Já, Tonya

• Austrálie

• Irsko

Životopisný / Sportovní / Komedie / Drama

USA, 2017, 120 min

Tahle rockerka si rozhodně probruslila cestu do srdce diváka. Upoutala. Uchvátila. Je to vichřice. Je to totální nářez. Žít takto od dětství na drsňáka musí být mozek vymývající hnus a tělo do ostří nabroušený hnus. Nicméně film některé momenty zcela zbytečně prodlužoval. Kratší stopáž, klidně o půl hodiny, by filmu dodala větší šmrnc.(17.6.2018)

Dokázal bych vést polemiku s obsahem distributora, že jde o černočernou komedii. Z mého pohledu jde tak akorát o černočerné drama, z něhož mi je smutno na duši a nejlíp to vystihl komentující novinář - "vše způsobili dva největší kreténi v příběhu, kde jsou všichni kreténi". Celý příběh je od začátku depresivní, nevíme přesně a asi se už nikdy nedozvíme, jak se to vlastně všechno odehrálo, kdo vše zavinil, nicméně, pokud Tonya Hardingová prožila dětství, dospívání a vztah s manželem alespoň z poloviny tak, jak je ve filmu vykreslen, tak se nelze divit (nikoli však omluvit), pokud byla do útoku na Nancy Kerriganovou aktivně zapojena. Po zhlédnutí snímku jsem si pustil krátké video, které novináři natočili krátce po útoku a sevřelo se mi srdce, bolest, bezmoc a zoufalství, které z Kerriganové čiší, jsou nesnesitelné a zdrcující. Herecky vynikající Margot Robbie, jež má skvěle našlápnuto, protože dostává rozmanité herecké příležitosti. No, a pokud budeme a rozhodně můžeme vést polemiky o oscarových hereckých nominacích, v případě vedlejší ženské role žádné polemiky nepřichází v úvahu - Allison Janney je odporně skvělá a skvěle odporná - na její vítězství na Oscarech bych vsadil klidně i deset tisíc korun - myslím ale, že kurz bude natolik malý, že to ani nemá cenu.(24.2.2018)

Upřímně se mi to moc nelíbilo, ačkoli oceňuji herecké výkony i originalitu. Je mi jasný, že tvůrci chtěli natočit naprosto odlišný životopisný film, což se jim bezesporu povedlo. Osobně mi však nesedl styl vyprávění a navíc mi byly všechny postavy naprosto ukradení - to byl fakt jeden blbec vedle druhýho a vážně mě téměř každá postava ve filmu vyloženě iritovala. Celkově dost rozporuplný dojem, nicméně snímek ve mně určitě žádnou silnější stopu nezanechal.(14.3.2018)

„America. They want someone to love, they want someone to hate..“ Jeden z největších skandálů zámořské sportovní historie zpracován jako černohumorná komedie s občasným „probořením čtvrté stěny“ a prvky mockumentary. Soutěžní jízdy jsou poutavě nasnímané, Sebastian Stan je nový Michael Biehn a despotická matka, vyžraný bodyguard s konexemi na tajné služby či všudypřítomná white trash demence občas vyloudí mrazivý úsměv, nicméně chtělo by to lehce prostříhat, méně tlačit Toničku do role oběti a možná na konci v rámci zatraktivnění spojit Margot s ledově ostrým Willem Ferrellem..(24.5.2018)

Prvých 30 minút z pohľadu komédie, doslova skvostných. Keď sa však forma vtipu (prevažne postavená na vulgarizmoch) neustále opakuje, začne mať humorná stránka klesajúcu tendenciu. Každopádne, voľba formy spracovania samotnej story je výborná, odľahčená, na základe čoho sa divák počas sledovania "Já, Tony-a" nijak nenudí. Navyše, prezentácia tupoty podaktorých jedincov, a ich následná konfrontácia so samým sebou, je jediná možnosť, ako aspoň na pár sekúnd niekomu nastaviť zrkadlo (nie že by to podaktorí dokázali pochopiť, že by to malo nejaký zmysel), a toto ja skrátka milujem, lebo s takýmito "panáčikmi", to skrátka inak nejde ..(21.7.2018)

• - Když Tonya Harding poprvé viděla film, líbila se jí nejvíce scéna, kde říká „Suck my dick!“. Sdělila Margot Robbie, že si přála, aby to ve skutečnosti řekla. (griph)

• - Allison Janney měla velký problém s papoušky na rameni, kteří neustále někam odlétali nebo jí klovali. Proto se vybral pouze jeden papoušek „Little Man“, který byl nejméně aktivní. (Streeper)

• - Po skutečném útoku na Nancy Kerrigan (Caitlin Carver) byl hledán vysoký muž v kožené bundě, ve filmu však útočník nijak zvlášť vysoký není a bundu nemá koženou, ale džínovou. (Kejf.)