Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

becki_tu

Je vidět, že tak trochu oldschoolový typ zábavy a humoru Woodyho Allena i v dnešní době stále velmi dobře funguje. A to ať už jde o klasické slovní přestřelky, typické Allenovy obličejové kreace a nebo sem tam nějaký ten úderný suchý vtípek. Škoda jen, že na vynikajicí první půlku navázala už jen lehce nadprůměrná půlka druhá. Woody si zkrátka točí každý lepší nápad co má doma schovaný v šuplíku (viz jeho rozhovor v bonusech na DVD) a ikdyž je to mnoha případech pořád o tom samém, cestu k jeho filmům si za nějaký ten čas zase rád zopakuju. 75% ()

Anderton

Videl som to dvakrát, napriek tomu si už z toho nič nepamätám. Ale bolo to vtipné a nenudil som sa, rád si to pozriem znova. Obsadenie Hugha Granta je lepší ťah, ako keby mal jeho rolu hrať Allen. Jeho účasťou je celý film omnoho zaujímavejší a nesplýva mi s ostatnými Woodyho filmami, čo na sebe nerád v poslednej dobe pozorujem. A zároveň aj na režisérovi. ()

Terter

Trochu nevyrovnaná allenovka. První půlka je smrští hlášek a gagů (Chci vědět, jak se píše Connecticut), zatímco v druhé polovině příběh se snaží nabrat vážnější podtóny a to mu jen škodí a celkově to tak brzdí dobře rozjetý film. Na druhou stranu je třeba pochválit všechny herce (dokonce i Hugh Grant, kterého jinak nemusím, tu sedne do své role a neurazí). Suma sumárum pohodová oddechovka, která se dá vidět více než jednou, ale já si radši pustím jiné Woodyho filmy. ()

M.a.t.t.

Woody Allen pre mňa nikdy nebude "Pán tvorca" ale ak ho za niečo rešpektujem, tak za to, ako sú jeho filmy obyčajne neobyčajné. Small Time Crooks sú len neobyčajne obyčajní. Sľubná zápletka totiž vygraduje koncom prvej tretiny ale miesto záveru dianie pokračuje ďalej a kvalita sa vytráca rovnako rýchlo ako zaujímavé postavičky vo vedľajších rolách. V kontexte Allenovskej tvorby teda nakoniec sklamanie z nevýrazného výsledku. ()

elanius

(37/2019) / No klasika. Strašne dobre sa na to pozerá, ešte lepšie sa to počúva, Woody je stále majster scenára a dialógov. Prvá polka je snáď trošku zaujímavejšia a trochu pripomína Take the Money and Run, ku koncu sa už viac kecá. Nechýbajú vtipné postavičky a bizarný príbeh, ako vždy. Klasická Woodyho komédia. (8/10) ()

• David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)
  • Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)