poster

Darling

 • Dánsko

  Darling

 • anglický

  Darling

Drama

Dánsko, 2017, 103 min

Scénář:

Kim Fupz Aakeson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LadyCarousel
  ***

  Wannabe spoilers: tak já nevim, slabé 3 hvězdice... Já jsem prostě pořád čekala a čekala. A čekala a nedočkala se. Je to otřepané, ale přišlo mi, že to mělo fakt velký potenciál. Čekala jsem nějakou symbolickou podobu s tou Giselle. Nic. Čekala jsem, že Polly zabije. Nic. Čekala jsem, že jeho zabije. Nic. Sebe zabije. Nic. Trošku se do toho co cítí hlavní hrdinka ale vžít dalo. Je opravdu frustrující, když člověk něco chce, ale tělo to nedokáže. Sama ten pocit znám a je to na vytrhání všech vlasů. Obě "holčiny" byly tak zvláštní, až byly vlastně docela hezké. Jen ty nahá scény být nemusely, já nevím, ale ty lentilky pod kobercem... No chápu ale, že baletky nebudou mít déčka.(12.1.2019)

 • zsn
  ****

  Gustav má krásné tělo, jinak se ale na Skarsgårdovce absolutně nepodal. Ta zrzka byla krásná. Dokonce miliónkrát hezčí než celá proklamovaná Vikander. A jinak, o čem že byl tento film?... Jóóó, námět dobrý. Ten nikdy nemůžete Seveřanům vytknout. Na vztahová dramata, možné i nemožné zápletky, na city a na depresi, to jsou machři.(11.2.2019)

 • Sabamu
  ***

  Príbeh svetoznámej baletky Darling (Danica Curcic), ktorej kariéra skončila vďaka vlastnej nevšímavosti zdravotných problémov. Strata sebavedomia a následné budovanie si istého šťastia vďaka trápení osôb navôkol seba. Dánsky balet prichádza s novým baletom, ktorý choreografuje Frans (Gustaf Skarsgård), v hlavnej roli baletu však nemôže Darling už tancovať. Nedokáže to. Je nahradená a.... tu to všetko vypukne. Keď stráca človek možnosť pokračovať v tom, čo mu ide najlepšie, spolu s charakterom Darling, stane sa z neho bezcitné zviera, ktoré nemá zľutovanie. Pre svoju či manželovu (Darling je manželka Fransa) kariéru dokáže obetovať aj tie najlacnejšie zbrane. K novej baletke, ktorá ju zastupuje nemá zľutovanie a tlačí na ňu, tlačí na manžela, tlačí na.....Až.(21.4.2018)

 • emma53
  ***

  Škoda, že jsem cítila ke všem zúčastněným určitý odstup, jako kdybych je sledovala za sklem a neměla k ním přístup. Hlavní osobností kolem které se vše odehrává je tady hlavně Darling, která je vně, potažmo pak vnitřně tak rozbolavělá že se začala projevovat určitým chováním, které mělo vliv na její vztahy k jejímu nejbližšímu okolí. A tady je jádro pudla. Frans byl jen lehce načrtnut, tam bych potřebovala mít k němu větší přístup a vidět mu víc do hlavy. A náhradnice Darling byla už vůbec upozadněná a to mě tak mrzí. Prostor k tomu byl, obzvlášť v té první polovině, která byla vleklejší. Pro trojku jsem se rozhodla protože nevím, jestli je to film na repete a možná pro lepší porozumění a nebo, že si ho prostě už nechci znovu pustit, je alibistická.....(7.1.2019)

 • Aljak
  ***

  Tak Darling bola fakt "zlatíčko" :D Psychologická dráma z prostredia baletu zaujala, hoci mala viacero slabších fáz. Ale ako celok to pôsobilo napokon vydarene. Najmä ten psychologický rozmer tu zohral veľkú úlohu na celkovej kvalite filmu. Navyše, aj téma baletu vždy poteší. S Darling som spočiatku súcitil, a potom ... no dajme tomu, že som ju chápal aj neskôr. Lebo prísť v momente o všetky sny a postupne zisťovať, že sa všetko rúca, to asi človeka moc nepovzbudí. V závere som čakal nejaké tendenčné vyvrcholenie, a to ma aj trochu sklamalo, že to išlo takto do neurčita. Takže hodnotím ako ľahký nadpriemer, len škoda, že v takejto psychologickej dráme neboli o kus lepšie dialógy - takýto žáner by si to priam vyžadoval.(22.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace