Darebáčci

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2000, 94 min

Je vidět, že tak trochu oldschoolový typ zábavy a humoru Woodyho Allena i v dnešní době stále velmi dobře funguje. A to ať už jde o klasické slovní přestřelky, typické Allenovy obličejové kreace a nebo sem tam nějaký ten úderný suchý vtípek. Škoda jen, že na vynikajicí první půlku navázala už jen lehce nadprůměrná půlka druhá. Woody si zkrátka točí každý lepší nápad co má doma schovaný v šuplíku (viz jeho rozhovor v bonusech na DVD) a ikdyž je to mnoha případech pořád o tom samém, cestu k jeho filmům si za nějaký ten čas zase rád zopakuju. 75%(30.7.2008)

Vyhoda novych filmu Woodyho Allena je v tom, ze jsou narozdil od prvni poloviny jeho tvorby pekne barevne a oku lahodici, nejsou uboze trapne, ale vtipne, Woody jako herec zacal byt sympaticky take az cca od 2000 a hlavne konecne zkousi nove veci a neboji se experimentovat. Skoda, ze mu to doslo az po 30ti letech nataceni totalnich sracek. Small Time Crooks je dalsi z te mene pocetne skupiny Woodyho povedenych kousku. 6/10(6.4.2010)

Videl som to dvakrát, napriek tomu si už z toho nič nepamätám. Ale bolo to vtipné a nenudil som sa, rád si to pozriem znova. Obsadenie Hugha Granta je lepší ťah, ako keby mal jeho rolu hrať Allen. Jeho účasťou je celý film omnoho zaujímavejší a nesplýva mi s ostatnými Woodyho filmami, čo na sebe nerád v poslednej dobe pozorujem. A zároveň aj na režisérovi.(16.9.2009)

Zlodějíček Ray Winkler (Woody Allen) má svůj velký plán. Pronajme si malý obchůdek nedaleko banky, a se svými kumpány se ze sklepení prokope až do banky, vezme prachy a zmizí daleko na Floridu. Přesvědčí svou ženu, aby investovala ušetřené peníze, a v obchůdku začala prodávat sušenky. Zatímco Ray je nešika, jeho ženě se začíná dařit, a brzy jsou její sušenky známé po celém New Yorku. Proč nakonec vylupovat banku, když se dá stejný balík vydělat i na sušenkách ? ... Na rovinu se přiznám, Woodyho Allena po většinou nemusím (a to ani jako herce, ani jako režiséra - čest výjimkám - Stíny a mlha). I u Darebáčků mi přišlo, že perfektní námět byl Woodyho sebestředným vystupováním zatlačen kamsi do pozadí. A jak je to u filmů Woodyho Allena obyklé, ve filmu se mnohem víc povídá než jedná. A přitom první polovina filmů slibovala opravdu nevšední filmový zážitek ... dostat tak do rukou tento scénář bratři Coenové...(20.12.2010)

Trochu nevyrovnaná allenovka. První půlka je smrští hlášek a gagů (Chci vědět, jak se píše Connecticut), zatímco v druhé polovině příběh se snaží nabrat vážnější podtóny a to mu jen škodí a celkově to tak brzdí dobře rozjetý film. Na druhou stranu je třeba pochválit všechny herce (dokonce i Hugh Grant, kterého jinak nemusím, tu sedne do své role a neurazí). Suma sumárum pohodová oddechovka, která se dá vidět více než jednou, ale já si radši pustím jiné Woodyho filmy.(14.12.2005)

• - Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)

• - David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)