Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)
Trailer

Kriminální komedií DAREBÁČCI se Woody Allen navrátil ke svým raným ztřeštěným snímkům à la gangsterka SEBER PRACHY A ZMIZ. Hlavní hrdina Ray Winkler (Woody Allen) je malý zlodějíček s velkými sny, který jen těžce snáší poctivou práci umývače nádobí. Jeho přísná manželka Frenchy (Tracey Ullmanová) je manikérkou a nemá pro jeho sny patřičné pochopení. Ještě že má Ray po ruce Davida (Hugh Grant) a dostává nápad, jak vyloupit banku. Co na tom, že Rayův plán je velmi nedomyšlený: on nejenže začne se svými třemi zabedněnými kumpány celou akci připravovat, ale dokonce díky svému neurotickému šarmu manželku přesvědčí, aby investovala poslední úspory do pronájmu malé cukrárny hned vedle vytipované banky. Generální štáb loupeže je rázem na světě Tato Allenova taškařice je označována za jeho komerčně nejúspěšnější film. (oficiální text distributora)

Trailer

golfista

Myslel jsem, že se tímhle filmem s Woody Allenem skamarádíme, ale zase se to nepovedlo. Asi jsem divnej, ale vždycky si připadám jako na lovu, kde Woody Allen je lovec a pálí do houfu zajíců (diváků). A zatímco ostatní zajíci leží hezky v řádkách mrtví, já jediný odbíhám do lesa pouze s několika škrábnutími. Nebo nejsem sám ?! :-) ()

Tosim

KONVERZUJ, ALE NEMLUV! Woody Allen žádné své poslání nezradil, tyhle filmy a tamty ony filmy jsou tak fifty-fifty. A přímo tento? Brilantní. Dialogy, (dokonce i ty, kde se Woody "jen" hádá s další babou ;-), postavy, celková myšlenka, Tracey Ullman, a to, co by se mohlo zdát jako moralizování, působí v celém kontextu skvěle zahraných figur docela plynule. Allen má prostě pravdu a basta a scéna na večírku a s "předpovědí počasí" vejde do dějin :-) POŘÁD PODPALUJEŠ DOMY KVŮLI POJISTKÁM? POŘÁD. DVĚ DĚTI MI ZA TO VYSTUDOVALY! ()

B!shop

Prvni pulhodinka je paradni jizda, ktera dava vzpomenout na Allenovo rany blaznivy komedie. Pak uz to spadne do klasicky konverzacky s dobrym pribehem, ale bohuzel tu je kolikrat nejaky hluchy misto, kde se nic moc nedeje, vetsinou kdyz dej nesleduje Allena, ale Ullman a Granta, ktery spatny nejsou, ale proste to neni kdovijaka zabava. Nicmene obcas se zadari paradni vtip a spousta postav je ukazkove vymleta, takze to je nakonec solidni komedie za slabsi 4*. ()

Radyo

Woody Allen je sice tak trochu (hodně) praštěný režisér, ale jeho filmy mají něco do sebe. Darebáčci mě docela dost pobavili, ovšem celý příběh je nutné brát s hodně velkou nadsázkou. Výborné výkony Tracey Ullmanové a samotného Allena v hlavních rolích jsou ve srovnání s "jednodušší" postavou Michaela Rapaporta trochu odsunuty do pozadí, neboť Rapaport i přes menší prostor (ve srovnání s oběma zmíněnými hvězdami) dokázal svou postavu skutečně "obdařit" místy až neuvěřitelnou "primitivitou". ()

kleopatra

Woody v čele "elitní" party, která chce vykrást banku - zdola, a jeho manželka, která to kryje cukrárnou s plackama ( jediným, co umí upéct) - shora. Loupež nevyjde, zato placky zcela mimo plán jo, takže prosťáčkové se nakonec opravdu koupou v penězích, ve značkových krámech, stýkají se se "svými" lidmi, učí se být inteligentními, ale jsou šťastní? I když poslední léta cítím u Woodyho filmů lehce sestupnou tendenci a vyhasínající humor, stejně jsem na jeho filmy stále zvědavá a stejně se zas skvěle bavím, jako i teď. ()

• David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)
  • Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)