Mečiar

Mečiar

The Lust for Power

Dokumentární

Slovensko / Česko, 2017, 89 min

Toto dielo treba vnímať, podľa môjho názoru, v dvoch rovinách, po prvé, ako dokument, ktorý sa zaraďuje medzi všetky ostatné dokumenty v rámci žánru, po druhé, ako historickú rekapituláciu jednej osobnosti, ktorá sa dostala k moci, a ktorá zmenila životy. Nás všetkých. Kombináciou oboch možností vznikol film MEČIAR. Technické spracovanie zvládnuté na jednotku, dĺžka úplne adekvátna, výborná prehľadnosť medzi rozhovormi, dobrý nápad s rozprávačskou technikou režisérky, záver na zamyslenie, ktorý zároveň vytvára rôzne úvahy smerom do budúcnosti. Otázkou stále ostáva, či to vôbec bolo na niečo dobré. To, že na čo, a pre koho, ukáže až čas. Ja hovorím, že áno. Bolo. Piatu hviezdu uberám iba z neistoty, že sa mýlim.(20.10.2017)

(161/2017) / Celkom užitočné zhrnutie. Škoda, že sa nepodarilo pridať nič navrch. Chýbala hlavne atmosféra, napríklad taká aká sa podarila dosiahnuť v seriáli Mafiáni. Podobne zameraná Piussi síce lezie na nervy viac so svojimi vecami, dokáže ale aspoň vzbudiť nejaké emócie, takže dopoučujem pozreť aj jej filmy. Potešili síce zbytočné, ale pekné exteriérové zábery Bratislavy. (6/10)(13.11.2017)

• kebom

Nezvládnutý pohľad na osobnosť Mečiara nahrádzajú insitné dobové pohľady na spoločnosť 90´rokov. Po pravde pohľad na mečiarovskú éru okom prominentnej dcérušky ("už sme sa mohli z Trnavy presťahovať do Bratislavy") s jej osobnými postrehmi pôsobí ako študentský film. Samotný Mečiar hovorí v "aktuálnom" čase len krátko, alebo opeká klobásu. Myslím, že by pri vhodnejších otázkach povedal viac, alebo aj povedal a nie je to v dokumente?(26.10.2017)

zostalo to niekde na polceste lebo tereza netne prilis do ziveho. sceny s meciarom v jeho elektre su dobre, ale nejde po nom ako pittbull a nedava mu prilis otazky na telo (co trocha chapem, ale stale je to premarnena sanca na nieco viac). rekapitulacia vzniku slovenskej republiky tiez dobra ale dost skratkovita (kludne by som sa obisiel bez pohladu do nvotovej osobneho zivota)...(29.4.2018)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $66,332▐ Rok 2017 a vlna kontroverzných tém z politiky alebo o mafiánoch pokračuje. Teraz tu máme dokument o najznámejšom Slovenskom politikovi, ktorý mal potenciál veľkej kontroverzie ale samozrejme zas nevyužil šancu ohúriť. Je to len taký prehľad udalostí, kde chýba lepšie opodstatnenie, hĺbka, zápal, či nádych, rozbor kontroverzie. Komentáre zúčastnených sú len povrchné, nič neponúknu, neobjasnia. Staré zábery z mítingov potešia, nechajú troška zaspomínať, nadšené babky po mítingoch sú podarené. /60%/(28.10.2017)

• - Nvotová dokument nejprve natočila jako středometrážní bakalářský film na FAMU a v roce 2013 jej s velkým ohlasem uvedla na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. Tvar postupně rozšířila do podoby celovečerního snímku, ze 100 hodin natočeného materiálu a 250 hodin archivních záznamů ani tak všechno použít nemohla. (Zdroj: Letní filmová škola)