Hrdinkami moderní pohádky jsou dvě malé školačky Petra a Veronika, které bydlí na jednom pražském sídlišti a ze všeho nejraději si chodí hrát k tetě Emě, žijící v malém domku se zahradou poblíž sídliště. Právě tady najdou ve sběru starou knihu plnou receptů a když podle jednoho z nich vaří, zjistí, že to není jen tak obyčejná kuchařka, ale čarodějnická kniha plná receptů na kouzelné lektvary. Navaří tedy do zásoby různá zvětšovadla, zmenšovadla a měnidla a pustí se do experimentování, které v okolí způsobí pořádný zmatek. Zatímco holky kouzlí, teta Ema má starosti, protože její domek má být zbourán, aby ustoupil nové zástavbě. Zabránit likvidaci domku se snaží nejen ona, ale také její bývalý nápadník, pan učitel František. Podaří se jim to ovšem až za pomoci kouzelných lektvarů Veroniky a Petry. (oficiální text distributora)

herr_carter

Další z řady filmů, které nebýt svátečních dnů, zůstaly by navždy člověku ukryty v propadlišti filmových dějin. Takový ten typický střelený dětský film, jako třeba Bota jménem Melichar - nenadchne, ale rozhodně ani neurazí........................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Cruise

Jeden z filmů, na který si pamatuju, že jsem jako malý hrozně žral;)! Pomocí různých lektvarů přetvářet svět k svému, to bylo moje, akorát ty moje lektvary nefungovaly! Milý film pro děti se skvělým songem! Nenáročná odpočinkova;)! ()

Jane18CZ

Ale no tak lidi, tohle si zaslouží lepší hodnocení. Mrkněte na dobu - to byla moderní pohádka ne? :D každopádně to je fajn uvolňující film a tohle hodnocení si zaslouží. PS: a to nemám ráda české filmy... ()

Hanys_

Pamatuju si, že jako malý jsem na tom byl v kině. Strašně se mi to líbilo ale nevím co by to se mnou udělalo teď... ()

wosho

Jako malému se mě to docela líbilo. Sice jsem to upřímně nemiloval, ale bavil jsem se. Celkově se jedná o dobře udělaný film pro děti, jenž je lehčí a děti se u něj dobře zabaví. ()

Mičl

Jediné co stojí za zmíňku a proto ta hvězda je hláška"Tééda neska ty haranti začínaj ňák brzo"... ()

Paity

Typický snímek z roku 1990. Člověk má tak trochu pocit, že se to všechno tak hledá. Příliš jsem se nebavil, nebo skoro vůbec. ()

cuchillo

Děj se odehrává na mém rodném sídlišti, proto dávám tři (nostalgické) hvězdičky, neb se díky tomuhle filmu můžu podívat, jak to tam vypadalo za mých dětských let. ()

Maryinka

Jako malé se mi Čarodějky z předměstí moc líbily, dnes by ale pro mě jejich sledování bylo spíš za trest. Pitomoučký film, který může bavit opravdu jen děti. ()

Zeek

Já na tenhle film rád vzpomínám, dřív jsem ho docela žral. Ta hudba a ty lektvary, film z mého mládí. ()

krabatt76

Nebudu dlouho zdržovat pozornost čtenářů komentářů k tomuto dětskému filmu.Takže jen krátce.Jedna hvězdička za parádní melodii od J.Uhlíře ( díky i nicku "TigerSabetoothed" ,který jí dal na YouTube) a druhá za Rudolfa Pellara. ()

Drom

Musím se veřejně přiznat, že od malička mám slabost a (zvrácené?) zalíbení v dětských seriálech a filmech zasazených do současných reálií města. Rytíři, hrady a skřítci jsou super, ale vždy mi takový svět přišel příliš vzdálený mým vlastním dětským zážitkům. Asi proto mám tak rád Kaňku do pohádky, zlobivou Lucii nebo Ivoše se Sleponěm (od stejné režisérky), fascinuje mě pravděpodobně kontrast odtažité a šedé reality s dětskou fantasií. A platí to i pro malé čarodějky, i když jejich příběh je z těch slabších, přesto jsem jim vždy moc fandil a tajně doufal, že nějaké to kouzlo se vyloupne i z mých dětských fantazií a zážitků. ()

Mandalorian odpad!

Nebavilo mě to, když jsem byl malej a NIC se nezměnilo. Existujou lepší pohádky prakticky z každého roku před touhle hovadinou i po ní. Velmi tmavě šedej podprůměr.. ()

Ygnor

Dle mého názoru velmi nespravedlivě podhodnocený dětský film. Navíc s romantickou a nepřeslazenenou vložkou. Rád se na něho opakovaně podívám a vždy se musím smát. A to nejen super hláškám. ()