Sňatek princezny Verunky (Eliška Jansová) má zachránit království zchudlé kvůli bláznivým nápadům svého panovníka (Boleslav Polívka). A nápadníků má hned několik! Básník Alexandr Alexandrovič (Martin Myšička), ze kterého by i Puškin bledl závistí, dvouhlavý baron, vojevůdce a hudební skladatel v jednom Wajsman (Jaroslav Plesl), tajemný Markýz (Pavel Liška), vládnoucí kouzlem své matky, panovnice smrti Morany a podivínský vynálezce sir Klevr (Marek Taclík). Může být Ondra (Jiří Mádl), kluk toužící po tom stát se plavcem na divoké vodě, jejich důstojným soupeřem? (Česká televize)

Kat_u_lik

No co tu budu povidat, byla jsem spise zklamana nez nadsena a to se vzdycky na filmy od Jirky tak tesim! Ale oni mu ty pohadky posledni dobou, tak moc nejdou. Spise mu ted jdou dramata... Kamera pri vaznejsi scenkach byla silena a celkove rezie nic moc... Jinak scenar a dej pohadky se mi libil, akorat jak rikam, mohlo to byt zpracovane lepe. Vtipky Jirky Madla byli velmi trefne :) ()

studentice

Pohádka mě bavila, bylo zde několik vtipných momentů a ta "nepohádkovost" se mi právě líbila. Jediné, co bych pohádce vyktnula je špatná srozumitelnost mluvy, když postavy jakoby mluvily jiným jazykem. A větu: "Já nejsem kuchař, já jsem plavec." si budu pamatovat ještě hodně dlouho:). ()

StandikK

Docela slabota. Mádlovi role hrdiny v pohádce nesedí. A princezna, která umí derivace a integrály??? Toto do pohádky nepatří.Ale občas zde na druhou stranu byla i sranda: "Chůvo, co ti to udělali? A to jsem přece já... Kuchaří?! Já jsem plavec :-)))" ()

Machli

Jedno velké zklamání. To měla být pohádka pro celou rodinu? Nemohla jsem se zbavit dojmu, že herecké obsazení dostalo většinu rozpočtu, zbytek to dostal za trest a podle toho konal. Scénář slabý, nudný, princezna tuctová (asi proto měla od dívek na mostě trochu barevnější šaty), při záběrech zámku jsem vzpomínala na starší pohádky, u kterých jsem jako dítko školou povinné obdivovala nádherné obrazy, koberce, truhlice, šperkovnice,…tady jsem na konci filmu očekávala číslo účtu, kam přispět na rekonstrukci. Další kapitolou byl příjezd nápadníků, kde se mi po přijetí markýze Lišky vybavili Švankmajerovi Šílení a blázinec. Další děj mě jen utvrzoval, že se tvůrci museli nechat inspirovat. Konec s nekvalitně zpracovaným opáčkem na řece jsem dotrpěla. Za koukatelného Trojana a trochu humoru jedna hvězda. ()

honza.g

Podprůměrná pohádka nedůstojná české filmařské tradice. Dobré leda jako vata v pošmourném zimním dopoledni na nějaké komerční televizi, zaujmout to může leda tak TV fandy do 10 let. ()

waxtrax

Proč Mádl ? Proč ? Tahle pohádka mohla být velmi hezká. Angažováním do hlavní role netalentovaného neherce Mádla, jenž nemá výslovnost spíše mumlání a při replikách trhá rameny, vše padá dolů. Příště pane Strachu angažujte do hlavní role pytel brambor - vyjde to na stejno a bude to levnější. ()

aneken

Křečovité, úporné a jen místy vtipné. Tohle se moc nepovedlo, postavy princů jsou hloupé a za mě to prostě celé nefunguje... ()

wodacka

"Sí, védro - to fýzika ty parazíte"................"Hej ty, kde je markýzův plášť?" "Pózde, už chó sébrálo jiný čůňo" ()

FlyingGentle

Prostě TV pohádka se vším všudy, takže úžasná plejáda našich herců, překombinovaná zápletka s mnoha ženichy, ale démonicky zajímavý Pavel LIška v netradiční negativní roli, lepá Eliška Jansová opravdu zaujala, příjemný motiv věnečku dodal jemnou spiritualitu příběhu, ale stejně nakonec dominovala ulítla italština Ivana Trojana, který je tady pro mne nepřekonatelný. ()

horskejvlk

Režisér Strach je vždy zárukou pěkné kamery, obsazením všech dostupných známých herců ( Polívku snad násilím vytáhli z protialkoholické léčebny, nebo to snad byl záměr maskéra ? ) , instrumentální hudby, a melodramatického zpracování s protestantským náboženským obsahem plným pohanských pověr, tak pořádně koktejl zamíchat a do dna... pokud někomu chutná nebo ne je již otázkou vkusu a chuti každého soudruha. ()

