Černočerná komedie Já, Tonya přináší divoký a stěží uvěřitelný příběh, který by vydal hned na několik životů. Vzestup z ničeho až na vrchol, touhu, vášeň, pád na samotné dno a jeden z největších skandálů sportovní historie. Tonya Harding patřila svého času mezi nejlepší krasobruslařky světa, všichni si ji ale budou navždy pamatovat ve spojení s šokujícím útokem na její soupeřku Nancy Kerrigan. (Bontonfilm)

Bejbina

Na Tonyu Harding si pamatuji, velká škoda takového talentu. Moc se mi do filmu nechtělo, nevěřila jsem, že by se to dalo slušně natočit, ale opak je pravdou.Režisér vykresli příběh věrohodně. Kdo trochu sleduje krasobruslení, chápe nemilosrdné zákulisí toho sportu. Až mi jí nakonec bylo líto. Ti rozhodčí, ty intriky ... Vždycky dostávala horší známky, protože byla škaredější a hloupější a "nevyzařovala" jako miláček Ameriky Nancy Kerrigan. Ještěže tenkrát nebyly mobily, facebooky a snapchaty. To by ani na olympijské hry nedobruslila, protože by si to rovnou hodila. ()

cica

Stále mám nejaký blok - vidím v popise filmu slovo "športový" a neláka ma to. Ale vyšli nominácie na Oscara, tak som kukla, čo za skvosty sú tam tento rok... Musím, tak súkromne za seba, povedať, že Margot Robbie získava moje sympatie čím ďalej viac. Bez sentimentu vykreslená jedna životná etapa ženy, ktorú som vnímala stále ako krasokočuliarku, ale nie ako človeka. Presvedčivé herecké výkony, matka roka s až čiernohumorným prejavom bola skvelá, pútavé, malo to šmrnc. Veľmi pekne prežitých 119 minút. ()

Fibonacci

film je presne toho typu, že ak vam niekto povie tento pribeh, tak ho máte za človeka postihnutého idiotizmom. margot na tuto ulohu sadla ako riť na šerbeľ, parádna kamera, všetko sedelo ako malo. mám v obľube pozerať životopisné, a tento bol obzvlášť skvelý. ()

Proky11

Margot Robbie. Keď som uvidel toto meno ako prvé v zozname hercov hneď som vedel, že tento film bude mať gule ☺ Slečinka zo Suicide Squad obľubuje psycho roličky a preto nechať sa mlátiť svojim milým a svojou neurotickou matkou bolo pre ňu isto osobnou katarziou. Záverečné titulky s autentickými zábermi som si vychutnal. Teraz som správne naladený na tri týždne olympíjskej nádielky zimných športov. A som rád, že máme Nasťu a Petru, ktoré nám isto privezú domov nejaký cenný kov 😉 ()

LadyCarousel

Vzalo mi to dech. Po filmu jsem plná dojmů a musela sem si Tonyu vygooglovat. To přece není možný, aby se tohle stalo přece. Ta ženská musela být strašně silná, po tom všem ještě jet na olympiádu. Kde je pravda to nevím, ale přišlo mi, že režie hrála tak trochu do karet Tonye. Takže celé to působí jako kdyby byla nevinná. Pro srovnání něco jako film Kajínek. Tohle bude asi nejlepší životopisný film co jsem kdy viděla. ()

KcarlosK

Ten příběh znám, takže v tomhle ohledu žádné překvapení. Margot hraje jak o život, ale stejně je to takové nijaké. Možná by byl lepší nějaký dokument. Jo a tu matku bych tak v patnácti zakopal v lese. ()

Unlikelyhero

Čerti vědí, jak to všechno bylo, ale vzhledem k tomu, že si ještě matně vzpomínám na její vystoupení na OH, šokovalo mě z jakých podmínek se ta holka vyhrabala na vrchol, krasobruslení mi jinak nic neříká, ale ten film o něm zas tak není, porotci jsou trotlové, vždycky byli a budou, snižovat známky kvůli oblečení, to už je totální úlet ()

