Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

lamps

Téměř propastný rozdíl od zábavné a svižné jedničky. Postavy Lawrence a Smithe mají možná pořád stejný potenciál, ten je ale zoufale utopený ve 150 minutách opakujících se sprostých dialogů, které po krátké chvíli začnou nenávratně nudit. Michael Bay získal zřejmě po úspěchu Skály o své tvorbě velmi vysoké mínění a místo aby dál točil výhradně akcí nadupané popkornovky pro zábavu publika, začal sázet všechno na výdělek. Jemu se to možná vyplácí, ale já mu to nehodlám odpustit. 50% ()

Wacoslav1

Na úrovni prvního dílu. Bay tu měl už pravda po předchozích úspěšných filmech větší možnosti pro to natočit ještě akčnější nahláškovanější dílko k překonání toho prvního. Nicméně i když co se hodnocení týče vidím oba dva díly, tak nějak zhruba nastejno, tak přeci jenom jednička mi přišla o chlup lepší. Naštěstí akci Bay točit umí, takže i tohle pokračování se v tom nadprůměru spolehlivě udrží. No a nyní se nám blíží trojka po sedmnácti letech, tak uvidíme, jak tenhle návrat dopadne. Třeba to u mě přeci jen ještě vytáhnou o hvězdu nahoru.60% ()

Big Bear

,,Jak jste proboha potopili tu lodˇ?'' ---- Dvojka Bayovi sedla víc. A mně bavila víc. Tady se akce konečně pořádně utrhla ze řetězu. Hned ta honička na dálnici, kde bylo rozsekáno tolik aut co v Kobře 11 za jednu sezónu a to že se tam k ojetinám pěkně nechovají ! Rozhoz mrtvol po městě, taky slušný ! :-) No a ta závěrečná honička v tom slumu na Kubě, za tu by se nemusel stydět ani agent 007 ! Prostě tady to originálními nápady jen překypovalo! Jen mi srdce krvácelo když jsem viděl jak odepsali toho klasického modrého defíka... Velmi povedený akčňák ! Dávám za 4 rakve. * * * * ()

Flipnic

Dvojka "Bad Boys" mi trochu přišla již jako nastavovaná kaše ... Některé vtípky se mi zdály již trchu moc a vyloženě sráželi určitou vážnost příběhu, kterou měl první díl. Na druhé straně, Bay jasně dokazuje, co všechno je schopen na plátně (případně obrazovce) předvést a film je jedním velkým trikovým akčním orgasmem. Ovšem na plný počet mi to prostě nestačí, protože jednička, alespoň osobně, zdá se mi naprosto kultovní, syrovější a vyváženější a jde více do thrilleru a dramatu. Naopak zde Lawrence řešící svoji životní krizi po zásahu pistolí do zadku mi již přišel spíše jako vystřižený z nějakého sitcomu... Což se stává pro mne osobně Bayovou základní chybou čím dál víc ... Točí prostě superzábavné akční pohádky, tvořené jen pro efekt, vzbuzení údivu atd. Hloubka filmu, či opravdu jistý dramatický náhled na situaci, se však z jeho filmů vytrácí a "druzí Mizerové" to již jasně dokazují ... ()

CheGuevara

Nadupaná akční jízda pod vedením velikána akčního filmu Michaela Baye. Rozhodně se nejedná o zklamání, pokud tedy někdo nečekal hlubokou psychologickou sondu do duše řadového maimského poldy. Místo toho je nám naservírován akční výplach, při kterém je zakázáno přemýšlet. Divák prostě nechá mozek doma, jen se dívá a konzumuje. Celý film je natočen v opravdu adrenalinovaném rytmu. Zpomalovačky, otačivé kamery a zajímavé střihy (kamera sjíždí z vrtulníku přes šachtu do klubu! - přece by stačil normální střih!) působí sice lacině, ale proč ne? Vtipná stránka celého filmu mě nijak nezaujala, vtipy postavené na velkohubosti dvou černochu (žádné rasistické podtexty!! klidně to mohou být i běloši) se netrefila do mé krevní skupiny. Herci si sice užívají a je na nich vidět, že je to baví, ovšem to neplatilo o mě. Já sem se u těch "vtipných" dialogů moc nebavil. Nechci po hercích v takovém filmu zrovna zázraky na Oscara, ale trochu víc by mohla předvést sestra Marcuse a totéž platí i o hlavní, záporákovi...chybí mu šťáva (aspoň že je tam blonďatý jJamajčan). Příběh sice existuje, ale je opravdu na nic, snad jen aby to nebylo jen sestříhané akční scény. Zato ty akční scény opravdu stojí za to (mimo té poslední). Jsou skvěle natočené, adrenalinové a vůbec ne nudné. Opravdový skvost akčního žánru. Doporučuji všem kdo to ještě neviděli, prosím vás, nedívejte se na konec, pokud chcete mít ten film rádi. Konec se zvrhl do něčeho strašného. Nánosy patosu z tohoto finále přímo prýští. Ale sečteno podtrženo dá se toto svrhnutí do hlubin béčka odpustit a za ty akční scény přeci jen dát nadprůměrné 3 hvězdičky. ()

• Při natáčení honičky se jedno z aut stalo neovladatelným, vyjelo ze silnice a zničilo několik sloupů pouličního osvětlení. (Ai.ma)
  • Při závěrečné honičce, když sjede Hummer H2 z kopce dolů, je zřetelně vidět, že má velmi popraskané přední sklo. O záběr později je však zcela v pořádku. Stejná chyba je i u druhého auta, které je pronásleduje (modrý teréňák). (pemap)
  • V tanečním klubu si zahrála několikasekundovou scénu v bikinách a červeném klobouku Megan Fox, které tehdy bylo pouhých 15 let. (Leopard105)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí