Land of Hope and Glory

Velká Británie, 2017, 48 min

Ed Winters (vypravěč)

Dokument približuje súčasný stav zvierat v priemysle živočíšnej výroby. Zábery, ktoré boli natočené v rokoch 2010-2017 väčšinou skrytými kamerami na farmách v Anglicku, ukazujú život zvierat a aj ich porážku na bitúnku. Cieľom dokumentu je ukázať konzumentom, čím si zvieratá musia prejsť, kým sa stanú pokrmom na tanieri. (whack)

whack

Od zverejnenia dokumentu Earthlings sa toho veľa nezmenilo. Dokazujú to tieto nové záznamy z rôznych Anglických fariem mäsového, mliekarenského a vaječného priemyslu. Počul som argumentovať veľa ľudí tým spôsobom, ako že aktivisti len povyberajú tých najhorších zopár záberov z milióna a tie potom prezentujú na obhájenie svojho cieľa. Je to úplná blbosť. Ľudia infiltrovaní medzi zamestnancov so skrytou kamerou prídu, natočia a odídu. Nemajú čas stáť tam pol roka a točiť stovky hodín, aby potom mohli odstrihnúť dve najbrutálnejšie minúty videa. To, čo je na tomto videu, sa deje všade, je to bežný chod priemyslu živočíšnej výroby. Dokument je voľne šíriteľný, tak ho kľudne zdieľajte, nech pomôže čo najviac ľuďom otvoriť oči. ()

Kytarka

Jen pro silné žaludky. Ten Eartling Ed to dělá dobře. Jestli je tohle fakt běžná praxe v UK, není se co divit, že Britové hromadně přecházejí na veganství... Jen se oprávněně obávám... že tohle není běžná praxe pouze tam. ()