Nepříčetná

• USA Unsane (více)

Po traumatickém zážitku se stalkerem, ze kterého se ještě úplně nevzpamatovala, se Sawyer Valentini (Claire Foy – TV seriál The Crown) ocitá v psychiatrické léčebně. Jen chvíli po nástupu do přísně střeženého ústavu zachytí pohled místního zaměstnance, o kterém je přesvědčená, že patří muži, jenž ji pronásledoval. Ale byla to skutečnost, nebo pouhá iluze? (Bontonfilm)

BOURQUE

Unsane pomerne dobre adaptuje klasické metódy, na ktorých u takýchto filmoch sme zvyknutý. Snaží sa ísť ďalej, ale mám taký pocit, že pán Soderbergh akoby sa niečoho zľakol. Tie ďalšie kroky (ešte dôraznejšie zaobchádzanie s hlavnou postavou, lepšie využite nádejných vedľajších postáv, väčšia nevypočítateľnosť záporáka) tu chýbajú. C. Foy hrá poctivo a spraví, čo môže. J. Pharoah je tu veľmi sympatická vedľajšia postava a J. Temple príjemne prekvapila. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Shredo

Téma stalking je v dnešnej dobe stále aktuálnejšou. Pri možnosti sociálnych sietí, kde človek kde čo pridáva, stalker nemusí byť nijak obzvlášť chytrý a celkom ľahko sa dostáva k cenným informáciám. Kamera na jabĺčku pôsobí dojmom filmu starého 10-15 rokov, no je to možno naša budúcnosť. Mobily sa pomaly vyrovnávajú kvalitou kamier minulého storočia. Pár dobrých strihov, efektov a už to ani nepocítime. Film je poňatý veľmi obstojne. Možno by som ocenil dlhšie naťahovanie diváka, čo sa reálnej pravdy týka. A ďalšia citlivá téma ohľadom zachádzania pacientov v liečebniach, kedy je možné urobiť účelovo blázna z každého z nás, tiež stojí za povšimnutie. Záver filmu čistá vykrádačka Honu mierne poteší. Vzhľadom na rozpočet filmu a pre mňa neznáme tváre (cameo Matta nepočítam) si nepočína zle. Nabudúce dlhšie budovanie napätia a lepšie spracovanie prostredia a postáv, a bude to tip-top. Kľudne aj na Huawei. ()

Ben Nevis

Horor? Napínavý thriller ano, ale horor je to maximálně v tom, že boj s institucemi je všude stejný. Opravdu nestačí říct "pusťte mě, já nejsem blázen", když si pořádně nepřečtete, co podepisujete a ještě stihnete několikrát napadnout personál. Každopádně věřím, že v USA nechají běhat neléčené schizofreniky bezdomovce, aby naplnili blázinec lidmi s dobrou pojistkou. Je to temná stránka byznysu s nemocemi. Ubírám hvězdičku za to, že část zápletky mi přijde přitažená za vlasy a dost nepravděpodobná. ()

Rathalos

Horory odohravajuce sa v prostredi psychiatrickej kliniky mam velmi rad a tento bol kvalitne psycho s klaustrofobickou atmosferou a vybornym hereckym vykonom Claire Foy,myslim,ze to nemalo chybu,zabava ako sa patri so stavnatym zaverom...:-) ()

helloween93

Unsane nazočil Soderbergh za 10 dní iPhonem, podívaná to není špatná, ale druhá polovina, už je příliš přitažená za vlasy a kouzlo první půlky filmu je pryč. Hlavní hrdinka byla sympatická a ten stalker mi chvílemi připomínal Kevina Smitha. Jo a Matt Damon tu má cameo v roli bezpečnostního technika. 2* ()

CharlieSs

Tohle mě fakt moc nevzalo... Jeden z nejslabších stalk filmů snad. A o té nepříjemné píči v hlavní roli snad ani nemluvím. ()

figliar

Neskutočná psychologická jazda. Tak ako dokázal Nicholson v Kukučke, že z človeka ide veľmi ľahko spraviť nepríčetného blázna, aj tu Claire Foy hrá svoju vlastnú hru o príčetný život. Nadpriemerný filmový zážitok, ku ktorému nie je treba ľakačky alebo multi miliónový rozpočet. ()

