Reklama

Reklama

Darling

Trailer

Obsahy(1)

Snímek popisuje vzestup a pád moderní ženy. Darling je světoznámá dánská baletka. Po delší odmlce se vrátí spolu s manželem Fransem do Královského dánského baletu v Kodani kvůli baletu Giselle. Bude tančit hlavní roli s Fransem jako choreografem. Během zkoušek má Darling bolesti. Prognóza je jasná, její kyčle jsou nenapravitelně poškozeny a nikdy nebude tančit jako dřív. Její profesní život, celý její svět je v troskách. Darling ovšem balet odmítá pustit. Rozhodla se, že vycvičí svou náhradnici, mladou balerínu jménem Polly. Postupně na Polly zaměří pozornost veřejnost i Frans a emoční stabilita Darling se začíná rozplývat. (Severská filmová zima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

zsn 

všechny recenze uživatele

Gustav má krásné tělo, jinak se ale na Skarsgårdovce absolutně nepodal. Ta zrzka byla krásná. Dokonce miliónkrát hezčí než celá proklamovaná Vikander. A jinak, o čem že byl tento film?... Jóóó, námět dobrý. Ten nikdy nemůžete Seveřanům vytknout. Na vztahová dramata, možné i nemožné zápletky, na city a na depresi, to jsou machři. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Giselle doděláme. Ještě nejsem odrovnaná. Znám svý tělo, dokážu s ním pracovat.“ Ale umí také pracovat s emocemi? Stárnoucí baletka (zní to hloupě, kdy že jde o „třicítku“, ale balet je v tomhle neúprosný) se vrací do míst, kde začínala, aby zazářila jako hlavní hvězda nového představení. Jenže nejen věk, ale i opotřebení, zdravotní potíže a mladá konkurentka jí vstoupí do cesty…Nebyl jsem si jistý, jak moc půjde o „dánskou Černou labuť“, ale krom baletního prostředí jde film jinudy. S hlavní hrdinkou není jednoduché sympatizovat, Darling je ambiciózní, perfekcionistická manipulátorka. Navíc žárlivost, ego a tvrdá životní rána jí na vyrovnanosti nepřidají. Divák si tak není jistý, kam až je ochotná zajít. A mě bavilo sledovat, jak se se svým zklamáním a hořkostí vyrovnává. Její přerod z „královny“ v „trosku“ se srbské rodačce podařil zahrát náramně. A nakonec (doslova) jsem se na ni dokázal pocitově naladit a bylo skoro až povznášející jejím emocím v závěru (při představení, na ulici) rozumět. Nic strhujícího, ale slušné 4* filmu rád přiklepnu. ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Tak Darling bola fakt "zlatíčko" :D Psychologická dráma z prostredia baletu zaujala, hoci mala viacero slabších fáz. Ale ako celok to pôsobilo napokon vydarene. Najmä ten psychologický rozmer tu zohral veľkú úlohu na celkovej kvalite filmu. Navyše, aj téma baletu vždy poteší. S Darling som spočiatku súcitil, a potom ... no dajme tomu, že som ju chápal aj neskôr. Lebo prísť v momente o všetky sny a postupne zisťovať, že sa všetko rúca, to asi človeka moc nepovzbudí. V závere som čakal nejaké tendenčné vyvrcholenie, a to ma aj trochu sklamalo, že to išlo takto do neurčita. Takže hodnotím ako ľahký nadpriemer, len škoda, že v takejto psychologickej dráme neboli o kus lepšie dialógy - takýto žáner by si to priam vyžadoval. ()

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Když člověk kvůli zdravotním problémům přijde o práci, kterou miluje a je jedno jestli je to automechanik nebo baletka, je naštvaný na celý svět a tak kope kolem sebe. A o tom to je. Moc se mi to nelíbilo. Milovníkům baletu se to může líbit. Já však baletu neholduji a rozumím mu jako koza petrželi, proto jsem se u o toho dost nudil. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Škoda, že jsem cítila ke všem zúčastněným určitý odstup, jako kdybych je sledovala za sklem a neměla k ním přístup. Hlavní osobností kolem které se vše odehrává je tady hlavně Darling, která je vně, potažmo pak vnitřně tak rozbolavělá že se začala projevovat určitým chováním, které mělo vliv na její vztahy k jejímu nejbližšímu okolí. A tady je jádro pudla. Frans byl jen lehce načrtnut, tam bych potřebovala mít k němu větší přístup a vidět mu víc do hlavy. A náhradnice Darling byla už vůbec upozadněná a to mě tak mrzí. Prostor k tomu byl, obzvlášť v té první polovině, která byla vleklejší. Pro trojku jsem se rozhodla protože nevím, jestli je to film na repete a možná pro lepší porozumění a nebo, že si ho prostě už nechci znovu pustit, je alibistická..... ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama