poster

Darling

 • Dánsko

  Darling

 • angličtina

  Darling

Drama

Dánsko, 2017, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  ***

  Tak Darling bola fakt "zlatíčko" :D Psychologická dráma z prostredia baletu zaujala, hoci mala viacero slabších fáz. Ale ako celok to pôsobilo napokon vydarene. Najmä ten psychologický rozmer tu zohral veľkú úlohu na celkovej kvalite filmu. Navyše, aj téma baletu vždy poteší. S Darling som spočiatku súcitil, a potom ... no dajme tomu, že som ju chápal aj neskôr. Lebo prísť v momente o všetky sny a postupne zisťovať, že sa všetko rúca, to asi človeka moc nepovzbudí. V závere som čakal nejaké tendenčné vyvrcholenie, a to ma aj trochu sklamalo, že to išlo takto do neurčita. Takže hodnotím ako ľahký nadpriemer, len škoda, že v takejto psychologickej dráme neboli o kus lepšie dialógy - takýto žáner by si to priam vyžadoval.(22.1.2019)

 • LadyCarousel
  ***

  Wannabe spoilers: tak já nevim, slabé 3 hvězdice... Já jsem prostě pořád čekala a čekala. A čekala a nedočkala se. Je to otřepané, ale přišlo mi, že to mělo fakt velký potenciál. Čekala jsem nějakou symbolickou podobu s tou Giselle. Nic. Čekala jsem, že Polly zabije. Nic. Čekala jsem, že jeho zabije. Nic. Sebe zabije. Nic. Trošku se do toho co cítí hlavní hrdinka ale vžít dalo. Je opravdu frustrující, když člověk něco chce, ale tělo to nedokáže. Sama ten pocit znám a je to na vytrhání všech vlasů. Obě "holčiny" byly tak zvláštní, až byly vlastně docela hezké. Jen ty nahá scény být nemusely, já nevím, ale ty lentilky pod kobercem... No chápu ale, že baletky nebudou mít déčka.(12.1.2019)

 • Rockerman
  *

  Když člověk kvůli zdravotním problémům přijde o práci, kterou miluje a je jedno jestli je to automechanik nebo baletka, je naštvaný na celý svět a tak kope kolem sebe. A o tom to je. Moc se mi to nelíbilo. Milovníkům baletu se to může líbit. Já však baletu neholduji a rozumím mu jako koza petrželi, proto jsem se u o toho dost nudil.(12.2.2019)

 • zsn
  ****

  Gustav má krásné tělo, jinak se ale na Skarsgårdovce absolutně nepodal. Ta zrzka byla krásná. Dokonce miliónkrát hezčí než celá proklamovaná Vikander. A jinak, o čem že byl tento film?... Jóóó, námět dobrý. Ten nikdy nemůžete Seveřanům vytknout. Na vztahová dramata, možné i nemožné zápletky, na city a na depresi, to jsou machři.(11.2.2019)

 • Sarkastic
  ****

  „Giselle doděláme. Ještě nejsem odrovnaná. Znám svý tělo, dokážu s ním pracovat.“ Ale umí také pracovat s emocemi? Stárnoucí baletka (zní to hloupě, kdy že jde o „třicítku“, ale balet je v tomhle neúprosný) se vrací do míst, kde začínala, aby zazářila jako hlavní hvězda nového představení. Jenže nejen věk, ale i opotřebení, zdravotní potíže a mladá konkurentka jí vstoupí do cesty…Nebyl jsem si jistý, jak moc půjde o „dánskou Černou labuť“, ale krom baletního prostředí jde film jinudy. S hlavní hrdinkou není jednoduché sympatizovat, Darling je ambiciózní, perfekcionistická manipulátorka. Navíc žárlivost, ego a tvrdá životní rána jí na vyrovnanosti nepřidají. Divák si tak není jistý, kam až je ochotná zajít. A mě bavilo sledovat, jak se se svým zklamáním a hořkostí vyrovnává. Její přerod z „královny“ v „trosku“ se srbské rodačce podařil zahrát náramně. A nakonec (doslova) jsem se na ni dokázal pocitově naladit a bylo skoro až povznášející jejím emocím v závěru (při představení, na ulici) rozumět. Nic strhujícího, ale slušné 4* filmu rád přiklepnu.(16.2.2020)