Escobar

Loving Pablo

Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný

Životopisný / Krimi / Drama

Španělsko / Bulharsko, 2017, 123 min

Až příliš tradičně pojatá biografie zločince, kdy se nejdřív pobaví publikum omamným vzestupem a pobytem na vrcholu, aby pak přišlo vystřízlivění, obyčejně končící „hrdinovou“ přirozenou smrtí, tedy přirozenou pro život, který žil.. Překročit stín podobných filmů byl pro de Aranou vzhledem k zvolené formě úkol, který snad ani nechtěl splnit, takže ke štěstí musí stačit výkony odpudivého Bardema s pupkem přes půl Medellínu, mamonuchtivé vypravěčky Cruz a tiché vody Sarsgaarda. A mimochodem, jestli chcete do svého komentáře vměstnat nějakou originální poznámku, napište, že je to horší než seriál Narcos..(3.10.2018)

Pro ty co už viděli skvělý seriál Narcos je tenhle film ztráta času a zbytečná věc natočená v nevhodnou dobu. Kdo ho neviděl bude ale asi spokojenej. Já bych jako "Narcomil" ocenil zaměření se jen na určitou část Pablova života, kde by šlo vyprávění do větší hloubky .Obsáhnout vše ve dvou hodinách bylo příliš odvážné a zákonitě zkratkovité, mdlé a bezemoční. Žádná postava nedostala dost prostoru aby se s ní člověk sžil nebo se mu opravdu zhnusila. Pro mě fakt zbytečnej film a jasná ukázka toho, že dnešní špičkové seriály hravě strčí do kapsy klasické filmy. Tečka(1.8.2018)

Další zajímavý zpracování jednoho z nejbrutálnějších příběhů... Tentokrát všecko o jednom člověku - Bardemovi, kterej absolutně kraluje celýmu filmu. Týpek musel nabrat mraky kil, aby měl takovejhle pupek, což není asi vůbec jednoduchý a ještě těžší musí bejt ty kila zase schodit zpět :o). Za mě škoda, že se film nevěnoval celýmu příběhu od začátku, vlastně sme měli možnost vidět jen pár let Escobary a né jeho vzestup (Narozdíl od parádního seriálu Narcos). Teď sem se dozvěděl, že Penelope je jeho real manželka, takže proto jim ty hádky ve filmu tak šly :o). JInak pěkná podívaná a jednom z nějprachatějších banditů a padouchů co kdy žili. Naštěstí támhle kdesy v perdeli :o)(12.7.2018)

K seriálu "Narcos", ač ho ve své filmotéce již nějakou dobu mám jsem se zatím ke své škodě nedostal, tudíž nejsem nucen s ním srovnávat, jak činí většina komentářů, které se zde dosud objevily. Pro mne je "Escobar" velmi dobře natočenou, mistrovsky zahranou, přiměřeně akčně zpracovanou a přitom nepřepálenou drsnou vzpomínkou na přelom 80. a 90. let, kdy i zprávy Československé Televize plnily záběry z ulic kolumbijských měst zdevastovaných výbuchy bomb medellínského kartelu. Bardem je jak se dalo čekat skvělý, role je mu šitá na míru a navíc tu má cemr skoro větší než já - a podobná věc člověka vždycky potěší :-).(21.6.2018)

• Maik22

Asi se budu opakovat s mnohými již napsanými komentáři,ale tak to bohužel (bohudík) opravdu je. O Escobarovi již bylo toho natočeno opravdu habaděj. Ještě,než se dostal tento snímek do kin, atakoval diváky v seriálové podobě ala "Narcos". A ano, mám tendenci srovnávat seriál s filmem a co si budeme říkat...film nesahá na seriál ani po kotníky. Seriál byl mnohem dravější, záživnější a vtáhl vás více do života drogového bose a jeho kumpánu.(22.10.2018)

• - Javier Bardem kvôli roli Pabla Escobara pribral 12 kilogramov a nechal si narásť dlhšie vlasy a chĺpky v nose ako to bolo typické pre 80. roky. (leila22)

• - Natáčelo v Bulharsku a v Kolumbii. (Varan)

• - Pablo Escobar byl zabit v přestřelce s policií 2. prosince 1993. Bylo mu 44 let. (krubi)