Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (438)

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Viva Las Vegas!!! Vítejte ve městě zázraků a nevšedních zážitků!!! Před zhlédnutím tohoto filmu jsem si nezvykle přečetl stokilometrový obsah k tomuto snímku a asi u pátého řádku jsem si asi uvědomil, že jsem ho už asi viděl. Tak jsem si to chtěl ověřit tím, že si pustím aspoň začátek a ejhle stala se asi někde chyba, protože jsem ihned zjistil, že jsem ho vlastně neviděl a tím pádem vůbec nevím o co v tom filmu jde. Někteří komentraktoristé tento snímek popsali jako přeslazenou, prvoplánovou limonádu a proto se jim to nelíbilo. A já k tomu jen dodám, že přesně tak to bylo i u mně a teprve po dopsání tohoto komentáře musím jít vynést koš plný posmrkaných kapesníků a za další musím poradit těm, kteří tomuto snímku nemůžou přijít na chuť kvůli jeho přeslazení, že v záhlaví neboli v profilu tohoto filmu je znatelně napsáno, že tento film je v kategorii romantický, což znamená, že se dá předpokládat, že bude víceméně přeslazený. Tvůrci měli celkem originální nápad i když jak už jsem psal, že mi to něco připomínalo, ale nevím co, asi nějaký bludy v mý hlavě, ale to je jedno protože se jedná o to, že jeden malý chlapec, který se jmenuje Trevor se po jedné hodině strávené ve škole rozhodne splnit domácí úkol zadaný v hodině občanské výchovy. On se totiž rozhodne udělat tři dobré skutky lidem, kteří jsou v nouzi a nutně to potřebují a jediné, co bude po těchto lidech chtít je to, ať to pošlou dál v tom smyslu, že udělají další tři dobré skutky lidem, kteří jsou v nouzi a tím se udělá takzvaná pyramida, kterou milují devět z deseti podvodníků. Nápad je to výborný a chvályhodný a mohl by přinést i mír a lásku do celého světa, ale jak už to tak v pohádkách bývá, tak že se někde to kolečko polámalo a všechno je jinak než se zdá na první pohled. Po srdcervoucích a dojemných momentech přichází nečekaný pro někoho až klišoidní konec při němž nezůstane jedno oko suché. Hlavního dětského hrdinu Trevora si v tomto filmu zahrál Haley Joel Osment, který už nevidí mrtvé lidi jako v jeho předešlém filmu Šestý smysl. Také jsme zde mohli vidět Kevina Spaceyho, který byl po veleúspěšné  Americké Kráse k nezastavení a také se zde objevil americký zpěvák Jon Bon Jovi, u kterého už jsem jenom čekal, kdy vezme kytaru a začne zpívat to svoje It's My Life. Během mého psaní tohoto komentáře jsem se rozmyslel a k přihlédnutí k hodnocením mých oblíbených uživatelů Trevora, Arsenala83, Vajonka a Rengerse jsem se rozhodl tomuto filmu dát plný počet hvězd, ale pouze zasloužených a poctivě vybrečených 90%. ()

jahol 

všechny recenze uživatele

Ano, ten film těží z velmi zajímavého námětu, hrají v něm výborní herci - herectví Kevina Spaceyho a Helen Huntové, to je lahůdka a Joel Osment jim to rozhodně nekazí. A ten film má taky strašně patetickej konec (tak patetickej, že to dokonce zarazilo očekávanou invazi slzných kanálků i u Jahola, kterej poslední dobou bulí u všeho, co je jen trochu důvěryhodný) a to dokonce ve dvou scénách - Spacey a Huntová těsně po natáčení ve třídě a pak poslední minuta... a zpracování námětu do scénáře je občas trochu šroubované. Ale čtvrtou hvězdičku mu musím přidat za ty dvě otřepaný pravdy, za který jsem vždycky rád: 1) SKOREM každý z nás stojí za to 2) zlo NENÍ dělitelné na malé a velké. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„V tom je krása oneskoreného poznania.“ Odporný film. Mimi Lederovú som mal rád v jej začiatkoch, ako režisérku výborného seriálu „Pohotovosť“ a jedného z prvých filmov štúdia DreamWorks, realisticky poňatého PEACEMAKERA (ktorý síce nebol "nič moc", ale v porovnaní s jej neskoršou tvorbou...). Avšak v DRVIVOM DOPADE bol jej „ľudský princíp“ viac na škodu, než na úžitok. POŠLI TO ĎALEJ zachádza ešte ďalej: hysterické scény plné nevierohodných emócií, hrozné herecké výkony (Spacey, Huntová, Jon Bon Jovi, Caviezel) a neznesiteľné tlačenie na pílu (úplne vo všetkom!). Len si predstavujem, aký rozdiel by medzi filmami bol, keby jednu verziu urobila Lederová a druhú Frank Darabont. Proste viete alebo neviete. Lederová nevie. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

No tu je perfektne dokázané ako sa dá s dobrým nápadom a samozrejme aj so skvelými hercami natočiť príjemný filmík. Na mnohých miestach aj úsmevný a poučný. Záver bol veľmi krutý, no tým dojemnejší. Reálnosť celého projektu 'Pay It Forward' síce lietala kdesi v oblakoch, musím povedať, na mňa to určite zabralo. 80%. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Herci byli skvělí, ale scenárista asi prodělal studijní stáž ve venezuelském televizním studiu. "Pošli to dál" mohl být hezký film s pozitivním posláním. Ale obludný, citově vyděračský závěr z toho udělal typickou hollywoodskou sračičku, dobrou leda tak pro přesolení slzičkami zbytků popkornu, které zůstaly fanynkám telenovel na klíně. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (13)

  • Dům McKinneyových byl postaven na okraji Las Vegas speciálně pro účely natáčení. Dům stále stojí, ale prošel výraznou přestavbou. (8smdesat)
  • Natáčelo se od 14. února do 18. dubna 1999 v Oregonu, Kalifornii a Nevadě. (Varan)
  • Natáčelo se na filmový materiál Fuji pro jeho barevné podání, které se režisérce nejvíce zamlouvalo. (8smdesat)

Související novinky

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi… (více)

Reklama

Reklama