• golfista

I když mám Jiřího Stracha (stejně jako většina mých oblíbených uživatelů CSFD) rád, tak tentokrát to vážně nevyšlo. Je smutné, když ve výborně obsazené pohádce je zajímavá pouze vpodstatě nevýznamná rolička italského učitele. (V současných filmech je sice trochu "přetrojanováno", ale s Ivanem Trojanem je to jako s cukrem - nikdy ho není dost :) ... Marku Epstainovi prostě došla invence, a tak se nabízí výrok z jedné pražské grossmanošimkovské tramvaje - "mělo by se střídat".(26.12.2015)

• Historik

Pan režisér prostě neměl dobrý rok. Nejdříve Labyrint a teď tato pohádka. Přejme mu do příštího roku lepší scénáře.(26.12.2015)

Svatojánský věneček mě nasral už v létě, když jsem se chtěl vydat na výlet do Uherčic a zámek byl celý léto zavřenej kvůli natáčení. S povděkem ale kvituju výběr téhle málo známé památky. Jestli měla tristní podoba uherčického zámku korespondovat s podobou krále, smysl to dává, ale uvědomil jsem si, že v posledních letech v pohádkách král jen výjimečně bývá autoritou. Většinou ale za A) vypadá jako dement nebo se za B) chová jako dement, v případě Bolka Polívky platí A i B. Zajímavým překvapením tu je Pavel Liška, který sice hraje jako vždycky, přesto v rámci celku působí démonicky. Excelentní Jaroslav Plesl v nevšední dvojroli. Sympaticky funkční dvojice Mádl-Jansová. Má to ovšem docela složitej děj, dost historicko-politických odkazů a lingvistických vtípků zabíhajících do ruštiny a italštiny, takže pro děti je to podle mě prakticky nepoužitelný. Ale mně se to líbilo. Dávám tři z pěti. Čtvrtou přihazuju za Uherčice, kde se příští léto doufám nebude nic točit.(26.12.2015)

Milé, až na jisté časové nesrovnalosti kolem vynálezů.. ale je to pohádka, takže neřešme! :-))(3.1.2016)

• nervoznideda

Bohužel na scénáři se podepsal Marek Epstein z filmu je cítit Šťastný smolař Sůl nad zlato . Toto je splácanina a odvar škoda.(26.12.2015)

• - Scény z města se natáčely v kulisách seriálu Borgia (od r. 2011), stejně jako třeba pohádka Princezna a písař (2014). (rakovnik)

• - Tomáše Stopu (Jindra) při postsynchronech nadaboval Bohdan Tůma. (funhouse)

• - Ve scénách, kdy princezna Verunka počítá, uplatnila její představitelka Eliška Jansová své zkušenosti ze studia Gymnázia Christiana Dopplera zaměřeného na matematiku a fyziku. Sama ve scénáři upravila několik vzorečků, aby vše bylo správně. (peetriss)