poster

Rogue One: Star Wars Story

 • USA

  Rogue One: A Star Wars Story

 • USA

  Rogue One

  (neoficiální název)
 • USA

  Star Wars: Rogue One

  (neoficiální název)
 • USA

  Star Wars Anthology: Rogue One

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Rogue One: A Star Wars Story

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 133 min

Externí recenze k filmu (27)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisér se rozhodl spin-off Star Wars odlišit od rázu hlavní ságy. Nejen absencí úvodních rolovacích titulků a využitím retrospektivy, ale především charakterem celého vyprávění. Tohle už není vesmírná pohádka pro děti, ale mnohem syrovější válečný velkofilm pro odrostlejší publikum." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Aj napriek drobným nedostatkom je Rogue One jeden z najlepších filmov tohto roka a má isté svoje miesto medzi najlepšími filmami sci-fi žánru. Priniesol totiž to, čo nám až príliš často vo filmovej tvorbe posledných rokov chýba. Energiu, kvalitné rozprávačstvo a radosť." (více)

 • Comicbox.eu ****

  "Přestože snímek mohl po velkých přetáčkách dopadnout jakkoliv, vyšel z něj nakonec docela slušný trhák. Rozjezd je sice pomalejší, ale ke konci film dostane to správné tempo. Bylo také zodpovězeno pár zásadních otázek ohledně Hvězdy smrti atd. Ve filmu se také vystupuje spousta roztomilých ras,…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Rogue One je klasický Star Wars snímek, i když netypicky pojatý. Je to příběh odkrývající něco víc o skutečnostech, které už známe. Otevírá se nám starý svět s novými hrdiny, o kterých jsme doposud slyšeli jen jako o „skupině povstalců, kteří získali plány Hvězdy smrti“. Dozvídáme se o jejich…" (více)

 • Dailyoffline.cz (Adam Butora)

  "Pro fanoušky Star Wars tedy automaticky povinnost. Pro ostatní je plus, že žádný díl ze ságy nemuseli vidět a možná to teď nemusí ani pokoušet… Rada na závěr: zbytečnému a vlastně žádnému 3D se vyhněte." (více)

 • Eurodenik.cz (Petr Semecký) *****

  "Rogue One se díky tomu vymaňuje z pozice zbytečného spin-offu a hravě zapadá do kánonu nastaveného číslovanými epizodami, které začínají jen pár vteřin po skončení filmu. Jako bonus jim zpětně dodává na vrstevnatosti, když dává i zdánlivě obyčejným expozičním scénám s prezentací plánu na zničení…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Robert Pavelka) ****

  "Sečteno a podtrženo - ryze subjektivní pocit velí zařadit Star Wars Story: Rogue One rozhodně před nedočkavě vyhlíženou Epizodu VII. Je říznější, působivější a přímočařejší, ale nesmíme zapomenout ani na fakt, že už za rok nás bude čekat Epizoda s číslem VIII a ta možná svou předchůdkyni povýší.…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) *****

  "Rogue One dokazuje, že se ve světě Star Wars dá vyprávět příběh bez rytířů Jedi, který se ponese v úplně jiném duchu, než na jaký jsme u Hvězdných válek zvyklí. Film nabízí sympatické hrdiny, silné vtažení do fiktivního světa, opulentní finále, silné poselství, kus emocí a k tomu všemu výrazně…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Nechápejte mě špatně. Rogue One rozhodně stojí za zhlédnutí a je to zajímavý experiment. Ale je jasně patrné, že tvůrci nemohli experimentovat naplno a byli svazování vyšší mocí (Disneyem / Lucasfilmem). Nevím, co přesně se dělo při natáčení (které se hodně zdrželo a dodatečně se hodně přetáčelo),…" (více)

 • Filmpress.sk (Marcel Šedo)

  "Najnovšia časť, podľa mnohých kritikov do fiktívneho univerza, nepriniesla nič nové, ale podľa mňa zaujímavým spôsobom reformulovala aj ústredný konflikt zo 4, 5 a 6 časti. Osobne sa domnievam, že ide o ďalší inovatívny prístup k univerzu, ktorý ukazuje prečo je Star Wars taká silná značka. Navyše…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Rozhodně tedy nejde o zklamání, byť je evidentní, že tvůrci museli mít během svého snažení poněkud svázané ruce, takže se nemohli utrhnout ze řetězu a stvořit něco opravdu parádního. I tak je ale Rogue One: Star Wars Story poměrně zábavným velkofilmem, který si lze velmi dobře užít napoprvé,…" (více)

 • Generace21.cz (Jakub Fejsák) ****

  "Film není zklamání, což je úspěch. Ale není ani úspěchem, což je zklamání. Dějová linka je jasně daná a už uzavřená, to mělo kouzlo. Mezi Novou nadějí a Návratem Jediů jste mohli spekulovat, jak byly plány ukradeny a co a jak a proč. Nyní to víte, víte vše, co bylo nutné a co jiné filmy neřekly.…" (více)

 • Gorilla.cz (Lukáš Franta) ****

  "Rogue One není lepší než Síla se probouzí, která má sice své chyby, ale rozhodně má mnohem víc okamžiků, scén, hlášek a záběrů, které utkví v paměti a dají se citovat - což je přesně to, co dělá ze Star Wars kult. Nicméně pokud jste SW fanoušek, pořád platí, že tohle musíte vidět a když nebudete…" (více)

 • IHNED.cz (Tomáš Stejskal)

