Hrdinkami moderní pohádky jsou dvě malé školačky Petra a Veronika, které bydlí na jednom pražském sídlišti a ze všeho nejraději si chodí hrát k tetě Emě, žijící v malém domku se zahradou poblíž sídliště. Právě tady najdou ve sběru starou knihu plnou receptů a když podle jednoho z nich vaří, zjistí, že to není jen tak obyčejná kuchařka, ale čarodějnická kniha plná receptů na kouzelné lektvary. Navaří tedy do zásoby různá zvětšovadla, zmenšovadla a měnidla a pustí se do experimentování, které v okolí způsobí pořádný zmatek. Zatímco holky kouzlí, teta Ema má starosti, protože její domek má být zbourán, aby ustoupil nové zástavbě. Zabránit likvidaci domku se snaží nejen ona, ale také její bývalý nápadník, pan učitel František. Podaří se jim to ovšem až za pomoci kouzelných lektvarů Veroniky a Petry. (oficiální text distributora)

blackrain

Obyčejný rodinný film o neobyčejném dobrodružství dvou malých holek, ze kterých se díky náhodě staly malé čarodějnice. Nafrněná uklízečka Boháčková si to zasloužila. S čím kdo zachází, tím také schází. ()

Herr_Flick odpad!

Já vím, je to pro děti, ale já už to neměl rád jako malý. Prý moderní pohádka. Tohle v roce 90? Spíš z toho čiší nádech doby čarodějů Gottwalda a spol. Nemůžu si pomoct. A Uhlíř? No ty vole. ()

hygienik

Režisérka Králová točila lepšie, keď jej do toho nekafrala kolegyňa Plívová. ČzP sú skvelou ukážkou toho, ako môže socialistický film oživiť Nežná revolúcia. Petra a Veronika sú neposlušné voči autoritám všeho druhu. A nie len ony. Pán učiteľ ukradne auto a po príchode policajtov neomylne žiačkam zavelí, utekajme! Namiesto výchovnej morality, tu tak máme rodinný film vystavaný na individuálnom vyčnievaní z radu a beztrestnom, hoci hravom ubližovaní druhým. Ono to vtipné nebolo skoro vôbec, ale na svoju dobu dosť originálne. ()

gabin(a)

Moc nechápu nízké hodnocení. Film jsem viděla jako dospělá, matka tehdy dvou malých dcer (dnes mám tři velké) a královsky jsem se bavila. Malá Lucie Čechová byla kouzelnááááá!Tomáš Holý v sukních. ()

pufina

Objektivně se hodnotit nedá, protože to nejvíce ocení děti. Ve zdraví jsem tu nudu přežila, je to takový jednoduchý rodinný film. ()

Šimpy

"Zřejmě si ten starý pán hodil koně na záda a odkráčel." Je to zaměřené pro děti a u nich to funguje....nebo v době vzniku aspoň fungovalo a i dospělí si tam najde svoje. Některé hlášky jsou totiž vskutku absurdní. Sice spousta nelogičností ale ve věku šeti let se mi to líbilo. ()

Mylouch

Pro hodně malé děti možná ke 3*. Velká motocyklově-V3Sková honička po JZ Městě ve výstavbě Pellar - Nový jako bonus. ()

lucascus

Nebavilo mě to, ani v dětství - a to je už co říct, tehdy jsem žral všechno - dvě hvězdičky za tu písničku, která mi dodnes zní někde v hlavě... ()

Elisebah

Takové zvláštní povídání pro děti. Asi mělo být pohádkové, ale moc se nepovedlo. Dvě malé holky si hrajou na čarodějky a všechno jim to vychází. Občas se nějaké kouzlo sice zvrtne, ale jako zázrakem včas vyprchá. Podívaná nic moc. ()

Autogram

Takú kritiku socialistickej panelákovej výstavby som nečakal. Síce je to trochu bezmyšlienkovité a nelogické, ale to deťom nevadí a sú tam všemožné zvieratká, dokonca aj naháňačka Avie a motorky, tak prečo sa nad tým príliš zamýšľať. Rozprávka na nedeľné ráno ako má byť. ()