Darebáčci

Darebáčkovia

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2000, 94 min

• poz3n

Woody co to mělo být? Napřed jsem myslel, že Darebáčci jsou o bankovní loupeži, a že celý film zůstane v malé prodejně sušenek. S tím bych problém neměl. Ale potom se najednou ocitneme v nablblém příběhu o vzestupech a pádech na společenském žebříčku? Jednoznačně zatím nejhorší Allenovka co jsem viděl. Z pár dobrých hlášek film neudělá ani Woody Allen. 4/10(11.10.2012)

Tentokrát, říkám ano bylo to vtipné ve svižném tempu. Hláškami ho tentokrát překonala Tracey Ullmann a Woody byl taky skvělý ve své roli i jako režisér. Tentokrát mi sedělo, že se naopak vrátil k střešťěným snímkům. Změny přijdou občas vhod. V bonusu na dvd se navíc dovíte recepet : "na ony sušenky" .(14.11.2009)

Zlodějíček Ray Winkler (Woody Allen) má svůj velký plán. Pronajme si malý obchůdek nedaleko banky, a se svými kumpány se ze sklepení prokope až do banky, vezme prachy a zmizí daleko na Floridu. Přesvědčí svou ženu, aby investovala ušetřené peníze, a v obchůdku začala prodávat sušenky. Zatímco Ray je nešika, jeho ženě se začíná dařit, a brzy jsou její sušenky známé po celém New Yorku. Proč nakonec vylupovat banku, když se dá stejný balík vydělat i na sušenkách ? ... Na rovinu se přiznám, Woodyho Allena po většinou nemusím (a to ani jako herce, ani jako režiséra - čest výjimkám - Stíny a mlha). I u Darebáčků mi přišlo, že perfektní námět byl Woodyho sebestředným vystupováním zatlačen kamsi do pozadí. A jak je to u filmů Woodyho Allena obyklé, ve filmu se mnohem víc povídá než jedná. A přitom první polovina filmů slibovala opravdu nevšední filmový zážitek ... dostat tak do rukou tento scénář bratři Coenové...(20.12.2010)

• tterez

Woodyho styl je mi prostě tak trochu cizí. Námět je skoro vždycky fajn, ale to zpracování je divný. A když hraje sám Woody nějakýho hlupáka, tak mě to přivádí k šílenství. Jeho filmy by z mého hlediska byly spíš průměrný až podprůměrný, ale vždycky si vybere skvělý herce, kteří mu to zvednou o úroveň výš. V Darebáčcích se mi ale moc nelíbili ani herci..(1.9.2013)

Vyhoda novych filmu Woodyho Allena je v tom, ze jsou narozdil od prvni poloviny jeho tvorby pekne barevne a oku lahodici, nejsou uboze trapne, ale vtipne, Woody jako herec zacal byt sympaticky take az cca od 2000 a hlavne konecne zkousi nove veci a neboji se experimentovat. Skoda, ze mu to doslo az po 30ti letech nataceni totalnich sracek. Small Time Crooks je dalsi z te mene pocetne skupiny Woodyho povedenych kousku. 6/10(6.4.2010)

• - David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)

• - Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)