Kostýmní výtvarnice Eva (Eliška Balzerová) nečekaně ovdověla.  Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (Tatiana Vilhelmová), má ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová) a přátel (Boleslav Polívka, Emília Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc... (Cinemart)

listo

Po Vejdělkově Mužích v naději, které dle mého ztělesňují dno současné české kinematografie, je Tátova volha přece jen o stupínek výš, byť působí spíše jako nemastná neslaná vycpávka na nedělní večer na ČT(číslo si doplňte). Je to celé šíleně statické, bez emocí, vtipu, jiskry, sympatií. Tady se jasně ukazuje, že atraktivnost filmu nezajistíte ani obsazením nejoblíbenějších českých herců (a je jich tu jak svatých na Karlově mostě), ani ztvárněním všech aktuálně nejpalčivějších chorob (Vilhelmová-rakovina, Polívka-alzheimer, Cibulková-obsedantně-kompulzivní porucha). Zrovna včera jsem viděla polský film Kobiety mafii a říkám si, kdy se ten plíživý úpadek českého filmu konečně zastaví a proč neumíme natočit takové filmy, jako Poláci. Ach jo... ()

johnnie78

Zbytečný film plný hereckých hvězd, ale bohužel úplně o ničem. Rozehranou dějovou linku přeruší náhlý a nečekaný (a nemusím snad proto dodávat, že zcela stupidní) konec, který opět dokazuje, že Češi nemají na filmové závěry ani koule, ani fantazii. Jediným světlým momentem je Polívkův chvilkový výbuch. ()

Franki69

Rozhodně se nejedná o film, který změní váš život. Ale také po jeho shlédnutí nebudete zklamaní a neproklejete jeho tvůrce do třetího kolene. V ženské roadmovie Jiřího Vejdělka excelují Eliška Balzerová (čerstvě ovdovělá matka) a Taťána Wilhelmová (dcera). Z anotace filmu je jasné proč vyrazí na cestu krásně nasnímaným Českem v naleštěném veteránovi z produkce bývalé SSSR a titulky přijdou po vcelku ukoukatelných 90 minutách. Na konci si ale řeknete, jak už zde mnozí napsali, že scénaristé mohli ještě alespoň 5 finálních minut přidat. Než to ale přijde, tak do děje postupně vstoupí několik postav (Cibulková, Holubová, Maciuchová mj., tedy převážně ženských) a jejich role i výkony před kamerou jsou opravdu vysoce nadprůměrné. A o tom vlastně je celá „Tátova volha“. Je to lehce nadprůměrný a milý, ničím neburcující český film. Dávám 65%, vyzdvihuji scény "s péčí o kaktusy" a "střet Bazerova/Cibulková" a na Tomáše časem zapomenu, stejně jako scénář... ()

mouzi

Tatova vulva je zcela obycejny a nicim nevycnivajici standardni cesky srackovytvor. Snad to panu reziserovi prineslo aspon slusny vejdelek. ()

zigy

Když vidím zdejší nízké hodnocení, je mi smutno....asi Vám, milí uživatelé, chybí větší zkušenosti se životem, který do Vás mnohdy pořádně kopne a Vy se s tím musíte vypořádat. Ale jak? A o tom tenhle film je. Pokud jste to nezažili, dobře pro Vás, asi je to teprve před Vámi.....Film pro ty, kterým nevadí trochu zdlouhavější a hloubavější filmy. Jméno režiséra je zcela matoucí, bravo Vejdělku, dokážeš natočit i něco úplně jiného. Scénář obsahuje spoustu životních mouder, stačí pozorně poslouchat. ()

imaginer21

Když ten konec tady fakt neměl chybět. Jasně, i cesta je někdy cíl a obě dámy si toho svého dosáhly, ale divák po všech těch zvratech a prozřeních prostě chtěl užít tu katarzi maximálně. Když už Balzerová přišla s kýženou výpovědí, člověk ji měl chuť plivnout do tváře, ale vzápětí odpustit. A něco takového jsem si chtěl po tom všem naplno procítit, jenže... přišly titulky. Ale pořád příjemný naprůměr, hlavně dílem skvělých výkonů obou dam. ()

