Terrifier

Maniak, skrývající se za maskou klauna jménem Art, si užívá halloweenskou noc po svém – brutálně vraždí každého, kdo mu přijde do cesty. To je i případ dvou mladých slečen, vracejících se z mejdanu. Budou mít šanci na přežití? Režisér Damien Leone navazuje tímto celovečerním filmem na svou krátkometrážní tvorbu o klaunu Artovi. (torture666)

borec999

Pocta 70kovým špinavým grindhouseovým béčkam. Dejovo vyprázdnená, lacná, účelovo jednoduchá, ale evidentne nadšenecká. Nie je to úplne zlé, ale aj keď mi splattery a prehnaná brutalita nevadí, tak omnoho viac ma zaujali umiernenejšie pasáže s creepy klaunom v bežnej spoločnosti ľudí ako 60 minútovka v 1 budove v ktorej klaun vraždí všetkých ako na bežiacom páse, pretože tej som sa akosi rýchlo prejedol. Nehovoriac o tom, že Leonemu evidentne chýbali peniaze a lepší herci. Celkovo však Terrfifier, aj keď je len amatérsky krvák, je film ktorý človeku len tak nevyšumí z hlavy. Či už vďaka ústrednému klaunovi (výborný D.H.Thornton) alebo prehnanej brutalite. 50% ()

Corpsegrinder

Pokud nemáte tak zvráceně stupidní vkus jako Living a nečumíte na horory se svojí ségrou, pak si tuhle jízdu užijete. Čtu tady že film nemá dobrou technickou stránku ale má dobrý efekty, když pominu to že tyhle dvě tvrzení si vzájemně odporujou, rád bych podotkl že film vypadá zašle záměrně, Damien Leone už v All Hallows' Eve ukázal že má rád osmdesátkovej trash a podle toho ladí svůj vizuál takže obraz je mírně rozostřenej, což však přidává na syrovosti všeho ostatního. Gore je super a Leone na něm staví celej film, efekty totiž dělá sám. Krve je tu tři prdele a stejně tak způsobů jak někoho zabít a klaun se postupem času víc a víc barví rudě. Klaun je příběh sám o sobě, je ho tu tak akorát a vytírá si prdel i s loňským IT protože tam kde byl Pennywise mimozemsky pohádková postavička, tam přichází tenhle opravdovej magor. Dal bych 4 hvězdy ale trochu mě serou zdejší komentáře, film je jednoznačně love letter osmdesátkovejm béčkům a to co zde nazýváte amatérismem pak žerete u starších filmů a říkáte tomu mistrovský dílo, tak buďte trochu fér. Takže pět at se to trochu vyrovná. EDIT s prostřelenou hlavou lze přežít v pohodě, dokázal to i Marky Mark ve We Own The Night. Záleží na úhlu pohledu... a průstřelu. :)) ()

kery-

Neuvěřitelně laciné zpracování, které je kvalitou rovno televizním snímkům s černým hodnocením. Ale jak to tak občas bývá - vše špatné je k něčemu dobré. Nejsem žádný fanoušek gore, ale tady to ve mě díky tomu oldschool feelingu vyvolalo ty správné pocity - znechucení a chvilkama i správné napětí. Ve finále to není ani tak blbé, jak by divák očekával, a zahraný je to taky překvapivě dobře. ()

HonzysKISS

Moc pěkný slasher horor. Klauni nikdy neomrzí (kromě It). Na začátku je dobré zmínit, že díky tomuhle filmu vznikl pěkně krvavý druhý díl. Krev je v tomto dílu taky, brutality tu též není málo, ale přece jen na horor z roku 2017 je to už slabota. Hodně mi na filmu vadil celý filtr natočení. Má se to sice tvářit jako staré VHS, ale takovou sytou přebarvenost hodně přehnali. Hlavně kvůli tomu, protože černá nebyla černou. Protože když měla být ve scéně tma, tak byla spíš taková oranžovo červená. Já na vhskách vyrůstal a takhle si je tedy nepamatuji. Klaun je jinak moc pěkně zpracovaný. Líbilo se mi, že hrál takového mima a nedělal žádné pazvuky. A taky měl pěkný klobouček. 66/100 ()

