Po další divoké pařbě zaparkuje zbohatlický floutek a playboy Lenny svojí káru jen těsně vedle garáže, hned na dně napuštěného bazénu. A tátovi dojde trpělivost. Konec flákání, konec utrácení, konec toho být naprostý budižkničemu. Lenny se musí začít starat o patnáctiletého Davida s těžce nemocným srdcem, kterému podle lékařů zbývá pár měsíců života. David žije v sanatoriu a kromě operací toho vlastně moc nepoznal. V jeden moment se tak střetnou dva naprosto rozdílné světy, svět klubů, mejdanů, alkoholu a krásných holek se světem nemocnice, léků a operačních sálů. S tím druhým světem si ale Lenny moc starostí nedělá a začne se o Davida starat tak, jak prostě umí. „Jste bezstarostný ignorant a egomaniak. To je pro těžce nemocného kluka ideální,“ slyší od krásné lékařky. Rozhodne se, že to spolu dají a že si David musí užít, dokud to jde. Ukrást auto, jít na striptýz, do klubu, prostě jen nakupovat blbosti. A pak si David přeje, že by se chtěl zamilovat do nějaké holky. To je velký oříšek, ale nečekané kamarádství už je tak pevné, že začnou pracovat i na tom. Když se s někým stanete opravdoví kámoši, nese to sebou i jeden závazek – Spolu to dáme. A na plno, jako kdyby už nemělo být žádné zítra... což se ostatně může opravdu stát. (Bontonfilm)

inachisio

Velice veselý a vtipný film na to, o jakém byl tématu, což je skvělé. Bavil mě od začátku dokonce, nějaká ta slza taky byla a skvělí herci i zpracování mě přiměli k vysokému hodnocení. Co si přát víc než inspirativní, velice vtipný, happyendovský a navíc pravdivý snímek velice slušně zahraný sympatickým klukem ve dvojici s egoistickým idiotem? ()

BOURQUE

Film, inšpirovaný skutočným príbehom zo Života, ktorý vás doslova chytí za srdce. Avšak celé je to zobrazený možno až príliš zjednodušene a miestami povrchne. Ale aj napriek tomu je odkaz filmu jasná. Typická a na mieru šitá rola pre Elyas M'Barek. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Rathalos

Vsimam si,ze kopec europskych filmov je uz zopar rokov na lepsej urovni ako americke,co sa mi velmi paci a Nemecko patri ku krajinam,ktore sa z roka na rok zlepsuje,potvrdzuje to aj tato perfektna dramedy podla skutocnej udalosti v hlavnej ulohe s charizmatickym Elyasom M'Barekom,tento herec ma u mna zelenu,je to fakt talent,urcite uzasny film,ktory odporucam pozriet kazdemu...:-) ()

P.J.2

Nic nového pod sluncem ale je to příjemná, ne tak moc melancholická, jízda. Ale zrovna u tohoto tématu je bohužel fakt, že jakýkoliv film bude přirovnáván k nesmrtelným nedotknutelním. ()

Cinematrix

Podle zdejších komentářů jsem čekal nedotknutelné, ale ve výsledku jsem dostal něco úplně jiného. Když jsem byl v kině na Nedotknutelných, utkvěla mi v hlavě spousta kvalitního humoru, který odlehčuje lidské neštěstí a uspokojený kvalitním filmem jsem si pak zašel na pivo, jak je mým dobrým zvykem. Po shlédnutí "Spolu to dáme" jsem si žádné pivo nedal, ale pouze jsem vrátil prázdné láhve a popřemýšlel o tom, že bych si možná místo chlastu mohl konečně doděla vysokou školu a trošku víc volat mámě... ()

