Pošli to dál

Pay It Forward

Pošli to ďalej

Drama / Romantický

USA, 2000, 123 min

Tento film zaujme především nenapodobitelnými hereckými výkony Haley Joela Osmenta, Kevina Spaceyho a Helen Hunt, která ze sebe vydala maximum a svou rolí si mě získala. Scénář má sice trhliny, ale námět je zajímavý a originální. Hudba, která doprovází scénu jak H. J. Osment jede na kole a setkává se se záhadným bezdomovcem, mi nápadně připomínala hudbu ze snímku Erin Brockovich. Ale možná je to jen můj dojem. Konec je sice moc americký, ale dojemný byl určitě.(7.10.2007)

Jsem rád, že se najdou lidi, kteří nerezignovali a snaží se myslet pozitivně. A v tomhle filmu dokonce chtějí zlepšit svět. Mohlo by to fungovat? Ono je to jedno. Pokud se o to bude snažit co nejvíc lidí, tak nemusí platit věta: "Líp už bylo". Je škoda, že se v závěru autor filmu zbláznil (pravděpodobně v touze po zbytečnosti zvané Oscar).(6.12.2008)

• Anderton

Scenáristka Linda Aronsonová na pár riadkov vo svojej knihe Snenár pre 21. storočie vysvetľuje, prečo tento film nefunguje tak, akoby mohol. Nebudem ju parafrázovať, len dodám, že tu nefunguje toho viac. Zvraty a minulosť postáv pôsobia vykonštruovane, ako sa hovorí šuští to papierom. Záverečná slzopudná scéna by mohla byť dokonalá, ak by bola pripravená a zvrat, ktorý jej predchádza, nebol nepripravený a myslím si že aj nezmyselný. Film sa trochu vlečie, ale čo je najhoršie, námet je dokonalý a výsledok iba priemerný. Scenárista ale z neho nevyťažil skoro nič a doslova ho zabil, pretože ak by sa tento nápad rozpracoval poriadne, mohlo sa jednať o doják (v tom najlepšom zmysle slova) desaťročia.(9.8.2016)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +herci, námět -mohlo to být i lepší/// Tak tenhle film mě svým námětem hned od začátku zaujal. Bohužel však jeho potencíál nebyl využit naplno a děj se více soustředil na romantickou línii než by bylo zdrávo. A je taky dobré podotknout, že slzopudný závěr mě nijak moc nedostal, přišlo mi to totiž hodně vyumělkovaný. Z jiné stránky filmu: Haley Joel Osment znova výborně zahrál a opět mě velice ohromil. Těším se na jeho nové filmy. Tenhle je zajímavej./// Celkem 65%///(8.12.2007)

Moc krásný film, který mě hned od samého začátku velmi zaujal svým neotřelým nápadem a skvělou myšlenkou. Kamarád mi opět doporučil romantický film, které moc nemusím, abych ho povinně shlédl a nelituji. Rozhodně se mě to líbilo víc, než kdejaká sračka s Arnoldem , kterého zas můžu, ale film Sabotage mě velmi zklamal. Osment spolu s Dakotou Fanning jsou nejlepší dětští herci současnosti, zde předvedl opět po A.I. sve herecké kvality. Většina tu nadává na konec, ale ten jen potvrdil, že svět je na hovno. Jelikož jsem se ani trochu nenudil a v záplavě trapných akčních céčkových filmů a ještě trapnějších komiksů konečně zas hodnotnej film se spoustou skvělých myšlenek musím dát plný počet.(10.9.2014)

• - Ve scéně, kde Mr. Thornsen (Gary Werntz) daruje Chrisi Chandlerovi svůj jaguár, Chris (Jay Mohr) zavtipkuje, jestli náhodou nechce, aby za to zabil jeho manželku. Mr. Thornsen odvětí, že to by bylo lákavé. Jde o takový interní vtip, neboť civilní manželkou představitele Mr. Thornsena je režisérka filmu Mimi Leder. (8smdesat)

• - Film vznikol podľa rovnomennej knihy od autorky Catherine Ryan Hydeovej. (Paela)

• - Natáčelo se na filmový materiál Fuji pro jeho barevné podání, které se režisérce nejvíce zamlouvalo. (8smdesat)