Já, Tonya

• Kanada

I, Tonya

Životopisný / Drama / Sportovní

USA, 2017, 119 min

až se špatně věří,že tohle je ze života a ne z pera bratrů Coenů.Příběh plný kreténů (tohle tam koneckonců padne) je černější než jakákoliv černá komedie,ale vlastně na něm není absolutně nic k smíchu.Tonyi,jakkoliv to nebyla zrovna miss sympatie,mi nakonec bylo spíš líto.Margot je výborná po celou dobu i přesto,že oproti pravé Tonye je místy stilizovaná trochu jako Joker z libovolného Batmana...80%(3.1.2018)

Rok co rok nevěříte, že se na přelomu osmdesátých a devadesátých let objevil nějaký další olympijský příběh, který byste neznali, a tvůrci stejně pokaždé něco vyhrabou. Krasobruslařka Tonya Harding ale neměla zrovna životní příběh, kterým by se kde kdo chlubil. Na druhou stranu je tak neuvěřitelný, že by byla škoda, abychom se o něm nedozvěděli něco víc. Příběh měl ale štěstí na tvůrce, protože jej natočili opravdu věrohodně. Třeba Margot Robbie tu byla naprosto k nepoznání. Z hezké herečky se stala americká maloměstská čůza, která má ráda krasobruslení a všecko ostatní ji obtěžuje. To, že jí manžel sem tam ztříská ji přece nezastaví od toho, aby jednou byla slavná, že? Lidská hloupost ale nejspíš jo a já musím říct, že zajímavější příběh olympijské sportovkyně bych si asi nedokázal ani vymyslet. Druhá půlka filmu byla pro mě až neuvěřitelná. Nedýchal jsem a jen pozoroval, kam až člověk může zajít.(21.1.2018)

Prva polovica filmu je celkom nuda pretoze sa naplno ukazuje, ze hlavna postava je vlastne celkom nezaujimava. Hej mala velky talent a bola to klasicka zaostala vidlacka a to je tak vsetko. Ani obrovska snaha Margot Robbie ukazat, ze vie hrat to nezachranila. Prvu polovicu filmu drzi nad vodou Allison Janney ako tvrda matka, ktora svojim vykonom vsetkych zatienila. Ale ani jej pribeh nie je prilis nosnym. Proste to nie je dostatocne dramaticke a ani komedialne. Skoda, ze tvorcovia este viac nepritlacili na komedialnu stranku ohladom vidlactva vsetkych postav, ktora solidne fungovala. Nastastie v druhej polovici sa zacne riesit incident a k slovu sa dostane genialny planovac a medzinarodny expert v boji proti terorizmu Shawn, ktory vymysli diabolsky plan v ktorom ma vsetko premyslene 4 kroky dopredu. Spin-off venujuci sa jeho spionaznym zazitkom zo sluzby po celom svet chcem hned vidiet. To by bola ultimativna komedia. Skoda, ze v takomto komicky nadnesenom style o bande vidlakov, ktori pachaju zlocin sa nenesie cely film. A najlepsie v rezii Coenovcov. To by bol zazitok. Ale aj v tomto nesurodom prevedeni to kvôli Shawnovi a jeho dvom agentom stoji za videnie. 6/10.(5.1.2018)

Ten film je moc zábavný na to, aby zvládnul být plnohodnotně ještě něco dalšího. I když Soderbergh dokázal, že jde být vidláckou komedií a celkem upřímným náhledem do života "spodní třídy" zároveň, tady mě ty humory poměrně rušily. A Margot Robbie je pak velmi snaživá, ale až moc "stylizovaná". Nicméně tohle jsou jen výtky, proč ten dobrý film není vynikající. I když je dobrý spíš v duchu FX minisérie pro chytré teenagery s citem pro aktuální trendy.(29.12.2017)

Velmi povedený snímek o talentované krasobruslařce Harley Quinn, která se pokouší se svým manželem Winter Soldierem proniknout až na samotnou olympiádu. I, Tonya má již ve své holé podstatě strhující nosnou premisu, nicméně tvůrci jí ještě jako nádavkem "obalili" skvělým komediálně laděným scénářem, kdy postavy místy mluví přímo do kamery k divákovi. Chvílemi tedy z filmu máte stejný pocit, jako z loňského filmu "Deadpool", kde byla stejná technika taktéž využita. Rovněž musím zmínit skvělé herecké výkony Margot Robbie a Sebastiana Stana, které výborně dotváří celkový dojem z celého filmu. Jedinou vadou snímku I, Tonya tedy zůstává jeho neúměrná délka, kdy některé scény působí příliš "nataženě". Až na tento detail jsem se snímkem navýsost spokojen, pročež ho mohu s klidným svědomím doporučit. Skvělá práce! „I mean, come on! What kind of friggin' person bashes in their friend's knee? Who would do that to a friend?“ (16.1.2018)