Reklama

Reklama

Akční drama ze současnosti se odehrává v západním Texasu, kde je prakticky nemožné odlišit poctivého člověka od psance. Dva bratři - Toby (Chris Pine), rozvedený otec s čistým trestním rejstříkem, který chce svému synovi zajistit lepší život, a vznětlivý bývalý zločinec Tanner (Ben Foster) - se rozhodnou společně vyloupit celý řetězec poboček velké banky, která jim chce zabavit rodinné pozemky. Tyto loupeže jsou součástí zoufalého plánu, jak opět získat pevnou půdu pod nohama i budoucnost, jež jim byla ukradena silami, proti kterým jsou oba bratři bezmocní. Pomsta je zpočátku sladká, dokud se však sourozenci neocitnou v hledáčku neúprosného, obhroublého texaského šerifa (Jeff Bridges), který si chce před odchodem do výslužby připsat na konto ještě jeden triumfální úspěch. Zatímco do splnění plánu zbývá jediná loupež, schyluje se k velkému zúčtování, v němž se střetnou poctivý strážce zákona a dva bratři, kteří kromě rodiny nemají pro co žít. (HBO Europe)

(více)

Videa (27)

Trailer 3

Recenze (477)

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Prečo museli zomrieť štyria ľudia, aby si mal peniaze, ktoré neutratíš a ktoré očividne nepotrebuješ?..." Neviem či každý divák dostane po filme uspokojivú odpoveď na túto otázku, ale režisér sa v tom asi nechcel pitvať, čo je trochu škoda. Je to asi jediný problém tohto filmu, že motív hlavného hrdinu rieši iba okrajovo. čo si však skutočne užijete je fantastický výkon Jeffa Bridgesa v roli šerifa. Tie jeho neustále podpichovačné kecy na svojho indiánskeho kolegu na fakt bavily. Veľmi podobnú rolu hral vo westerne True grit a celá jeho postava len akoby preletela z filmu do filmu. Tu mu to akurát viac kecá, ale to je len dobre, pretože bol vážne vtipný, teda aspoň mne ten humor sedí. Bolo zamiešané na mimoriadny film, škoda, že celá rodinná linka, vzťahy, motivácia, nedostali väčší priestor, hoci aj na úkor nejakej vylúpenej banky. Film 80%. Jeff Bridges 100%. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Nechceš mu nadběhnout a rozsekat toho hajzla tomahawkem?" Šerif Marcus s Indiánem byli velcí sympaťáci a já jsem jim hrozně fandil, aby ty ozbrojené loupežníky dostali. Jenže loupežníci Toby s Tannerem byli taky sympaťáci, kteří okrádali banku o to, co jim ukradla. Takže komu mám fandit? Snad jedině chlapskému pojetí celé záležitosti, ale to pro mě není snadné. Prostě jsem se trošku rozpoltil a nakonec jsem si z toho vzal ponaučení o tom, že vykrádat banky v Texasu není nejlepší nápad. Klienti jsou totiž vesměs ozbrojení potomci Buffalo Shatterhandů, kteří doufají, že jim před kanón vběhne nějaký idiot a začne vykrádat banku. Zkrátka to není bezpečné a proto budu jako velký softwarový odborník dál vykrádat banky elektronicky. CTRL+C, CTRL+V a je to. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Fantasticky zahraný stominutový otravný opruz o tom, jaký je Texas bezútěšný a na piču, plný existenčně živořících mongoloidů a neméně mentálně brilantních militantních kokotů s nalubrikovanými laufy útočných pušek. A jak už to v těch „obyčejných příbězích“ o „obyčejných lidech“ bývá, chvílemi u toho litujete, že nemáte gumovou páteř, abyste se při té snůšce bizarně kokotích keců a sáhodlouhých záběrech chuchvalců laskavce, mnohoznačně se prohánějících po depresivně prašných pláních, mohli aspoň kousat do prdele nudou. Typická osralovka s přiblblou pointou, která však má pár světlých momentů a jakous takous atmosféru, a již za doprovodu sugestivních plísní rachitického kompostéra Mikuláše Jeskyně dostrkalo famózní trio sympatická Borovice, slizký Hýčkal a huhňavé Mosty s odřenou mimikou ke známce 2,5094547265 za umělecký dojem. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Čistá esence z Cormacka McCarthyho, o které si regulérní adaptace jeho děl mohou nechat akorát tak sladce zdát. Bez nadsázky nejlepší filmový neo-western, u kterého je až zarážející, na kolika úrovních funguje a to bez jakýchkoli případných "ale". Funguje to bez výhrad jako žánrovka, jako studie skvostně napsaných (a bez výjimky neméně skvostně zahraných) charakterů, jako hypnotická pocitovka těžící z Cavea a nekonečných texaských dálav i kamery, co je umí náležitě p(r)odat, jako odraz doby i sociální sonda do duše makající republikánské třídy, co nic nemá, banky se po ní vozí a okolnosti je nutí jít od úvěru k úvěru a z dluhu do dluhu (žádný jiný film vám tak názornou a nenásilnou formou neukáže, proč si Amerika zvolila právě Trumpa), jako učebnice minimalistických dialogů "vo něčem", byť zdánlivě "vo ničem", jako... No, na stejné vlně by se dalo pokračovat dlouho. Dlouhá léta jsem neviděl film, který by tak umně stíral hranice mezi čirým žánrovým potěšením a existenciální festivalovkou. Za mě prostě a jednoduše okamžitá klasika; a to nejen v rámci "peckinpahovského" žánru. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Režisér David Mackenzie je sakra osobitý britský tvůrce. Stojí za přemýšlivým dramatem Perfect Sense i voyeuristickým kouskem Hallan Foe. Nyní nabízí další malý nenápadný film, o kterém se dá i několik dní po projekci docela přemýšlet. Předkládá poměrně nezajímavý obsah, ale dělá z něj poctivý kousek, který ocení pracující, milovníci neselhávajícího Jeffa Bridgese, znovu skvostně pošahaného Bena Fostera i ti, jež mají rádi drsné příběhy ze státu, kde je rozvinuté zemědělství, těžba ropy i byznys s větrnou energií. Loudavé tempo, několik velmi solidních scén, zajímavé charaktery. Jednohubky já rád. 70% ()

