Spalující touha

• Česko Eyes Wide Shut (více)

Margerie

Asi ve třech čtvrtinách filmu jsem měla pocit, že všechny ty existenciálně-impresionistické a zároveň realistické obrázky a věty, které na mě Kubrick chrlí, opět zůstanou nezodpovězeny. A dlouho se mi nestalo, abych po posledním slovu ve filmu chytla tak upřímný záchvat smíchu. Pointu to tedy nakonec mělo: Marry me and fuck me. Fuck just me and fuck only me - forever! :-) Nádherná Nicole, okouzlující Tom, mnoho geniálně vybroušených vedlejších postav (nevím proč, ale nejvíc mě z nich oslovila Leelee Sobieski), přehrávaná hysterie, která ale po zamyšlení zcela odpovídá běžným lidským stavům... za mě 4,5* - tu poslední půl hvězdičku bohužel nemohu dát kvůli hudbě Jocelyn Pook, která asi pro tento film neměla čas skládat, tak si nahrála pohou sekvenci lazení klavíru... ()

Smerfetka88

Žádný Kubrickův film, který jsem dosud viděla, mě nezklamal. Možná proto jsem od EWS čekala víc, než jsem nakonec dostala. Snad k tomu přispěla má antipatie ke Cruisovi, charakter Nicoliny role nebo vražedná stopáž, nevím. Každopádně jsem film několikrát zastavila, což by se mi u dobrého filmu stát nemělo. ()

hero_bk

Klasický Kubrick - nevím, co si o tom myslet, ale nadchnulo mě to - skvělá atmosféra, skvělý soundtrack, všechno promyšlené do detailu... Nevím proč, ale v tomto filmu mi Kubrick připomínal Tarra - pomalé plynutí, které ale při tak strašně skvělé atmosféře vůbec nevadí! Asi bych to potřeboval vidět znovu! ()

iKosser

Ženské stačí jen malý podnět k zamyšlení, mnohdy jen způsob pohledu parntnera, přečtená a špatně vyložená esemeska nebo i sen. Kdežto muž, navíc muž těžce racionální a nezalamující se lehkými náznaky a vnějšími vlivy, potřebuje něco realističtějšího. Něco, co mu pohne s dosud zajetým životem plným dobývání od neznámých žen a jistoty v manželce doma. Ale co to něco je..? Nakonec si Tom ukousne pořádný kus koláče v podobě zakázaných orgií, a protože je naivní jako dítě, potřebuje ještě ten koláč identifikovat a rozpatlávat, i když může být rád, že tím koláčem nedostal po hlavě. Bůh Nicol a Tomovi vzal a zbylo jim to, co měli na začátku. Jeden druhého a určitě skvělý sex :) ()

Alojs

Spalující touha mě spaluje dodnes. Viděno 3x, pokaždé objevuji nové věci a napnutě mířím k cíli. Mistrovské dílo, jaké se netočí každý... rok. ()

1mArc0

Príliš vysoká hra filmárčiny, ktorá je poctivo servírovaná divákovi. Film, ktorý má toľko námetov, že aj 3 filmy, by bolo možné natočiť. Nicole Kidman je najlepšou herečkou, ktorú mal Kubrick pod taktovkou. Najlepší film, ako začať poznávanie Kubrickovej tvorby. /95 %/ ()

crap

Film co si pamatuji už z dětství a pamatuji si i přesný pocit, který na mě tehdá zanechal.. nic tak mysteriózního, psychologického a erotického zároveň jsem do té doby neviděla, a ten pocit přetrvává až dodnes (od dob děťství jsem ho viděla ještě cca 3x). Nicole v době točení filmu byla ve své fyzicky nejkřehčí formě a Tomáš mi tu taky vůbec nevadí (ne tak jako dnes). Kvalitní režie je tu samozřejmě do očí bijící a nikdy bych od toho ani nečekala nic míň. Celkově velmi zajímavý surrealistický snímek.. a to erotično mu jen dodalo plusové body. ()

DanMac

Obrazová presnosť, brilantne vystavané scény, absolútne dokonalí Cruise a Kidman, dychberúca hudba a perfektná práca s napätím a gradovaním scén. Nezabudnuteľné ()

celticek

Další vybroušený diamant oblíbeného Kubricka. Hlavně mě úplně uhranula hudba, která neskutečně vystihuje atmosféru v každé scéně, absolutně geniální. Kidman to zahrála dobře, ikdyž to není žádná super koc, myslím, že v té době byli dokonce s Tomem spolu. Perfektní pohled do lidského nitra, můžu se na to dívat pořád dokola, nejvíc mě bere příjezd na "zámeckou party". Jsem rád, že jsem to po letech zase viděl, v dnešní době hnusů nestárnoucí evergreen. ()