Kozlowski8

Nudné vyprávění bez konceptu, bez výraznější zápletky, málo vtipné, málo smutné, trochu kýčovité... Nejhezčí na filmu je herečka v titulní roli - krásná, stará, nablýskaná Volha. 45%. ()

bonovox

ženská road movie o hľadaní možného nového rodinného príslušníka, ktorá sa samozrejme vykľuje inak ako hlavné hrdinky na začiatku očakávali. ()

kokofek

Nevím,ale nějak mě zklamala stále stejná nebo podobná Eliška Balzerová.Asi jí bylo v poslední době nějak více.Nic nového nic zajímavého.Prostě se podívám a nic. ()

O_Peki

Možná trochu nedoceněná road movie. Matka z dcerou pátrají po minulosti svého otce/manžela a dozvídají se víc než co chtějí vědět. ()

Fuksinka

Překvapivě milý a vtipný film o rodinných vztazích. Obe dámy jsou báječné a i milenky v epizodních rolích mají šmrnc. Naštěstí to není slizké, jak jsme u Vejdělka zvyklí. Příjemný film na nedělní dopoledne. ()

PTuranyi

Príjemný príbeh o nepríjemných veciach. Snaží sa netlačiť na pílu a príbeh plynie voľne. Zároveň je tu snaha riešiť určité tajomstvo a odhaľovať ho postupne. Žiaľ chýba tu akékoľvek napätie alebo ťah na bránu. ()

Prchlivec

Film, který se z dnešního českého mainstreamu docela vymyká. Nejde na první dobrou, má více rovin - některá je veselá a jiná zase jde po těch okamžicích vážnějších. A dohromady to překvapivě funguje. Vejdělek si hraje se vztahy mezi partnery i mezi rodiči a dětmi. Nesnaží se, abychom se smáli od začátku do konce, ale usiluje o to, aby humor měl kvalitu. Stejně jako ostatní emoce. ()

Peabody

Spokojenost, Vejdělkova jako skoro vždy bezchybná volba herců a práce s nimi, náznaky, gesta, mimika, velmi jemné vyjádření vztahů. Příbeh není tak jednoduchý, jak se zdá, skryté a docela temné tajemství se objeví sice očekávatelně, ale vůbec ne polopatisticky. Osobně bych trochu ubral krásných záběrů české krajiny a nechal herce a herečky zahrát ještě jednu scénu, ale to už je jen věc osobního vkusu. Velice doporučuji na kultivovaný nejen oddech, a určitě pro emocionální vtažení do děje. Říkat tomu žánrová nevyhraněnost je podle mne naprostá blbost, podle mne jde o vyváženou tragikomedii s využitím prvků road movie. Tomáši Hoffmanovi se cit pro filmy, které lidi potěší, opět potvrdil a pan Jiří Vejdělek je prostě spolehlivá volba jak bez (předstírané) artovosti, bez snahy cpát osobní výpovědi "jenom" poctivě a se špičkovým řemeslem sloužit tématu. Jděte se podívat ()

De Large

Priemerný scenár vytiahli hore vynikajúce dámy Eliška s Táňou. Nepochyboval som nikdy o hereckom umení spomenutej dvojice, no bez nich by to bol zrejme iba brak. ()

Capri2016

Po dlhom čase obyčajný film pre obyčajných ľudí. Láskavý pohľad na starobu, chorobu a neveru. Viacero inteligentných vtipných hlášok. Herecký koncert Elišky Balzerovej a Tatiany Vilhelmovej, ale aj ďalších skvelých zrelých herečiek a jedného nestarnúceho herca. A čierno-červená výrazná stopa jednej starej volgy. Výborná hudba Jana P. Muchowa, ktorá skvelo dotvárala túto ďalšiu českú road movie. Krásna kamera Vladimíra Smutného odhaľujúca vo svetle slnečných lúčov krásy Česka. Jiří Vejdělek ani teraz nesklamal a ponúkol nám dojemný príbeh vzťahu matky a dcéry na ktorý sa dá pozrieť kedykoľvek. Túto jazdu s Evou a Terezou skvele užila! ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová