Pošli to dál

Pay It Forward

Pošli to ďalej

Drama / Romantický

USA, 2000, 123 min

Myslím, že se tu shodneme na tom, že ten konec byl zbytečný a dost přitažený za vlasy. Troufám si tvrdit, že je to dostatečný důvod pro snížení hvězdiček. Nicméně i film celkově není úplně tak dokonalý, jak by mohl být. Jde o to, že vypráví dva příběhy. Jeden, který se týká vztahu a lásky mezi Kevinem a Helen Hunt a druhý, který se týká záchrany světa tím, že pomůžeme třem dalším lidem. Problém filmu je v tom, že ani jednu tuto linii zcela nevyčerpává, ale pouze lehce nastiňuje. Je to škoda, protože námět je to fakt dobrý a pod taktovkou lepšího režiséra, mohl vzniknout film, o kterém by si všichni vykládali a možná by se našel i někdo, kdo by to chtěl taky vyzkoušet.(7.8.2013)

Nechápu kritiku znějící na závěr filmu. Kdyby to neskončilo takhle, řekla si, "hm, zase otřepaný hollywoodský konec" a dala nanejvýše za 4. Ano, tento snímek hrál na city, měl dojmout k slzám, ale nijak kýčovitě se u toho netvářil na čemž se bezpochyby podíleli výborní herci. Nemusí být všechno reálné, může to být klidně utopistická vize, jen když má v sobě myšlenku, která osloví a přivede k přemýšlení.(23.8.2009)

• jojinecko

Kevin Spacey je skvelý herec (ale na pochopenie tohto faktu nepotrebujem vidieť Pay It Forward) a myšlienka bola povedzme pekná...Inak je to celé jedna obrovská, PRÁZDNA, klišoidná, manipulatívna a umelá americká sračka, ktorá si nezaslúži ani jednu slzu, ani náznak zamyslenia. A za ten záver, ktorý to celé fenomenálne dorazil, by som niekoho nakopal, bŕŕŕŕŕŕ...Odporný infantilný film rovný telenovele!!! A to som empatik so silným sociálnym cítením:)(11.10.2008)

• Ducharme

Vrchol amerického citového kalkulu. Všechny postavy trpí, trpěly, nebo budou trpět a to ne jen tak ledajak - v tomhle filmu se prostě trpí zásadně ve velkém! První polovina je obstojná - Leder nechává diváka v napětí a očekávání, ústřední trojice je vynikající, film poměrně příjemně ubíhá, dějová linie Spaceyho překonává linii hlavní a budí v divákovi (tedy alespoň ve mně určitě) zvědavost, ale pak přijde ten závěr. Nedivila bych se, kdyby sponzorem byla nějaká firma vyrábějící papírové kapesníčky, protože při promítání musela jejich spotřeba závratně stoupat. Všichni se milují, soucítí spolu, odpouštějí a do toho, asi kdyby to na někoho stále nezabralo, krásně dojemná Calling all angels od Jane Siberry, která si nezadá se slzným plynem... Aneb, jak odrovnat dobrý námět vyděračským koncem - škoda 1/5(2.8.2009)

Asi každý se mnou bude souhlasit, když řeknu, že nápad POŠLI TO DÁL je perfektní. Jestli v životě fungule, nebo ne - to už je další věc, ale jako základní kámen pro natočení filmu mi připadá výběr této myšlenky celkem trefný. Když se k tomu přidá skvělý výkon herce Kevina Spaceyho - zprvu přísného učitele, který nedá dopustit na svůj stereotypní život, ovšem pomocí svého žáka a jeho krásné matky zjistí, že dosud to byl "život na prd" - tak se z toho klube slušný filmový výtvor. Avšak tady s chválou končím a je čas malinko zkritizovat závěr filmu, který podle mě šel vymyslet o něco lépe. Zdálo se mi až příliš smutné a kruté, že to nakonec odnesl malý Trevor. Vzhledem k tomu jak se děj doposud vyvíjel bych spíše uvítal šťastný konec.(24.7.2007)

• - Většina exteriérů byla natáčena v Las Vegas a okolí. Interiéry domu McKinneyových se ovšem natáčely v Los Angeleských studiích. V Los Angeles se také natáčela noční scéna setkání novináře Chrise Chandlera (Jay Mohr) s matkou Arlene McKinney. (8smdesat)

• - Natáčelo se od 14. února do 18. dubna 1999 v Oregonu, Kalifornii a Nevadě. (Varan)

• - Pri natáčaní scény, v ktorej Helen Hunt dáva facku synovi Trevorovi, Haley Joel Osment požiadal herečku, nech ho skutočne udrie, aby to vyzeralo realistickejšie. Avšak režisérka Mimi Leder to odmietla. (jofffo1)