Za každou cenu

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Krimi / Thriller / Western

USA, 2016, 102 min

Pojem novodobý western mě ze začátku trošku zarazil, ale koneckonců proč by ne. Film se odehrává v Texasu a kromě dobráckého šerifa, kterého tu naprosto luxusně hraje Jeff Bridges, tu jsou i dva kluci, kteří vykrádají banky a já se jim celý film snažím porozumět, což mi popravdě moc nejde a závěrečná pointa tomu také moc nepřidá. Nicméně kvůli prostředí a vzorovém představení texaské nátury, která se s ničím a nikým nesere, stojí za to tenhle film vidět. Mám i trošku pocit, že to je ten důvod, proč tenhle film vlastně vznikl. Taková náborařské video: "Staň se Texasanem…pokud na to máš koule." Dodatek: A tady ti pustíme film Hell or High Water, který nás představí v té nejsyrovější podobě a k tomu si ještě užiješ nádherné scenérie, se kterými kameraman nešetřil, aby tak zvýraznil krásu vyprahlé pustiny.(30.1.2017)

Dávám čtyři, protože mi tenhle žánr moderního westernu sedí, na čisté čtyři to není. Hodnotím tentokrát zážitek při sledování, nikoliv to, jak na film (ne)budu vzpomínat, protože není zas až tak na co. Je to ryzí, opravdové, scénář není hloupý, je to napínavé, příjemné, hezké. Poctivá profesionální práce. To co činí filmem ale tak dobrým; jeho přirozený vývoj, spád, zakončení atd. má ale i svůj negativní důvod. Celé je to dost fádní, jednoduché a neoriginální a je tu příběh vymyslitelný do několika vteřin. Přesto jsem si to opravdu užil.(26.1.2017)

Musel jsem svůj původní komentář smazat a hodnocení samozřejmě zvednout. Čert ví kam jsem minule koukal. Po tom co jsem viděl nedávno Wind River mě napadlo, že budu muset kouknout na Hell or High Water znovu, protože není přece možné aby mě tahle Sheridanovka nedokázala zaujmout. Samozřejmě, že i tohle je docela pecka. Sheridan se vyžívá v prostředích kam se ruka zákona ne zrovna často a ráda ukazuje. Příběh bratříčků, kteří vykrádají banky a na záda jim dýchá samotný Jeff Bridges se šerifskou hvězdou nutně musí připomínat western. Závěrečnou scénu na verandě, ve které se dvě hlavní postavy navzájem častují nelítostnými a zavilými pohledy, jsem si musel pustit projistotu několikrát. Jeff Bridges měl za tuhle roli obdržet Oscara okamžitě. Jenže mu holt tyhle postavy jdou vždy jedničku. Jsem moc zvědavý co si pro nás filmově dospělé diváky připraví Taylor Sheridan příště. Pro mě momentálně číslo jedna mezi scénaristy. 75%(20.11.2017)

Slušná old school robbery krimi, která staví především na desertní atmosféře a trojici skvělých herců. Ben Foster je klasicky magor, Chris Pine jako obvykle výborný, poslední dobou si vybírá slušné filmy ( zřejmě brzy poletí do Topky) a Jeff Bridges se do role texaského šerifa hodil parádně. Nenudil jsem se ani chvíli, jen škoda, že zde není vůbec žádné gore, které by se zde i hodilo, jinak super. 80%(22.11.2016)

Co je tohle, art pro voliče Trumpa? Pomalý pseudowestern ve kterém se nic moc neděje, motivace kohokoli k čemukoli veskrze nejsou, a příběh je tak prostinký, že takový Tarantino by ho zvládl odvyprávět během čtvrt hodiny. Všichni si jen tak do líné kamery a za doprovodu atmosférické hudby povídají, a tváří se že vidláctví vTexasu je ta nejlepší věc na světě, ta jediná "true way of life", jen ta hnusná modernita a zparchantělé banky že jim to kazí. Nu budiž jim přáno, ale nemuseli by to předvádět tak otravně a nudně. 5/10(21.5.2017)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 4. (Stanley619)

• - Chris Pine, který hraje mladšího bratra, je ve skutečnosti o dva měsíce starší než Ben Foster. (Hal_Moore)

• - Timeline: 18. dubna 2012 bylo oznámeno, že Sidney Kimmel Entertainment zakoupila zlodějský film Comancheria, který napsal Taylor Sheridan. Společnost film financovala a produkovala spolu s Film 44 Petera Berga. Film měl svůj vlastní panel na Cinemacon 2016, kde byla oznámena změna názvu na Hell or High Water a Peter Berg se měl ujmout režie. Scénář vyhrál známý Black List nerealizovaných scénářů za rok 2012. 2. dubna 2015 bylo oznámeno obsazení Jeffa Bridgese, Chrise Pinea a Bena Fostera. David Mackenzie poté převzal režisérské otěže. CBS Film zakoupilo práva na distribuci ve Spojených státech. Natáčení probíhalo ve východním Novém Mexiku. Začalo se 26. května 2015 ve městě Clovis. Natáčelo se také ve městech Portales, Tucumcari, Ranchvale a Albuquerque. Film si odbyl premiéru 16. května 2016 na fimovém festivalu Cannes. Do kin se podíval v limitovaném množství 12. sprna. (Hal_Moore)