Já, Tonya

• Kanada

I, Tonya

Životopisný / Drama / Sportovní

USA, 2017, 119 min

Příběh americké krasobruslařky Tonya Harding a především okolnosti před olympiádou v Lillehameru v roce 1994 jsou často známé i lidem, kterým je krasobruslení naprosto ukradené. Nestává se často, že by se sportovkyně nebo její tým rozhodl zmrzačit svojí soupeřku. Natož pak v tak křehkém sportovním odvětví jako je krasobruslení. Margot Robbie v hlavní roli je naprosto super a to samé se dá říci i o Allison Janney ve vedlejší roli. Obě si své nominace na Oscara zaslouží. Povedla se i současně zajímavá redneck stylizace a samozřejmě síla a zajímavost samotných událostí, které inspirovaly tento film. Za mě palec nahoru.(30.1.2018)

Nemyslel jsem si, že mě bude snímek až tak bavit, ale to, jak je natočený a jaké jsou zde především herecké výkony (Margot Robbie a neskutečně rozjetá Allison Janney, a to ani nemluvím o malé McKenně, která září všude, i když tady jen chvíli), musel jsem smeknout a prostě se celou dobu bavit, vlastně i tím, jak je snímek zajímavě natočený.(24.1.2018)

Ten film je moc zábavný na to, aby zvládnul být plnohodnotně ještě něco dalšího. I když Soderbergh dokázal, že jde být vidláckou komedií a celkem upřímným náhledem do života "spodní třídy" zároveň, tady mě ty humory poměrně rušily. A Margot Robbie je pak velmi snaživá, ale až moc "stylizovaná". Nicméně tohle jsou jen výtky, proč ten dobrý film není vynikající. I když je dobrý spíš v duchu FX minisérie pro chytré teenagery s citem pro aktuální trendy.(29.12.2017)

Příběh Tonye Hardingové má v jisté fázi všechny atributy sportovního kýče, což se Gillespie snažil zamaskovat komediálně absurdním nádechem. A to docela vyšlo, ačkoliv se našly chvíle, které si žádaly humor vypustit. Nicméně ten nastíněný tón skvěle souzněl se zpackaným útokem na Kerriganovou. Po útoku přišel tak trochu sešup dolů, protože samotné vyšetřování, konfrontace v Lillehammeru či soud, to všechno mi přišlo v kontextu s předchozím děním trošku odfláklé, ačkoliv to neznamená, že by se na to nedalo koukat. K hercům nemám příliš výhrad, ale pokud mám někoho vyzdvihnout, tak Allison Janney v roli matky Hardingové. 75%(2.1.2018)

až se špatně věří,že tohle je ze života a ne z pera bratrů Coenů.Příběh plný kreténů (tohle tam koneckonců padne) je černější než jakákoliv černá komedie,ale vlastně na něm není absolutně nic k smíchu.Tonyi,jakkoliv to nebyla zrovna miss sympatie,mi nakonec bylo spíš líto.Margot je výborná po celou dobu i přesto,že oproti pravé Tonye je místy stilizovaná trochu jako Joker z libovolného Batmana...80%(3.1.2018)

• - Allison Janney (LaVona Golden) sa počas celého filmu usmeje len raz a aj to za úsmevom nasleduje sarkastická poznámka. (Jumar)

• - Margot Robbie, ako predstaviteľka Tonya Harding, sa vo filme objavuje prevažne v rozpätí rokov 1986 až 1994, kedy mala Tonya 16 až 24 rokov. Herečka mala v čase nakrúcania 27 rokov. (Bobek15)

• - Margot Robbie trénovala bruslení více než čtvrt roku před začátkem natáčení, na ledě byla až pětkrát týdně, klidně i několik hodin denně, ale sama prohlásila, že i kdyby trénovala deset let, trojitý axel by nikdy neudělala. Zbytek scén bylo dotočeno pomocí vizuálních efektů. (factoryBrick)