Přes vědecko-technický bacil, má tato pohádka velmi příjemný slovní humor a vlastní originální myšlenku. Ivan Trojan ve své postavě exceluje a nemohu popřít, že báječné obsazení herců vytváří až domácké prostředí při sledování této bláznivinky. Pokud máte pocit, že jste mezi svými, máte právo leccos odpustit.(25.12.2015)

• kinderman

Zadání pro režiséra zaklel scenárista Epstein rovnou do svého textu: je třeba "z ničeho udělat něco". Takže byli na plac povoláni osvědčení herci z Dejvického, aby se pitvořili v bláhové naději, že z toho opravdu cosi vykřešou. Mádl mi ze všeho nejvíc připomíná toho trpaslíka, co ve druhém dílu Angeliky debilkoval a schytal kulku skrz zavřené dveře. Jeho obsazení do role pohádkového hrdiny (byť rádoby civilního s jedinou replikou) nechápu. Jediný bod za představitelku princezny.(26.12.2015)

Jednoznačně vše zachraňoval Ivan Trojan. Milým překvapením pro mne byl výkon Elišky Jansové. Ostatní výkony herců se odvíjel od scénáře, se špatně napsaným se špatně pracuje, budiž. Nápadníkovi Liškovi jsem tentokrát dokonce rozuměla co říká a konečně ze sebe nemusel dělat debila. Mádl je pro mne neustále průměr (uvidíme zda nepřekvapí v neděli ve Dresu). Ovšem zbytek nápadníků - to byla šmírácká katastrofa, jakoby přijela Primácká Partička s jejich lacinými a rychle spíchnutými fórky, chvílemi mi bylo z jejich přízvuků a přehrávání trapně za ně. I mistr tesař ……. Jiřímu Strachovi držím dál palce!!!(26.12.2015)

• Skuby47

Pohádka ve které nefunguje nic, ani ten žánr. Nudný spletitý scénář a ponurá atmosféra mi připomínala místy spíše hororovou fantasy. Vůbec jsem nechápala o co tam jde, což teprve chudáci děti. Ještě, že jsem si předem přečetla obsah s jednoduchou mnohokrát omletou zápletkou, jak zchudlý král chtěl přes sňatek své dcery naplnit státní kasu. Herecky nic moc a nesrozumitelně šišlající nápadníci a pitvořící se Mádl byli poslední červivou třešničkou na tomto nepovedeném dortu. Jen ta matematicky nadaná princezna, lehce komediální Trojan a pohádkový vynálezce Jára Cimrman v podání Bolka Polívky stáli za podívání. Až doposud jsem měla mylný pocit, že se pohádky točí především pro děti. Tato slátanina mě vyvedla.z omylu.(28.12.2015)

• evilmind

Příběh jako celek ještě docela v pohodě, obsazení sice zbytečně okoukané, ale budiž. Výprava a lokace odpovídající popisovaným chudobným podmínkám. Ovšem ty dialogy, to bylo jako práce z chráněné dílny, a pokud vidím scény s priceznou, co počítá derivace aby pak přehodila jedno lano v balonu, tak prostě očekávám k takové nadsázce nějakou minimální dávku humoru. Tady ale nic vtipného není, kromě pokusů na úrovni ala TV Nova.. Občas jsem taky měl pocit, že do některých záběrů se štáb zamiloval, a snaží se je nacpat všude, přestože jsou technicky naprosto nezvládnuté - třeba ten sjezd vodopádu na trikové úrovni naprostých amatérů, když se tam před koncem objevil podruhé... jako, vážně?(25.12.2015)

• - Scény z města se natáčely v kulisách seriálu Borgia (od r. 2011), stejně jako třeba pohádka Princezna a písař (2014). (rakovnik)

• - Natáčelo se na moravském zámku Uherčice a na Rabštejně nad Střelou. Natáčelo se také na řece Nežárce kousek od Veselí nad Lužnicí. Mezi filmové lokace patřily i vodopády Černá Desná, Křemže a Vlkov (mlýn Krkavec). (SimpanzJi)

• - Ve scénách, kdy princezna Verunka počítá, uplatnila její představitelka Eliška Jansová své zkušenosti ze studia Gymnázia Christiana Dopplera zaměřeného na matematiku a fyziku. Sama ve scénáři upravila několik vzorečků, aby vše bylo správně. (peetriss)