Unnatural (TV seriál)

• Japonsko

アンナチュラル

Krimi

Japonsko, 2018

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Opět zase jednou dospělý seriál, kde jsou všichni lidmi, nikdo není karikaturou na člověka. Díky Akiko Nogi, na tebe se dá spolehnout! Navíc to mělo skvělé obsazení... zatím to hodnotím jako nejkvalitnější dílo sezóny. Ač je to krimi (k těm jsem přísná), ač to má slabší momenty, tak prostě z hlediska vývoje postav a celkově jejich rozhodování to je prostě na špici.Povedené.(27.3.2018)

Několikátý pokus Japonců udělat z prostředí patologické laboratoře detektivku, tentokrát to vyšlo. Satomi Išihara jako vždy skvělá v hlavní roli Misumi Mikoto, seriál dokáže táhnout prakticky sama, ale má k ruce i schopné parťáky, takže seriál překvapivě není nuda. Jelikož zvládá schopným způsobem servírovat detektivní případy, problémy patologické práce, osobní život hrdinů je vykreslen jen v menší míře, aby nerušil napětí, ale zároveň posunoval děj a měl co odhalovat. Prakticky nepatrné množství nevyřčené romantiky, napětí z pátraní a twisty jsou v každém dílu dobře provedeny, po epizodické struktuře se navíc rýsuje koncem hlavní příběh. A vše jde pěkně do finále, idealismus, praktičnost jak porazit zlo, aniž by to bolelo, nebo působilo pateticky a směšně. Povedený seriál, kde se můžeme ptát, zda nebude pokračování, má totiž napětí, švih, lehkost a občas i trochu humoru, který nepůsobí nepatřičně. Vzácná kombinace, seriál bodoval mimochodem i v Číně ve srovnání s dalšími asijskými, evropskými, americkými tituly.(9.4.2018)