Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Japonský výrobce luxusního nádobí Hideiyaki Yashida nepřijel do Dejvického divadla s prázdnou. Pro všechny herce Dejvického divadla přivezl luxusní nádobí, za které mu ani nestihli poděkovat. Herci Trojan a Myšička přemýšlejí o tom, že by nádobí, kterého jim Japonci zanechali celou dodávku, mohli zpeněžit. Navrhují bývalému uměleckému šéfovi Miroslavu Krobotovi, který chodí před divadlo na lavičku krmit ptáky, aby napsal a zrežíroval komponovaný pořad s tematikou hrnců, které by po představení mohli prodávat divákům. Krobot k překvapení všech souhlasí a začne chystat hru Divotvorné hrnce. Premiéra se má odehrát v Hodoníně, co nejdále z dohledu pražských divadelních kritiků. Cena jedné sady hrnců je určena na příjemných 57 tisíc, takže když se budou herci snažit, může být divadlo zachráněno. Sál hodonínského divadla se zaplňuje a publikum, podle očekávání, tvoří především důchodci. Každý příchozí dostává u vchodu skleničku sektu. Sál je pečlivě zamknut, aby nikdo nemohl odejít, aby po představení mohli herci divákům, za pomoci praktik tzv. šmejdů, nabízet předražené hrnce. Opustit sál se nepodaří ani prarodičům Václava Neužila, budou nuceni si předražené nádobí koupit i oni nebo se Vaškovi podaří je zachránit? Celkově se dá zájezd do Hodonína zhodnotit jako finančně velmi úspěšná akce. V tom se ale ve foyer hodonínského kulturního domu nečekaně objeví redaktorka Květoňová z Českého rozhlasu s mikrofonem v ruce a nadšeně míří za zaskočeným Myšičkou. Jaká bude dohra Myšičkova smělého plánu s hrnci se v tuto chvíli ještě neví. (Česká televize)

(více)

Recenze (31)

inachisio 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zajímalo by mě, kam až jsou herci pro peníze ochotní zajít. Vlastně radši ne. Ono to nevyplývá jen z toho, co herci hrají v divadle v tomhle seriálu, ale i co hrají v seriálu. Dost filozofování. Vadí mi, že se tu neřeší nic jiného než, však víte. Ale pokud to tak doopravdy chodí? Pak musím pochválit nápad. Skvělý, šílený a originální. Herecké výkony se mi taktéž zamlouvaly a jen scénář částmi vázl. Asi jsem příliš nevinná duše a čekala bych inteligentnější humor. ()

klukluka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Příliš realistické, než aby mě to nějak zvlášť pobavilo. Herců z Dejvického se to až tak netýká, ale místo hrnců se zdánlivě neblahá finanční situace (spíše jednotlivců, nikoliv institucí) řeší Ordinacemi, Modrými kódy, Kameňáky, Přístavy...a filmy, které nemají hlavu patu. Tenhle úpadek přitom nemá na svědomí nouze, rozhodně ne nouze finanční. Má ho na svědomí mamon a chamtivost. Jestli by herci začínající každodenní maraton ve čtyři ráno Ulicí, stíhající divadla, dabingy, rozhlasy, filmy, moderace, reklamy... prodávali hrnce? Jasně že jo, málokdo je tak potřebnej jako právě příslušníci tohoto cechu. Takže co na tom dnes mělo být tak úžasně vtipnýho? ()

Reklama

Olík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ještě tedy nevíme, jakou zkázu naservíruje samotný závěr, ale máme tady prozatímní stříbrnou medaili za zatím topovým AIDSem. Šmejdská zápletka by si zasloužila metál….vše vypointováno jako z příručky „Jak se dostat seniorům na kobylku“. O hercích si myslím už nemá cenu pořád dokola diskutovat….ti zklamat ani neumí….opět drobný prostor pro originální Krobotovo neherectví. Dejvice opět zabily. PS: Ta potenciální hérečka s úchylkou na Hynka Čermáka byla taky čtyřhvězdičková. ()

BrMikes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Všichni jsme děvky!" S čímž po této epizodě opravdu nejde nesouhlasit. Při čemž se opět jedná o studnici výborných hlášek. O výjimečných hereckých výkonech se snad ani není potřeba zmiňovat. Tentokrát bych ale chtěl zdůraznit i práci maskérek, neboť zelenej Čermák nebo starý Trojan to musela být makačka. No a opět fantastická pointa. Samozřejmě na pražské premiéře nechci chybět. Pokud bych měl ale najít jednu výtku, směřovala by k lince s Gajdošíkovou, která ve mně snad jako jedna z mála v celém seriálu vyvolala pocit jakési nenaplněnosti. Suma sumárum zábavná epizoda. ()

Ozzy2 odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čeho je moc, toho je příliš.S kokotama z Dejvic definitivně končím, to se nedalo ani dodívat.Prej zesměšňování sebe sama, oni zesměšňují lidi, co na to jsou schopný čumět!Už podle počtů hodnotitel§ je vidět, co je to za propadák.První díl hodnotilo zhruba 1200 lidí, druhý díl 900, třetí 700 a čtvrtý 355.Tak tady netvrďte, že to je nějaká pecka. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama