Já, Tonya

• Austrálie

• Irsko

Životopisný / Sportovní / Komedie / Drama

USA, 2017, 120 min

Velmi povedený snímek o talentované krasobruslařce Harley Quinn, která se pokouší se svým manželem Winter Soldierem proniknout až na samotnou olympiádu. I, Tonya má již ve své holé podstatě strhující nosnou premisu, nicméně tvůrci jí ještě jako nádavkem "obalili" skvělým komediálně laděným scénářem, kdy postavy místy mluví přímo do kamery k divákovi. Chvílemi tedy z filmu máte stejný pocit, jako z loňského filmu "Deadpool", kde byla stejná technika taktéž využita. Rovněž musím zmínit skvělé herecké výkony Margot Robbie a Sebastiana Stana, které výborně dotváří celkový dojem z celého filmu. Jedinou vadou snímku I, Tonya tedy zůstává jeho neúměrná délka, kdy některé scény působí příliš "nataženě". Až na tento detail jsem se snímkem navýsost spokojen, pročež ho mohu s klidným svědomím doporučit. Skvělá práce! „I mean, come on! What kind of friggin' person bashes in their friend's knee? Who would do that to a friend?“ (16.1.2018)

Zvláštní, černohumorný a velmi lidský biopic. Tonya Hardingová je "white trash", mluví sprostě, nechá se mlátit manželem a při tom všem se zoufale snaží uspět v tom jediném, v čem je dobrá. Není to žádná extra sympatická filmová hrdinka, ale jak ostatně dokazuje i konec, je to velká bojovnice. Margot Robbie je skvělá a díky tomu, že trochu ubrala na vzhledu, vynikne její nasazení a schopnost prožívat emoce. Jednoznačně můžu film doporučit nejenom sportovním fanouškům, ale i těm, kdo ocení dramata všedního dne.(8.3.2018)

"They want someone to love, but they want someone to hate, and the haters always say: “Tonya, tell the truth!” There's no such thing as truth." Životní příběh, který je tak absurdní, až se to musí brát s humorným nadhledem a přesně to se tomuhle filmu podařilo. Dobrý scénář, kterému pomáhají skvělý herci (bodyguard a mezinárodní expert v boji proti terorismu naprosto neměl chybu). Film mi utekl jako voda a vůbec jsem se nenudila, škoda, že dějová linka Allison Janney se v druhé půlce vytratila, protože v té první absolutně dominovala. No a Margot je skvělá jako obvykle. 4*(24.1.2018)

V období incidentu som krasokorčuľovanie sledovala celkom intenzívne. Jasné, že mi bola Tonya nesympatická, ale ako prvá skočila trojitého axela, a to sa cení. Spracovanie jej životného príbehu poňal Gillespie vskutku originálne, ja som sa kráľovsky bavila ... a podľa všetkého to ani Tonye extra nevadilo. Muzika tiež výborná a herci detto. Kto ale na seba strhol úplne moju pozornosť bol bodyguard a medzinárodný expert v boji proti terorizmu Shawn v podaní P. W. Hausera ... to teda bol zákuštek.(2.1.2018)

Upřímně se mi to moc nelíbilo, ačkoli oceňuji herecké výkony i originalitu. Je mi jasný, že tvůrci chtěli natočit naprosto odlišný životopisný film, což se jim bezesporu povedlo. Osobně mi však nesedl styl vyprávění a navíc mi byly všechny postavy naprosto ukradení - to byl fakt jeden blbec vedle druhýho a vážně mě téměř každá postava ve filmu vyloženě iritovala. Celkově dost rozporuplný dojem, nicméně snímek ve mně určitě žádnou silnější stopu nezanechal.(14.3.2018)

• - Allison Janney (LaVona Golden) sa počas celého filmu usmeje len raz a aj to za úsmevom nasleduje sarkastická poznámka. (Jumar)

• - Po celý čas filmu nosí Margot Robbie paruku. Aby dosáhli stejně neupravených kudrlin jako měla Toyna, namáčeli paruku do piva. (Streeper)

• - Margot Robbie je o 12 centrimetrov vyššia ako skutočná Tonya Harding. (belinko)