Životopisné, rychlé, stručné, nenáročné. Takhle - Narcos jsem neviděla, ale doma to běželo a občas jsem mrkla co se děje, takže příběh znám. Escobar mi přijde hodně stručný a začíná jakoby v půlce děje. Ale do filmu nenarvete to, co do několika sériového seriálu. Javier je skvělý pupkáč, Penélope zestárla a dost přehrávala. Průměrný dobrý snímek, který nenudí. ..natočí už někdo něco originálního, nebo se pořád budou dělat předělávky? (21.6.2018)

Čekal jsem to o něco lepší. Pro neznalce Narcos je film slušná volba, pro fanoušky seriálu vlastně nic nového. Javier Bardem hraje Escobara překvapivě solidně a Penelope Cruz v roli novinářky je svůdná, ale chybí tu tvůrčí charisma a kreativnost. Nevyužitý DEA agent, nedostatek akce a s brutalit zaujme jen scéna se psem či s motorovkou. Sice jsem se nenudil, ale nic nového film nepřinesl. Takže s trojkou si musí Escobar vystačit. 60%(12.7.2018)

Jako životopisný snímek dobré, proč mám ale poslední dobou pocit, že se filmaři víc věnují gaunerům než lidem jejichž životy jsou hodné filmového zpracování a připomenutí? To fakt raději chodíme do kin na masové vrahy než třeba na geniální vědce? Umělce atd.. ? Kdo viděl Nebeského gaunera s T. Cruisem, bude mít u tohohle filmu pocit déjá vu. Já neviděl ten starší kousek s Del Torem a tak mi i tak Barden přišel super. On vypadá jako brutální zabiják i tak nějak normálně:-). Mám ho takhle zafixovaného od dob co jsem viděl film - Tahle země není pro starý, i ten jeho lehce nepřítomnej pohled a tak už tak nějak neočekávám, že s ním uvidím pohádku, kde bude hrát hodného prince nebo romantickou komedii... Ačkoliv byl Pablo továrna na nebožtíky a leckdo než zemřel si to ještě dost často nepěkně ,,užil'' z rukou členů gangu, filmaři nás celkem nějaké větší krve a brutalit ušetřili až na ty dvě popravy... Jestli je to dobře, nebo ne, posoudí divák sám. Na téhle podivné postavě je vidět ten zvláštní jev, kdy často nemilosrdní a masoví vrazi uměli být ke svým nejbližším nesmírně laskaví a své rodině oddaní. Ten konec byl ve filmu na točen zvláštně. Ačkoliv o jeho smrti se toho moc neví a spekuluje se o sebevraždě, zastřelením policisty či dokonce americkým sniperem, ve filmu to vypadá jako by to zabalil. jako by ho věda, že odříznut od rodiny už nebavilo prchat... Sedmdesátky v Kolombii byly natočené zručně a neměl jsem nějaký pocit falešného retra z Lidlu. Penélope Cruz se ve filmu taky skvěle rozjela a řekl bych, že to byl Barden a ona, díky komu to bylo i ty dvě hodiny koukatelné. Přesto tomu něco chybělo. Proto dávám za 3 kilové balíčky bílého prášku co se ještě v USA naředí... * * *(3.11.2018)

Naprosto standardní životopisný film, který za pár dní splyne s mnoha dalšími. Je asi jedno, zda jste viděli Narcos, nebo ne, protože de Aranoa vychází z knihy novinářky Virginie Vallejo a jeho film je paradoxně o něco snesitelnější a jasnější. Některé epizody úplně vynechává, jiné dost redukuje a ani těch postav tu nakonec není tolik, což je jedině dobře. Jinak by ale film potřeboval být výraznější, protože tu zoufale chybí nějaká silnější a zapamatovatelnější scéna (jedinou krátkou výjimkou je snad jen ta se psem) nebo moment, který by se vryl do paměti. Atmosféra je potřebně hutná, lokace atraktivní a kolumbijská společnost je asi zachycena důvěryhodně, přesto je znát, že událostí, které se děly, je dost a dost a dvouhodinová stopáž je tím pádem málo a místy snímek působí překotně a chaoticky. Javier Bardem je ovšem excelentní, Penélope Cruz velmi dobrá, a jelikož jsou i životními partnery, chemie mezi nimi funguje parádně. Škoda, že Sarsgaard nemá více prostoru, protože takhle nemá moc co hrát a je jen jednou postavou z mnoha. Dojem autenticity pak sráží to, že snímek je natočen v angličtině, i když s USA nemá produkčně nic společného. není ve výsledku špatný film, jen mu zkrátka chybí něco, co by ho odlišilo a něco, co by ho učinilo výraznějším. Škoda. 60 %(18.12.2019)

Já jakožto opravdový a nefalšovaný fanda seriálu Narcos ve své hlavě musím srovnávat, ačkoliv je nadmíru jasné, kdo z těchto dvou zmiňovaných počinů prostě a jednoduše dopadne lépe. Narcos během prvních dvou sérií dokázalo do nejmenšího detailu vykreslit postavu Escobara. Ale hlavně poskytlo dostatečnou minutovou stopáž ostatním postavám, které tedy neostrouhaly a nabyly patřičné důležitosti. S filmem Escobar to holt ani nejde, což se dá pochopit (prostě se nedá narvat stejné množství materiálu do jednoho celovečeráku, jako tomu bylo u samotného seriálu). Líbilo se mi, že do hlavní role napasovali novinářku Vallejo, pohled na tohoto šílence a maniakálního zločince z jiné než jeho strany celkem prospěl. Jinak jeho životní příběh je povětšinou zkratkovitý, pár věcí mi tam chybělo. Hlavně odflákli vedlejší linku s agentem DEA, divák si k němu během jeho mini role ani nemohl vytvořit žádný vztah, tudíž ta konfrontace Escobar - DEA celkem nic moc. Velice to zachraňuje Bardem se svým hereckým kouzlením, jinak pojatý než ten Mourův Pablo, i tak ale velice věrohodný. Závěr docela ušel, Narcos v tomto ohledu ale povedenější. Hitovka z toho nebude, Narcos vyhodit z piedestalu je setsakramentsky těžké. Ale svou kvalitu to přesto nabídne a asi mohu doporučit. Za mě dávám 70 %(13.7.2018)

• - Pablo Escobar byl zabit v přestřelce s policií 2. prosince 1993. Bylo mu 44 let. (krubi)

• - Snímek je inspirován knihou „Loving Pablo, Hating Escobar“, jejíž autorkou je novinářka Virginia Vallejo. (tedvidek94)

• - Escobar nashromáždil takové bohatství, že jej v roce 1989 zařadil časopis Forbes na sedmé místo v žebříčku nejbohatších lidí planety. (krubi)