Vestor

Zajímalo by mě, do jaké míry si tvůrci příběh přizpůsobili a domysleli. Jinak je to perfektně natočené životopisné drama střihnuté černou komedií. Velice efektní je práce s kamerou snímající bruslařské kreace na ledě. Hlavní postavy jsou svérázné a těžce vidlácky stylizované (kdo nemá knírek, není chlap). Margot je tady úplně k nepoznání, protože místo křehké princezny je z ní neřízená střela, která kleje jako dlaždič, pro ránu nejde daleko a ještě umí opravit auto. ()

splaty

Jak mocně nás to, odkud pocházíme a komu jsme se narodili, ovlivňuje. Ona vlastně neměla ani šanci, ikdyz dřela opravdu hodně. My lidé občas žijeme uvěznění v konvencích našich rodin. ()

stret

Tak to vyzerá, keď sa dieťa narodí do amerického vidlákova, a v tom americkom vidlákove do extra psychopatického prostredia. Môže vás to štvať, alebo môže vám byť toho ľúto, ale treba chápať, že to je tak všetko, čo s tým urobíte. Tonya ako malé dievčatko utiecť od vidláckej psychopatickej matky nemohla - hoci chcela, tak ako utiekol jej otec. Prežila si vidlákovo, neúplnú rodinu a psychopatickú matku a to ju sformovalo. Sformovalo ju tak ako by sformovalo každého z vás, len navyše by ste neboli korčuliarmi, ale boli by ste ešte väčšími vidlákmi. Výborný casting, výborné herecké výkony so značnou uveriteľnosťou viacerých postáv. ()

im8

Tak v tomto příběhu o EInsteina nezavadíš. Neuvěřitelná squadra kandidátů do Mensy. Tohle nevymyslíš. Margor Robbie úžasná a Allison Janney skvělá. Rodiče si člověk prostě nevybere. Škoda jen, že to Margot nenatočila o deset let dříve, její třicítkový look byla jediná věc, která mě tam trochu rušila. ()

Grease

Tak tohle bylo hodně dobré! Pamatuju si na tuto událost, když jsem byla asi v 8.třídě na základce, takže jsem se těšila jak to filmařsky pojmou a dost dobré. Hodně zajímavé a přesvědčivé, asi bych to ani do Margot Robbie neřekla! ()

eexDon

Für mich - 80%, - /v rámci erkovýho ratingu docela dost vyhnaný do extrému, hlavně pokud jde o matku, jasný rozdělení na kladný - Tonya X záporný - manžel a matka/, + /Margot dobře hrála, jezdila i vypadala, životopisný, ikdyž beztak zase upravený, rating to sice vyhnal do extrému, ale taky to díky němu docela baví - hlavně jak je to černá sprostá komedie/, hodnocení - životopisná krimikomedie, co mě docela bavila, je to dobrý, nepřikrášlený, nebo aspoň ne moc, ale taky dost vulgární a trochu černobílý, nicméně líbilo se mi to, pekelná matka Allison byla rovnou na odstřel a navíc moc sportovních filmů, navíc z krasobruslení, nepromítám ()

lineker

Nechce se až věřit, co všechno stálo za mnou tenkrát vnímanými titulky o jednom velkém skandálu v americkém sportu. Amerika je skutečně zemí nevýdanych možnosti a bezmezné blbosti. Bavila mne forma kterou je příběh podán, tedy ten mix žánrů od černé komedie po vcelku dojemné drama. Samotná Tonya Harding se dá nazvat obětí. A to obětí své genetické výbavy. ()

90. Oscary - výsledky

11.12.2017

Margot Robbie a Lady Gaga touží po Oscarech

Margot Robbie a Lady Gaga touží po Oscarech

24.09.2017

Na internetu se často řeší, že je málo filmů s ženskými hrdinkami. Určitě vás tedy potěší, že se blíží hned dva ambiciózní projekty, které budou stát na slavných dámách a právě dostaly datum premiéry… (více)