Nevinná krev

• Austrálie

A French Vampire in America

Komedie / Horor / Romantický

USA, 1992, 112 min

Slaby tri hvezdy. Zacatek docela ujde, ale ke konci filmu dochazi dech. Anne Parillaud je sice fotogenicka, ale nejak me nedokazala prezvedcit ze je upir.. pusobi spis jako obet. Asi sem moc zmlsanej vsemi temi charizmatickymi upiry Jose Whedona (serie Buffy a Angel ) :-)(12.5.2005)

Ďalší skvelý kúsok od Landisa, po Americkom vlkodlakovi prichádza Nevinná krev ktorá zaujme predovšetkým krásnou Anne Parillaud, ktorá sa v noci mení na upíra a zabija mafiánov. Zase tu funguje kombinácia komedie a hororu, a samozrejme romantiky. V jednej scénke si tu zahral Sam Raimi v roli mäsiara a Dario Argento, ktorého som zhliadol v sanitke 80 percent. PS: Tom Savini si tu zahral rolu fotografa.(26.1.2009)

Film kde se sešlo neuvěřitelné množství známých tváří at hororvých či nehororových a zároveň je to odlehčený horor. A přesto mě to trošku zklamalo. Film je zbytečně roztahaný a některý scény vyloženě uzívané. Nejdříve pluska které míří hlavně k hercům kteří byly výborně vybraní a malý camea známých osobností vyloženě potěšily(proč Raimi hraje zase takovýhle hovado?:-)) atmosféra a ten feeling 80 let tam je hodně znát, je to takový dost odlehčený. Nicméně jak jsem řekl film je podle mě zbytečně roztahaný a hodněkrát jsem se podíval na hodinky kolik ještě zbývá. Navíc jsem čekal možná něco víc když to režíroval režisér Amerického vlkodlaka. Ale na jedno zkouknutí je to výborné.(13.10.2012)

Příjemný horor o krásné upírce Marii, co má rád sex a samozřejmě má hlad, jenže se zaplete s mafiánama a poldama, sice se v tom občas trochu ztratíte, hlavně v tom , když je infiltrovaný polda u mafiánů objeven a stejně stále se někde pohybuje aniž by ho jednoduše odbouchli. Což se sice náka snaží, ale poněkud málo. Celé je to dělané do komedie, což tomu hodně prospělo a já se někdy dobře zasmál zvlášt když hlavní mafián vstane z mrtvých. Upírka je sexy a zamiluje se do onoho poldy co byl u mafiánů, jenže ani jeden nedokončil svoji práci tak jim nezbývá než se spojit a jít to dokončit. Film je zábavný a plný krve i hezkých holek.(21.10.2012)

Chtěli byste vidět, jak by to vypadalo, kdyby se z Lost Highway stala upírská hororová komedie? Rozštěp osobnosti sice nečekejte, ale "Dick Laurent" je tu opravdu extra hnusný a policista Joe zase nápadně připomíná postavu zahranou Billem Pullmanem. A do toho všeho upírka, která se čas od času producíruje nahá a nejradši má jídlo a sex....(1.2.2009)

• - Ve filmu je mnoho cameí. Legenda speciálních krvavých efektů a masek Tom Savini se objeví jako fotící novinář, který jen tak tak ujede naštvaným mafiánům. Slavný hororový režisér Dario Argento hraje zdravotníka, který se v sanitce stará o mafiánského právníka. O něco významnější roli mají režiséři Sam Raimi, který se objevil jako řezník v restauraci, a Frank Oz, jenž ztvárnil patologa. (Nin)

• - Zahraniční distributoři změnili název filmu na ''A French Vampire in America'', aniž by se o tom zmínili režisérovi. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Stejně jako ve filmu Americký vlkodlak v Londýně (1981) je i v tomto snímku zmíněn Landisův neexistující a nikdy nezpracovaný film See You Next Wednesday. (Lorge)