Jirkacek

Televizní pohádka Svatojánský věneček z roku 2015 unikala více než šest let mé pozornosti, než jsem si ji v nabídce na internetu všiml. Jednoho zimního večera se tak zcela neočekávaně a neplánovaně objevila na obrazovce naší LED televize a oněch 97 minut uteklo jako voda. Během této doby jsme sledovali příběh, odehrávající se ve zchudlém království, jemuž vládl bláznivý král (Boleslav Polívka), který vymýšlel nepotřebné vynálezy, čímž přivedl pokladnu na mizinu. Zatímco panovník bral situaci na lehkou váhu, královský komoří (Jan Vondráček) vymyslel jednoduchý plán, jak zemi zachránit čili vdát princeznu Verunku (Eliška Jansová) za někoho bohatého. A nápadníků měla hned několik! Na rozpadající se zámek přijel básník Alexandr Alexandrovič (Martin Myšička), ze kterého by i Puškin bledl závistí, dvouhlavý baron, vojevůdce a hudební skladatel v jednom Wajsman (Jaroslav Plesl), tajemný Markýz (Pavel Liška), vládnoucí kouzlem své matky, panovnice smrti Morany a podivínský vynálezce sir Klevr (Marek Taclík). Ti všichni se ucházeli o ruku princezny, ale museli splnit jeden těžký čili z ničeho udělat něco, na což měli tři dny. Shodou okolností a jednomu svatojánskému věnečku se do hry připletl syn plavce dřeva Ondra (Jiří Mádl), kluk toužící po tom stát se plavcem na divoké vodě po vzoru svého otce (Jiří Štěpnička) a zkušenějších bratrů Jindry (Tomáš Stopa) a Pepana (Marek Holý). Namísto toho se stal kuchařem na zámku, kde bylo opravdu umění něco uvařit, protože ve spíži byly akorát tak myši. Samozřejmě, že se princezna a Ondra sblížili, jenže krutý Markýz v černém obleku nosil kouzelný plášť, díky němuž snadno sázku vyhrál. Ten ukradl své matce Moraně (Vilma Cibulková), kterou uvěznil a chtěl se stát pánem světa. A také by se mu to podařilo, kdyby se do všeho nevložil důvtip učitele mladičké princezny jménem Pastelíno (Ivan Trojan), který muži v černém plášť sebral a vrátil ho Moraně. Pohádka skončila sňatkem princezny s Ondrou a vše tak dobře dopadlo jako v každé správné pohádce. S průběhem jsem byl velice spokojený a užíval jsem si netradičních postav a námětu. Pravda, humor hodně pokulhával a o vtipné dialogy či situace byla docela nouze, ale na druhou stranu mne překvapila velice slušná kvalita snímku a hereckých výkonů, včetně jejího obsazení známými jmény. Potěšilo mne mnoho scén v exteriérech u vody, na zámku Uherčice či v Rabštejně nad Střelou. Tento televizní film mne tak příjemně překvapil, ovšem ani tak to žádná hitparáda nebyla, přestože to celé natočil můj oblíbený režisér Jiří Strach. Suma sumárum, pohádka Svatojánský věneček ode mne získal tři svatojánské hvězdičky ***. ()

milos.bradik

Trochu bláznivá pohádka, ale já to mám rád. Několikrát jsem se od srdce zasmál. Výborní Ivan Trojan a Bolek Polívka a vůbec perfektní herecké obsazení. Nemám rád Mádla, ale to role mu pasuje, stejně tak i ta princezna není žádná krasavice, ale sedí jí ta role. Jsou tam perfektní vtipy a i když je to humor spíš pro dospělé, tak je skvělý. Třeba, když princezna na tom mostě řekne, "klečí se jen v kostele", tak to předběhlo dobu. Krásný je ten italský učitel, ale i ti nápadníci Rus, Angličan a schizofrenní Němec. Prostě se mi to moc líbilo. ()

Hidoshito

Škoda trochu prkenného Jirky Mádla, jeho grimasy se do této role vůbec nehodí. Akční scény a "kaskadérské kousky" na vodě působily neuvěřitelně trapně, to za neustálé omílání hlášky, že je hlavní hrdina plavec, fakt nestálo. ()

ferika

Vdaka Bohu za "Tri orisky pro Popelku"!!! Ostatne rozpravky to maju tazke, aby sa aspon priblizili kvalite tejto superrozpravky. Tento film na to urcite nema. Ale zabehani herci so svojimi "heftami" to pozdvihli na znesitelnu uroven. Celkom fajn, dokazem si to pozriet aj v reprize. ()

sbinda

Ty jo, začátek jsem rozkoukal s despektem, který vůči českým novodobým pohádkám mám a hle! Vedle učitele Trojana měla pohádka velmi dobré obsazení herců mezi nápadníky, kterým byly napsány skutečně vtipné texty. Já se chvíli musel zaposlouchat. Celkově je pohádka průměrná, hlavně kvůli špatnému zvuku a místy nestrozumitelnosti, ale nakonec dávám 3+1 za pozitivní vlaštovku mezi českými pohádkami. ()