Akční drama ze současnosti se odehrává v západním Texasu, kde je prakticky nemožné odlišit poctivého člověka od psance. Dva bratři - Toby (Chris Pine), rozvedený otec s čistým trestním rejstříkem, který chce svému synovi zajistit lepší život, a vznětlivý bývalý zločinec Tanner (Ben Foster) - se rozhodnou společně vyloupit celý řetězec poboček velké banky, která jim chce zabavit rodinné pozemky. Tyto loupeže jsou součástí zoufalého plánu, jak opět získat pevnou půdu pod nohama i budoucnost, jež jim byla ukradena silami, proti kterým jsou oba bratři bezmocní. Pomsta je zpočátku sladká, dokud se však sourozenci neocitnou v hledáčku neúprosného, obhroublého texaského šerifa (Jeff Bridges), který si chce před odchodem do výslužby připsat na konto ještě jeden triumfální úspěch. Zatímco do splnění plánu zbývá jediná loupež, schyluje se k velkému zúčtování, v němž se střetnou poctivý strážce zákona a dva bratři, kteří kromě rodiny nemají pro co žít. (HBO Europe)

Pythonator

Atmosféra westernu je skvělá a texaský buranov opět pobaví. Bridges na jedničku. Nick Cave podbarvil hudebně velmi příjemně a nikdo jiný by to k takovému post westernu ani lépe neudělal. Bohužel se to vleče poněkud nudně a chvíli trvá, než vás to chytne. Hlavní dva pošuci nejsou zase tak dobří, aby mě bavilo je sledovat tak dlouhý film. Zato zakončení je syrové, uspokojivé a zapamatovatelné, podobně banditsky silné jako Eastwoodův Dokonalý svět. Celkově to však nemá ty správné koule. ()

Rorschach_SK

"Tie povolenia o skrytých zbraniach vážne komplikujú vykradnutie banky." Texas, rangeri, bratské duo psancov, ozbrojený obyvatelia, prestrelky, naháňačky, rasistické narážky, svojský humor a to všetko za hudby od majstrov ako Nick Cave či Warren Ellis. Sakra, áno, tak takto si predstavujem moderný western, ktorý sa ale nebojí skryte kritizovať súčasnú situáciu tejto chudobnej časti Ameriky a vďaka čomu držíte ústrednej dvojke Foster a Pine palce, nech sa im to podarí. A Jeff Bridges? Ten si úlohu starého rangera tesne pred dôchodkom parádne užíval. ()

Konev

Šišlavý Jeff Bridges, který si hraje na superpoldu a dva bratři: jeden zlý a ten druhý, co je v jeho vleku. Jak to dopadne asi můžete tušit. Čekal jsem pořád nějaké vyvrcholení po tak dlouhém nicnekonání...ale konec byl stejný jako začátek: o ničem. ()

Lazy87

Pecka film, sice nijak velká akce a dějové pomalejší, ale právě proto. Je to tak trochu roadmovie. A člověk s chutí sleduje zlodějíčky i rangery. Navíc ta krajina. ()

karelhura

Za málo peněz proklatě hodně muziky. Jak začal hláškovat Jeff Bridges tak jsem si to vyloženě užíval ale celá parta co v tom hrála byla pěkně ostrá jízda. Sorry nic pro živé mrtvoly. ()

Ekdahl

Mno, prostý lid proti imperialistickým bankám? To už jsme tu tuším měli, jmenovalo se to komunismus. A jsem-li chudej a nechci, aby byl chudej i synator, co udělám? Aha, vykradu "vyděračskou" banku... Tahle naivní ideologičnost mě na tom, přiznám se, poněkud srala. Nezachránily i to ani dlouhý - a dobrý - záběry texaskýho vidlákova a asi tak milion country vodrhovaček. Řemeslně je to slušný, ale vybavuje se mi v něčem podobná Thelma & Louise, to je úplně jinde. ()

hujerita

Celkom super film. klasicky super Nick A jeff Bridges Válí jak za časov BIG L. Potešil ma film a užil som si ho. Veľmi príjemných 100 minút strávených pri bedni. Mínusy asi neviem, ani si dajaké nepamätám, pretože som sa bavil Jeffom :-). Takmer plná pálka. ()

PaKo1980

Žádné hluboké myšlenky, žádné filosování nad smyslem života, žádné cukrbliky a jiné ptákoviny. Čistá akce a jede. ()

KcarlosK

Spíš než Oscarový film je to taková festivalová záležitost. Ovšem sakra silná. Ten zmar a depka z toho přímo čiší. Všichni hrajou jak o život a je radost to sledovat. Závěr celkem překvapivý a zatraceně dobrý. Více takových filmů a méně blbostí typu Moonlight prosím. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

24.01.2017

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Kdo bude moderovat Oscary?

Kdo bude moderovat Oscary?

06.12.2016

Za pár měsíců nás jako každý rok čeká předávání Oscarů. Hollywoodská smetánka se tentokrát sejde 26. února, a teď konečně víme, kdo jí bude bavit. Role moderátora se poprvé ve své kariéře ujal Jimmy… (více)