Escobar

Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný

Životopisný / Krimi / Drama

Španělsko / Bulharsko, 2017, 123 min

• piranha

No tak samozřejmě zásadní roli v mém hodnocení hrál fakt, že jsem viděla seriál Narcos, a to i přesto, že jsem se od tohoto faktu snažila různými způsoby oprostit. Jenže to prostě nejde a chtě nechtě se mnohokrát přistihnete, že srovnáváte. No a to je pro tento film průser, že. V první řadě pořád nemůžu pochopit, že si Aranoa byť jen na chvilku pomyslel, že zvládne celou Escobarovu éru narvat do dvou hodin. Sice se poctivě snažil vecpat do filmu co nejvíc událostí spojených s Escobarem, ale výsledek je dle očekávání bídný - každá událost měla jen tak trochu času na to, aby se stručně uvedla, a šup, už se šlo zase na další. Spousta postav se tam sice vyskytla, ale ani se nenamáhali je představit, takže některé scény pozbývaly smyslu. Nelíbilo se mi ani vykreslení Escobarovy manželky - podle mě byl v Narcos mnohem lépe zobrazen takový ten skrytý matriarchát, kdy ho manželka v něčem až bezmezně podporovala a obdivovala, ale zároveň měla svou hrdost a skrytě ho ovlivňovala ve věcech, které pro ni byly důležité. Penelope podle mě dělala, co mohla, ale moc se mi nelíbilo, jak je její postava napsaná. Javier se mi v roli celkem líbil a občas i utrousil něco vtipného, ale celkově to mělo trochu mdlou atmosféru.(18.6.2018)

Escobar v podání Javiera Bardema, patří mezi jeho nejvýraznější charaktery, které Bardem ztvárnil, je šílený, nepředvídatelný a má velice solidní pneumatiku. A byť film, neni podán akčním stylem, je tu několik věcí, které stojí za to vidět a které sou i zapamatovatelné, jako třeba scéna s řetězovou pilou. Navíc soundtrack, v dramatických scénách, ještě víc podtrhuje napětí a hrozbu, jakou Escobar byl. Penélope Cruz, se také snaží a svoji roli milfky, která se ráda nechá ojíždět psychopatem, to ji budete prostě žrát i s navijákem. A tak jediné, co filmu podráží nohy, je to, že film nepůsobí uceleně, ale epizodně, v jedné scéně je Pablo na vrcholu a v další je z něho štvaná zvěř. Dost to tedy skáče mezi roky a film spoléhá na to, že jste viděli aspoň první sérii Narcosu. Je to škoda, jelikož je to natočené a zahrané na jedničku, místy i dost krvavé, takže celé to má ten správný tah na branku, ale je to spíš takový doplňěk k Narcosu.(18.6.2018)

Od 2 hodinového filmu prostě a jednoduše nejde očekávat, že to překoná nejlepší seriál Narcos. To zkrátka nejde a s tím jsem taky šel do kina. Byl jsem strašně zvědavý, jak se s tím popere scénář. Dle mého názoru byla celkem blbost natáčet takový film, když už Neftlix dávno udělal parádní podívanou na celé 2 série o hodinových epizodách. Ale vůbec to neodsuzuji. Kdo nemá čas na seriál, v rychlosti mrkne na příběh tohoto kokainového krále ve dvou hodinách. Javier Bardem je můj docela oblíbený herec, ale kdo již film viděl, dá mi za pravdu, že Wagner Moura (Narcos) se do role Pabla hodí lépe. Nebylo to vůbec špatné, jen jsem prostě "rozmazlený" ze seriálu. Dost se mi líbily Pablovy hlášky a taková ta vážnost „Plata o Plomo“ (pro neználky Escobarového světa to v doslovném překladu znamená, že buď přijmeš úplatek, nebo zemřeš). Naskytlo se i pár zajímavých a nečekaných scén, což je taky docela velký faktor, na jehož základě se přikláním k hodnocení. Jak jsem již zmínil, velkým mínusem je ta délka. Jsme u jedné scény a najednou je tu úplně něco jiného. Mít to 3 hodiny, určitě by se tam naskytla příležitost pro pár podstatných částí jeho života. Škoda toho. Nebýt Bardema, dám 3 hvězdy. Za mě OK film, který fanoušky neurazí, přesto doporučuji více seriál!(17.6.2018)

• Jeremy.jk

Pokud jste neviděli Narcos, může se Vám pravděpodobně zdát, že to není vůbec špatný a to především díky dvěma personám v hlavních rolích. Pokud se ale zajímáte o tohle téma a chtěli byste se něco dozvědět, určitě dejte přednost zmíněnému klenotu od Netflix v seriálovém formátu. Je povedenější ve všech směrech a především vykreslení atmosféry nejen v kolumbijských policejních složkách, ale taky v ulicích a životech běžných obyvatel je opravdu dechberoucí.Tento film bohužel nemá ani jednu ze zmíněných kvalit - 40%.(12.6.2018)

Pro lidi, co nic moc o této osobě neví je to určitě dobrý film. Pro znalce a lidi, co se zajímají více o problematiku spíše takový krátký datadisk. Tady se to vypráví hlavně přes jeho mediální milenku (Penelopy je tam někdy, až příliš). Logicky se to tady hlavně opírá o výborného Bardema. Na Netflix sérii to samozřejmě nemá, ani nemůže mít, ale kdo má rád latinský bordel, tak zklamaný nebude. Odkaz na tento seriál skrze jednoho herce tam je. 71% /Palace Cinema Anděl/(16.6.2018)