Pošli to dál

Pay It Forward

Pošli to ďalej

Drama / Romantický

USA, 2000, 123 min

Celou dobu někde na pomezí 2* a 3*. Přitom má film zajímavou myšlenku a hned tři herecký esa: Osmenta, Hunt a hlavně Spaceyho. Jenže těmhle třem pěkně zavařuje sama režisérka. Ta se zjevně snažila narvat do filmu všechno, čím by mohla vytvořit krásnej film, kterej přitáhne do kin masy lidí, všichni si popláčou a budou spokojený. Sama režisérka pak úspěšně dorazí na předávání Oscarů, shrábne ceny a do konce života jí budou chodit nabídky na další Americké krásy (teprve teď mě napadá, jaký je štěstí, že se jí Americká krása nedostala do rukou). Na druhou stranu, přiznávám... někdy to funguje. Chvílema se skutečně projevila část mé sentimentální melancholické duše, chvílemi část mé romantické duše a Spacey vypadal (příjemně?) zase trochu jinak... P.S. Toto budiž varováním pro nejméně tři lidi, které posílám v rámci dobrých skutků dál: k šedýmu saku nikdy nenoste bílý tenisky... ani k černýmu, ani k žádnýmu jinýmu. Prostě to vypadá příšerně... Sakra, s těmahle kecama bych se mohla pomalu přidat k módní policii... no fuj... ošklivá StarsFan...(1.4.2007)

V originálnom znení je to veľmi pekný film. Preklad - dabing v češtine (respektíve v slovenčine) je však žiaľ zavádzajúci, a to z jediného dôvodu: v originálnom jazyku sú rodičia hlavného hrdinu predstavovaní ako druh a družka, kým v preklade z nepochopiteľných príčin ako manželia, čo pre tých, ktorí zastávajú nerozlučiteľnosť manželstva je veľký rozdiel - v prvom prípade má manželstvo medzi matkou a učiteľom zelenú, v druhom červenú.(1.4.2007)

• Lima

Herci byli skvělí, ale scenárista asi prodělal studijní stáž ve venezuelském televizním studiu. "Pošli to dál" mohl být hezký film s pozitivním posláním. Ale obludný, citově vyděračský závěr z toho udělal typickou hollywoodskou sračičku, dobrou leda tak pro přesolení slzičkami zbytků popkornu, které zůstaly fanynkám telenovel na klíně.(6.1.2004)

Bylo by to skoro standartní poloromantické drama, kdyby si tvůrci nedovolili porušit jedno z hollywoodských klišé. Které konkrétně, to tady rozvádět nebudu, kdo viděl, ví o čem je řeč. Malinko tím film dostali do více emocionální roviny, ale po pravdě řečeno, celkové úrovni ani tohle příliš neprospělo. Ale ani neublížilo.(11.11.2002)

doba pokročila tak daleko že neska už se dá poslat snad skoro všechno................... ZALEPIT ZALEPIT, NAPSAT BRNO POSLAT DÁL....todle mi rekli hned první den, nic jinýho prej při týdle práci nebudu potrebovat............jo, a este abych v práci nespal...ze se to prej nevyplácí... KDESI V DŽUNGLI KRABIC: ššššš---neviděli ste někdo jarouše? fffff-vod pauzy ne.... ššššš-to zas někde někde balí ty svý džonty žejo? fffff-tak to určitě ne ššššš-no jasně, ty abys ho nekryl... jarouš je svatoušek vid? fffff-no to taky, ale hlavně šéfe, jára je koksovej ššššš-bože rači už mi nic nerikej nebo nas tu vsecky zavrou O HODINU POZDEJI.... ššššš-takžes ho teda nevidel! fffff-sem snad rikal ze vod pauzy ne... O 10 MINUT POZDEJI... ššššš-tak už ho našli, je ve strakonicích fffff-ve srakonicich jo ? a co tam dělá ššššš-prej pije kafe fffff-von rozváží jo?ulejvák jeden, a me rikal ze dneska tu s nama bude az do konce ššššš-byl zalepenej v bedně, naka pani ho rozbalila ............v tvojí bedně!! fffff-to není možný,jak můžeš vědět že v mojí.. ššššš-podle písma fffff-tiskací tu snad používáme všichni nebo ne?! ššššš-tysi tu jedinej kdo kreslí vedle adresy zákazníka hrobeček fffff-tak to už potom nevim ššššš-a že nejseš nijak zvlast rozhozenej,to koukam, tobe to pripada normalni? fffff-no normalni zrovna ne, ale nějak mi to neprekvapilo, me uz se totiz neco podobnyho jednou stalo, ale neprislo se na to, a toho cloveka uz sem nikdy potom nevidel. ZPROSTREDKOVANE, DEN POTÉ- ZPOVED JAROUSE CESTOVATELE ....tak dala mi facku no,,,, ani ji moc neprekvapilo to že sem byl uvnitř, jako spiš to že tam společně se mnou nebyla ta lednice ,tak mi hned jednu třískla.... prej: přinesla sem manželovi z hospody džbán piva a nemám ho kam dát v tomhle vedru ....a já ji povídám,: "paninko zácházejte se mnou jako s chladničkou, no šup ho tam" a dostal sem druhou, za ty kecy(13.7.2009)

• - Kevin Spacey musel každý den před natáčením strávit v maskérně 3 hodiny. Před natáčením postelové scény, kde je pohled na jeho popálenou hruď, trvala maskovací procedura dokonce 7 hodin. (8smdesat)

• - Film vznikol podľa rovnomennej knihy od autorky Catherine Ryan Hydeovej. (Paela)

• - Natáčelo se na filmový materiál Fuji pro jeho barevné podání, které se režisérce nejvíce zamlouvalo. (8smdesat)