Pošli to dál

Pošli to ďalej

Drama / Romantický

USA, 2000, 123 min

• tron

„V tom je krása oneskoreného poznania.“ Odporný film. Mimi Lederovú som mal rád v jej začiatkoch, ako režisérku výborného seriálu „Pohotovosť“ a jedného z prvých filmov štúdia DreamWorks, realisticky poňatého PEACEMAKERA (ktorý síce nebol "nič moc", ale v porovnaní s jej neskoršou tvorbou...). Avšak v DRVIVOM DOPADE bol jej „ľudský princíp“ viac na škodu, než na úžitok. POŠLI TO ĎALEJ zachádza ešte ďalej: hysterické scény plné nevierohodných emócií, hrozné herecké výkony (Spacey, Huntová, Jon Bon Jovi, Caviezel) a neznesiteľné tlačenie na pílu (úplne vo všetkom!). Len si predstavujem, aký rozdiel by medzi filmami bol, keby jednu verziu urobila Lederová a druhú Frank Darabont. Proste viete alebo neviete. Lederová nevie.(17.10.2004)

• Smok

Neviem, kto písal scenár k tejto presladenosti, ale niečo podobné už kedysi vymyslel súdruh Arkadij Gajdar, keď dal vzniknúť literárnej postave - Timurovi a jeho parte. Tiež im tá utopia o konaní neskutočného dobra moc nefungovala. Trevorovi som ju tiež moc neveril, ale chápem, že mnohým ľuďom sa na to pekne dívalo.(20.4.2010)

Ve filmech se stává, že novináři přicházejí při policejní akci o auto, a hned nato jim zcela neznámý člověk daruje svůj Jaguar s vysvětlením, že zcela nedávno se mu stala obdobná věc, a jemu také neznámý člověk zcela nezištně pomohl. Novinář tedy začne neobvyklý řetěz skutků zpětně sledovat, až se dostane na začátek, kdy učitel základní školy zadal svým žákům úkol - prokázat třem neznámým, potřebným lidem dobrodiní. Zní to jako pohádka, ale nenechte se mýlit. Žádné pohádkové postavy ani kouzla ve filmu neuvidíte, ale to si jen tvůrci usmysleli, že na světě má být hezky a lidé by na sebe měli být hodní, vlídní a dělat si dobré skutky. Mělo to být psychologické drama, ale ani tam si nejsem jistý, a tak bych volil možnost mezi tím. Vyšel mně z toho rozpolcený a poměrně komorní film s podivním morálním a málo pravděpodobným posláním, jehož menšinovou podstatu tvůrci prezentovali poněkud slzopudným závěrem. Dobře obsazené, hezky zahrané, s ženskou citlivostí natočené, ale tak na jedno podívání. Přemýšlet se dá i u jiných filmů. Mé hodnocení: 60%(8.3.2013)

Tento kúsok je pre mňa jeden z tých malých filmov s veľkým srdcom...Najväčšiu zásluhu má na tom malý Haley Joel Osment, ktorý je jeden z najtalentovanejších detských hercov....Mnohí tu píšu niečo o presladenosti, klišé a podobných veciach, názor im neberiem, ale myslím si, že to trošičku prehnali...naozaj netreba tento film tak zatracovať.Ale veď koľko ľudí, toľko chutí...:-))(27.10.2007)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +herci, námět -mohlo to být i lepší/// Tak tenhle film mě svým námětem hned od začátku zaujal. Bohužel však jeho potencíál nebyl využit naplno a děj se více soustředil na romantickou línii než by bylo zdrávo. A je taky dobré podotknout, že slzopudný závěr mě nijak moc nedostal, přišlo mi to totiž hodně vyumělkovaný. Z jiné stránky filmu: Haley Joel Osment znova výborně zahrál a opět mě velice ohromil. Těším se na jeho nové filmy. Tenhle je zajímavej./// Celkem 65%///(8.12.2007)

• - Film vznikol podľa rovnomennej knihy od autorky Catherine Ryan Hydeovej. (Paela)

• - Když bezdomovec Jerry (James Caviezel) sype malému Trevorovi (Haley Joel Osment) křupky do misky, miska je úplně plná. Při dalším záběru je však miska plná pouze z poloviny. (Reesam)

• - Pri natáčaní scény, v ktorej Helen Hunt dáva facku synovi Trevorovi, Haley Joel Osment požiadal herečku, nech ho skutočne udrie, aby to vyzeralo realistickejšie. Avšak režisérka Mimi Leder to odmietla. (jofffo1)