Vytí a zívání kojotů, občas prostoupené výběrovou country music. Ta se mi na celém snímku líbila nejvíc. ;) Devízou byla taky účast J. Bridgese, který má jako člověk, i herec svůj styl a kouzlo. Vesměs snímek ale neměl co nabídnout a jednalo se o žánrovou tuctovku. Ztvrzením mých slov byl samotný závěr, který si pro prvoplánovost troufám označit za nepovedený.(14.1.2017)

Už jsem trochu žil v tom, že je poetika novodobého westernu ze současné Ameriky ohmataná a zaprášená a že už není moc, co nového do ní vnést. A Hell or High Water tam vlastně tolik nového nepřihazuje. Naopak funguje poměrně mustrově (Cave a Ellis opět ve svém oblíbeném prostředí, Bridges jako stárnoucí kovboj-dobrák a Ben Foster znovu jako špinavý záporák s kloboukem, kolikrát už jsem tyhle variace viděl). Jenže si režisér všechny aspekty pohlídal a udržel kvalitativně vysoko celou stopáž bez škobrtnutí. Takže místo poměrně typického "jako, bylo to hodně dobrý, ale třeba tahle scéna byla trochu k smíchu" přišlo "hele, vono je to dost typický, ale poměrně uhrančivý a s každou minutou lepší". Cave s Ellisem zase nasazují hloubavý a táhlý tempo, ale tentokrát jim ho scénář a režie nerozemele. Miluju tu prázdnou krajinu s nízkejma barákama a jednou silnicí.(6.1.2017)

Sheridan píše jendoduché příběhy, ale všechny mají tolik nuancí, že by strčily do kapsy všechny filmy za tohle léto. Skvěle natočené krimi, které jako by vypadlo z kinematografie 70. let. Chris Pine roste do charakterového herce, v tomhle filmu vyloženě jde ve šlépějích Brada Pitta a je to skvělá podívaná. Brudges a Foster jsou jako vždy spolehlivě ve formě. Cave a Ellis jsou třešnickou na dortu... slyšet po 4 letech jejich novou spolupráci byla nádhera. Teď jen doufám, že další studia se inspirují a vzkřísí umírající "inteligentní" filmy.(14.9.2016)

Pojem novodobý western mě ze začátku trošku zarazil, ale koneckonců proč by ne. Film se odehrává v Texasu a kromě dobráckého šerifa, kterého tu naprosto luxusně hraje Jeff Bridges, tu jsou i dva kluci, kteří vykrádají banky a já se jim celý film snažím porozumět, což mi popravdě moc nejde a závěrečná pointa tomu také moc nepřidá. Nicméně kvůli prostředí a vzorovém představení texaské nátury, která se s ničím a nikým nesere, stojí za to tenhle film vidět. Mám i trošku pocit, že to je ten důvod, proč tenhle film vlastně vznikl. Taková náborařské video: "Staň se Texasanem…pokud na to máš koule." Dodatek: A tady ti pustíme film Hell or High Water, který nás představí v té nejsyrovější podobě a k tomu si ještě užiješ nádherné scenérie, se kterými kameraman nešetřil, aby tak zvýraznil krásu vyprahlé pustiny.(30.1.2017)

Z filmu jsem si odnesl poznatek, že Texas je větší vidlákov než Horní Kotěhůlky a Zlámaná Lhota dohromady. Mohl bych se intelektuálně rozplývat, že nekompromisně syrovým popisem bezvýchodnosti a detailů ze života řadových Texasanů jde o americký protějšek Čechovovy Stepi nebo nějakou podobnou hovadinu, ale podle mě jde jen o skvěle natočené nic.(11.2.2017)

• - Film je věnován památce rodičům režiséra, kteří zemřeli, když byl film natáčen. (Hal_Moore)

• - Timeline: 18. dubna 2012 bylo oznámeno, že Sidney Kimmel Entertainment zakoupila zlodějský film Comancheria, který napsal Taylor Sheridan. Společnost film financovala a produkovala spolu s Film 44 Petera Berga. Film měl svůj vlastní panel na Cinemacon 2016, kde byla oznámena změna názvu na Hell or High Water a Peter Berg se měl ujmout režie. Scénář vyhrál známý Black List nerealizovaných scénářů za rok 2012. 2. dubna 2015 bylo oznámeno obsazení Jeffa Bridgese, Chrise Pinea a Bena Fostera. David Mackenzie poté převzal režisérské otěže. CBS Film zakoupilo práva na distribuci ve Spojených státech. Natáčení probíhalo ve východním Novém Mexiku. Začalo se 26. května 2015 ve městě Clovis. Natáčelo se také ve městech Portales, Tucumcari, Ranchvale a Albuquerque. Film si odbyl premiéru 16. května 2016 na fimovém festivalu Cannes. Do kin se podíval v limitovaném množství 12. sprna. (Hal_Moore)

• - Děj se odehrává v Texasu, avšak nebyla zde natočena jediná scéna. (Hal_Moore)