Deštivý den v New Yorku

• USA A Rainy Day in New York (více)

Komedie Woodyho Allena vypráví příběh vysokoškoláků Gatsbyho (Timothée Chalamet) a Ashleigh (Elle Fanning), jejichž společný prosluněný víkend v New Yorku rozhodně nepůjde podle plánu. Dešťové kapky jim připraví nečekaná setkání a komická dobrodružství... Ashleigh dostane za úkol udělat na Manhattanu pro školní noviny rozhovor se slavným filmovým režisérem Rolandem Pollardem (Liev Schreiber). Její přítel a spolužák Gatsby, který miluje stará zákoutí New Yorku, by rád Ashleigh vzal na oblíbená místa svého rodného města. Gatsbyho plány se bortí, když Pollard jeho dívku pozve podívat se na natáčení filmu. Ashleigh se setkává se scenáristou Tedem Davidoffem (Jude Law) i filmovou hvězdou Fraciscem Vegou (Diego Luna). Je velkým světem naprosto okouzlená. Gatsby tedy neplánovaně tráví den s Chan (Selena Gomez), vtipnou a uštěpačnou sestrou své bývalé přítelkyně. Oba zjišťují, že možná nejdůležitější je najít v životě tu správnou osobu... (Bioscop)

ABC1

Výborný film, skoro tak vynikající jako Půlnoc v Paříži, skvěle vybraní mladí herci v hlavních rolích, vtipný scénář lehce okořeněný romantikou a nostalgií, co víc chtít...a ten konec mě fakt překvapil, což v mém věku a při mé znalosti Allenových filmů a přečtení stovek detektivek je dost ostuda, ale o to lépe!!! ()

Royaldell

Tenhle film na vás křičí ''Woody Allen'' jak kvůli skvělým dialogům a monologům, které jsou plné vtipu a filozofie, tak kvůli příběhu- všichni víme, že se Allenovi mladé kočičky v krátkých sukničkách velmi zamlouvají (však si vzal svou nevlastní dceru, for god's sake). Ne úplně uvěřitelný příběh, protože za a) kdo by SAKRA opustil někoho tak perfektního, jako je Timothée Chalamet (i kvůli filmové hvězdě) a za b) jak často se stane, že se do tuctové slečny zamiluje režisér, scénarista a JEŠTĚ do třetice filmová hvězda (v ten samý den)? Z Elle Fanning mám poněkud smíšené pocity, ale Selena Gomez mě velmi mile potěšila. Taky chválím tu nespecifickou dobu, ve které v jedné minutě dokáže Timothée smotávat nabíječku od Iphonu a v druhé jezdit v kočáře a oblíkat se jak Francis Scott Fitzgerald. Zkrátka ať je Woody Allen povahově jaký chce, filmy mu prostě stále jdou, a to i v jeho (a po těch) letech. ()

pencho

Po mnoha posledních filmech režiséra jsem zase cítil, že se dívám na Woody Allenovu klasiku, kde tvůrce nesmrtelně zachycuje New York a romantiku se špetkou vtipu a intelektu jako nikdo jiný. Samozřejmě k tomu přispěl i kvalitní výběr herčů jako Jude Law a hlavně Timothée a filmu dokonce ani neuškodila hvězda DisneyChannelovské lobotomie - skvělý film. ()

Sefko

Priemerná komédia/dráma ktorú zachraňuje sympatické obsadenie. A vždy keď začnete vnímať klišé snímka uhne smerom ktorý nečakáte. ()

mircxxx

Nevtipná a bez jiskry je tato "romantická komedie". Film, který vás rovnýma nohama hodí do nezajímavých dialogů, ve kterých jsou zmiňovaní další a další lidé, Děj jaksi letí dopředu, nemáte ani šanci si vybudovat nějaký jakýkoliv vztah k postavám. Nemáte šanci je milovat, ani nenávidět. Jou vám prostě u prdele. Ashleigh (Elle Fanning) hraje uplně najivní blbku bez selského rozumu, Chan (Selena Gomez) je zase strojeně nad věcí. Nic z toho není přirozené. Zbytečný film, který můžete vynechat. I přesto, že mu dám 2* ()

