Pokud bych měl film zhodnotit podle toho, jak na mě zapůsobil, zasáhl a ovlivnil mě, tak bych ho akorát doporučil pár lidem a doufal bych, že jim prokáže lepší službu než mě. Spacey by snad dokázal namotivovat a oslovit kohokoliv, ale tady mi přišlo, že se jím plýtvá na něčem, co si ho úplně nezaslouží, Osment zde má jednu ze svých méně výrazných dětských rolí. A připadalo mi, že se snímek až moc podbízí a tlačí na pilu, přitom má papírově všechno, co na mě jinak spolehlivě funguje.(28.7.2017)

Když jsem si chtěla pustit tenhle film, nečekala jsem od toho nic velkého. Ale tenhle film je DOKONALÝ po všech směrech.... Byl to dojemný zážitek, plný rodinného prostředí, rad ze života, romantiky, ale i vtipných až komických momentů. Celý film rozhodně udržovali tři pilíře - talent malého Osmenta, před kterým smekám, šarm Helen Hunt, která mě tady utvrdila, jak přirozeně a kvalitně dokáže odehrát tak silnou roli a v neposlední řadě herecký koncert Kevina Spaceyho. Nevím co víc bych dodala, k něčemu tak pravdivému a přirozenému, celý film jsem hltala a můj pocit z něj se zvyšoval, až chytl obrovský spád a neuvěřitelný konec. V jednu chvíli si myslíte, že je vše perfektní, že vše dopadlo, tak jak mělo a během minuty, když seberete odvahu vám to zničí život. Nemyslím si, že by to bylo přehnané a všechny ty pocity a emoce, které předváděli všichni tři herci, prostě byly tak přirozené a dojemné zároveň, že jsem nevěděla, zda se smát nebo brečet. A musím říct, že tak obrovské dojetí jsem dlouho nezažila a neprožívala film jako tento. Hrozně mě překvapil a potěšil a taky je nutno podotknout, že jsem ho dřív ani neznala, tedy nebyl pro mě nijak profláklý a přitom je tu hvězdné obsazení a perfektní obsah, který byl promyšlený natolik, že prostě ten konec každému musel vyrazit dech. A pětihvězdičkový film tohle přece musí udělat, ohromit ! A já s klidem můžu říci, že si ho určitě pustím ještě někdy znovu, protože to byla emocionální bomba !(11.9.2009)

Výborné obsazení, civilní herectví Kevina Spaceyho, mě osobně nesympatická Helen Hunt a mnou osobně oblíbený Haley Joel a nádherný nevyužitý Jon Bon Jovi a slzopudný nečekaný konec. Pejsek a kočička (teda spíš kočička) z toho upekla dort, který je chvílemi stravitelný a chvílemi vázne v krku . Ale vcelku to je film sledovatelný.(11.10.2012)

Asi každý se mnou bude souhlasit, když řeknu, že nápad POŠLI TO DÁL je perfektní. Jestli v životě fungule, nebo ne - to už je další věc, ale jako základní kámen pro natočení filmu mi připadá výběr této myšlenky celkem trefný. Když se k tomu přidá skvělý výkon herce Kevina Spaceyho - zprvu přísného učitele, který nedá dopustit na svůj stereotypní život, ovšem pomocí svého žáka a jeho krásné matky zjistí, že dosud to byl "život na prd" - tak se z toho klube slušný filmový výtvor. Avšak tady s chválou končím a je čas malinko zkritizovat závěr filmu, který podle mě šel vymyslet o něco lépe. Zdálo se mi až příliš smutné a kruté, že to nakonec odnesl malý Trevor. Vzhledem k tomu jak se děj doposud vyvíjel bych spíše uvítal šťastný konec.(24.7.2007)

Moc krásný film, který mě hned od samého začátku velmi zaujal svým neotřelým nápadem a skvělou myšlenkou. Kamarád mi opět doporučil romantický film, které moc nemusím, abych ho povinně shlédl a nelituji. Rozhodně se mě to líbilo víc, než kdejaká sračka s Arnoldem , kterého zas můžu, ale film Sabotage mě velmi zklamal. Osment spolu s Dakotou Fanning jsou nejlepší dětští herci současnosti, zde předvedl opět po A.I. sve herecké kvality. Většina tu nadává na konec, ale ten jen potvrdil, že svět je na hovno. Jelikož jsem se ani trochu nenudil a v záplavě trapných akčních céčkových filmů a ještě trapnějších komiksů konečně zas hodnotnej film se spoustou skvělých myšlenek musím dát plný počet.(10.9.2014)

• - Pri natáčaní scény, v ktorej Helen Hunt dáva facku synovi Trevorovi, Haley Joel Osment požiadal herečku, nech ho skutočne udrie, aby to vyzeralo realistickejšie. Avšak režisérka Mimi Leder to odmietla. (jofffo1)

• - Kevin Spacey musel každý den před natáčením strávit v maskérně 3 hodiny. Před natáčením postelové scény, kde je pohled na jeho popálenou hruď, trvala maskovací procedura dokonce 7 hodin. (8smdesat)

• - Film vznikol podľa rovnomennej knihy od autorky Catherine Ryan Hydeovej. (Paela)