Darebáčci

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2000, 94 min

Vyhoda novych filmu Woodyho Allena je v tom, ze jsou narozdil od prvni poloviny jeho tvorby pekne barevne a oku lahodici, nejsou uboze trapne, ale vtipne, Woody jako herec zacal byt sympaticky take az cca od 2000 a hlavne konecne zkousi nove veci a neboji se experimentovat. Skoda, ze mu to doslo az po 30ti letech nataceni totalnich sracek. Small Time Crooks je dalsi z te mene pocetne skupiny Woodyho povedenych kousku. 6/10(6.4.2010)

Napriek tomu, že Woody Allen varí prakticky z vody, 100 krát opozeraný námet, napriek tomu dokáže svojím osobitým štýlom, svojou nadsázkou, humorom, aj hereckým výkonom urobiť zaujímavý film. Dialógy, čo sa ich týka sú takmer bezchybné. Film o prostých ľuďoch ako ja. Skôr si myslím, že tento flm je humorom preexpandovaný a také množsvto hlášok človek pohltiť nedokáže, vzniká zmätok a... Možno nabudúce. (4 hviezdy by boli asi o dosť záslužnejšie)(9.1.2008)

Woody Allen tady předkládá kriminální komedii,místy poměrně slušně ztreštěnou,o bandě liupičů,které velí a která chce podzemním tunelem vyloupit banku.Zhora mají krytí v podobě cukrárny a jeho manželky,která tu prodává jeden druh placiček,neb nic jiného upéct neumí.Loupež v bance se nezdaří,zato placičky se stanou hitem a penízky se začínají sypat.Velmi zdařilá komedie,která opravdu připomíná rané Allenovy ztřeštěné komedie a která je napsaná s gustem,vtipem a onen zlodějíček s velkými sny v podání Woodyho je jedna z mála postav,kterou jsem u Allena schopen herecky nejen snést,ale dokonce se mi opravdu líbí.Je vtipně a majestátně napsaná a divák se jeho nápadů nemůže nabažit.Film má opět skvělé a brilantní dialogy,výborně napsané postavy a komediálně laděné poselství.První polovina je absolutně bez chyby a je to vskutku hold komediím podobného typu a ukázka toho,jak mají vypadat.Ve druhé polovině Allen přidává trochu více morálního poučení,než je nutné a tím pozastavuje skvěle vyprávěné tempo.Což je asi jediné,co bych vytknul.Jinak jsem se opravdu výborně a upřímně bavil a"Darebáčci"patří mezi mé nejoblíbenější Allenovky,Dávám jasných 85% a musím se zeptat,jak to vypadá s tím povolením na tu cukrárnu.(11.9.2011)

Tak jsem se těšil a těšil, já !!! sympatizant W.Allena... Jak jsem k tomu došel, tedy k těm sympatiím? Asi dávno... Tak jsem chtěl, tak moc jsem chtěl, aby W.A. opět stoupl v mých očích a mysli do těch výšin, jako v čase zpět. Ale tenhle upocený uťápnutý frustrovaný žvanil? Kde je lehkost a vtipnost dialogů, na které jsem si uvykl? Možná jsem už tak rozmazlený.... Bezesporu je ale tenhle snímek je v 21.století Allenovo top ve srovnání s ostatními jeho posledními snímky. Tracey Ullman je jednoznačně ozdobou a přínosem tohoto snímku. Bravo! Jsou to moc pěkné 3*(13.1.2005)

Woody Allen pre mňa nikdy nebude "Pán tvorca" ale ak ho za niečo rešpektujem, tak za to, ako sú jeho filmy obyčajne neobyčajné. Small Time Crooks sú len neobyčajne obyčajní. Sľubná zápletka totiž vygraduje koncom prvej tretiny ale miesto záveru dianie pokračuje ďalej a kvalita sa vytráca rovnako rýchlo ako zaujímavé postavičky vo vedľajších rolách. V kontexte Allenovskej tvorby teda nakoniec sklamanie z nevýrazného výsledku.(17.1.2011)

• - David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)

• - Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)