Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nevinně vyhlížející dívka, která si nechává říká Marie, je ve skutečnosti upírkou tajně přežívající v Pittsburghu. Vše se však zkomplikuje, když začne svůj věčný hlad tišit na místních italských mafiánech. Setkává se s férovým policistou, jenž je po několika letech tajného infiltrování mezi gangstery prozrazen. Italská mafie si ani jeden z těchto útoků na svou organizaci nechce nechat líbit... Režisér slavného AMERICKÉHO VLKODLAKA V LONDÝNĚ představuje v tomto snímku svůj černohumorný pohled na další oblíbené hororové monstrum. (Nin)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Film kde se sešlo neuvěřitelné množství známých tváří at hororvých či nehororových a zároveň je to odlehčený horor. A přesto mě to trošku zklamalo. Film je zbytečně roztahaný a některý scény vyloženě uzívané. Nejdříve pluska které míří hlavně k hercům kteří byly výborně vybraní a malý camea známých osobností vyloženě potěšily(proč Raimi hraje zase takovýhle hovado?:-)) atmosféra a ten feeling 80 let tam je hodně znát, je to takový dost odlehčený. Nicméně jak jsem řekl film je podle mě zbytečně roztahaný a hodněkrát jsem se podíval na hodinky kolik ještě zbývá. Navíc jsem čekal možná něco víc když to režíroval režisér Amerického vlkodlaka. Ale na jedno zkouknutí je to výborné. ()

Visáč 

všechny recenze uživatele

Groteskne krvavá predzvesť pádu Johna Landisa. Toto skutočne nie je matroš pre masy, ani pre tie R-kové. Fajnšmekrov ale tento kríženec upírskej komédie a Sopranovcov určite poteší. Robert Loggia tu hrá akúsi beta-verziu Mr. Eddyho z Lost Highway a kradne si celý film pre seba. Konkuruje mu iba landisovský off-beat humor, Sinatrove hitovky a telo Anne Parillaud, ktorá sa vo svojom prvom americkom filme nesere. ()

Reklama

Fingon 

všechny recenze uživatele

Chtěli byste vidět, jak by to vypadalo, kdyby se z Lost Highway stala upírská hororová komedie? Rozštěp osobnosti sice nečekejte, ale "Dick Laurent" je tu opravdu extra hnusný a policista Joe zase nápadně připomíná postavu zahranou Billem Pullmanem. A do toho všeho upírka, která se čas od času producíruje nahá a nejradši má jídlo a sex.... ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Hladověla jsem a musela jsem s tím něco udělat. Řekla jsem si: co takhle něco italskýho? Moje pravidlo č.1 - nikdy si nehraj s jídlem. Pravidlo č.2 - všechno po sobě dojez." Komorní příběh krásné upírky, kde není nouze o rozthané krky a svítící oči. Americký vlkodlak byl pro mne zábavnější, ale Nevinná krev je taky fajn. Jemný humor, vstávání z mrtvých, spalující slunce. Potěšily připomínky kultovních hororů, za všechny bych zmínil Draculu s B.Lugosim a Ch.Leem či King Konga. Když se podíváte do titulků, pochopíte, proč je vám většina tváří ve filmu nějak povědomá... Příjemná kamera s několika nádhernými obrazy - vévodí jim scéna v kostele mezi svíčkami a úvodní scéna v ložnici. Celkově jakoby snímek vypadl z 80.let, což mně vůbec nevadilo. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Upíří gangsterka nebo romantická komedie? V podstatě je to jedno, protože tenhle mix chutná zatraceně dobře. Zábavná variace na eightees upířiny, kde roztomile krásná Anne Parillaud (Brutální Nikita) loví a zabíjí pouze ty, kteří krev sami prolévají. Začátek sice trochu drhne, ale jakmile dojde na geniální scénu v pitevně, do závěru už se to nezastaví. Landis tu na diváka pomrkává téměř v každém záběru, ať už skrz hororovou klasiku v televizích nebo skrz obsazení svých kolegů z branže i do těch sebemenších rolí (Savini, Argento, Oz, Raimi nebo dokonce největší světový sběratel SF a hororů Forrest J. Ackerman). Někoho můžou rušit ty pestrobarevně zářivé oči, romantická zápletka nebo příliš častý humor, v takovém případě byste ale museli být barbary a nesměli znát Landisovu tvorbu. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (3)

  • Zahraniční distributoři změnili název filmu na ''A French Vampire in America'', aniž by se o tom zmínili režisérovi. (ČSFD)
  • Stejně jako ve filmu Americký vlkodlak v Londýně (1981) je i v tomto snímku zmíněn Landisův neexistující a nikdy nezpracovaný film See You Next Wednesday. (Lorge)
  • Ve filmu je mnoho cameí. Legenda speciálních krvavých efektů a masek Tom Savini se objeví jako fotící novinář, který jen tak tak ujede naštvaným mafiánům. Slavný hororový režisér Dario Argento hraje zdravotníka, který se v sanitce stará o mafiánského právníka. O něco významnější roli mají režiséři Sam Raimi, který se objevil jako řezník v restauraci, a Frank Oz, jenž ztvárnil patologa. (Nin)

Reklama

Reklama