Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Master19

S Darebáčky se Woody Aleen snaží vrátit k čistokrevné komedii. Neodpustí si ale v půlce sklouznutí k "oblíbeným" životním tématům. Je to škoda, trošku si podráží nohy, ale pořád je to hodně dobré... Začátek je strhující a opravdu skvělý a na druhou stranu lze určitě přičíst k dobru a Allenově soudnosti, že se nenechal a jakkoliv je nápad dobrý, "tunelování" banky zbytečně neprodlužoval a zachoval tak filmu typicky Allenovskou stopáž. ()

dANo

Síce komerčne jedna z úspešnejších komédií od Allena, ale na môj vkus je to trochu plytšie ako ostatné jeho komédie a vážne grády majú len prvé 2/3 filmu. ()

sskrblik

Už je to nějaký pátek co jsem Darebáčci viděl, ale když se pořádně zamyslím a vzpomenu si na zážitek z tohoto filmu :-) tak zjistím, že jsem čekal víc! Sorry Woody, třeba příště... ()

IdentityS73

Tak tohle se mi moc nelíbilo...celkově Woodyho Alana moc nemusím, ale tenhle film mě nebavil skoro vůbec. Možná bych mohla dát za vinu i tomu, že jsem se na něj dívala jen tak "z půlky" a prvních asi 10 minut jsem neviděla vůbec, ale rozhodně to, že mě to neohromilo, nebude jenom tím...Herečka Tracey Ullman mi navíc neni vůbec sympatická. ()

Mishqo

Čoraz viac mi začínajú vadiť Allenovky, v ktorých aj Woody hraje hlavnú úlohu. Tu bola ta jeho neurotičnosť priam neznesiteľná, over the top. Čo sa týka samotného príbehu, tak samozrejme mal svoje perly, irónia a sarkazmus sa zase točia na plné obrátky, ale inak nič extra. Jedna z tých slabších. ()

Ravi

Jak snadno a rychle zbohatnout během vylupování banky, aneb dokonalé krytí Vám předvede v milé komedii Woody Allen a jeho parta hic. Originální zpracování zajímavého nápadu s nápaditými filmovými prvky a výbornou hudbou. A jak se hrdinové vyrovnají s poctivě nabitým bohatstvím? Sami nevědí. Komedie, které ale k dokonalosti stále něco chybí. 75% = 4/5 ()

Nepi

Vydatný scénář a Woodyho představivost a plynulost děje dělá z této komedie skvělou podívanou...Navíc se ve ve filmu objeví i Hugh Grant... ()

P1tr

Slušná Allenovka, která působí poněkud nevyrovnaně, což je škoda, místy to je rozehrané výborně. ()

Almásy

allen je komedialny genius a zaverecna scena s diamantom tento film vyzdvihuju do absolutne astronomickej urovne. i like cookies ()

Josefin

Tentokrát, říkám ano bylo to vtipné ve svižném tempu. Hláškami ho tentokrát překonala Tracey Ullmann a Woody byl taky skvělý ve své roli i jako režisér. Tentokrát mi sedělo, že se naopak vrátil k střešťěným snímkům. Změny přijdou občas vhod. V bonusu na dvd se navíc dovíte recepet : "na ony sušenky" . ()

jefff

Trochu slabší Allenovka, která nemá ten klasický vtip, kterým jsou jeho filmy proslulé. Spíš je to taková klasická lehká komedie, u které se budete usmívat, ale asi se moc nenasmějete. I tak je to sympatický film. ()

HiddenDragon

"Co rikas klaviristce?" "Cely vecer byl apokalypticky! Byla jsem v agonii! A musim asertivne priznat, ze si zaslouzi aplaus." "Ze se zase ucis slovicka?" "Pristi tyden se pustim do B." :-D Velmi prijemna, nenarocna a oddechova komedie o skupine normalnich, jednoduchych lidicek, kteri se zprvu snazi vyloupit banku, aby nakonec vydelali jmeni na susenkach :) Woody jako dokonaly looser-zlodejicek a jeho nekonvencni manzelka, ktera se mermomoci snazi zapadnout mezi snoby, zatimco jeji radoby padoussky manzel sni o cheesburgerech a black jacku :) Roztomily pribeh o tom, jak clovek je nahore a hned zas dole a naopak, o tom jak vyloupit sejf a ukrast padelek a o "zlatokopce" Hugh Grantovi :)) Najednu stranu celkem normalni komedie, ale misty opravdu s bozimi hlaskami a jednou sislavou sestrenici "blbou jako kun" :-D ()

klukluka

Kam se vytratilo to kouzlo? Kam se vytratilo přesvědčení, že je Woody génius? Nebo přinejmenším chlapík chytrej jak vopice? Proč jsem si to vůbec kdy myslel? Mělo to nějaké opodstatnění? Myslel bych si to znovu, kdybych viděl ty správné filmy? Těžko říct... Každopádně Darebáčci jsou odhadem čtvrtá Woodyho věc v řadě, která mi prakticky nic nedala, u které jsem se nějak zvlášť nebavil, která se mi moc nelíbila. Z kina bych kvůli nim ale neutekl, to je taky pravda. Nenadchnou, neurazí. ()

GeorgeHans

Je to ale škoda. Prvá, čisto komediálna polovica bola totiž naozaj výborná. Potom však prišiel zlom, film zvážnel, tempo pokleslo a do cieľa film došiel v predvídateľných koľajách. ()

hlošík

Navzdory celkem sympatické podobě a nápadu (výborný předěl ve formě televizní reportáže o trochu jiném úspěchu pro hlavní postavy, než jaký si ony samy přály) film prošumí bez vyvolání většího diváckého zájmu. Ten je sice občas vybuzen celkem dobrými herci či vtipně napsanými scénami, ale film jako celek padá na charakterní jednorozměrnosti postav, která divákovi umožňuje v půlce filmu odhadnout jeho další vývoj, který nakonec opravdu dospěje jen do předvídatelné a jednoduché moralitky. ()