Maximilianus

Lepšie vyzerajúca a v určitom zmysle surovejšia (aspoň v prvej polovici) Rudá volavka. Mohlo by sa zdať, že je to už moc prekombinované, ale nie je. Taký je život špióna. Aspoň vo filmoch a seriáloch.Všetky tie "prekvapenia" ma nechávali chladným a na rozdiel od záveru Rudej volavky som pri tomto filme nepociťoval nejaký šok a prekvapenie, možno iba miernu radosť a zadosťučinenie. Ale všetky iba v miernej miere. Ako akčný film o špiónoch fajn, ale nič hlboké a ani prevratné sa tu neskrýva. 6,6/10. ()

LordMysti

Vzpomínka a restart na Brutální Nikitu. Ale proč ne, hlavní hrdinka je sexy, konec také zajímavě zamotaný, akce obstojná - takže za mě solidní oddychová záležitost. Za mě ale stále vítězí mnohem více syrová a drsnější Red Sparrow. Anna je přeci jen taková mnohem víc nablýskaná a barevná. ()

rublik05

Akční béčkový film o vraždící modelce/špionce ve službách sovětské KGB a válka tajných služeb se zpočátku jevil jako dobrý námět. To by ale nesměli do hlavní role obsadit neskutečně nesympatickou herečku, absolutně bez kouzla a osobnosti. Sci-fi scény typu 50kg holka vs namakaní bodyguardi snad ani nebudu komentovat. Ostatně celkově mi to přišlo jako příšerně natahovaná nuda, bez dobrých akčních scén a nakonec ani vtipných scén. Jediné pozitivum vidím v paní herečce Helen Mirrer, která si asi jako jediná svou roli naprosto užívá. 4/10. ()

Pavel82

Jeden z mála špionážních filmů, který mě chytnul a nepustil. A i když je tu miliarda zvratů, jako v každém podobném, tak jsem se neztrácel a přesně jsem věděl, co se děje. Někdy jsem podvod čichal kilometry dopředu, jindy mě překvapil. Škoda jen toho konce, kdy k absolutní spokojenosti stačilo, aby se všichni postříleli :) Je tu i jedna úžasná johnwickovská (nový kinematografický termín:) akční scéna, kterých mohlo být víc a měli bychom konečně Johna Wicka v sukních. Jenže víc se tu špióní, než zaměřuje na akci. Herecké obsazení ve všech postavách bezchybné. Z mé strany překvapení a doporučení. ()

Likan7

Pokud máte rádi skvělou akci, tak v Anně jsou dvě scény, po kterých budete slintat. Bohužel jsou ale jen dvě a protože jsou fakt parádní, hlavně kolotoč v restauraci, budete celkem naštvaný, že Vám akci Besson servíruje jen ve dvou chodech. Zbytek filmu jsem taktak s titulky stíhal, protože se co deset minut skáče v čase a vysvětlovačka následuje vysvětlovačku. Na můj vkus až moc překombinované, ale stále filmově sympatické. ()

Acrobat

Oplatí sa s Bessonom hrať poker ? To, že vo filme trtká každý s každým je očividné až na konci. Besson sa nemôže pohnúť od svojich zabijakov a kulantne podáva sám sebe dôkaz, ako v tejto problematike dokáže byť svojským spôsobom dokonalý. Nie príliš šťastný casting zakrývajú herné počiny režiséra, kde snáď len on vie, kde je koniec twistov. Besson nie je až taký zábavný ako Guy v Uncle, ale bavil ma nie na malomeštiacky spôsob (marvel) a to sa cení. (videné 27.10.2019, BDrip) ()

Dave Lister

Mám rád Bessona a také jeho Leona i Nikitu. Tato Nikita, i přesto že se jmenuje Anna se mi zatraceně líbí. Nepřekonává to zmíněné dva majstrštiků, ale Anna je sakra cool a brutální. Příběh prodavačky matrjošek, která je krásná a inteligentní, ale život se s ní nemazlí. Dostane však druhou šanci, kterou řádně využije. Film opravdu nenudí a valí se jako rozjetý vlak. Na její souboj s rozbitými talíři jen tak nezapomenu a na vidličku se již také budu dívat jinak. Luc Besson po letech dokazuje, že je ve formě a opravdu baví. ()

