Darebáčci

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2000, 94 min

Prvni pulhodinka je paradni jizda, ktera dava vzpomenout na Allenovo rany blaznivy komedie. Pak uz to spadne do klasicky konverzacky s dobrym pribehem, ale bohuzel tu je kolikrat nejaky hluchy misto, kde se nic moc nedeje, vetsinou kdyz dej nesleduje Allena, ale Ullman a Granta, ktery spatny nejsou, ale proste to neni kdovijaka zabava. Nicmene obcas se zadari paradni vtip a spousta postav je ukazkove vymleta, takze to je nakonec solidni komedie za slabsi 4*.(29.1.2005)

Velmi solidní komedie se spoustu dobrých hlášek. V první půl hodině to vypadá na jednodušší taškařiči o nešikovných zlodějíčcích kopajících tunel do banky. Pak se to rázem zhoupne do zcela jiné, ale neméně podařené roviny o životě v přepychu a touze po "lepší" společnosti. Vše působí lehce, vtipně a příjemně a 90 minut uplyne jako nic.(23.9.2006)

Po svém kapánek hořkém a vážnějším období se Woody Allen rozhodl natočit Darebáčky, film podle scénáře, který v jeho šuplíku vězel dost dlouho. A opět tu od začátku máme komedii, velmi podobnou jeho raným kouskům. Vtip střídá vtip a hláška hlášku a při epizodě s kopání tunelu jsem si říkal že sleduji Seber prachy a zmiz 2. Ovšem, chyba lávky. Woody posléze film změní, ale ne na vážno. Začíná více moralizovat, není tak ztřeštěný a objevují se celkem znatelné romantické prvky, připomínající Woodyho 80. léta. Derebáčci jsou de facto bilancí Woodyho filmografie. Bilance za plný počet. 100%.(1.8.2007)

Woody Allen tady předkládá kriminální komedii,místy poměrně slušně ztreštěnou,o bandě liupičů,které velí a která chce podzemním tunelem vyloupit banku.Zhora mají krytí v podobě cukrárny a jeho manželky,která tu prodává jeden druh placiček,neb nic jiného upéct neumí.Loupež v bance se nezdaří,zato placičky se stanou hitem a penízky se začínají sypat.Velmi zdařilá komedie,která opravdu připomíná rané Allenovy ztřeštěné komedie a která je napsaná s gustem,vtipem a onen zlodějíček s velkými sny v podání Woodyho je jedna z mála postav,kterou jsem u Allena schopen herecky nejen snést,ale dokonce se mi opravdu líbí.Je vtipně a majestátně napsaná a divák se jeho nápadů nemůže nabažit.Film má opět skvělé a brilantní dialogy,výborně napsané postavy a komediálně laděné poselství.První polovina je absolutně bez chyby a je to vskutku hold komediím podobného typu a ukázka toho,jak mají vypadat.Ve druhé polovině Allen přidává trochu více morálního poučení,než je nutné a tím pozastavuje skvěle vyprávěné tempo.Což je asi jediné,co bych vytknul.Jinak jsem se opravdu výborně a upřímně bavil a"Darebáčci"patří mezi mé nejoblíbenější Allenovky,Dávám jasných 85% a musím se zeptat,jak to vypadá s tím povolením na tu cukrárnu.(11.9.2011)

S Darebáčky se Woody Aleen snaží vrátit k čistokrevné komedii. Neodpustí si ale v půlce sklouznutí k "oblíbeným" životním tématům. Je to škoda, trošku si podráží nohy, ale pořád je to hodně dobré... Začátek je strhující a opravdu skvělý a na druhou stranu lze určitě přičíst k dobru a Allenově soudnosti, že se nenechal a jakkoliv je nápad dobrý, "tunelování" banky zbytečně neprodlužoval a zachoval tak filmu typicky Allenovskou stopáž.(20.12.2005)

• - Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)

• - David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)