Darebáčci

Darebáčkovia

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2000, 94 min

• poz3n

Woody co to mělo být? Napřed jsem myslel, že Darebáčci jsou o bankovní loupeži, a že celý film zůstane v malé prodejně sušenek. S tím bych problém neměl. Ale potom se najednou ocitneme v nablblém příběhu o vzestupech a pádech na společenském žebříčku? Jednoznačně zatím nejhorší Allenovka co jsem viděl. Z pár dobrých hlášek film neudělá ani Woody Allen. 4/10(11.10.2012)

Vím, že proti tomuto filmu mnozí brojí, protože se v něm Woody Allen po delší době vrátil k žánru čistokrevné komedie a 'zradil své poslání', pateticky řečeno. Jenže mně Woody Allen jako žádný kolaborant nepřipadá a tuhle komedii mám velice rád. Je vtipná, dojemná s moc dobře obsazená - Woody Allen zde hraje paranoidního myče nádobí Raye (vpodstatě je to Virgil Starkwell z filmu Seber prachy a zmiz), který má 'dokonalý plán', jak vyloupit banku, což hodlá provést za pomoci své nedůvěřivé ženy Frenchy (mistrině převleků Tracey Ullmanová) a její prostoduché sestřenice May (Elaine Mayová - jako vždy v plné síle). Scéna, kdy Allen a Mayová kradou vzácný náramek, je prostě dokonalá!(19.2.2003)

Na Darebáčky sem si zašel do kina někdy v roce 2001, bylo to celkem v pohodě, říkal sem si, nic extra, ale docela dobrý, první půlka připomínala Take the money and run, druhá půlka byla zase naprosto šílená crazy satire, nicméně, že by to byl buhvíjak novej experiment po 30 letech natáčení? Neřekl bych, že by byl wůdy jako herec zajímavější až po roce 2000? Také ne, je jenom starší, to z něj ale lepšího herece nedělá. Woody je herec furt stejnej, umí zahrát jen určitý omezený typ role, nedokázal by zahrát seriózní roli, na druhý straně, jinej herec by nedokázal zahrát wůdyho komický typ (částečně se to podařilu K.Branaghovi v Celebritách). Takže napsat, že Woody je dobrej teprv od roku 2000 je taky naprosto zcestný názor, jako vůbec celé chápaní Woodyho Allena a jeho filmů uživatelem GodComplex, na něhož je tento kometář reakcí, jakož i některé další moje allenovské monetáře.(1.12.2006)

Zlodějíček Ray Winkler (Woody Allen) má svůj velký plán. Pronajme si malý obchůdek nedaleko banky, a se svými kumpány se ze sklepení prokope až do banky, vezme prachy a zmizí daleko na Floridu. Přesvědčí svou ženu, aby investovala ušetřené peníze, a v obchůdku začala prodávat sušenky. Zatímco Ray je nešika, jeho ženě se začíná dařit, a brzy jsou její sušenky známé po celém New Yorku. Proč nakonec vylupovat banku, když se dá stejný balík vydělat i na sušenkách ? ... Na rovinu se přiznám, Woodyho Allena po většinou nemusím (a to ani jako herce, ani jako režiséra - čest výjimkám - Stíny a mlha). I u Darebáčků mi přišlo, že perfektní námět byl Woodyho sebestředným vystupováním zatlačen kamsi do pozadí. A jak je to u filmů Woodyho Allena obyklé, ve filmu se mnohem víc povídá než jedná. A přitom první polovina filmů slibovala opravdu nevšední filmový zážitek ... dostat tak do rukou tento scénář bratři Coenové...(20.12.2010)

Trochu nevyrovnaná allenovka. První půlka je smrští hlášek a gagů (Chci vědět, jak se píše Connecticut), zatímco v druhé polovině příběh se snaží nabrat vážnější podtóny a to mu jen škodí a celkově to tak brzdí dobře rozjetý film. Na druhou stranu je třeba pochválit všechny herce (dokonce i Hugh Grant, kterého jinak nemusím, tu sedne do své role a neurazí). Suma sumárum pohodová oddechovka, která se dá vidět více než jednou, ale já si radši pustím jiné Woodyho filmy.(14.12.2005)

• - Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)

• - David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)