRI POHREBY... Z podobných filmov mám ale stále najradšej ÚNOSCOV...(5.6.2017)

• - Děj se odehrává v Texasu, avšak nebyla zde natočena jediná scéna. (Hal_Moore)

• - Pri prepade banky v meste Post si je možné všimnúť, že muž ležiaci na zemi a vyťahujúci pištoľ v nej nemá zásobník. Napriek tomu po lúpežníkoch strieľa. (Johnny.ARN)

• - Cameo: Taylor Sheridan si zahrál kovboje, jenž spolu s dobytkem utíká před požárem. (Hal_Moore)