Spalující touha

• Česko Eyes Wide Shut (více)

nula87

Není to vůbec špatné, ale možná jsem do toho šel s úplně jiným očekáváním, a proto jsem trochu rozladěn. Možná to napodruhé bude lepší... 3 1/2 ()

amyth

Film jsem viděl dvakrát a na podruhé to bylo o dost slabší. Není to tak dobré a rozhodně to není nejlepší Kubrick. Celkem nudné - děláme to všichni a každý po svém - nic převratného na tom není. Těch 2 a 1/2 hodiny bych po pravdě raději souložil než se na to díval znova. ()

Cikinko

Tento koment píšem hneď po zhliadnutí filmu a napadá ma len jedno slovo - Geniálne. Spočiatku úvodný film pripomína klasickú manželskú dvojicu, ktorá rieši otázku vernosti čo nie je nič nezvyčajné , až kým sa dostávame k jadru filmu - "mysteriozna odysea " Billa (Toma Cruisa). Film napriek svojej dlžke , vôbec nenudí , ba naopak. Skvelá hudba a herecké výkony nielen v hlavnej úlohe Nicole Kidman či spomínaného Toma , ale aj vedľajšie postavy dokresľujú brilantnú atmosféru. Stanley Kubrick o5 dokázal svoje majstrovstvo. Ináč ako za 5* sa ani nedá. ()

iz67

Pomalý rytmus, který se snaží podpořit mysterium, které se nekoná; špatná blazeovaná Kidman a ještě horší Cruise, který celý film opakuje otázky, které dostává: banalita a nuda. (Cruis je k nevydrzeni!). Naprosto spickovy komentar od Panacek ()

Martix

Precizní prácička oblíbeného režisérského mistra Stanleyho Kubricka opravdu nezklamala. Tolik intimity a erotiky ve spojení s výbornými hereckými výkony se jen tak nevidí :-) ()

Tasartir

Máte někdy pocit, že finální scéna vyhoupne hvězdičkové skore na maximum pro efektivní závěr i přes slabší příběh? Tak u tohohle filmu to neplatí! Finální rozuzlení příběhů a defakto i smyslu života přehouplo hranici pěti hvězdiček :) Samozřejmě film umocnuje perfektní hudba bez které by tento film nebyl pravděpodobně tím čím je. Nemyslím tím však hudbu Jocelyn Pooka, ale geniální Waltz 2 ze Šostakovičovy Suity. ()

GordonCZ

Narozdíl od ostatních Kubrickových počinů tento film svým provedením značně zaostává za úvodní myšlenkou a utopí ji v záplavě neskutečné nudy. Slovy klasika, tento film je tak dlouhý, že i kdyby byl o polovinu kratší, byl by pořád moc dlouhý. Příběh, který by šlo hravě zhustit do jediné věty, je tady roztahaný na neskutečné dvě a půl hodiny, takže se vlastně po většinu stopáže prakticky nic neděje. Jiskřička naděje sice svitne po té "šarádě" v tajemném luxusním sídle, bohužel ale zase brzo zhasne a film upadne zpět do přetrvávající bezduchosti. Škoda. ()

Olafsson

Nepopsatelně mrazivá, erotická, záhadná, jak tůně v tmavém lese hluboká podívaná s excelentními výkony hlavních představitelů.. Pokaždé když EWS vidím, nechám se odnést do světa pana Kubricka a nechce se mi zpátky.. Filmový SKVOST... Božské režisérovo Requiem... ()

kubilov

Psychologie rozhodně u Eyes Wide Shut hraje velkou roli, avšak je jaksi chladná, dokonce i ta všudypřítomná nahota začne v průběhu filmu taky trochu otravovat, i když chápu, že se Kubrick potřeboval rozloučit nějak strašně speciálně. Celkově je pro mě jeho masové uznávání dost velkou záhadou, protože ačkoliv se mi od něj spousta filmů líbila, tak na konstantních 5* to teda fakt nebylo. Tom Cruise perfektní, Nicole Kidman už méně, i když je pravda, že své mrchovské alter ego zahrála docela kvalitně. Faktor tajemna je zde rozveden zase do jiných rozměrů než třeba v Odysee nebo v Osvícení, tohle je jednoduše "nahé" tajemno doprovázené agresivním klavírem zaplňujícím velmi rozmáchlou stopáž, která je pro toto možná až příliš jednovrstevné erotické drama velikou devizou. Rade Šerbedžija a jeho minirolička je pro mě pomyslným vrcholem filmu, což bohužel dost škodí mému hodnocení celého filmu. ()