TERRORDROME

Terifájer je v podstate hardcore slasher porno dovedené k dokonalosti. Máme tu absolútne fascinujúco odporného vrahúnskeho zmrdklauna s čiernymi zubami o ktorom nevieme úplne nič, okrem toho že jeho jedinou záľubou je dôkladná devastácia ľudských tiel a možno ešte rovnako dôkladné obsieranie záchodov. Potom je tu poctivé hnusné gore, ktoré svojou renesančnou náturou poteší každého komu nevonia CGI krv. Pomyselným "vrcholom" filmu je bezpochyby vertikálne rozrezanie zavesenej ženštiny pílkou. No a treťou základnou zložkou filmu je úplná absencia toho čomu hovoríme dej. Od začiatku až do konca je to iba nekonečná naháňačka s vrahom ktorá dokonca ani nemá žiadneho hlavného hrdinu, iba hromadu mäsa na porážku. Môžeme v tomto ohľade argumentovať že film s punkovou vervou bojuje so zažitou štruktúrou vyprávania, ale za mňa sa prosté jednostranné vybíjanie obetí bez nejakej podpory čohokoľvek stáva dosť mechanickou nudou s nulovou pravdepodobnosťou znovupozretia. Celkové spracovanie je inak veľmi dobré, aj keď sa ani pri všetkej tej svojej vyhranenosti a bojom s konvenciami nevyhne úplne tradičným chybám ako to že nikto nie je schopný klauna doraziť keď sa mu ho podarí zraziť na zem a miesto toho len uteká aj keď vie že nemá kam. Takže nakoniec je to plus mínus za tri. ()

Smokey1468

Tak tohle byl maskar. Přesně jak jsem podle traileru očekával. Kraťas mám rád a tohle se neslo ve stejném duchu. Výborná atmosféra, skvělý soundtrack. Především milovníci gore si zde přijdou na své. A klaun? Nějaký Pennywise se může jít zahrabat, tomuhle se, dámy a pánové, říká ''Děsivý klaun''. ()

Renfield

V podstatě to stejné, akorát roztažené na stopáž celovečeráku, který to s přehledem utáhne, což jsem u původního kraťasu nečekal. Art the Clown stále nemá důvod přemýšlet o svoji (ne)smrtelnosti, jeho oběti opět nepřemýšlí vůbec. Ozvláštnění tohoto klišé by sice špatné nebylo, ale co už, k žánru to sedne. Grindhouse vizuál je pryč, což jsem ocenil a i když to není po stránce kamery kdovíjaká paráda, několik záběrů nebylo vůbec špatných. Myšleno záběry mimo hlavní náplň filmu, která samozřejmě zůstává nezměněna. Art si opět prořezává cestu tentokrát převážně jedním domem, přičemž použije i drcení a překvapivě také střelbu. Herecké výkony neřešit, což neplatí pro Davida Howarda Thorntona, který si to noční běsnění užívá a svého klauna především mimikou uhraje vlastně na výbornou. Zvrácenost a psychopatismus tak nechybí v žádném záběru na něj, vůbec pokud jde o ty dvě scény... a tříkolku na mysli nemám, i když. 70% ()

Klajnik odpad!

Dejme tomu, že klaun je ztvárněn a namaskován dobře i ta vizuální béčkovost může být shledána atraktivní. Přežil bych i špatné herectví. Co však nesnesu je stupidní dějovost. Postavy se chovají tak, že to neodpovídá dané situaci. Z filmu tímto sálá vyumělkovanost, což znemožňuje diváckou imerzi. Odhlédneme-li od těchto lapsů, tak celek je beztak celý nesmyslný, vyprázdněný, bezpředmětný, nezábavný. Někdo něco natočil, ale moc tomu nedal. Nejděsivější jest to, že dvojka má o hodinu delší stopáž... ()

cskomando

Tak bych řekl, že Damien Leone je jedním z nástupců Gore, nechuťáren a vraždících psychomaniaků. Oblek klauna působí srandovně, nenechte se ale zmást... jakmile vytáhne své nářadí ze svého pytle, začne pilně a tvrdě dřít na rozřezávání těla vejpůl, uřezávání hlavy, vykuchávání hlavy (ve stylu Halloweenské dýně se svíčkou), když dostane chuť tak dojde i na stahování kůže s kterou si bude hrát na svém těle a tentokrát nechybí ani zbraň, což mě překvapilo v tomto filmu nejvíc. (Ptáte se proč ? Já si pokládám stejnou otázku, pokud je někdo tak jako tak nesmrtelný, k čemu vůbec používat zbraň ? ) ()

Hernycztek

Velké upozornění pro začátek - jedná se o typický osmdesátkový slasher, jak vizuálně a efektově, tak logikou, protože je tu porušena většina hororových pravidel nutných k přežití. Vědět to dřív, držel bych se od toho dál, ale když už jsem měl staženo, bylo mi líto to jen tak smazat a byl jsem tak připravený na hodinu a půl trvající utrpení. Ale světe div se, ono to zase tak strašné nebylo, ovšem v případě, že vypnete a budete si užívat šílené řádění neskutečně creepy klauna, což dokazuje netypické obsazení postav, protože žádná z nich nebyla hlavní a nebylo tak komu fandit. Celé je to postavené na klaunovi a jeho bezdůvodném vraždění a tak se to taky musí brát. ()

wampire23

Terrifier sa snaží vďaka svojej brutalite, ktorá však dosahuje maximálne priemernej úrovne, dostať na výslnie B-čkovej gore produkcie. Teda skôr C-čkovej, lebo B-čko je napríklad všetko od Roba Zombieho, na ktorého som si pri sledovaní často spomenul, a aj napriek tomu, že to nie je môj obľúbený tvorca a jeho filmy idú mimo môj vkus, bavil som sa pri nich viac, ako pri Terrifierovi. Pritom začiatok je celkom fajn, postava klauna vyzerá naozaj hrozivo a divák je namlsaný, že dostane dávku brutalitu na nevinných obetiach. O to smutnejšie je, že väčšina scén je aj na pomery low budget hororu príliš amatérska a ani najlákavejšia scéna prepílenia nie je zvládnutá extra dobre (kde sa to hrabe na scéne ,,rozdvojenia" z Bone Tomahawk). Ku koncu už takmer nesledovateľný sled primitívnych akcií hrdinov zaklincovaný trápnym ,,twistom". Viac zábavný mi v rámci gore festu prišiel posledný diel The Hatchet série (Victor Crowley), ktorý je síce najslabším zo všetkých dielov, ale stále lepší ako Terrifier. ()

Flopik

Ja úplne bezduché krváky nemusím, tento počin ale chcem pochváliť. S mini rozpočtom predviesť takéto gore peklo, ktoré ešte k tomu skoro vždy vyzerá skvelo, to sa klaniam. Brutálne to je naozaj až moc (čo je len dobre)  a scénu s pílkou budem dostávať z hlavy ešte dlho. Terrifier je desivý,  je to celé nepríjemné a vraždenia je dostatok. Kto má rád extrémnu brutalitu a nič viac nepotrebuje bude sa mu to páčiť. Reálne za 3* ale jedna navyše zato ako to Damien zvládol. ()

arcticsky

Dostatečně krvavé, brutální. Klaun fakt hnusný a dobře zahraný. Samozřejmě, některým klišé se autoři nevyhnuli a sebevražedné hlouposti některých postav také ne. Vrcholem je, když holka objeví na dvě půlky rozříznutou, za nohy visící kámošku a vzápětí leze do jakéhosi tmavého sklepa. Ale jinak opravdu dobrý, doporučeníhodný horor...Rád mrknu na dvojku i na původní kraťas... ()

