Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Umělec

První půlka byla super, pak se to celý posunulo a zlomilo do druhé části, která jakoby patřila úplně do jiného filmu. Půl na půl, spíše slabší film z dílny Woodyho - 50% ()

Indio

První film od Allena co jsem viděl a vůůůbec se mi nelibil, za pár let jsem skoukl pár dalsích filmu, najel na jeho vlnu, ta vlna mě chytla za prdel a táhla Woodyho vodama zpátky k Darebáčkům a novímu náhledu na ně. Pro mě byl Pan režizer jako olivy- musel jsem si zvyknout abych si na nich pochutnal. ()

SONNY07

"Geniální "zlodějský gang vedený Woody Allenem - jednookým, který je mezi slepými králem. Úžasná je miniscéna s předáváním nelegálního dinamitu. ()

Vodin

Poprvý jsem se u filmu Woodyho Allena i usmál ,ale dře to, my by jsme spolu asi u piva sedět nemohli :-D 55 % ()

phoenix9

Prijemný film hlavne prvá polhodinka a posledných 20 minút , zvyšok je slabší, možno kvôli tomu, že tam sú hrdinovia filmu bohatí , a táto časť mi až tak nesadla. Celkovo slabšie štyri * . 70 % ()

Ekdahl

Přes občasnou scenáristickou palbu nic moc, upřímně řečeno. Nefunguje Woodyho stylizace do primitivního zlodějíčka. Je nepřesvědčivej, tohle mu nesedí. Člověk se maně ptá, proč to celý vzniklo. Napodruhý už jsem to nebyl schopen skouknout celý. ()

Tonula

Kdyby zůstal film tak nádherně ztřeštěný jako jeho první polovina, asi bych dal i 5 *. Jenže po náhlém zbohatnutí mě to najednou začalo nudit. Allen se plně věnuje bohatým buranům a zabývá se jejich hloupostí. Ano, určitě se dají takoví najít, ale ten skok z nuly na milionové majetky se odehrál skokem a pro mne to bylo příliš. I ten závěr je hodně vykonstruovaný. Myslím, že Allen už dokázal udělat lepší filmy. 70% ()

Sejkorka

Jeden z těch lepších, ne-li nejlepších filmů WA (dle mého soudu). Zlodějíček je nešťastný, když se stane boháčem ne vlastním přičiněním. Za to může jeho žena, která neumí nic jiného, než péct sušenky. Trochu to připomíná pohádku o Zlaté rybce. ()