Galerie (48)

Zajímavosti (18)

  • Pri prepade banky v meste Post si je možné všimnúť, že muž ležiaci na zemi a vyťahujúci pištoľ v nej nemá zásobník. Napriek tomu po lúpežníkoch strieľa. (Johnny.ARN)
  • Pôvodný názov filmu "Comancheria" je oblasť v Novom Mexiku, západnom Texase a okolitých oblastiach, ktoré Komančovia obývali v 19. storočí. (Astonko)
  • Filmovanie prebiehalo v Novom Mexiku, USA. (Astonko)

Související novinky

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster,… (více)

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara

24.01.2017

Letošní nominace na Oscary totálně ovládl muzikálový La La Land. Jeho 14 zářezů dorovnává rekord Vše o Evě a Titanicu, zatímco si pomyslné stříbro a bronz rozdělila sci-fi Příchozí s dramatem… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Výběr tří nejlepších filmů roku dle jednotlivých TOP uživatelů ČSFD.cz je každoročně oblíbeným čtením. Adepti měli za úkol vybrat tři pro ně nejlepší filmy, uvedené v roce 2016 do českých nebo… (více)

Kdo bude moderovat Oscary?

Kdo bude moderovat Oscary?

06.12.2016

Za pár měsíců nás jako každý rok čeká předávání Oscarů. Hollywoodská smetánka se tentokrát sejde 26. února, a teď konečně víme, kdo jí bude bavit. Role moderátora se poprvé ve své kariéře ujal Jimmy… (více)

Reklama

Reklama