unrocker

Jako taková francouzská zpatlanina šla Besson... ale nakonec to funguje, překvapivý děj, stále se něco děje a pěkně to frčí dál... ()

Pete

Tajní agenti jsou sice můj šálek čaje, Besson tu však servíruje stodesátou variantu svojí Brutální Nikity, což je už opravdu notně vylouhovaný pytlík. Celá tahle ruská mise je věrohodná asi jako Brosnan, když jezdil tankem po Petrohradě. Anna je místy sice docela zábavná, ale je to bohužel spíš takové směšné, trapné, a zcela zaměnitelné béčko. Jediným zajímavým oživením jsou skoky v čase tam a zpět, které napomáhají držet poměrně svižné tempo, ale to je tak všechno. ()

adamix

Do čerta s Nikitou, teraz je tu sexy mladučká Anna M., ktorá má záľubu v šúchaní všetkých naokolo a strieľaní všemožných zmrdov. Besson ešte nepatrí do starého železa a po niekoľkých posledných zbytočnostiach natočil konečne mäso. KGB vs. CIA je vynikajúca téma, ktorá ak sa dobre spracuje, vznikne zaujímavý počin. Má to gule, akcia nechýba plus pár nezabudnuteľných vtipných momentov (fotenie v Miláne, patová situácia medzi KGB a CIA). Silné 4* a pochvala Lucovi za podarený comeback. ()

Sharleen

To je tak, keď scenárista a režisér začne vykrádať sám seba. Hlavná postava ale žiaľ postráda charizmu a vôbec nejaký herecký prejav herečky z Brutálnej Nikity. Kam sa nám to stratil ten strarý, dobrý Luc Besson... Ešte že tu čo to zachránila aspoň Helen Mirren, pánske obsadenie ušlo. ()

Hawaj

Jakási brutální Nikita či co, ale na Bessona s překvapivě inteligentním scénářem. To jsem nečekal. Co se to stalo? Že by autor a producent plytkých a ještě plytčejších a povrchnějších akčňáku chytnul druhý dech? Nejdřív si říkáte, že zase vytáh ňákou nohatou blonďatou modelku na světla ramp, aby všem ukázkově nakopala prdel, ale pak kupodivu nezůstane jen u tupé akce a vine se tam i celkem obstojná osobní psychlogická rovina. Jediný co mi to tam rušilo bylo to věčný skákáni v čase sem a tam. Nová neokoukaná tvář v hlavní roli thrilleru to potěší. Rozhodně svěží vítr mezi Anželínama, Theronovejma a podobnejma vohranejma ksichtíkama v roli nekompromisních agentek. Tentokrát se necítim trapně z toho že by nemodelka hrála modelku, ale občas z toho že anorektička hraje vytrénovanou agentku. Ale to je naštestí jen občas. Zbytek je úplně v pohodě. ()

Kimkong

Celkem povedené. Plochá ale jinak hezká herečka. Místy akce jak z John Wicka. Docela zamotaný ale pěkně vysvětlený souboj mezi tajnými agenty. ()

helrohir

Luc Besson sa určite radí k najlepším európskym režisérom, ale nejaký výživne zábavný film už nenatočil veľmi dlho. V tomto prípade však musím uznať, že táto špionážno-akčná chuťovka ma dokázala úprimne zaujať. Scenár je síce veľmi jednoduchý, ale Besson si tu vypomáha množstvom časových skokov, ktoré aspoň mierne ozvláštňujú a zintenzívňujú finálne rozuzlenie. Čo sa týka akčnej stránky, je tu jedna precízne natočená scéna s výbornou choreografiou. Len mi vadí fakt, že sotva 50 kilová dievčina bez problémov vytrieska namakaných bodyguardov alebo vycvičených KGB-ákov, ktorí jej hlavne v záverečnej scéne išli pod ruku na porážku veľmi ochotne. Predstaviteľka hlavnej úlohy si vzhľadom k nehereckému zázemiu počína relatívne isto a naviac sa na ňu dobre pozerá. Trojica Mirren, Evans a Murphy zas prináša potrebnú hereckú iskru a evidentne ich tie role bavili. 70%. ()

PlysovyMacko

Skákanie v čase je najzaujímavejším aspektom filmu, je prekvapivo prehľadne a dopĺňa dej. Ale chyba mi vo filme dobrá akcia, ta je redukované na to ako Anna strieľa všetkých do hlavy. Tiež to, že 40kilova modelka je najdrsnejsi zabijak, trojitý agent a prechytraci obe tajné služby je proste hlúposť. ()

Binne

Strašně dobře navoněná paráda, která nemá nouzi o akční ale krásně estetické scény, půvabné muže i ženy, hezká prostředí a důmyslné dialogy. Děj nepostupuje chronologicky ale zpětně vysvětluje vývoj hlavní protagonistky, kterou je mladá a velmi krásná Anna. Hrdinka se nám představuje jako sebevědomá a okouzlující dívka, která má touhu poznat svět. Něco podstatného k jejímu věku ovšem postrádá, naivitu. Za to má nebetyčnou dávku intuice, rozvahy a inteligence, která jí zavede k branám KGB. Za každým jejím krokem se skrývá podezřelá plytkost a uzavřenost, které divák není z počátku schopen příliš dobře porozumět. V kontextu s její minulostí, která se nám postupem příběhu uceluje, si dáme řadu věcí dohromady, nikoli ovšem povahu protagonistky. Anna je schopna být kýmkoli, nicméně je v závěru nikým. Hlavní mužské duo předvedlo velmi charismatické postavy, kýžený efekt sexuálního napětí mezi nimi a hlavní hrdinkou se ale nedostavil. Částečně bych to přisuzovala hereckému výkonu představitelky Anny, částečně pak malému prostoru ve scénáři, který paradoxně její postava dostala. Zůstane nám totiž jaksi vzdálená a téměř nic se o ní nedozvíme. V rámci charakteru postavy by se to dalo pochopit, nicméně zde figuruje také velmi podstatná touha po svobodě, která je v závěru v rozporu s povahou protagonistky. Příběh je víceméně velmi dobře vystavěný špionážní thriller, který plyne tak rychle, že si divák nebude přát konec. ()

strachon

Jsem vlastně trochu překvapený, že mě film až doteď míjel, ale jsem rád, že jsem se k němu konečně dostal. Hravý a chytrý, dobře akční, řemeslně velmi dobře natočený. ()

jokino

Bol to pre mňa ľahší akčno-špionážny thriller, ktorý pobaví, netreba pri tom extra rozmýšľať, dej odsýpa, nenudil som sa a je to taká odľahčená zábava. Pre mňa rozhodne určite lepšie, než bola "Red Sparrow" a povedal by som, že v určitých veciach celkom porovnateľné s "Atomic Blond". Zároveň mi blondýnka velmi pripomínala dnes už klasiku "Nikitu".. Film má aj svoje chyby, ale tie akosi vôbec neriešim. Pre mňa určite na viacej pozretí. ()

LubosD

Film plný podivných anachronismů. Doba SSSR, ale mají notebooky a mobily z roku 2001, oblečení je současné... dost slabota. ()

Pajislav

Dokonalá kočka v hl. roli :) Jen to kazilo jak je nesmrtelná.Teď už se točí, ale jen o superhrdinkách ;) Po dlouhé době film na který se dalo koukat. ()

Jadro

Neviem, čo ešte takýto žáner môže viac ponúknuť. Keď už aj moja žena vraví o tom aká je Anna krásna herečka a ako nenávidí akčné filmy, no toto jej nevadí - tak 100% si v lesbických scénach predstavovala samú seba. Pán Besson nemohol obsadiť nikoho milšieho, nikoho provokatívnejšieho a hlavne nikoho empaticky/dravšieho... Tie malé časové prehrešky budúcich vecí si divák ani nevšimne... 95% ()

solisoli

Akčný príbeh s hlavnou predstaviteľkou, nemotornou anténou. Bruce Lee by žasol údivom nad možnosťami ťažkopádnej prdelky, ktorá zdolávala v centre KGB cvičených ochrankárov, ako lajno z riti. To nie je všetko. Most-Híd, kedy táto prdelka diplomaticky spojila CIA s KGB svojou dierou, je priam úžasné. Uff, aké romantické. Načo tí Francúzi prišli, je priam nevýdané. To všetko ešte viac rozvádzať, je hádam praštené. ()

Mamutol

Děj Ruské Brutální "Nikity" Anny se odehrává někdy kolem roku 1990, kdy mobilní telefony byly pouze v autech nebo se nosily v batohu, protože byly velký a těžký jako kráva. USB disky neexistovaly. Notebooky byly vlastně laptopy o velikosti velkého psacího stroje. Digitální foťáky pro běžné použití se teprve rodily v hlavách inženýrů z firmy Kodak a rozhodně ještě nesloužily pro focení hloupých modelek. Bezdrátové kamery na každém rohu byl jen vlhký sen všech tajných služeb. Sem tam se mihlo auto ze současnosti. Sakra Bessone, vždyť jsi v té době žil, to si to nepamatuješ ? Prostě chyb jako máku, akce docela dobrá, ale poslední dobou vyhublé holky dávají ručně na frak 100 kilovým chlapíkům v přesile a na to se moc dobře nekouká. ()

Kinofil

|| R || Europa corp. || Rozpočet: $30 mil. || USA: $7 743 794 - ČR: 1 299 898 Kč - Celkem: $30 918 726 || Aby si divák Annu užil, nesmí o ní přemýšlet jako o ženském Johnu Wickovi. Nanejvýš Atomic Blonde. Jsou tu 2 dobré akční scény, ve kterých je ale vidět, že za kamerou nestál žádný Stahelski a Leitch. Příběh je překombinovaný, ztrácí se mezi tajemnými flashbacky a paralelním vyprávěním. Veškeré twisty vznikají - "Jo tohle vlastně bylo domluvené..." apod. Hl. hrdinka je sexy. O sympatiích, hereckém talentu je zbytečné mluvit. Není úplně prknéná, ale Charlize Theron to taky není. Jestli čekáte aspoň nahé scény, nedočkáte se jich. Celé to sice má sexuální podtón (Rudá volavka), ale přišlo mi jakoby to Besson točil pro puritány. Přitom krve je tam požehnaně. 65%. ()