Escobar, brutální zločinec, bezohledný vrah, narkobaron a vládce kokainového impéria, ve své době jeden z nejbohatších lidí planety. A jeden z nejnebezpečnějších. Pablo, táta, ochránce chudých, manžel a také pozorný milenec. Jednoho musíte nenávidět, druhého můžete milovat. Dohromady Pablo Escobar, kterému jeho rozporuplnou tvář propůjčil Javier Bardem. Novinářka Virginia Vallejo (Penélope Cruz) poznala nejdříve Pabla, muže, jenž staví domy pro chudinu, umí být zapálený pro věc i galantní. Když objevila Escobara, nelítostného kriminálníka, bylo pozdě. Pablovo kriminální kokainové království stále roste, má miliony dolarů, vlastní malou armádu, drogy prodává v tunách. Chce ale víc a jedno mu stále chybí – respekt. Rozhodne se, že si ho vyslouží zabíjením. Vytoužený respekt mu má přinést krev a co nejvyšší částka na mezinárodním zatykači. Jeho jméno najednou znamená strach, země se zmítá ve válce a teroru, do hrobů putují malí gauneři i vysocí politici. Krvavý pohár ale přeteče a Escobar se stane důležitým cílem pro americké tajné služby. (Bontonfilm)

Ajbell

Tento film toho chcel vyrozprávať tak veľa, až sa stal nezrozumiteľným a nezaujímavým. Ak mala ústredná postava vzbudiť hnus, tak sa to jej predstaviteľovi podarilo na perfektnú. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Napíšeš můj životopis... Budeš vyprávět můj příběh." Pupkatej a ceckatej Javier Bardem jako naprosto uvěřitelnej narkobaron. Realisticky zpracovaný životopisný film. - 80%. ()

Matrix44

Javier Bardem bol výborný! Vo filme tak trochu zabudli spomenúť dlhoročnú spoluprácu Escobara a Americkej CIA, ktorá profitovala na obchode z drogami. Naproti tomu sme videli len zlého Escobara a dobrú a nápomocnú FBI. Čo je dosť smutné, lebo tu máme opäť klasické prekrúcanie histórie :( ()

Oxytocin

Film je trochu podvůdkem na diváka, protože to není ani tak o Escobarovi jako o jeho milence v podobě P.Cruz. Za její výkony hysterického strachu o život a další bych ji ocenil néjakou cenou. Kdo neviděl Narcos, tak pak se mu film bude celkem líbit. ()

pupopony

Dlouho jsem nebyl tak zklamaný z očekávaného filmu jako v tomto případě. Seriálu Narcos nesahá ani po kotníky. Bohužel ()

Pavlis.xxx

Solidní počin o sympaťákovi Pablovi. Určitě jsou i lepší projekty o tomto člověku,ale jako rychlý průřez jeho životem v pohodě. Výborný Bardem. 70% ()

mikinko51

No, keby som nevidel sériu Narcos, tak by sa to dalo. Ale žiaľ oproti Narcos je tento film len slabý odvar. Je tam mnoho vecí, ktoré tam byť ani nemuseli, a zasa je tam množstvo podstatných častí života Escobara, ktoré tam chýbajú - rovnako ako niektoré dôležité postavy tam boli len ako keby omylom. Bardem je ale inak aj v tomto filme skvelý (jemu akosi tie záporné úlohy idú), čo mi vadilo bola Penelope Cruz - Je to tak či tak krásna žena tak som nepochopil, načo ju vo filme tak doriadili, že vyzerala umelo ako po 20-tich plastikách. Ale zasa hrať vie, len ten jej herecký výkon mi kazil ten jej "preexponovaný" zjav. Suma sumárum - je to taký polovičný odvar a rozhodne odporúčam skôr sériu Narcos - nie síce hviezdni herci, ale celková kvalita je niekde úplne inde. Takže sa mňa slabé 3* ... ()

luccijas

Jindy velice charizmatický Bardem, je jako Pablo Escobar opravdu odpudivý, skoro až slizký...  Rychlý přehled jeho drogovou, vraždící a zkorumpovanou sezónou... Co si všichni sakra mysleli??? Earl Hickey by o karmě mohl vyprávět 🙂 A protože Pablův a ani Escobarův příběh mi není úplně podrobně známý, a seriál "Narcos" jsem neměla tu čest ještě vidět, jsem na něj zvědavá a těším se ještě víc!!! ()

Orbeek

Netrefil-li by se tento snímek do přeescobaronarcoksové TV a filmové mánie posledních let jistě by byl hodnocen lépe. Mé lepší hodnocení brzdí nepovedeně fejková maska tlustého a tloustnoucího Pabla/Javiera. "Mistrovský" Bardem to měl dotáhnout na víc než 12kg a jak mnozí jiní Mistři (např, De Nirův Zuřící býk, ....) odehrát raději méně tlustej, ale reálně a bez protetik : / V mnoha dalších ohledech je film překvapivě chvalitebný, místy (narco akce a triky, Escobarův "civilní" život,...) až výborný. "Vidíš to? To je kokainová pasta. Nikdy, nikdy to neber, udělá ti to z mozku kaši! My s tím jenom obchodujeme ..." Koment: Verbal ()

milos.bradik

Těm, kterým vyhovují seriály nebo kdo se na tom chce popást více, tak těm doporučuji spíše Narcos, ale tento film obsáhl vše podstatné a byl skvěle obsazený herecky. Za mne 80 %. ()

peproch

Především se tematicky jedná o zfilmování memoáru, ve kterém se Virginia Vallejo (Penelope C.) pokouší obhájit a převyprávět svoji verzi vztahu s Escobarem, vyprávět změnu jeho chování a tudíž i změnu svého poměru. ()