Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (435)

Lima 

všechny recenze uživatele

Herci byli skvělí, ale scenárista asi prodělal studijní stáž ve venezuelském televizním studiu. "Pošli to dál" mohl být hezký film s pozitivním posláním. Ale obludný, citově vyděračský závěr z toho udělal typickou hollywoodskou sračičku, dobrou leda tak pro přesolení slzičkami zbytků popkornu, které zůstaly fanynkám telenovel na klíně. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Jsem sice hodně v rozpacích, ale v zásadě lehce spokojený, protože i když dám jen 2 a 1/2*, bude to pro Leder nečekaně pěkné vysvědčení. Díky Drtivému dopada a Peacemakerovi se totiž tahle "hitmaker-ka" v mých očích vypracovala na post nejneoblíbenější režisér/ka. Tady naštěstí nemá co zprasit (i když třeba rutinní a patetická zvedačka od ležícího Osmenta mě poslala do kolen), stačí když zabere výborné herce a přilepí dokonalou hudbu Thomase Newmana, jenž mimochodem vykrádání sebe sama dovedl k dokonalosti a předhazuje Americkou krásu 2, a vcelku fajnová atmosféra je rázem na světě. Dvakrát škoda, že příjemnou náladu často přebíjí scenáristova zoufalost, jenž samoúčelně film dramatizuje, vkládá jednu doslovnou a hlavně zbytečnou příběhovou peripetii za druhou, aby nakonec skoro všechno zbořil nemístně vyhroceným slzopudným závěrem. Tenhle vyvoněný herecký ansámbl by si prostě zasloužil mnohem lepší vedení - a my všichni lepší film. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Bylo by to skoro standartní poloromantické drama, kdyby si tvůrci nedovolili porušit jedno z hollywoodských klišé. Které konkrétně, to tady rozvádět nebudu, kdo viděl, ví o čem je řeč. Malinko tím film dostali do více emocionální roviny, ale po pravdě řečeno, celkové úrovni ani tohle příliš neprospělo. Ale ani neublížilo. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Zkusme na chvíli uvěřit v lidskou dobrotu…. Filmy s K.Spaceym mají (pro mne) v sobě něco .. něco.., prostě atmosféru. A taky (platonicky) miluji H.Hunt. Nápad, změnit svět tak jednoduchou myšlenkou, si mne opravdu získal. Donutil mne se zamyslet, přemýšlet (což není málo :-) ). Přistoupil jsem na to plánované citové vydírání. Když o něco jde, jsou emoce na místě. Ovšem výsledný dojem mi totálně zkazil konec. Vzal mi veškerou sílu připojit se. A zbyl jen pocit, že SVĚT JE ÚPLNĚ NA HOVNO! Klidně to POŠLETE DÁL! ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Thomas Newman: 1. Possibility ,2. Car Trouble ,3. Washer Vodka ,4. Cereal Bum ,5. Come Out Jerry ,6. Fixture Vodka ,7. Rat Bastard ,8. One Kiss ,9. Tardiness ,10. In Recovery ,11. Jaguar ,12. Dumpster ,13. Sleepover ,14. Cosmic Aristotle ,15. Euphemism ,16. Homeless ,17. Pay It Forward ,18. Night And Day And Night ,19. Asthma ,20. Powers Of Three ,21. Desert Drive ,22. Wasted Air ,23. The Bad Thing ,24. Gasoline ,25. Velocity Organ ,26. I Forgive You ,27. Calling All Angels - Jane Siberry ()

Galerie (66)

Zajímavosti (13)

  • Kevin Spacey musel každý den před natáčením strávit v maskérně 3 hodiny. Před natáčením postelové scény, kde je pohled na jeho popálenou hruď, trvala maskovací procedura dokonce 7 hodin. (8smdesat)
  • Ve scéně, kde Mr. Thornsen (Gary Werntz) daruje Chrisi Chandlerovi svůj jaguár, Chris (Jay Mohr) zavtipkuje, jestli náhodou nechce, aby za to zabil jeho manželku. Mr. Thornsen odvětí, že to by bylo lákavé. Jde o takový interní vtip, neboť civilní manželkou představitele Mr. Thornsena je režisérka filmu Mimi Leder. (8smdesat)
  • Pri natáčaní scény, v ktorej Helen Hunt dáva facku synovi Trevorovi, Haley Joel Osment požiadal herečku, nech ho skutočne udrie, aby to vyzeralo realistickejšie. Avšak režisérka Mimi Leder to odmietla. (jofffo1)

Související novinky

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi…

Reklama

Reklama