Lukkyn

Pohodovka k zaymšlení o vztazích, o tom jak se mladá láska jedním večírkem ztratí do neznáma, o tom, že protiklady se přitahují, o bohatých lidech a o nejkrásnějším městě na svět New Yorku. Film není pro každého a ne každý asi chápe o co v tom jde. O to víc mě bavil!!!! ()

Tomulka

Velmi příjemný film, avšak komediální prvky jsem neshledal. Timothée Chalamet válí opravdu dobře. Chválil jsem jej již ve filmu Král a zcela oprávněně si zaslouží chválu i nyní! ()

Oxiduji

Spojler! Tři hvězdičky za precizní režii a výkony herců...snad kromě Seleny..to byla prkenná ohrada hadra. Ovšem zbytek? Žehrat na život smetánky, přitom plnými doušky žít jejich život...aha. Vydávat bary pro vyvolené za místa "z temné strany"...aha. A to tajemství rodu, že je matka stará kurva...no to už bylo jenom k smíchu. Ano, ano, budeme věřit tomu, že ji newyorkská smetánka přijala mezi sebe. A že se prý rodina vyšvihla díky jejím vyšukaným úsporám, během kolika? 30 let?...aha. Ve společnosti, kde se dbá na původ do x-tého kolene...aha. Tak si Allene vyber, buď film o smetánce, svázané jasně danými pravidly nebo film o intelektuálech, kde je nějaká ta skvrna na pověsti rodiny více než žádoucí, neb dodává patřičnou pikanterii v hlubokých rozhovorech o hovnech. Woody ztrácí břitkost a lehkost, zdá se mi. Co mi chybělo, byla nedokončená linka s bratrem a nevěstou s tak příšerným smíchem, že by mohla na hřbitově strašit mrtvoly. ()

PISTA226

4/10 Strašná nuda. Nic proti Woody Allenovi, ale ani kulervoucí obsazení nepomohlo od nudy. Je to fakt dobrá romantika a i příběh ujde, ale prostě to nemá nějaký velký moment, kde člověka pozvedne nějaká rušnější emoce. K herectví asi nic nenamítám, možná že Ashleight byla trochu moc hezky výrazná, ale jinak Timothée brál dobře jako i ostatní. No možná je to jen způsobený mou momentální trochu nudou, což je dost možný. Ale ja to spíš beru jako ten druh filmu, kde si řekneš, že je to trochu umění a to já mám rád, ale prostě na mě moc nuda. Jedna postava mi tam ale obravdu VÝRAZNĚ neseděla a to Selena Gomez, která má ten nejvýrazneji nepadnoucí xicht a vubec se sem nehodí. No je dost možné, že je to prostě mou náladou a neměl bych to tak moc vážně hodnotit, tak to berte s rezervou. No mělo to krásně příběhové "zvraty" jestli to tak mohu nazvat. No prostě je to takový pomalý, že tam často mluví trochu tišeji a moc se tam třeba ani neběhá atd... pokud máte rádi velký romantický klidný relax u deštivého počasí, tak doporučuju, ale nekoukejte na to se špatnýma myšlenkama, protože je to občas takový pochmurný, nebo to tak aspoň vypadá. Vážně jsem nečekal takto velké obsazení a je to vážně skvělý většinu postav si tam ani neuvědomujete jak tam padnou, kromě samozdřejmě seleny. Český dabing je strašný, takže titulky on pleas. Je škoda, že velkou část filmu jsou hlavní dvě postavy odděleny a i když to příhěh chce, tak mi tam chybělo trochu spojení a místo toho so trochu jeli pak každý svoje. Celkově bych tomu dal ještě šanci v lepši náladě. Některé pasáže jako treba s vyprávěním příběhu Timotheeovi matky byli velmi dobré a je škoda, že zkončili docela rychle. Nejsem si jist, zda je toto styl woodyho allena, pomalá romantika, ale když jsem byl na jeho díle v divadle, tak mi to připadalo podobné, možná s trochou víc akce, ale pomala romantická klasika. ()

karlvonarbei

Je smutné, jak se znovu vrací doma tmářů, kteří opět vědí sami nejlépe, co je správné a co nikoliv! Proč nějaké hysterické hnutí odsuzuje někoho, když on sám odsouzen nikdy nebyl a proč k tomu opět slouží i místní bezcharakterní pisálci, kteří Allenovi nesahají ani po kotníky? To je tzv. cancel culture- opravdu zákeřně hnusný způsob ostrakizace, který například zažili tolik přeceňovaní disidenti v Československu 70. a 80. let! Pohrobci Marxismu- Leninismu v dnešní realitě evropské unie..samotný film samozřejmě kvalitou může odpovídat věku i množství filmů, které sám mistr natočil, ale řekl bych, že má stále co říci. Není to film nikterak úžasný, ale zcela jistě vyžaduje jistý intelekt, má smysl a proto vůbec není zbytečný. Zbytečný je jen zřejmě boj s novodobou inkvizicí- ta už totiž nějakou dobu (minimálně posledních 10 let) plně vítězí na všech frontách a my jen této tragédii tupě přihlížíme. Allen však není osamocen, jednou se vše musí alespoň na chvíli zase obrátit zpět k normálu. ()

sh4ris

Woodyho poznáte okamžitě.  Chytrý humor i postavy v NY řešící úplně základní otázky bytí. Co se mi vždy líbí je to, jak jednoduše vykreslí každý charakter a jeho touhy. Film nemusí mít 3 hodiny, abychom pochopili jednání daných postav. Prostě z toho vždy vykřeše co nejvíc. Film, ze kterého bych si sedla na zadek to není, ale rozhodně patří do toho lepšího, co lze tvořit. ()

Pompeius

X-tá Allenova varianta na New York a své neurotické ego, které je zde tentokrát rozděleno do více postav (Chalamet, Schreiber, Law). Postava Fanning neuvěřitelná a neuvěřitelně protivná, Gomez nezajímavá. Nic zajímavého. ()

Alekks80

Nejsem žádnej Vůdyho znalec. Pár filmů jsem viděl (spíš těch starších) a vždycky mě na tom bavil hlavně absurdní humor a precizně vystavěný a vypointovaný dialogy. Tak v tomhle filmu není ani jedno. Je to celý nesmyslný a hlavně ukrutně nudný. Šalamet si sice jede svůj vysokej standard, ale ani při nejlepší vůli mu člověk nevěří, že by jeho velmi inteligentní, šarmantní a kultivovanej člen ňujorský smetánky mohl obdivovat křupanskou, nevtipnou a veskrze hloupou a šerednou pizdu. Jednu hvězdu tomu dám, protože odpad si zasloužej jen kameňáky. Ale radši bych si nechal trhat nehty na nohou, než se na to kouknul znovu. ()

ssarka

Woody Allen= old fashion= old New York=1000000000% atmosféra hustá jako bramborová kaše... jediné co mi sem nepasovalo byly mobily... ()

Lady_Lea

Hodnotím bezprostředně po zhlédnutí, okouzlená atmosférou New Yorku, deštěm,  klavírním doprovodem, umělecko-intelektuálně-snobským duchem a zcela odlišným filmovým stylem, než jsem doposud znala. Ashleigh byla mírně nesympatická, Gatsby naopak nesmírně okouzlující, film v mnoha ohledech inspirativní a s happy endem jako třešničkou na závěr. Zatím jsem neviděla nic dalšího z Allenovy tvorby, ale myslím, že tento film si dobré hodnocení zaslouží bez ohledu na to. ()

mroz2

Nedá se o tom pochybovat, Woody Allen New York miluje a i když je jeho pohled na město v mnoha ohledech bizarní, do jeho filmů to právě tak patří. V Allenově New Yorku se zastavil čas, a město slouží jako kulisa pro romanťárny stejně jako Shakespearovi posloužila Verona. Příběhově jeho filmy v poslední době nejsou žádný zázrak, a Deštivý den není výjimkou, filmové zpracování včetně castingu jsou ale lahůdková práce. Když romantiku, tak od Allena. ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)

Woody Allen přestává točit

Woody Allen přestává točit

29.08.2018

Legendární režisér Woody Allen (Půlnoc v Paříži, Annie Hallová) si poprvé za desítky let bere pauzu od natáčení. Doteď se režisérovi dařilo přicházet s novým filmem každý rok, to se teď ale zřejmě… (více)