Já, Tonya

• Nový Zéland

• Austrálie

Životopisný / Sportovní / Komedie / Drama

USA, 2017, 120 min

Upřímně se mi to moc nelíbilo, ačkoli oceňuji herecké výkony i originalitu. Je mi jasný, že tvůrci chtěli natočit naprosto odlišný životopisný film, což se jim bezesporu povedlo. Osobně mi však nesedl styl vyprávění a navíc mi byly všechny postavy naprosto ukradení - to byl fakt jeden blbec vedle druhýho a vážně mě téměř každá postava ve filmu vyloženě iritovala. Celkově dost rozporuplný dojem, nicméně snímek ve mně určitě žádnou silnější stopu nezanechal.(14.3.2018)

Výborne natočené po každej stránke, avšak osobne som sa nemohol preniesť cez skutočnosť, že vrcholový športovec, ako Tonya Harding, žije sťaby vidlák s navyše neuveriteľne drbnutým a násilnickým megachujom, čo ma sralo celý čas a kazilo mi to tak zážitok z filmu rovnako, ako i fakt, že do úlohy 15 ročnej baby drbli takmer tridsať ročnú ženskú! S týmto to trochu prehnali...(27.1.2018)

M. Robbie predviedla úžasný výkon, ale jej mama v podaní A. Janney bola ešte lepšia a oscara si určite zaslúžila. Dobrá mrcha, kto by chcel takú mater?? Nie som si istý či rozoberanie nasledujúceho deja alebo rozhovory na kameru filmu pomohly, ale klasickou cestou by to možno bolo lepšie. Mal som pocit, že to film zbytočne trieštilo. M. Robbie určite musela niečo na korčuliach nacvičiť, ale šikovné triky alebo kvalitný strih z nej urobili skutočnú ľadovú hviezdu. Dobrý film zo športového prostredia mi vždy urobí radosť a keď je podľa skutočnej udalosti, tak je to pre mňa povinnosť. 80%.(15.4.2018)

Dokázal bych vést polemiku s obsahem distributora, že jde o černočernou komedii. Z mého pohledu jde tak akorát o černočerné drama, z něhož mi je smutno na duši a nejlíp to vystihl komentující novinář - "vše způsobili dva největší kreténi v příběhu, kde jsou všichni kreténi". Celý příběh je od začátku depresivní, nevíme přesně a asi se už nikdy nedozvíme, jak se to vlastně všechno odehrálo, kdo vše zavinil, nicméně, pokud Tonya Hardingová prožila dětství, dospívání a vztah s manželem alespoň z poloviny tak, jak je ve filmu vykreslen, tak se nelze divit (nikoli však omluvit), pokud byla do útoku na Nancy Kerriganovou aktivně zapojena. Po zhlédnutí snímku jsem si pustil krátké video, které novináři natočili krátce po útoku a sevřelo se mi srdce, bolest, bezmoc a zoufalství, které z Kerriganové čiší, jsou nesnesitelné a zdrcující. Herecky vynikající Margot Robbie, jež má skvěle našlápnuto, protože dostává rozmanité herecké příležitosti. No, a pokud budeme a rozhodně můžeme vést polemiky o oscarových hereckých nominacích, v případě vedlejší ženské role žádné polemiky nepřichází v úvahu - Allison Janney je odporně skvělá a skvěle odporná - na její vítězství na Oscarech bych vsadil klidně i deset tisíc korun - myslím ale, že kurz bude natolik malý, že to ani nemá cenu.(24.2.2018)

• ARI50

Margot za co? Délka film proč? Začátek super dobře se to rozjíždělo a taky bavilo a něco po půlce filmu se začnete totálně nudit a už to není ta zábava co na začátku příště asi víc bruslení. A Margot se hodí na lepší filmy jak tohle jo role a styl doby to ji sedlo ale hodí se na jiné filmy. ( Akce - Filmové Rande)(8.1.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2017 na Torontském mezinárodním filmovém festivalu. (Varan)

• - Allison Janney měla velký problém s papoušky na rameni, kteří neustále někam odlétali nebo jí klovali. Proto se vybral pouze jeden papoušek „Little Man“, který byl nejméně aktivní. (Streeper)

• - Po celý čas filmu nosí Margot Robbie paruku. Aby dosáhli stejně neupravených kudrlin jako měla Toyna, namáčeli paruku do piva. (Streeper)