Pošli to dál

Pošli to ďalej

Drama / Romantický

USA, 2000, 123 min

• Smok

Neviem, kto písal scenár k tejto presladenosti, ale niečo podobné už kedysi vymyslel súdruh Arkadij Gajdar, keď dal vzniknúť literárnej postave - Timurovi a jeho parte. Tiež im tá utopia o konaní neskutočného dobra moc nefungovala. Trevorovi som ju tiež moc neveril, ale chápem, že mnohým ľuďom sa na to pekne dívalo.(20.4.2010)

Kevin Spacey v jednom ze svých lepších filmů po boku chlapce s vizí jak změnit naší společnost. Nejdříve vše vypadá jako naprostý neúspěch, ale nakonec jsem se rozbrečel i já. Ano brečel jsem. Film jsem viděl již několikrát a vždy se mi stalo to samé..... Dokázali utvořit příběh plný citů a vzájemného propojení lidí. Tak tě tady prosím a pošli to dál!!!!(24.2.2011)

V originálnom znení je to veľmi pekný film. Preklad - dabing v češtine (respektíve v slovenčine) je však žiaľ zavádzajúci, a to z jediného dôvodu: v originálnom jazyku sú rodičia hlavného hrdinu predstavovaní ako druh a družka, kým v preklade z nepochopiteľných príčin ako manželia, čo pre tých, ktorí zastávajú nerozlučiteľnosť manželstva je veľký rozdiel - v prvom prípade má manželstvo medzi matkou a učiteľom zelenú, v druhom červenú.(1.4.2007)

Někdy neuškodí se zamyslet nad skutečnými hodnotami a nelpět jen na malichernostech, ve kterých se tak rádi babráme. Lidskost nám začíná unikat a to je chyba. Musíme i dávat nejen brát. Nemusíte mít nutně miliony a jachtu u moře, aby jste někomu pomohli. Obyčejný domácí úkol přišel s neobyčejným řešením problémů mezi lidmi.(24.9.2008)

• tron

„V tom je krása oneskoreného poznania.“ Odporný film. Mimi Lederovú som mal rád v jej začiatkoch, ako režisérku výborného seriálu „Pohotovosť“ a jedného z prvých filmov štúdia DreamWorks, realisticky poňatého PEACEMAKERA (ktorý síce nebol "nič moc", ale v porovnaní s jej neskoršou tvorbou...). Avšak v DRVIVOM DOPADE bol jej „ľudský princíp“ viac na škodu, než na úžitok. POŠLI TO ĎALEJ zachádza ešte ďalej: hysterické scény plné nevierohodných emócií, hrozné herecké výkony (Spacey, Huntová, Jon Bon Jovi, Caviezel) a neznesiteľné tlačenie na pílu (úplne vo všetkom!). Len si predstavujem, aký rozdiel by medzi filmami bol, keby jednu verziu urobila Lederová a druhú Frank Darabont. Proste viete alebo neviete. Lederová nevie.(17.10.2004)

• - Film vznikol podľa rovnomennej knihy od autorky Catherine Ryan Hydeovej. (Paela)

• - Když bezdomovec Jerry (James Caviezel) sype malému Trevorovi (Haley Joel Osment) křupky do misky, miska je úplně plná. Při dalším záběru je však miska plná pouze z poloviny. (Reesam)

• - Pri natáčaní scény, v ktorej Helen Hunt dáva facku synovi Trevorovi, Haley Joel Osment požiadal herečku, nech ho skutočne udrie, aby to vyzeralo realistickejšie. Avšak režisérka Mimi Leder to odmietla. (jofffo1)