adamix

Geniálne dielo už tak geniálneho režiséra ako je Kubrick. V tomto filme je všetko, čo by mal typický Kubrickov film obsahovať : zase tu máme niečo z psychiky ( napr. scéna, kde sa Cruise s Kidmanovou vyprávajú o tej veci s námorníkom ), máme tu zas kúsok mystickej atmosféry ( rituál ), ktorú sprevádza výborná klavírová hudba ( ktorá taktiež sprevádza skoro celý film ), skvelé dialógy a dobré herecké výkony. No čo viac si len priať ? :) Rozhodoval som sa medzi 4* a 5*, no dal som 5*. Dal som 5* hlavne zato že sa o svoje posledné dielo Kubrick snažil. No aj tak som bol po zhliadnutí Eyes wide shut moc prekvapený, čo Kubrick dokázal. V zaujímavostiach som našiel moc dobré slová o ňom. A bolo to, že toto dielo daroval svojím životom. Moc dobré a pravdivé slová. Presne takto som si predstavoval koniec Stanleyho Kubricka :). ()

elishia

To bylo utrpeni. Asi jsem cynik, nic prevratneho nebo sokujiciho tam pro me neprobehlo. Stejne jako se pro me nekonala zadna niterni sonda do duse at uz Toma nebo Nicole. Vsichni sice ztoporeni az na pudu, ale zadny poradny fuck tam ve finale vlastne vubec nebyl... Tohle slaplo totalne mimo me. ()

Michal687

První film o kterém jsem změnil své mínění snad v prvních 10 sekundách. Nemohl za to však Kubrickův režisérský um jako spíš dobrý tip na výběr průvodní hudby. Říkal jsem si Tom Cruise hmm..hmm.. no nevím nevím. Jak zazněl Shostakovichův waltz a spatřil jsem zadek Nickol Kidman bylo mi už vše jedno ... byl jsem vtažen. Byl jsem až někde do chvíle tance kde začal děj trochu stagnovat a já tak nevěděl co mi to chce vlastně říct. Ono to s tím vyprávěním celkově nebylo moc slavné, ale to vůbec nevadilo neboť i kdyby se jednalo jen o stylově luxusní klouzání po povrchu, tak výtvarně to bylo geniální. Na druhé shlédnutí jsem už začal chápat co se kde naznačuje a docenil jsem film, dá se říci naplno. ()

Sssiksseilor

Remove your clothes! Or would you like us to do it for you? ~ Předně musím poznamenat, že Mě filmy Kubricka nechávají zcela bez zájmu, samozřejmě až na tento. Perfektní herecké obsazení, maximálně mysteriózně konspirační atmosféra a spousta půvabných masek (zdaleka nejen těch fyzických). Celé dílo je prosyceno perfekcionalismem v doslova každém záběru, se symbolikou na každém kroku. Při sledování se cítím být ve filmovém ráji a to ani nechci pomyslet, jaká byla původní verze, než si s ní post produkce Warners "pohrála". I přesto zde naleznu scénu, jakou řadím k vrcholům kinematografie. Naprosto podmanivé! Vřele také doporučuji si po shlédnutí pročíst nějaký z mnoha rozborů, co se na internetu nachází, určitě vám "spadne brada". No a když jsem u těch doporučení, tak bych měl ještě zmínit, že nemá cenu číst většinu názorů, protože jsou hodně mimo, a pointa Eyes Wide Shut z toho vychází zcela nepochopena. Ideálním příkladem za vše jest český oficiální překlad, jak směšné, že? ()

majky19

Ačkoliv se filmu nedá vytknout v podstatě nic, co se řemeslné stránky díla týče, musím říct, že tento snímek mě příliš nenadchl. I když se zde dá najít řada pozitiv, počínaje ústřední filmovou dvojicí s Tomem Cruisem a nádhernou Nicol Kidman v hl. rolích, přes výbornou kameru a samozřejmě rovněž skvělou, místy až dokonce mrazivou hudbou, stále mám z toho trošku pocit, že se nejedná o nic jiného než běžné erotické drama či spíše thriller, kterých již byla natočena celá řada. Možná je to ovšem i tím, že jsem snímek viděl poprvé a s odstupem času, nebo po případném dalším shlédnutí bude moje hodnocení pozitivnější a dokážu tento snímek více docenit. V každém případě nejsem nespokojený a hodnotím to jako lepší průměr, tudíž dávám tři hvězdy. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům