Spisovatel dětských knížek Stephen žije s manželkou Julií, která je učitelkou hudby. Když Stephen nakupuje v supermarketu, během placení u pokladny se ztratí jeho čtyřletá dcerka Kate. Po týdnech hledání je stále nezvěstná. Její rodiče situaci nezvládají. Stephen stále doufá, že se Kate najde. Julia nemůže v jejich bytě dál žít a odstěhuje se na venkov k moři. Stephenův vydavatel, člen vlády a dobrý přítel Charles, mu nabídne, aby se ve vládním výboru na ochranu dětí podílel na vzniku nového manuálu. Záhy ho však Charles překvapí sdělením, že je unaven a že odchází z vlády a končí v nakladatelství. S manželkou Thelmou se stěhuje na venkov. Stephen se snaží o normální život, chodí na výbor a začne psát novou knihu pro děti, ale ztráta Kate je pro něj nesnesitelná. Po roce odloučení navštíví Julii, která mu řekne, že je na samotě spokojená. Oba ale stále mají před sebou obraz Kate, oba cítí, že Kate je naživu a nechtějí se vzdát naděje, že ji najdou. Julia přizná, že se k němu vrátit nemůže. Přesto se spolu milují. Poté Stephen odjíždí. Julia mu nabídne, že ho bude učit hrát na klavír, aby spolu aspoň někdy mohli být. Stephen nabídku přijme. Rozhodne se navštívit přítele Charlese. S překvapením zjišťuje, že Charles zcela změnil svůj život. Stal se z něj zálesák a učí se přežívat v divočině. Stephenovi se svěří, že je konečně sám sebou a že v sobě hledá ztracené dětství. Řekne mu také, že napsal knížku – sbírku vtipů... (TV Prima)

kolemjdouc

Téma pojato trochu divně ,snímek mě nijak zvlášť neoslovil.dost mi vadila rozhoupaná kamera ,kterou měl kameraman na ramenou.Film určitě potěšil milovnice červené knihovny a příběhů s dobrým koncem ()

Mlle

Netypická příležitost k mnoha zamyšlením v podání dvou nejlepších britských herců v hlavních rolích. ()

tranquill

"Hledám to dítě, oni mi ho nevzali, teda vlastně jo, zakázali ho, upřeli mi ho a já ho hledám!" Komorní melancholické drama. Nic víc, nic míň. ()

Likan7

Znáte film Ďábel? Skupina lidí uvízne ve výtahu a začnou se v něm dít divné věci. Název filmu vyzradil ne zápletku, ale finální rozuzlení. Byl to neskutečný přehmat. A Dítě v pravý čas je podobným příkladem. Většinu stopáže jsem se sice totálně ztrácel, protože se skáče v čase sem a tam jak na olympiádě, díky názvu mi ale asi od 30. minuty bylo jasné jak film skončí (a taky že skončil). Téma to je fakt hutný, stát se to může asi "komukoliv", ať už jste jakýkoliv rodič. Benedict ale sice možná je dobrý herec, ale tady je totálně mimo. Snaží se, ale v roli smutného otce a truchlícího manžela prostě není pro něj. Kelly Macdonald je na druhou stranu trefa do černého a její nenucený, osobitý projev společně s její přirozenou krásou mi bylo moc příjemný. Jenže ten film je prostě tak nepřehledný, že všechny klady mizí někde v dálce. Ke konci jsem si už začal myslet, že nás čeká nějaký šokující sci-fi odhalení (a že by to film vystřelilo pointou do výšin), jenže se nic takového nestalo a když to začalo být trochu zajímavé, byl konec. ()

Ukrizku

Stejně jako u Pokání Ian McEwan jde do hloubky a netřeba mnoha slov ani obrazů, abychom vytušili, jak palčivě temné pocity ovládají život člověka, kterému zbývá jen malá naděje a někdy ano to ne. Jakkoli se považuji za přízemního diváka, v The Child in Time mi nepřipadalo nic nedostatečné, ale ani zbytečné. Nerespektuji ovšem český název, neboť celé drama vnímám jako metaforu pro dítě v čase, nikoli v pravý čas. V pravý čas přišla konečná perspektiva, to ano. (A díky té předvídatelnosti o jeden bod méně.) Absolutní ponořenost Benedicta Cumberbatcha do své role vyvolává dojem, že je to reálně on, kdo ztratil své dítě, ale stejně tak i svého nejlepšího přítele. Dějová paralela podporuje smysl hledání dítěte, nadbytečná v příběhu není ani omylem. Ale znovu podotýkám, že nějaké dvojznačnosti ve filmech obvykle nechápu. Možná jen tenhle snímek mi na obrazovku přišel v pravý čas. ()

Issaden

Benedict to táhne, proto jsem to vší silou dokoukala. Ale proč ta druhá dějová linka proboha?? Maník byl jasně hozenej na Budějovice a absolutně nechápu jak to do příběhu mělo zapadat. ()

Fuksinka

Tv film, to tak nějak hovoří za vše. Oceňuji absenci hysterie a prvoplánově slzyždímajících scén. Ovšem celkové zpracování je poněkud nudné a to nezachrání ani standardně výborný Cumberbatch. ()

doriana.g

Člověk, který přeložil do distribuce název filmu jako "Dítě v pravý čas", je prase. PRASE. Projížděla jsem, co bylo v bedně a myslela jsem, že je to nějaká přiblblá komedie. Naštěstí jsem otevřela info a zjistila, že Benedict. Pustila, nechala se unést a při rozhovoru mámy se synem to dítě v čase cítila. Moc příjemná jednohubka. ()

Neel

Příjemné komorní drama, který si na nic nehraje a Benovi takové role typu 'jsem totálně v řiti' vyloženě sedí. Nebýt jeho, asi se na to ani nepodívám, ale on a Kelly si ty čtyři * prostě pro sebe urvali. ()

Carcooli

Říkám si - skvělý film, parádní snímek. Dějová linka se velmi zajímavě nese a já pořad čekám a doufám, ze se holcicka najde. Vedlejší linku s Charlesem nějak nepobiram, ale tak nějak vnitřně cítím, ze tam asi bude něco špatně. Unesl a zabil Kate snad prave Charles? Na tuhle otázku nenacházím odpověď ani v závěru filmu a to je to, co mě opravdu naštve. Tím pádem linku Charlese nechápu už vůbec a hlavně vypínam film zklamaná, ze nevím, co se tedy Kate stalo.. to mě fakt stve ()