Deštivý den v New Yorku

• USA A Rainy Day in New York (více)

Komedie Woodyho Allena vypráví příběh vysokoškoláků Gatsbyho (Timothée Chalamet) a Ashleigh (Elle Fanning), jejichž společný prosluněný víkend v New Yorku rozhodně nepůjde podle plánu. Dešťové kapky jim připraví nečekaná setkání a komická dobrodružství... Ashleigh dostane za úkol udělat na Manhattanu pro školní noviny rozhovor se slavným filmovým režisérem Rolandem Pollardem (Liev Schreiber). Její přítel a spolužák Gatsby, který miluje stará zákoutí New Yorku, by rád Ashleigh vzal na oblíbená místa svého rodného města. Gatsbyho plány se bortí, když Pollard jeho dívku pozve podívat se na natáčení filmu. Ashleigh se setkává se scenáristou Tedem Davidoffem (Jude Law) i filmovou hvězdou Fraciscem Vegou (Diego Luna). Je velkým světem naprosto okouzlená. Gatsby tedy neplánovaně tráví den s Chan (Selena Gomez), vtipnou a uštěpačnou sestrou své bývalé přítelkyně. Oba zjišťují, že možná nejdůležitější je najít v životě tu správnou osobu... (Bioscop)

Dave Lister

Deštivý den v New Yorku je velmi milý film. Allenovská poetika na vás útočí že všech stran. Krásné barevné reálie města New York, vás okouzlí. Opět se mi připomněly starší filmy Woodyho Allena, jako Annie Hall či Manhattan. Mladý intelektuál, jeho prostinká přítelkyně z Balíkova a dva nevyrovnaní filmaři. Sem tam nějaká ta lehčí děva a máme tu romancí, jako z marcipánu. Všichni herci jsou zde naprosto famózní. Od Elle Fanning počínaje, přes Rebeccu Hall, Jude Lawa. Kdo film opravdu táhne je nadějný mladý herec Timothée Chalamet, který se už o svůj um podělil, ve filmech The King a Dej mi své jméno. Miluju filmy tohoto excentrického intelektuála. Každý je jiný, ale všechny mají své kouzlo, protože takto vyprávět umí pouze Woody Allen a moc dobře se tyto příběhy poslouchají. ()

Monggol

"Jsem neurotická hnida, která zbožňuje malý holčičky" - tak definoval Woodyho Allena v Simpsonovcoch Rainier Wolfcastle. Skoršiu tvorbu mám radšej. No a tento film - tupé prázdne postavy ... stupídne problémy ... latentné kurvy a umelci .. možno som si to pozrel v nesprávnom čase resp. v nesprávnej nálade, ale aj tak sa po tomto filme cítim lepšie, pretože som si uvedomil, že tieto pseudoproblémy a zbytočné existencie idú mimo mňa a nemám tak dokurvený život, aby som sa zaoberal Luftscheisse. ()

bearmeedek

Milé překvapení, protože to je lepší film, než jeho posledních šest. Překvapením je i to, že se zde v podstatě neodehrává žádné drama. Přesto jsou kostra a příběh čistě "allenovské". Jinak je to hezká oddechovka, v tom dobrém a příjemném smyslu. Trochu komedie, více romantika. Nečekaný je i happy end, i když ne ten očekávaný, ale ten "rozumný". Pohodě přispěl i klavírní doprovod, a to nejen podbarvovací, ale i ten dějový. ()

retrogirl2

V typických Woody komediích jsem nikdy nic moc neviděla. Ani sympatický casting to bohužel nezachránil. Elle Fanning mile překvapila od přichcíplých rolí. Timothée je vždy top! ()

Psycho.R

Trochu mě mrzí, že nejlepší Woodyho film od Kouzla měsíčního svitu je v hlavních rolích veden pokryteckými herci, kteří své honoráře věnovali na dobročinnost, aby dali najevo, že se stydí, že hráli ve filmu Woodyho Allena. Tomu nikdo neprokázal vinu na údajném sexuálním obtěžování, které bylo šetřeno už na začátku 90´let a též nebyl žádný důkaz. Aby se dobře rozumnělo - ME TOO by nemuselo být špatné hnutí, kdyby razilo presumpci neviny a neničili umělcům kariéry jen na základě pomluv. Ale k filmu - Woodyho vyznání lásky k New Yorku je pokaždé krásné a vždy se v něm dá najít něco nového. Postavy jsou prokresleny a dějový oblouk funguje. Chalamet na mě působí nepříjemně, nejlepší volbou pro režisérovo alter ego byl Jesse Eisenberg a sem by se hodil velice. Slavní herci ve vedlejších rolích potěší (hlavně Diego Luna). Vyznávám stejné hodnoty, jako hlavní postava, co se týče vyznání lásky, takže na mě (i s tou nesympatičností) Deštivý den v New Yorku fungoval a doufám, že nejde o poslední vyznání tomuto městu. ()

Likan7

Moje první zkušenost s Allenem, hlavně díky Chalametovi. Uznávám, že to je pro mě trochu oťukávání s Allenovou tvorbou, ve které podle všeho měl i světlejší momenty. Každopádně tady je (zase) fantastický Chalamet, který je už teď všestranný herec jedna báseň. Líbí se mi hudba, líbí se mi herci, líbí se mi ten odlehčený způsob. Budu si muset Woodyho Allena více nakoukat. ()

neo93

Velice povedená, lehká romantická komedie, která mi přesně sedla do nálady. Woddy Allen a jeho oblíbený New York, tentokrát v pošmurném počasí, ovšem ve velmi pozitivní a úsměvné náladě. Snímek vypráví o mladém páru, Gatsby a Ashleigh, jenž se společně vydává na víkend do New Yorku, ve kterém má Ashleigh udělat rozhovor se slavným filmovým režisérem. Po této krátké povinnosti, ji chce její přítel Gastby ukázat město ve kterém vyrůstal. Jenže věci se naprosto vyvinou jinak, než by čekali a oni svůj čas v New Yorku prožívají odděleně každý sám. Ačkoli hlavní dějová linka je jednoduchá, to co zažívá ústřední odloučený pár je více než zajímavé. Strašně mě pasovali také představitelé v hlavních rolí. Jak Timothée Chalamet jako mladík Gastby, který je otráven špatnou náladou, kvůli své přítelkyni se kterou není, a proto bloumá "svým" městem, tak i Elle Fanning v roli pohledné a ambiciózní začínající novinářky Ashleigh, jenž prozkoumává New York po boku hollywoodských hvězd a přitom si užívá jejich slávu, jsou skvělí. A když se k nim přidají Jude Law, Lev Schreiber či Selena Gomez ve vedlejších rolích, je o zábavu postaráno. Navíc láska Allena k samotnému New Yorku a filmu, jako takovému, šla ze snímku tak krásně cítit, že byla radost se na něj dívat. ()

emkon

Příjemné překvapení letošního podzimu. V hlavních rolích úžasná Elle Fanning, a skvělý Timothée Chalamet. Herec, kterému předpovídám zářnou kariéru. ()

ForGump

Ten film je řekněme milý. Výborný v dialozích. Trochu působí divadelně. Má hluchá místa, zase má ale pěknou atmosféru. Ale sympatické herce, včetně dobré Seleny Gomez. Allen nezklamal, ale neudivil. 60% ()

Mkartaylas56

S tvorbou Woodyho Allena zatím nemám moc zkušeností, takže nemohu naplno říct, zda mi jeho styl sedí, či nikoliv, avšak po shlédnutí jeho momentálně nejčerstvějšího kousku cítím, že se přikláním spíše k té první variantě. A to i přes to, že během první poloviny snímku jsem byl krapet na vážkách a moc mi nevyhovovalo až příliš statické a nezajímavé kamerové zpracování, plus jsem některým z herců moc nevěřil jejich repliky. Každopádně jak čas plynul, tak se mi povedlo, především za pomoci podmanivé a dobře vybudované atmosféře deštivého New Yorku a příjemné klavírové hudby, plně ponořit do děje a i díky povedeným hereckým výkonům jak T. Chalameta (který snad ani neumí hrát špatně), tak i jeho ženského protějšku Elle Fanning (kterou jsem zase velmi dlouho v ničem neviděl a vcelku překvapila), se mi podařilo dojít do zdárného konce, kdy sice nehodnotím zrovna nejvyšší známkou, avšak film jsem si skutečně užil a minimálně pro jeho kouzelnou atmosféru byste mu určitě měli dát šanci. 60% ()

joelly01

Normalne jako asi moc nic, ale kdyz ja jsem ohromna milovnice NYC a tenhle film ho podal presne tak, jak NYC "citim" ja. Moje milovane mesto kde bych zit nikdy nedokazala, ale jak me tam jednou za cas Klenot nevezme tak jsem z toho hned tak nejak nervozni a porad prudim kdy ze pojedeme protoze chci jit do Katzovych Delikates na jidlo a nakoupit si v ALO Yoga, zajet si do Queens na tennis, cournout se v Central Parku, vysokym hlasem a mavanim rukou presvedcovat Klenota jak je dulezite zajit si koupit nejaky "aspon stribro" smuk u Tiffanys v Trump Towers, vecer si koupit neco v Shake Shack a sednout si nekde kolem WTC memorial na lavicku a pozorovat cvrkot... Uz aby ten protivny lockdown skoncil a my mohli znovu vyrazit. Mini Me vrazime k rodicum a to by bylo, aby nebylo! Jo a taky jist strasne moc sladkosti ktere obsahuji desnout silu arasidoveho masla. To je Nju Jork pro Frau Joelly. ()

alldo.raine

Já prostě fanda WA nikdy nebudu. Film mě nebavil a z úcty k němu a dobrým hercům jsem to dokoukal. Kouzelný New York. A to i za deště! ()

TaNya_

Líbilo se mi Allenovo typické tempo, hořkosladký příběh a hlavně melancholické prostředí New Yorku. Co mi vadilo, tak obsazení mladších herců. Timothée Chalamet mě vyloženě nepřesvědčil a sem tam mi přišlo, že si neví rady, tak  jen nasadí znuděný výraz. Obzvlášť ve scénách s jinak kouzelnou, ale tady trochu do extrému vyhnanou Elle Fanning. Nad touto dvojicí bych ještě mávla rukou, ale co byl velký přešlap vedle, tak to byl casting Seleny Gomez. Ještě jako dítě jsem na ni Disney Channelu koukala, ale bože, tady jsem si uvědomila, že její herecký talent je téměř nulový. ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)

Woody Allen přestává točit

Woody Allen přestává točit

29.08.2018

Legendární režisér Woody Allen (Půlnoc v Paříži, Annie Hallová) si poprvé za desítky let bere pauzu od natáčení. Doteď se režisérovi dařilo přicházet s novým filmem každý rok, to se teď ale zřejmě… (více)