Mara97

Nemůžu si pomoct, ale film mi hodně připomínal francouzské Nedotknutelné - a v tomto případě se jednalo ještě o hlubší divácký zážitek. Dojemné, divák výkony hercům věří, i humor je na Němce překvapivě na solidní úrovni, skvělá titulní píseň od Revolverheld je takový bonus. ()

bearmeedek

Hodnotit fakt složité. Hodina za 3* a zbytek za 4*. Reálnost děje je zbytečné propírat z důvodu, že film je natočen podle skutečné události. Jen je škoda u té první hodiny, že je jen tak nějak odvyprávěna a chybí tomu větší koule. A potom to najednou šlo. Každopádně ten film není zbytečný. Matematickým výpočtem a umělecko-kvalifikovaným odhadem to vychází na 68%. ()

gemi

Typická německá "komedie", které naprosto chybí koule, takže všechno potenciálně vtipné se utne ještě před tím, než se to stačí rozjet. Taková soft verze Fakjů pane učiteli, včetně hlavního hrdiny. Akorát postavená na citovém vydírání. A matka nemocného kluka byla úplně příšerná po všech stránkách. Takovou nepříjemnou a nesympatickou kozu snad ani scénarista vymyslet nemohl. ()

Mkartaylas56

Když opomenu nejeden klišé moment a občasně (hlavně ke konci) moc velký nátlak na city, tak musím s potěšením říct, že Spolu to dáme je pro mě jedno velké překvapení, protože i když jsem čekal, že by to nemuselo být špatné, tak se z toho nakonec vyklubala kvalitní dramedy jedoucí v hodně podobném stylu, jako snímek Nedotknutelní a já ji tímto plně doporučuji. Navíc mimo ostatních herců vás zde určitě překvapí i samotný Elyas M'Barek, kterého zde uvidíte i v krapet jinačím světle, než jen jako fakujícího učitele. 80% ()

Shitonit

Citovka? Něco mezi ..čím vlastně ? Asi hodně dobře zpracovaný téma, patrně podle skutečnýho příběhu. Stojí to za to. ()

neo250

Príbeh hrá dosť na city, ale to spracovanie pokazilo celý dojem z pozerania, preto dávam nižšie hodnotenie. ()

Sebastianek1

Nečekané nadšení! Moc pěkný, dobře obsazený, dobře zahraný film, který cílí na city, ale v těchto případech to je v pořádku. Takoví němečtí Intouchtables. ()

estik97

Super oddychová komedie :) i když bych nějaké chyby určitě našla - třeba úplně prázdné dialogy a herecké výkony.. ale celkový dojem byl skvělý, strašně jsem se nasmála spolu s celým kinosálem. Určitě doporučuju! .....a Elyas je prostě sexy!!! ()

HEED

Již po několikáté se mi vyplatilo mrknout i na jinou produkci, než jen ta americká. Opět to nebylo vůbec špatné. Pátá hvězda bude za parádní načasování songu Hallelujah. Pán fakjů učitel dostává čím dál lepší role, tento krok nebyl vůbec špatný. ()

DJ Kritik

Je to klasické klišé, ale v podaní Elyas M'Barek-a ma to skutočne baví. Mám rád tohto herca a jeho filmy, hlavne komédie. ()

solisoli

Neskutočne skutočný príbeh, pri všetkej úcte k mladému Davidovi a jeho osude, ktorý si ho nešetrne podal, hrozne dejovo devastované. Jedine razantný spád deja v režijnej a scénickej šľahačke pre labilné povahy. Poviedka rozmaznaného kreténa, v ktorom sa zrazu ozve svedomie priam bolí úsečnosťou tohto stavu v jeho viere. Zahrávať sa s osudom Davida takýmto štýlom je priam ponižujúce. ()

blondboss

Príjemný rodinný snímok o unikátnom priateľstve dvoch úplne odlišných ľudí na štýl francúzskych "Nedotknuteľných". Aj napriek faktu, že ide o skutočný príbeh, sme už podobných snímkov videli dosť a v zásade sa na to síce pekne pozerá, ale ten branch je už podľa mňa presýtený. M`Barek ťaží zo svojej momentálnej popularity a to je vlastne aj to, čo chceli v tomto prípade tvorcovia využiť. Do štvrtej hviezdy mi tam niečo chýba a naopak cítiť tu mierny kalkul. 65 % ()