Slušná old school robbery krimi, která staví především na desertní atmosféře a trojici skvělých herců. Ben Foster je klasicky magor, Chris Pine jako obvykle výborný, poslední dobou si vybírá slušné filmy ( zřejmě brzy poletí do Topky) a Jeff Bridges se do role texaského šerifa hodil parádně. Nenudil jsem se ani chvíli, jen škoda, že zde není vůbec žádné gore, které by se zde i hodilo, jinak super. 80%(22.11.2016)

• Rosaviva

Blbý a blbější se rozhodnou, že vykradou banky, zřejmě aby měli peníze na rodinou farmu, která ale půjde nějakým klukům (víc jak polovinu filmu přitom netušíme, o kom se to mluví) a do toho se šišlající Jeff Bridges, který se tváří jako ryba, rozhodne, že je dopadne, takže vezme svého indiánského parťáka, který se celý film tváří, jakože ho to naprosto nezajímá, a vyrazí společně na cestu. A to je vlastně všechno, IQ dvou bratrů skrz celý film naprosto neúměrně klesá dolů, stejně tak, jako otravnost šerifa stoupá nahoru. Jestli v tom byl nějaký hlubší smysl, tak jsem ho asi prospala. Pořád jsem čekala, že se něco stane a film nějak vygraduje a ono nic. Jediná scéna, která vyloženě stála za to, byla protivná servírka v restauraci, která podávala jen jedno jídlo. Takhle si film nominovaný na Oscara opravdu nepředstavuju. 2*(4.2.2017)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $27,007,844Tržby Celosvetovo $33,500,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ v celku poctivý jednosmerný film o vykrádačoch bánk, ktorý nemá žiadne veľké odbočky ale určite strhne aj vďaka hereckým výkonom /70%/(6.1.2017)

Že je Jeff Bridges výborný herec, je naprosto bez debat. Že je Ben Foster úchyl od pohledu, vo tom taky žádná. Ale, že se k nim přidá i Chris Pine, ten rebel že Star Treku v roli tmelícího článku (zločinec s rozumem) a bude to všechno cajk, tomu já bych vůbec nevěřil. Ale jo, nakonec jsem mile překvapen, včetně výtečné muziky a konce, který byl možná ještě lepší. A pokud je většinové obyvatelstvo USA aspoň trošku podobné rasistickému šerifovi, tak se vůbec nedivím, že si nakonec zvolili Trumpa za prezidenta. A teď to myslím úplně nestranně.(21.11.2016)

Chlapácká podívaná. Žádný moderní high tech píčovinky jen Texas a jeho svérázní obyvatelé. Jednoduchej příběh, kde jsou proti sobě postavené sympatické postavy a skutečný zloduch jsou banky vedené tlustými úředníky, co obírají lidi pomalu ale jistě. Záběry ze shora na krajinu (á la True Detective) musíte milovat stejně jako skvělej hudební doprovod.(17.12.2016)

• - Timeline: 18. dubna 2012 bylo oznámeno, že Sidney Kimmel Entertainment zakoupila zlodějský film Comancheria, který napsal Taylor Sheridan. Společnost film financovala a produkovala spolu s Film 44 Petera Berga. Film měl svůj vlastní panel na Cinemacon 2016, kde byla oznámena změna názvu na Hell or High Water a Peter Berg se měl ujmout režie. Scénář vyhrál známý Black List nerealizovaných scénářů za rok 2012. 2. dubna 2015 bylo oznámeno obsazení Jeffa Bridgese, Chrise Pinea a Bena Fostera. David Mackenzie poté převzal režisérské otěže. CBS Film zakoupilo práva na distribuci ve Spojených státech. Natáčení probíhalo ve východním Novém Mexiku. Začalo se 26. května 2015 ve městě Clovis. Natáčelo se také ve městech Portales, Tucumcari, Ranchvale a Albuquerque. Film si odbyl premiéru 16. května 2016 na fimovém festivalu Cannes. Do kin se podíval v limitovaném množství 12. sprna. (Hal_Moore)

• - Rčení "come hell or high water" znamená dvě věci. Obvykle to znamená "udělej cokoliv je nutné, ať se děje, co se děje". Také to znamená "hell or high water clause", což je klauzule ve smlouvě, která říká, že se musí splácet dlužné částky nehledě na žádné překážky, stojící řádnému splácení v cestě. Obě definice hrají svou roli i ve filmu. (Hal_Moore)

• - Film je věnován památce rodičům režiséra, kteří zemřeli, když byl film natáčen. (Hal_Moore)