Já, Tonya

• Austrálie

• Irsko

Životopisný / Sportovní / Komedie / Drama

USA, 2017, 120 min

Fantastická Margot Robbie ve filmu, který by mohl být dalším nudným životopisem s možná oscarovými ambicemi. Ale není tomu tak. Je to totiž svěží, nařachaná a černohumorně divoká jízda divokým životem Tonyi Harding. Margot do toho dala úplně všechno, a i když plešouna nedostala, nemusí být smutná. Její ztvárnění této možná trochu kontroverzní postavy amerického sportovního světa, je jedinečné. 75%(10.3.2018)

M. Robbie predviedla úžasný výkon, ale jej mama v podaní A. Janney bola ešte lepšia a oscara si určite zaslúžila. Dobrá mrcha, kto by chcel takú mater?? Nie som si istý či rozoberanie nasledujúceho deja alebo rozhovory na kameru filmu pomohly, ale klasickou cestou by to možno bolo lepšie. Mal som pocit, že to film zbytočne trieštilo. M. Robbie určite musela niečo na korčuliach nacvičiť, ale šikovné triky alebo kvalitný strih z nej urobili skutočnú ľadovú hviezdu. Dobrý film zo športového prostredia mi vždy urobí radosť a keď je podľa skutočnej udalosti, tak je to pre mňa povinnosť. 80%.(15.4.2018)

Tahle rockerka si rozhodně probruslila cestu do srdce diváka. Upoutala. Uchvátila. Je to vichřice. Je to totální nářez. Žít takto od dětství na drsňáka musí být mozek vymývající hnus a tělo do ostří nabroušený hnus. Nicméně film některé momenty zcela zbytečně prodlužoval. Kratší stopáž, klidně o půl hodiny, by filmu dodala větší šmrnc.(17.6.2018)

Musím říct, že jsem o Tonye nikdy neslyšel a o to víc žasnu jaké existují na světě až neskutečně zajímavé životní příběhy. Mé očekávání, že uvidím mnoho krasobruslařských scén včetně tréninku se až na malé vyjímky vůbec nenaplňilo, ale ukázaná platí a to já příjmám. Film je takový buranský skoro pulp fiction, s tím že tady se nejedná o žádný gangstery, ale o naprostý burany, kterým se v hlavě líhne jedna sračka za druhou, které vše posouvají do roviny černého humoru, zejména díky skvělým dialogům. To nefalšované čistokrevné buranství mně někdy přivádělo do správného diváckého varu. Příběh je vyprávěn klasickou filmovou řečí do které vstupují prostřihem "dokumentaristické" výpovědi hlavních hrdinů jejihcž hlavním úkolem je dát ději větší dynamiku a humor. Doslova očerován jsem byl z hereckého výkonu Margot Robbie ta holka je absolutní herecká superhvězda a osobní miláček navrh. Ovšem ani vedlejší role v čele z Allison neupadnou do zapomění. "proč se kurva moje postava vytrácí z příběhu" . Každá kapka filmové originálnosti je v našich multikinech zaplavených komiksovým a animovaným hnojem velmi vítaná.(5.2.2018)

„CELEJ MŮJ ŽIVOT MI ŘÍKALI, ŽE ZA NIC NESTOJÍM…“ /// Z Olympijskejch her rovnou na stránky bulvárních deníků…Tonya Harding a příběh jejího života – a vono teda je vo čem vyprávět! A ten zvolenej způsob je parádní! Tonya totiž nebyla žádná princeznička (tak nějak jsem to vo krasobruslařkách předpokládal…). Dokumentárně hranej hranej životopis o tom, co bylo před a po tom co „gilloolylovali“ Nancy Kerrigan. Fakt jsem byl překvapenej, jak je to působivý… ovšem takovejhle příběh nevymyslíš. To se kurva muselo fakt stát, protože tolik kreténů v jednom příběhu… prostě Fargo podle skutečnosti! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) (Ne)rozumím: Jedu pozadu, pak dopředu po levý noze a pak se nějak vymrštím a udělám tři a půl otoček… 2.) Zjistím, proč si blbý holky nemaj brát idioty. 3.) Thx za titule „JustMeeKatie“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * (ale černej!) AKCE ne NAPĚTÍ ne(5.9.2018)

• - Film je postaven na rozhovorech s žijícími aktéry celé aféry, tvůrci i zdánlivě autentické záběry Tonyi, její matky či Jeffa natočili s herci. (Stoka)

• - Když Tonya Harding poprvé viděla film, líbila se jí nejvíce scéna, kde říká „Suck my dick!“. Sdělila Margot Robbie, že si přála, aby to ve skutečnosti řekla. (griph)

• - Díky vytrénované postavě Margot Robbie, která navíc měří 168 cm, působila její Tonya Harding mnohem souměrněji, než tomu bylo ve skutečnosti. Skutečná Tonya Harding totiž měří pouze 155cm, přičemž měla oproti ostatním krasobruslařkám té doby solidní svalovou hmotu, kterou následně využila v boxu. (Martrix)