Knor

Vášně, touhy, přetvářky a pravdy o lidském nitru převedené na plátno v mysteriozní atmosféře. Takhle dokonale to uměl pouze Kubrick. Veledílo o nás lidech, které je působivější a napínavější než kdejaký horor. Mistrovská filmařina. ()

Maniik88

Ja som v skupine číslo 2, ktorým tento film neprišiel nejako úchvatný. Pravdupovediac, sa mi to nepáčilo. Ani vtedy krásna nahá Kidman to nezachránila. S odstupom času si spomeniem len na okultnú scúnu s krásnymi prsaticami a maskami, snahu Toma podviesť Nicole, ktorá je ale tak marná. Možno chcel Kubrick poukázať na zvrátenú stránku boháčov, ktorí sa účastinia podobných Epsteinovských radovánok, častokrát ešte s deťmi. Proste mňa to minulu, asi je to určené pre niekoho iného. Páčila sa mi hudba vo filme. ()

Ex_Machina

"Heslo k rozkoši znie Fidelio." Kysucká verzia filmu: Stredoškolský učiteľ po hádke s manželkou zablúdi na bicykli do čiastočne prerobeného kaštieľa v Oščadnici, kde smotánka ako všeobecní doktori z Kysuckého nového mesta , lokálni tunelári z Čadce, zubári z Krásna nad Kysucou a bývalí policajní funkcionári z colného úradu horského priechodu Makov poriadajú orgie s babami zo 4.C z miestnej učňovky. Odetí sú všetci iba v maskách z posledného maškarného plesu a županoch. Učiteľa spozná jedna z jeho bývalých žiačiek a rozhodne sa obetovať svoj život, aby zachránila ten jeho. On to tak nenechá, ale nahuckajú na neho psov a tak sa vráti so slzami v očiach k svojej tučnej, 20 rokov nezamestnanej manželke do 2 izbového bytu bez parkovacieho miesta.....  Ale teraz vážne. V New Yorku si môžu dovoliť väčšie ryby väčší mejdan vo väčšom zámočku a aj dievčatá zo 4.C vedia nahradiť modelkami a bývalými miskami. Masky a hábity majú ako od Gucciho a o atmošku sa im s radosťou postará klavirista so zaviazanými očami.  A tam už by som ako stredoškolský učiteľ zavítal oveľa radšej ako na horeuvedenú alternatívnu párty na Kysuciach. ()

Rattlehead

To nejlepší nakonec aneb Můj nejoblíbenější Kubrick. Skvělá atmosféra, geniální hudba, krásné ženy. Myslím, že Kidmanová nebyla nikdy tak svůdná a půvabná. Zároveň ale moc nevěřím, že by nějaká žena pro jednu noc s cizím mužem opustila svoje dítě. Pokud ano, tak je to teda pěkná kráva a zaslouží nakopat. Vadí mi, že postavy neustále opakují větu, kterou jim právě někdo řekl, film by bez toho mohl být klidně kratší :) Ale ani sto šedesát minut nijak nevadí, tento film považuji za mistrovské dílo. ()

Amonasr

Docela zajímavý potenciál předlohy promarnily především dvě věci - jednak obsazení Nicole Kidman do role nesnesitelně pitomé manželky, a jednak ty nesnesitelně americky hloupé moralizující kecy, které jí  v samotném závěru vložil scénář do úst a nasadil tak všemu korunu. Bohužel to výrazně shodilo celý film, který byl jinak docela dobře natočený. ()

Sir Ludvig

Toto je stvrty film od boha Kubricka ktory som mal tu cest vidiet. Definitivne viem svoju odpoved na stupidnu anketovu otazku: S akou historickou osobnostou by ste sa chceli stretnut? ()

HanSolo

Tento Kubrickův poslední film já považuji za plnohodnotné umělecké dílo, které je ale na mě až příliš depresivní. Překvapivě je tu výborný i Tom Cruise. ()

eredin

Kubricka nemam rád a jeho filmy mi nic neříkají, ale timhle mě fakt dostal. Dávám pět za chytrý scénář plný náhod, za jediný slušný výkon v životě Toma Cruise, za tajenmou a nechutně elitářskou sektu píchačů, za Borise břitvu jako megahustého majitele půjčuvny kostýmů, za poslední větu Nicol Kidman a za to jak hustou atmosféru dokáže vyvolat jeden klavírní tón hraný stále dokola. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům