Pošli to dál

• slovenský

Pošli to ďalej

Drama / Romantický

USA, 2000, 123 min

Jedná se o film, jehož cílem je dojmout diváka a citově na něj zapůsobit. A musím přiznat, že tomuto filmu se to u mě povedlo. Možná i díky svému konci, který mě dost mrzel, ale bez toho by to nebylo ono a diváka by to tolik neoslovilo. Jo a nesmím zapomenout na krásnou myšlenku, kterou film rozvíjí......Pošli to dál :)(27.12.2008)

Originální nápad zabíjí zcela strašlivý scénář (moje oblíbená hláška: Šel jsem tady po tom mostě a myslel jen na to jak si šlehnu další dávku a pak jsem tu uviděl stát vás a všechno se změnilo...ach jo). Přesto jsem si pořád říkal, že díky skvělým hercům by to mohlo být i za čtyři, ovšem pouze do posledních pěti minut...(2.2.2004)

Ve filmech se stává, že novináři přicházejí při policejní akci o auto, a hned nato jim zcela neznámý člověk daruje svůj Jaguar s vysvětlením, že zcela nedávno se mu stala obdobná věc, a jemu také neznámý člověk zcela nezištně pomohl. Novinář tedy začne neobvyklý řetěz skutků zpětně sledovat, až se dostane na začátek, kdy učitel základní školy zadal svým žákům úkol - prokázat třem neznámým, potřebným lidem dobrodiní. Zní to jako pohádka, ale nenechte se mýlit. Žádné pohádkové postavy ani kouzla ve filmu neuvidíte, ale to si jen tvůrci usmysleli, že na světě má být hezky a lidé by na sebe měli být hodní, vlídní a dělat si dobré skutky. Mělo to být psychologické drama, ale ani tam si nejsem jistý, a tak bych volil možnost mezi tím. Vyšel mně z toho rozpolcený a poměrně komorní film s podivním morálním a málo pravděpodobným posláním, jehož menšinovou podstatu tvůrci prezentovali poněkud slzopudným závěrem. Dobře obsazené, hezky zahrané, s ženskou citlivostí natočené, ale tak na jedno podívání. Přemýšlet se dá i u jiných filmů. Mé hodnocení: 60%(8.3.2013)

• jojinecko

Kevin Spacey je skvelý herec (ale na pochopenie tohto faktu nepotrebujem vidieť Pay It Forward) a myšlienka bola povedzme pekná...Inak je to celé jedna obrovská, PRÁZDNA, klišoidná, manipulatívna a umelá americká sračka, ktorá si nezaslúži ani jednu slzu, ani náznak zamyslenia. A za ten záver, ktorý to celé fenomenálne dorazil, by som niekoho nakopal, bŕŕŕŕŕŕ...Odporný infantilný film rovný telenovele!!! A to som empatik so silným sociálnym cítením:)(11.10.2008)

Režisér se podle mě pustil do vcelku zajímavé adaptace, která nakonec až tak slavně nedopadla. Za velké plusy jde určitě považovat především zajímavý děj - i když v některých chvílích mi přišel trošku naivní, a především vynikající herecké obsazení, kde nechybí můj oblíbenec Kevin Spacey s Helen Hunt a Haley J. Osment. Už toto všechno předpokládá, že nepůjde o žádný až tak velký propadák a tvůrci mohou opravdu na čem stavět. Snímek měl podle mě zpočátku velice dobrý spád, ale všechno se zkazilo u konce, kdy se tvůrci snažili o co nejpřekvapivější závěr a ten se nakonec zvrtl do laciného amerického dramatu.(22.4.2011)

• - Film vznikol podľa rovnomennej knihy od autorky Catherine Ryan Hydeovej. (Paela)

• - Pri natáčaní scény, v ktorej Helen Hunt dáva facku synovi Trevorovi, Haley Joel Osment požiadal herečku, nech ho skutočne udrie, aby to vyzeralo realistickejšie. Avšak režisérka Mimi Leder to odmietla. (jofffo1)

• - Když bezdomovec Jerry (James Caviezel) sype malému Trevorovi (Haley Joel Osment) křupky do misky, miska je úplně plná. Při dalším záběru je však miska plná pouze z poloviny. (Reesam)