  "V závěru se dostaví několik posmutnělých, emotivních obrazů. Bitevní lodě se do sebe zakusují jako obří radioaktivní ještěři z předchozího režisérova snímku Godzilla. V něm Gareth Edwards zapomněl na lidi a soustředil se na nadlidský rozměr monster. Ve Star Wars však chybí jak impozantní monstra,…" (více)

 • Kameraalitera.cz (Jiří Valášek) ***

  "Rogue One je každopádně další hřebíkem do rakve postojů studií, kdy se jede na silnou jistotu ve snaze zavděčit se všem. Od SW geeků, až po nováčky, kteří jsou ochotni vám tvrdit, že ten warp teda nic moc. Chybí mi v tom tvůrčí svoboda a ochota riskovat tím, že popustím autorskou uzdu. Je jasné, že…" (více)

 • Kritiky.cz (Jiří Borový) ***

  "Je to prostě propadák. Režisérovi se film rozpadl pod rukama a ani dotáčky nic nezachránily. Ostatní díly série Star Wars jsou o dost lepší, přestože se v nich třeba objevil velmi proklínaný Jar Jar Binks. Očekávaní, že by to mohl být jiný, ale přesto dost dobrý film, se mi nesplnilo." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Rogue One přetéká narážkami na původní filmy, většinou to ničemu nepomáhá a vlastně si tím tvůrci sami krátí čas, který by mohli věnovat novým postavám. Snímek chce potěšit zavilé fanoušky, kteří ocení drobné dárečky. Těžko se ale nachází argumenty i proto, aby ve filmu byl Darth Vader, protože…" (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ***

  "Ve zkratce bych to shrnul do: ne moc dobrý film. Rogue One je velkolepá podívaná, jíž nedělá problém oslnit efekty a zahrát na nostalgickou notu, tohle všechno je ale jen omáčka, která má podbarvovat příběh Jyn Erso a jejího otce Galena, stavitele Hvězdy smrti. Kdyby mi někdo příběh Rogue One podal…" (více)

 • Multiverzum.sk ****

  "Rogue One je fungujúci a samostatne stojaci film zo sveta Star Wars, ktorý vyriešil jednu dávnu záhadu, kánonu príliš neublížil, priniesol konečne poriadnu melu a skrátil nám čakanie na opäť "vianočnú" Epizódu VIII." (více)

 • NaFilmu.cz (Martin Steinbach) *****

  "Snímek samozřejmě není dokonalý a v některých částech příběhu jsou studiové zásahy bohužel až moc vidět. Místy je Rogue One zbytečně natahovaným dobrodružstvím, které je násilně tlačeno k jakémusi postupnému dílčímu vyvrcholení. Snímek samozřejmě není dokonalý a v některých částech příběhu jsou…" (více)

 • Obrazor.cz (Jaroslav Thraumb) ****

  "Rogue One tíhne narativně spíše k původní trilogii, což podtrhuje fakt, že se jí i přímo týká, ale atmosférou připomíná spíše epizody nové, což ovšem není na škodu, protože je s touto atmosférou nakládáno velice citlivě a na původní trilogii navazuje náladou mnohem lépe, než trilogie prequelová (I.…" (více)

 • Obrazor.cz (Filip Šula) *****

  "Rogue One tedy přemosťuje obě trilogie, nejen tím, že ukáže krádež schémat, ale odhalí nám strukturu a pozadí Povstání, které ve čtvrtém díle jako by se najednou vynořilo z prázdnoty." (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Gareth Edwards a jeho jednohubka před dalším hlavním chodem. Rogue One: Star Wars Story je v mnohém nevyrovnaný a místy i docela nezáživný pokus vytvořit celistvý příběh na pozadí důvěrně známých událostí. Podobně jako sedmý díl v hlavní sérii i tady se značně vybírá z původních Star Wars Legends a…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze) ****

  "Edwards trpí na nesmlouvavost peněžních pánů od Disneyho, trpí na vlastní nekonzistenci a vlastně tak trochu sám na sebe. Porodní bolesti se Rogue One nevyhly, nad výsledkem poletují rozporuplné otazníky – Gareth ale nakonec podlézá o řád méně, než se čekalo, a točí výtečnou žánrovku, která se…" (více)

 • TotalFilm.cz (Petr Račko) ****

  "Rogue One je zdařilým přírůstkem do rodiny Star Wars filmů. I přes problémy při produkci se podařilo připravit zábavný blockbuster, který myslí na fanoušky a zároveň je stravitelný i pro neznalce série. Ale kdo sakra v dnešní době nezná Star Wars?! Rogue One nedělá sérii ostudu a přitom přináší…" (více)

 • Týden.cz (David Lancz)

  "Z očekávaného Rogue One se stala jen doplňková vata na obírání hejlů v podobě diváků pro mezidobí mezi Epizodami 7 a 8 (ta přijde za rok). Skalním fanouškům to nedojde, budou na to opakovaně chodit, a splní tak svou roli, ale u normálního diváka je takové zahrávání si se značkou Star Wars po slabé…" (více)

 • 25fps.cz (Tomáš Komínek)

  "Vedle dramatizační a dramaturgické stránky stojí u Rogue One za vyzdvižení také pojetí a zpracování postav. Dlouho dopředu známou velkou změnou v Rogue One je téměř úplná absence rytířů Jedi a většiny klíčových protagonistů Lucasovy původní ságy." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace