Escobar

Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný

Životopisný / Krimi / Drama

Španělsko / Bulharsko, 2017, 123 min

• Biopler

Španielski tvorcovia dotiahnu do príbehu o kolumbijskom Escobarovi dve najväčšie španielske hviezdy súčasnosti a nepochopiteľne ich nechajú hovoriť angličtinou, ktorá s ich španielskym prízvukom znie smiešne. Občas do dialógov šplechnú "por favor", "gracias" a "sí", aby boli akože viac prirodzení. Takéto faily mrzia, lebo Bardem so svojím szakajtóm hrá výborne. Vyslovene napĺňa plátno a presvedčivým herectvom si berie snímok pre seba. Cruz hrá postavu, ktorá nás sprevádza prevažne slovom, mapuje isté dôležité časti Escobarovho života, no je to zväčša klišé, kopec vaty a hlavne plávanie po povrchu. Snímok sa snažil toho objasniť čo najviac, ale pre pohodlnejšie vstrebanie by bolo treba dlhšiu stopáž. Nezorientovanému divákovi v problematike súka milión faktov a súvislostí naraz a len minimum je prepojených. A koniec koncov, i kvôli možno iba dvom dramatickým scénam, sa dá konštatovať, že snímok nemá šťavu. I samotný hon na Escobara je slabo vystavaný, žiadne emócie z napätia a túžby prenasledovateľov po jeho dolapení sa ku mne nedostavili.(26.6.2018)

• piranha

No tak samozřejmě zásadní roli v mém hodnocení hrál fakt, že jsem viděla seriál Narcos, a to i přesto, že jsem se od tohoto faktu snažila různými způsoby oprostit. Jenže to prostě nejde a chtě nechtě se mnohokrát přistihnete, že srovnáváte. No a to je pro tento film průser, že. V první řadě pořád nemůžu pochopit, že si Aranoa byť jen na chvilku pomyslel, že zvládne celou Escobarovu éru narvat do dvou hodin. Sice se poctivě snažil vecpat do filmu co nejvíc událostí spojených s Escobarem, ale výsledek je dle očekávání bídný - každá událost měla jen tak trochu času na to, aby se stručně uvedla, a šup, už se šlo zase na další. Spousta postav se tam sice vyskytla, ale ani se nenamáhali je představit, takže některé scény pozbývaly smyslu. Nelíbilo se mi ani vykreslení Escobarovy manželky - podle mě byl v Narcos mnohem lépe zobrazen takový ten skrytý matriarchát, kdy ho manželka v něčem až bezmezně podporovala a obdivovala, ale zároveň měla svou hrdost a skrytě ho ovlivňovala ve věcech, které pro ni byly důležité. Penelope podle mě dělala, co mohla, ale moc se mi nelíbilo, jak je její postava napsaná. Javier se mi v roli celkem líbil a občas i utrousil něco vtipného, ale celkově to mělo trochu mdlou atmosféru.(18.6.2018)

Fenomenálně démonický Javier Bardem, v této uceleneé kapitole ze života narkobarona Pabla Escobara. Snímek Loving Pablo se mimoto může pochlubit skvělým scénářem, brutálními scénami (motorová pila), soundtrackem a v neposlední řadě i Penélope Cruz, jejíž herecký výkon zdatně kontrastuje s chladným podáním Javiera Bardema. Bohužel, snímek má jednu zásadní vadu. Stejně jako letošní "Sicario: Day of the Soldado" prostě v některých pasážích ztrácí "drajv", což se citelně projevuje zejména v oblasti některých dialogů, které pak tedy ztrácí na své údernosti. Až na tento detail jsem se snímkem Loving Pablo navýsost spokojen. Jako nekompromisní ukázka toho, kam až je pro peníze a respekt člověk schopen zajít funguje více než dokonale. Skvělá práce!(7.7.2018)

Javier Bardem exceluje jako drogový král Pablo Escobar ve svižném a zábavném životopisu. Jeho jediným a dost zásadním problémem je, že vypráví stejný příběh jako seriál Narcos, jen se ho pokouší místo dvou sezón nacpat do dvou hodin. Kdo Narcos zná, najde tu jen nadprůměrné řemeslo a skvělé herce. Kdo ne, ten i strhující příběh jednoho magora, který díky koksu dokázal přepsat dějiny.(27.7.2018)

Film Escobar jsem bral spíš nezaujatě, protože jinej film, seriál nebo dokument o Escobarovi jsem neviděl a to je možná výhoda, protože jsem neměl potřebu nic srovnávat.. pořád zastávam názor, že točit životopisný a filmy podle skutečný události je těžký, ale v případě Escobara mě to hned vtáhlo do dějě a rozhodně jsem se nenudil.. bavilo mě poslouchat a číst Escobarovo dialogy, protože něco takovýho prostě člověk jen tak neuslyší.. Javier Bardem to zahrál přímo ďábelsky..(16.6.2018)

• - Escobar nashromáždil takové bohatství, že jej v roce 1989 zařadil časopis Forbes na sedmé místo v žebříčku nejbohatších lidí planety. (krubi)

• - Snímek je inspirován knihou „Loving Pablo, Hating Escobar“, jejíž autorkou je novinářka Virginia Vallejo. (tedvidek94)

• - Natáčelo v Bulharsku a v Kolumbii. (Varan)