• mr.filo

Šmankote to byl pohádkový nízkonákladový a levný paskvil - nadšení se však také našlo. Trojan, Myšička i Plesl bodují, snad jenom ten Liška a Mádl tu jaksi nezapadli.. Bod dávám i za nostalgickou lokaci - Uherčice - koukám že vyrostla nová věž, přibyla střecha a tak. Inu dávno tomu jest co jsem tu byl.(28.12.2015)

• LadyPupu

První půlhodinu jsem přemýšlela, jestli si z nás plátců koncesionářských poplatků ČT dělá legraci. Neslaný nemastný začátek s Jirkou Plavcem Mádlem a divnou princeznou. Luxusní obsazení postav princezniných nápadníků mne navnadilo na kopec srandy. A ejhle, ono nic. Všichni moji oblíbenci (Plesl, Myšička, Taclík) hráli jak moji spolužáci na školní besídce na základní škole před dvaceti lety. No a Diblík Liška, který vypadal jak Jack Sparow po lobotomii... To už vůbec nechápu. Takže suma sumárum se dalo koukat zase jen na Maestro Trojana. Dokoukala jsem to jen proto, že právě on sliboval, že "všechno dobře upadne". No, upadlo... Moje čelist. Hrůzou, že i ten Jirka Labyrint Strach natočil sra*ku.(25.12.2015)

• kinderman

Zadání pro režiséra zaklel scenárista Epstein rovnou do svého textu: je třeba "z ničeho udělat něco". Takže byli na plac povoláni osvědčení herci z Dejvického, aby se pitvořili v bláhové naději, že z toho opravdu cosi vykřešou. Mádl mi ze všeho nejvíc připomíná toho trpaslíka, co ve druhém dílu Angeliky debilkoval a schytal kulku skrz zavřené dveře. Jeho obsazení do role pohádkového hrdiny (byť rádoby civilního s jedinou replikou) nechápu. Jediný bod za představitelku princezny.(26.12.2015)

Nějak se nám v Česku Mádluje, všude Mádl, ale tadyhle v téhle srandě si to nejvíc užil bezpochyby Trojan. A Liška. A Taclík. Tak. Smutné je, že pan režisér neviděl, jak princeznička v závěru brutálně přehrává, a to tak, že přehrává i Lišku. Příběhově je to jinak brutální džus, ždímá úplně všechny klišé, že to už ani zajímavý není. Přesto: Signore Trojan rulez.(25.12.2015)

Mě se pohádka líbila. Korunní princ byl sice o dost lepší, ale pořád je tohle neporovnatelně lepší než příšernost Tři bratři. Jediný problém je, že jsem od téhle pohádky čekal víc, protože vím, že Strach to umí ještě líp. Pořád se na to ale nechá koukat, princezna je docela originální, Mádl mi na rozdíl od spousty lidí nevadí, Ital Trojan a Diblík Liška jsou k nezaplacení, takže za mě nakonec dobré. 70 %(26.12.2015)

• - Natáčelo se na moravském zámku Uherčice a na Rabštejně nad Střelou. Natáčelo se také na řece Nežárce kousek od Veselí nad Lužnicí. Mezi filmové lokace patřily i vodopády Černá Desná, Křemže a Vlkov (mlýn Krkavec). (SimpanzJi)

• - Tomáše Stopu (Jindra) při postsynchronech nadaboval Bohdan Tůma. (funhouse)

• - Když se Markýzovi (Pavel Liška) vojáci dobývají za Ondrou (Jiří Mádl) a Verunkou (Eliška Jansová) do místnosti s královými vynálezy, je zevnitř dveří zámek vpravo a panty vlevo. Přitom zvenku místnosti jsou panty dveří taktéž vlevo, čili by byly panty na obou stranách dveří. Tím pádem se jedná o jiné dveře. (rakovnik)