Pošli to dál

• slovenský

Pošli to ďalej

Drama / Romantický

USA, 2000, 123 min

Tento film mě strašně zasáhl, i když jsem se na něj dívala ve škole. Nejspíš proto, že jsme sama měla své nevyřešené problémy, které bych měla jednou provždy zlikvidovat. Nevím jeslti se mi to povedlo, ale vím, že tento film má moc krásnou myšlenku. Nemám ráda Helen Hunt (možná to bylo tím příšerným dabingem), ale Haley je prostě super(27.3.2009)

doba pokročila tak daleko že neska už se dá poslat snad skoro všechno................... ZALEPIT ZALEPIT, NAPSAT BRNO POSLAT DÁL....todle mi rekli hned první den, nic jinýho prej při týdle práci nebudu potrebovat............jo, a este abych v práci nespal...ze se to prej nevyplácí... KDESI V DŽUNGLI KRABIC: ššššš---neviděli ste někdo jarouše? fffff-vod pauzy ne.... ššššš-to zas někde někde balí ty svý džonty žejo? fffff-tak to určitě ne ššššš-no jasně, ty abys ho nekryl... jarouš je svatoušek vid? fffff-no to taky, ale hlavně šéfe, jára je koksovej ššššš-bože rači už mi nic nerikej nebo nas tu vsecky zavrou O HODINU POZDEJI.... ššššš-takžes ho teda nevidel! fffff-sem snad rikal ze vod pauzy ne... O 10 MINUT POZDEJI... ššššš-tak už ho našli, je ve strakonicích fffff-ve srakonicich jo ? a co tam dělá ššššš-prej pije kafe fffff-von rozváží jo?ulejvák jeden, a me rikal ze dneska tu s nama bude az do konce ššššš-byl zalepenej v bedně, naka pani ho rozbalila ............v tvojí bedně!! fffff-to není možný,jak můžeš vědět že v mojí.. ššššš-podle písma fffff-tiskací tu snad používáme všichni nebo ne?! ššššš-tysi tu jedinej kdo kreslí vedle adresy zákazníka hrobeček fffff-tak to už potom nevim ššššš-a že nejseš nijak zvlast rozhozenej,to koukam, tobe to pripada normalni? fffff-no normalni zrovna ne, ale nějak mi to neprekvapilo, me uz se totiz neco podobnyho jednou stalo, ale neprislo se na to, a toho cloveka uz sem nikdy potom nevidel. ZPROSTREDKOVANE, DEN POTÉ- ZPOVED JAROUSE CESTOVATELE ....tak dala mi facku no,,,, ani ji moc neprekvapilo to že sem byl uvnitř, jako spiš to že tam společně se mnou nebyla ta lednice ,tak mi hned jednu třískla.... prej: přinesla sem manželovi z hospody džbán piva a nemám ho kam dát v tomhle vedru ....a já ji povídám,: "paninko zácházejte se mnou jako s chladničkou, no šup ho tam" a dostal sem druhou, za ty kecy(13.7.2009)

Tenhle film byl zajímavý svým nápadem. Ale byl zajímavý i suprovými hereckými výkony trojice Spacey-Hunt-Osment. Tak vyrovnanou hereckou trojici jsem snad nikdy v žádném filmu neviděl a pokud něco činí tento film zajímavým, tak jsou to právě tito herci, kteří dokázali podat úžasné výkony. Škoda toho závěru, to mi přišlo už jen jako jakési klišé, jak rozbrečet diváky, ale proti gustu... Každopádně o filmu jsem do této doby (prosinec 2007) vůbec nevěděl ani neslyšel a v TV jsem si ho za tuto dobu vůbec nevšimnul. Až nyní jsem ho zaregistroval, když běžel v půl druhé v noci o vánončních svátcích na Markíze. A je to dost zajímavý film. Dávám ale každopádně tři hvězdičky, protože nemám pocit, že by to bylo zase až tak originální, sice je to mírně nadprůměrný film, ale tři hvězdičky naprosto stačí. Ale skládám poklonu všem třem hlavním hereckým představitelům.(27.12.2007)

Režisér se podle mě pustil do vcelku zajímavé adaptace, která nakonec až tak slavně nedopadla. Za velké plusy jde určitě považovat především zajímavý děj - i když v některých chvílích mi přišel trošku naivní, a především vynikající herecké obsazení, kde nechybí můj oblíbenec Kevin Spacey s Helen Hunt a Haley J. Osment. Už toto všechno předpokládá, že nepůjde o žádný až tak velký propadák a tvůrci mohou opravdu na čem stavět. Snímek měl podle mě zpočátku velice dobrý spád, ale všechno se zkazilo u konce, kdy se tvůrci snažili o co nejpřekvapivější závěr a ten se nakonec zvrtl do laciného amerického dramatu.(22.4.2011)

Trojice Spacey, Hunt a Osment dokázala dát dohromady nejlepší "herecký výkon" posledních deseti let. Osment však nad oběma dospělými spoluhráči ční o nemalý kousek a hraje opravdu ještě lépe než v duchařině roku 1999. Mohla z něj být obrovská herecká naděje Hollywoodu, kde je však teď ví jen on a diváci laciných a odfláknutých Disneyovek, které s Disney krom 2D nemají nic společného. Spacey a Hunt zase hrají tak přesvědčivě, že Spaceymu byste uvěřili i uhoření a zmrtvýchvstání, Helen naopak to, že by dokázala k smrti uchlastat i vola. Jsou to právě herecké výkony tří hlavních představitelů (a dvou přicmrndávačů s tvářemi Ježíše Jamese Caviezela a pop rockového zpěváka Jon Bon Joviho), které zvedají film z hvězdičkového průměru. Nebýt jich, asi by film i díky přeslazenému konci Spielberg hadra nedosáhnul ani na ty tři ***.(7.7.2007)

• - Když bezdomovec Jerry (James Caviezel) sype malému Trevorovi (Haley Joel Osment) křupky do misky, miska je úplně plná. Při dalším záběru je však miska plná pouze z poloviny. (Reesam)

• - Pri natáčaní scény, v ktorej Helen Hunt dáva facku synovi Trevorovi, Haley Joel Osment požiadal herečku, nech ho skutočne udrie, aby to vyzeralo realistickejšie. Avšak režisérka Mimi Leder to odmietla. (jofffo1)

• - Film vznikol podľa rovnomennej knihy od autorky Catherine Ryan Hydeovej. (Paela)