Hashirama

Разница между европейским фильмом о русских и американским фильмом о русских больше, чем очевидна...в европейских русские действительно русские. Luc to má rozhodně ještě v paži, když se zrovna nedloube v prdeli, a Sasha asi nebude nová Scarlett, ale nová Mila by klidně být mohla. Anna má příjemně evropskou patinu, tempo, které nekolísá, a charismatické herce rozhodně nenechává přešlapovat na místě. A hlavně se svou jednoduchost nesnaží zastřít tak přehnaně a okázale jako Atomic Blonde, byť samotné akční scény zde zase nejsou tolik fyzické a uzemňující. Sympatická žánrovka se skvělou titulní hrdinkou a sympatickými charaktery, která není zbytečně překombinovaná a uteče jako voda. Мне очень понравилось. ()

Trixinka

Anna aneb jak elegantně vydrbat se CIA a KGB. Nápad na příběh dobrý, ale tak studené a znuděné herce jsem už dlouho neviděla. Jako by je to vůbec nebavilo - jen odříkám text a půjdu domů.....Jediná za zmínku stojí Helen Mirren, která si svoji bábušku viditelně užívala. Hlavní herečka bohužel totální herecké dřevo. Velká škoda, mohlo to být parádní dílko. ()

Saimon

Hrozně naivní stupidní blbůstka beroucí se v tolika ohledech nesmírně vážně. Nebýt toho jdu i o hvězdičku výš. ()

vikino1

Těchto filmů jsem už pár viděl, a čím jich mám nakoukáno víc, tím více doceňuji Brutální Nikitu. Ta byla brutální uvěřitelná chladná a vražedná. Anna je zbytečně překombinovaná (ty časový skoky působí spíš rušivě, než zajímavě) a z Nikity si vzala jen nejlepší scénu a tou je Test s telefonem v restauraci. A nemůžu ubránit dojmu, že ač je to nejlepší a jediná opravdu zajímavá scéna z filmu, tak zazděné okýnko na hajzlu u Nikity je daleko větší adreanlín. ()

Kingjiri

Většinou nejsem ze způsobu vyprávění za pomoci časovejch skoků uplně nadšenej, tentokrát jsem s tim neměl výraznej problém, protože se díky němu často dařilo prodávat různý twisty. Jenže i přes zajímavej námět je Anna jenom sympatickej průměr. Míň spokojenej už jsem totiž byl s menší porcí akce, přičemž za větší pozornost stála vlastně jenom bitka v restauraci a částečně ještě útěk ze sídla KGB. A hlavou jsem pak kroutil nad technikou, která se používala v příběhu z přelomu 80./90. let (notebooky s velkejma obrazovkama, USB flash disc, digitální zrcadlovka apod.). Trochu hnidopišský už jsou postřehnutelný moderní auta v pár exteriérovejch zaběrech a diskutabilní jsou nějaký kostýmy/outfity. Zamrzelo mě i nevyrovnaný tempo vyprávění, kdy byl nejrozjetější úvod, prostřední část spíš uspávala a finále mělo k vrcholu bijáku poměrně daleko. Menší redukce stopáže by teda nebyla vůbec od věci. Na druhou stranu se při pohledu na skromnej rozpočet (30 mega) dá říct, že se toho na plátno podařilo dostat docela dost, včetně zajímavýho castingu. Třetí jistá hvězda hlavně za poměr cena / výkon, pár hlášek a casting. ()

bearmeedek

Dobrý. Film splňuje všechna kritéria, která byla požadována. Není vynikající, protože k tomu zde chybělo více temného napětí a ještě nějaká výrazná příchuť. Ale jinak fakt dobrý, na dívání na obrazovce určitě. Kdybych viděl v kině, tak mohu porovnat s Rudou volavkou a ta by určitě zvítězila. Myslím, že vítězí i tak. Tím ale určitě nechci srážet hodnocení tohoto filmu a pocit z dobré zábavy. Řežby tělo na tělo na velmi dobré úrovni a vůbec si nebudu připouštět nějakou realitu, protože jednak by to nebylo slušné a jednak u Johna Wicka si to nepřipouští nikdo. Občasné návraty ke stejné scéně, ale z jiného pohledu nebo s diváckým dokončením scény, přinášejí vždy nějaké mírné překvapení, to bylo taky dobré. Tak tedy 78%. ()

mira.l

Uuufff. Další špioni, tajné služby, tajní a ještě tajnější, co sledují ty tajné, a pak ti (nebo ty) úplně nejtajnější, co tomu asi velí všemu. Musím říct, že mě tohle prostředí až tak nebere, spíš se nechám nachytat na herečku, protože proč si to nepřiznat, na tyhle ostrý děvčata se kouká ale zatraceně dobře. Asi už jsem filmů s podobnou tematikou viděl několik, vybavuju si ale momentálně jen Rudou volavku, která mě zase až tolik nezaujala. A snad ještě Hanna a Zkrat. Ale tohle jsem slupnul jak malinu, Luc Besson je asi mistrem tohoto žánru. Na zcela neznámou Sashu Luss a její snad nekonečný nohy:) se mi koukalo velice dobře, akční scény byly opravdu akční (no dobře, občas to bylo trochu za hranou, ale dejme tomu, divák se asi má nechat trochu vodit za nos), ty neustálé časové skoky... no nemám to obecně moc rád, že by mě to nerušilo nebo to nějak přispělo k přehlednosti filmu, to se taky moc tvrdit nedá, ale tady to překvapivě tak nějak tomu ději dávalo nějakou přidanou hodnotu, leccos to vysvětlilo, doplnilo, prostě to tu celkem sedlo a nakonec to docela dalo dohromady nějaký smysl. Měl bych teda jednu drobnou výtku - vyhodit kostymérku. Když Anna zabije šéfa KGB Vasiljeva a prchá z budovy KGB, nejdřív uspí kolegu Alexe injekcí, kterou vytáhne evidentně zpoza horního lemu punčochy (tu rychlovku v jakémsi kamrdlíku předtím, kde bylo taky vidět, že má na sobě punčochy na podvazky, pominu), následně se dostane do jakési spisovny nebo archivu, kde skáče z točitého schodiště, při dopadu se jí zvedá sukně a je zcela jasně vidět, že na sobě nemá punčochy, ale punčocháče, podvazky nikde a poté se dostává někam do kotelny, kde je opět vidět, že bitka probíhá v punčochách na podvazky, v tu chvíli už značně pošramocených. Ale to jen tak na okraj. Pokud se Anča mezitím dokázala dvakrát převlíct, svoji nejapnou poznámku beru zpět:). Jinak jsem si ale tuhle akční podívanou kupodivu maximálně užil, to se mi při podobných filmech až tak často nestává. Snad s výjimkou Hanny a Zkratu. Nicméně i tady se potvrdilo, že kdo se do podobné šarvátky tajných služeb (asi kdekoliv) zaplete, velmi těžko se z toho lze zcela vymanit. V reálném světě to asi až takhle žhavé nebude, ale tak úplně mimo to asi taky není. Tajné služby všech států potřebují ostré hochy a v jistém množství pro jisté úkoly asi i ostrá děvčata. Docela by mě zajímalo, jestli v reálu třeba zrovna Rusové opravdu dokážou podobné monstrum z nějaké vhodné adeptky "vypiplat". Za mě tentokrát ANO, líbilo, za poctivé čtyři a možná že v budoucnu přitlačím do plného hodnocení. Jo, a musím si co nevidět doplnit vzdělání Leonem a taky Atomic Blonde:). ()

gemi

Skvělý špionážní thriller, který malinko kazí WTFakovost. To když se z ubohé, na kost vychrtlé pouliční fetky po roce tréninku stane John Wick a holýma rukama vyvraždí hospodu plnou ozbrojených anabolických bodyguardů a ninjů. Jinak ale promyšlené, zábavné a nepředvídatelné. Oceňuji taky doslovnost, protože na některé filmy tohoto typu se člověk musí podívat čtyřikrát, aby se pořádně zorientoval. Tady je vysvětlení podáno na stříbrném podnose. ()

MilesTeg

Prostě pitomější vykrádačka vlastního majstrštyku, kde vynecháte trénink a pustíte Annu Nikitovnu rovnou do akce. Velmi prosté, jen správně proskákané v čase, abyste ty pointy všechny pobrali. Na jedno shlédnutí, ale neurazí to. ()

Kvasekus

Nebejt Brutální Nikity, tak bych dal asi 4...holka hezčí než tenkrát, ale děj o něco zbytečně komplikovanější a ve finále asi i o něco horší...ale porád dobrý...lepší než to, co Luc poslední dobou točí. To teda určitě ()