Escobar

Loving Pablo

Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný

Životopisný / Krimi / Drama

Španělsko / Bulharsko, 2017, 123 min

Escobar v podání Javiera Bardema, patří mezi jeho nejvýraznější charaktery, které Bardem ztvárnil, je šílený, nepředvídatelný a má velice solidní pneumatiku. A byť film, neni podán akčním stylem, je tu několik věcí, které stojí za to vidět a které sou i zapamatovatelné, jako třeba scéna s řetězovou pilou. Navíc soundtrack, v dramatických scénách, ještě víc podtrhuje napětí a hrozbu, jakou Escobar byl. Penélope Cruz, se také snaží a svoji roli milfky, která se ráda nechá ojíždět psychopatem, to ji budete prostě žrát i s navijákem. A tak jediné, co filmu podráží nohy, je to, že film nepůsobí uceleně, ale epizodně, v jedné scéně je Pablo na vrcholu a v další je z něho štvaná zvěř. Dost to tedy skáče mezi roky a film spoléhá na to, že jste viděli aspoň první sérii Narcosu. Je to škoda, jelikož je to natočené a zahrané na jedničku, místy i dost krvavé, takže celé to má ten správný tah na branku, ale je to spíš takový doplňěk k Narcosu.(18.6.2018)

Rozpočet EUR 4milióny ($5miliónov)Tržby USA Tržby Celosvetovo $10,521,000▐ Dosť slušná rekapitulácia, ktorá udrží pozornosť. Kto ešte nie je prejedený z tejto témy, ktorá sa v posledných rokoch chrlí na nás z každej strany, tak si určite užije tento narco-barónový zjav minulého storočia. Technicky slušné, dejovo je stále na čo pozerať aj keď je to občas dosť skratkovité ale má to hlavne dobrý spád. Herecky dosť pôsobivé. /videl v kine: 70%/(20.6.2018)

Pro lidi, co nic moc o této osobě neví je to určitě dobrý film. Pro znalce a lidi, co se zajímají více o problematiku spíše takový krátký datadisk. Tady se to vypráví hlavně přes jeho mediální milenku (Penelopy je tam někdy, až příliš). Logicky se to tady hlavně opírá o výborného Bardema. Na Netflix sérii to samozřejmě nemá, ani nemůže mít, ale kdo má rád latinský bordel, tak zklamaný nebude. Odkaz na tento seriál skrze jednoho herce tam je. 71% /Palace Cinema Anděl/(16.6.2018)

Největším mínusem filmu je to, že byl natočen ve stejném období jako seriál Narcos a divák se tedy neubrání srovnání. Je celkem pochopitelné, že snímek oproti delšímu formátu musí trpět určitou zkratkovitostí, což ale nemusí být vůbec na škodu. Podle mě se film povedl a rozhodně se nemá za co stydět. Pokud se člověk odpoutá od myšlenky, že ten příběh už jednou viděl, není důvod, aby nebyl spokojen.(19.6.2018)

• Jeremy.jk

Pokud jste neviděli Narcos, může se Vám pravděpodobně zdát, že to není vůbec špatný a to především díky dvěma personám v hlavních rolích. Pokud se ale zajímáte o tohle téma a chtěli byste se něco dozvědět, určitě dejte přednost zmíněnému klenotu od Netflix v seriálovém formátu. Je povedenější ve všech směrech a především vykreslení atmosféry nejen v kolumbijských policejních složkách, ale taky v ulicích a životech běžných obyvatel je opravdu dechberoucí.Tento film bohužel nemá ani jednu ze zmíněných kvalit - 40%.(12.6.2018)