Vabr

Ze začátku mi lehce iphonová kamera vadila, ale pak se mi líbila. Úhly se zlepšily. První takový film, který jsem viděl. Příběh moc originální popravdě není. Film byl dobře zvládnutý, ale ke konci mi to přišlo dlouhé a část, kde mluví o stalkerovi je prohozená. Měla by o něm mluvit na začátku filmu, ne uprostřed. Poslední scéna z filmu je boží. Mám fakt rád, když má film skvělý konec, protože si film potom lehce přibarvuju a zdá se mi lepší, což je lepší než naopak (například u Neviditelného). Na začátku jejího pobytu jsem se docela zasmál. Lehce škoda, že takových vtipů nebylo více. Soundtrack je boží stejně jako konec. Dám si to jako vyzvánění. VYHODNOCENÍ: IKEA REKLAMA NA BEZMASÉ KULIČKY JE NESNESITELNÁ A PŘÍŠERNÁ!!! PROSÍM ZRUŠTE JI!!! ()

JimiH

Thriller nezapře inspiraci v několika podobně laděných (a slavnějších) snímcích. Nicméně přináší aktuální pohled a skvělé herecké výkony, které v lehce schématickém ději podtrhují celkové vyznění filmu jako společenského komentáře. ()

Franc1s

Za málo peněz hodně muziky. Soderbergh se pustil do komorního psychothrilleru, který točil jen na několik iPhonů 7. Zajímavé záběry, psychiatrická léčebna a šílená/nešílená ženská, kombinace která se mi páčí. Pomalu vyprávěný děj, který možná nesedne každému, ale to stupňující napětí a hutná atmosféra byly na palec hore a povedené finále. Naštěstí už jsem aji něco málo zapomněl co vše bylo v trailerech, díky tomu jsem si to i víc užil. Zajímavý kousek a komu nevadí pomalejší vyprávění, směle do toho! 8/10 ()

Likan7

Nejdřív jsem chtěl napsat, že kdyby látku dostal nějaký dobrý filmař, byla by z toho pecka. Jenže jsem zjistil, že to točil Soderbergh, který má za sebou několik skvělých fláků. A pak jsem zjistil, že to natočil za 10 dní na svůj telefon. Wtf? Pokud tohle víte, jde hodnocení úplně jiným směrem. Polo-dokumentární žánr mi sice moc nesedí, ale tohle musí divák brát jako experiment. A musím uznat, že se povedl, protože za 10 dní s telefonem udělat tohle, to chce opravdu um. Film je ale tím pádem velmi špatně hodnotitelný. S přihlédnutím k okolnostem jdu přece jen o jednu nahoru. ()

Ondrejoslav.

Myslel jsem, že Unsane nemůže nijak pomoc to, že je to celé natočené na mobil. V tom jsem se pořádně mýlil. Nevím jak, ale díky tomu film působí více stísněně a klaustrofobicky. Film má svůj osobitý styl a dokáže vyvolat pocity bezmoci. Škoda však je, že celý film tahá sama Claire Foy. ()

hazdrova

Nepovedala by som, že je to horor, možno skôr triler. Na konci filmu sme sa s maminou zhodli, že to bolo veľmi divné. Hudba na konci jak, keď vám skončí 145. diel Kobry 11. Myšlienka filmu dobrá, ale myslím, že to nebolo pojaté dobre bez ohľadu na to, či to natočili na Iphone alebo nie. Nebolo to zase ani až také hrozné, ale určite by som tento film neodporučila. Matt Damon sa lahodne objaví v priebehu filmu ako by sa nepovedalo :D. 3* za herecký výkon Claire Foy ()

dwyane

Na tenhle film jsme se hodně těšil ze dvou důvodů. Způsob a použitá technika natočení a pak příběh samotný. To, že jde natočit film na mobilní telefon se slušným a autentickým výsledkem, který jen podtrhuje děj, je úlet, o tom žádná. Nicméně scénář je ta silnější stránka filmu, která vás připoutá k obrazovce a nepustí do závěrečných titulků. Pozor na to, může se to stát každému, ani nebudete vědět! ()

Emafera

Mám ráda filmy, o kterých během sledování přemítám “jak to vlastně je” a to tady rozhodně nechybí. Jinak vcelku jednoduchý nevýpravný film. Lepší průměr si to zaslouží. ()

Soderbergh se vrací do akce

Soderbergh se vrací do akce

05.02.2018

Začnou se hollywoodské filmy točit na iPhone? V nejbližší době to samozřejmě nehrozí, Steven Soderbergh si ale myslí, že pomalu míříme právě tímhle směrem. Co udělal proto, aby tenhle trend nastolil?… (více)