Cartmof

Terrifier zase vypadal jako horror, který nebude o trapných lekačkách. Jak já se zmýlil... Terrifier je sice z roku 2017, avšak styl, kterým je natočený je dost podobný kultovním slasher horrorům, od kterých si bere inspiraci. A je to poznat! Jediná sympatická postava byla Tara, která se pak ve finále stejně moc neukázala. Jediný důvod, proč jsem nedal odpad je hlavní záporák. Art the Clown mě svými kokotinami zkrátka bavil a když vám v napínavé scéně jezdí zkrvavený clown na tříkolce, prostě se tomu zasmějete. Terrifier mě zkrátka zklamal. Z nějakého důvodu vzniklo pokračování. Snad se tvůrci poučili... ()

chelsea17

Nejdřív bych uvedl ty špatné věci co naprosto zničilo můj dojem z takřka dokonalého hororu. Asi bude i pár spoilerů. Úvodní vraždy v pizzerii. Nevím, ale prostě jsem nevěřil té krvi, ani celkem pitomému chování obětí. Být zády k někomu kdo se mě snaží zabít, i když se snažím někam dostat, je přece nesmysl ne? Moc se mi ani nezdála scéna rozřezání kamarádky hlavou dolů, šlo to nějak moc snadno a krve by asi bylo o dost víc. Třetí hloupost byla zranění pachatele. Kudla do zad, do chodida atd. a on se stejně po chvilce zvedne a chová se jakoby nic. Závěr v márnici byla největší volovina bez špetky rozumu, která to opravdu pokazila. Úplně pomíjím ten divný příběh u moderátorky v televizi, to patřilo snad k céčkovým filmům. No a ted to lepší. Klaun je naprosto děsivej. Skvělý vzezření je dokonalost sama. Jeho pohyby a náladové stavy luxusní. Záběry kamery v pravou chvilku, atmosféra dost zneklidnující a děsivá. Hudba ideální. Ostatní herci určitě dobří a nevidím v nich žádný problém. Terrifier jsem si pustil odpoledne , tak nějak jako, že se podívám co to je. A ono mě to nepustilo. Jen mi něco pořád brání v tom dát tu 4. hvězdičku. Každopádně doporučuji. Počet hodnocení: 175 ()

warrenur

Snaha o slasher z 80tych. Ta sa viac-menej podarila. Je to predvidatelne, hlupe a nalinkovane tak, ze vas prakticky nema co prekvapit. A vyskieranie sa, inak celkom podareneho klaunovskeho ksichtu to nespravi. Slabota. Do odpadu to neposlem len preto, ze tvorcovia zrejme v tom, co chceli dosiahnut, uspeli. Zabity cas, neodporucam. ()

Aurus

9/10. Za mě skvělý brutální slasher se skvělými postavami, lokace a perfektním záporákem. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Jsem zvědav na druhý díl který by měl vyjít ještě tento rok takže se těším. ()

Rathalos

Terrifier je sice totalna kravina a je citit amaterizmus,ale na druhej strane je to sialeny krvavy masaker,ktory si uziva jeden blaznivy klaun,ja som si to uzil...:-) ()

domirovec

Terrifier je úplně typický slasher, na kterém není nic tak moc děsivého a příliš zajímavého, tedy až na našeho vraždícího klauna, který by se podle mě rozhodně mohl zařadit mezi nejvíce děsivě vypadající klauny poslední dekády. Film se také nebojí krve a o brutalitu je zde rozhodně postaráno, někdy možná až moc, i přesto si však nemyslím, že to moc surové vraždy celé zachrání. Za mě průměrné 3*, není to nijak speciální. Prostě takový průměrný slasher. 3/5 ()