Escobar

Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný

Životopisný / Krimi / Drama

Španělsko / Bulharsko, 2017, 123 min

• piranha

No tak samozřejmě zásadní roli v mém hodnocení hrál fakt, že jsem viděla seriál Narcos, a to i přesto, že jsem se od tohoto faktu snažila různými způsoby oprostit. Jenže to prostě nejde a chtě nechtě se mnohokrát přistihnete, že srovnáváte. No a to je pro tento film průser, že. V první řadě pořád nemůžu pochopit, že si Aranoa byť jen na chvilku pomyslel, že zvládne celou Escobarovu éru narvat do dvou hodin. Sice se poctivě snažil vecpat do filmu co nejvíc událostí spojených s Escobarem, ale výsledek je dle očekávání bídný - každá událost měla jen tak trochu času na to, aby se stručně uvedla, a šup, už se šlo zase na další. Spousta postav se tam sice vyskytla, ale ani se nenamáhali je představit, takže některé scény pozbývaly smyslu. Nelíbilo se mi ani vykreslení Escobarovy manželky - podle mě byl v Narcos mnohem lépe zobrazen takový ten skrytý matriarchát, kdy ho manželka v něčem až bezmezně podporovala a obdivovala, ale zároveň měla svou hrdost a skrytě ho ovlivňovala ve věcech, které pro ni byly důležité. Penelope podle mě dělala, co mohla, ale moc se mi nelíbilo, jak je její postava napsaná. Javier se mi v roli celkem líbil a občas i utrousil něco vtipného, ale celkově to mělo trochu mdlou atmosféru.(18.6.2018)

Film Escobar jsem bral spíš nezaujatě, protože jinej film, seriál nebo dokument o Escobarovi jsem neviděl a to je možná výhoda, protože jsem neměl potřebu nic srovnávat.. pořád zastávam názor, že točit životopisný a filmy podle skutečný události je těžký, ale v případě Escobara mě to hned vtáhlo do dějě a rozhodně jsem se nenudil.. bavilo mě poslouchat a číst Escobarovo dialogy, protože něco takovýho prostě člověk jen tak neuslyší.. Javier Bardem to zahrál přímo ďábelsky..(16.6.2018)

Největším mínusem filmu je to, že byl natočen ve stejném období jako seriál Narcos a divák se tedy neubrání srovnání. Je celkem pochopitelné, že snímek oproti delšímu formátu musí trpět určitou zkratkovitostí, což ale nemusí být vůbec na škodu. Podle mě se film povedl a rozhodně se nemá za co stydět. Pokud se člověk odpoutá od myšlenky, že ten příběh už jednou viděl, není důvod, aby nebyl spokojen.(19.6.2018)

Životopisné, rychlé, stručné, nenáročné. Takhle - Narcos jsem neviděla, ale doma to běželo a občas jsem mrkla co se děje, takže příběh znám. Escobar mi přijde hodně stručný a začíná jakoby v půlce děje. Ale do filmu nenarvete to, co do několika sériového seriálu. Javier je skvělý pupkáč, Penélope zestárla a dost přehrávala. Průměrný dobrý snímek, který nenudí. ..natočí už někdo něco originálního, nebo se pořád budou dělat předělávky? (21.6.2018)

• IrisHelenka

Ne příliš povedený pokus nacpat veškerý děj seriálu Narcos do jednoho filmu a natočit stěžejní scény znovu. Hůř. Film se zřejmě drží knihy Virginie Vallejo Milovala jsem Pabla, nenáviděla Escobara, kterou mám zatím rozečtenou, takže pokud to chtěli scénáristé udělat podle toho, tak ok, ale vzhledem k tomu, že už existuje seriál Narcos, řekla bych, že si měli vybrat spíš nějaký konkrétnější časový úsek. Ti, kdo tématiku znají, se z filmu nic moc nového nedozví, a ti, kteří ne, zase podle mě nejsou z filmu moc moudří. Atmosféru, kterou má seriál Narcos, film postrádá. Trochu upoceným způsobem se nám snaží podsunout milión věcí najednou, aniž by jedna jediná byla nastíněna pořádně. Co hodnotím kladně, je ztvárnění Escobara, který ve filmu vypadá, co se týče vzhledu, věrohodněji. Naproti tomu nešťastný je výběr Penelope Cruz. Při jejích přehrávaných, těžko uvěřitelných hereckých výkonech se mi chtělo plakat, nehledě na to, že má ztvárnit krásnou Kolumbijku. Když pominu to, že s Virginií Vallejo nemá vůbec nic společného, Penelope má pramálo společného i s jakoukoliv jinou Kolumbijkou. Co považuji za největší odpudivý faktor filmu, jsou dialogy v angličtině se španělským přízvukem a občas nějakým španělským slovíčkem jako třeba puta nebo gracias.(19.6.2018)