Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

becki_tu

Navzdory mému tříhvězdičkovému hodnocení sice nemám v podstatě nic, co bych mohl tomuhle filmu vytknout, ale na druhou stranu tady není nic, co bych mohl naopak vyzdvihnout. Ikdyž přeci jen něco ano - monolog v koupelně a úplný závěr, který posouvá konečné hodnocení přeci jen o pár procent výš. A samozřejmě ještě perfektní herecké výkony hlavní trojice. Ale to nemění nic na tom, že jsem viděl jen průměrný, ikdyž naštěstí dost dobře natočený scénář, který po hříchu nenabízí žádný silnější moment a bohužel někdy sklouzává i k nudě. Samotné téma chlápka, který se "loučí se svobodou" před nástupem do vězení mi v tomhle případě nepřišlo až tak zajímavé a poutavé, ale i tak však můžu říct, že se mi 25. hodina docela líbila, ikdyž zase ne tak moc, jak jsem očekával. 70%. ()

JASON_X

Résumé filmu třemi slovy - dvě hodiny nudy. Kdyby to aspoň bylo nějak intelektuálně podnětné, existencialisticky silné, esteticky hezké, nebo jinak umělecky hodnotné... Ne. Byla to rozvláčná, patetická a melodramatická NUDA. Jediné co mě na filmu zaujalo byl krátký pohled z okna na tzv.Ground Zero (ale na netu jsou stovky lepších fotek), a jediné co si aspoň na pár dnů zapamatuju byl Nortonův zajímavý nápad nechat si před nástupem do krimu rozšmelcovat tlamu, aby nebyl tak hezký hošan a hned první noc se na něj nevrhli teplí černí bratři. Jinak nic. ()

Morholt

Monty Brogan nastupuje do vězení a tak má posledních 24 hodin na to, aby se rozloučil s rodinou a přáteli. Zároveň bilancuje svůj dosavadní život, který ho za mříže dostal a také se snaží vyrovant se strachem, jenž z života za katrem má. Edward Norton byl fantastický a možná to je prozatím jeho nejlepší role, ale jedním dechem musím vyzdvihnout Philipa Seymour Hoffman a Barryho Peppera, kteří své role zvládli neméně výtečným způsobem. Rosario Dawson mě upřímně řečeno zrovna moc nevzala, ale líbila se mi Anna Paquin a to zejména ve chvíli, kdy si střihla svojí postavu na éčku - to mě bavilo. A ještě bych z mnoha skvělých scén vypíchl tu před zrcadlem, kdy Monty účtuje s New Yorkem - takhle jednou zúčtuju s Prahou. 90% ()

Sawy

Výborné,skutečně výborné.Příběh o dealerovi,který má posledních dvacet čtyři hodin před nástupem do vězení,kde pak bude sedm let trpět,mě dokonale dostal.Ať už to bylo kvůli režijní a vypravěčské zručnosti Spika Lee,kvůli dokonalé "fuckovací" scéně před zrcadlem(nejlepší filmová scéna,jakou jsem viděl),kvůli té báječné civilnosti,kvůli skvělým postavám,kvůli dechberoucímu výkonu Edwarda Nortona,kvůli Barrymu Pepperovi,kterého mám čím dál radši,kvůli klasicky skvělému Philipu Seymouru Hoffmanovi,kvůli krásné Rosario Dawson,kvůli jako vždy charismatickému Brianu Coxovi,je to jedno.Tenhle film jsem sledoval s pusou dokořán celou stopáž a nepotřeboval k tomu žádné akční scény,žádné výbuchy nebo digitální triky.25. hodina je důkazem,že film může být VELKÝ i bez stomilionového rozpočtu,natočený prakticky za pakatel.A moc se mi líbil i ten "americký" konec v autě.Jeden z nejlepších filmů,jaké jsem viděl a můžu ho s čistým svědomím každému jen doporučit.95 % ()

Lucasion

Od režiséra je tohle první film, co jsem viděl. A asi po Kultu hákového kříže (1998) a Klubu rváčů (1999) jsem čekal další podobnou pecku. Ale pravda je, že tohle je nejslabší Norton. Herecky nezklamal, ale dějově je film prázdný. Myšlenka filmu se rozběhne až za půl hodiny od začátku a až do konce se jedná o sledování posledních činů a nápravy jednoho drogového dealera. Jako drama to u mě v žádném případě neuspělo. Pač, i když mám Edwarda rád, tak ve filmu nejsou žádné hlubší emoce. Nesympatizujete s postavami. Z filmu si budu pamatovat pouze jeho pětiminutový "fuck" monolog před zrcadlem a finále, které podává zajímavou myšlenku. Celkově, ale film nijak zvlášť nebavil. Kromě Nortona jsou herecké výkony mizivé. A krom nosné kostry, která je vcelku zajímavá, tak jak jsem už napsal výše. Film je neuvěřitelně prázdný. (56 %) ()

Lacike

Zaujimavy namet ale spracovanie sa mi zda strasne roztahane. Mal to byt film zalozeny na atmosfere a emociach, ale je to tak zvlastne natocene, ze to vo mne prilis silne emocie nevyvolalo. A to tu hraju hned traja moji oblubenci a kazdy z nich podava skvely vykon. Prekvapivo je najlepsi Barry Pepper, ktory tromfol aj famozneho Nortona. Okrem pomaleho tempa ma este stvali pre Spike Leeho asi povinne komentare spolocenskej situacie v tej dobe bez ktorych by som sa s radostou zaobisiel a film by aspon nebol tak strasne dlhy. Nakoniec si este pochvalu zasluzi nadherny soundtrack. Takze vysledok je sice roztahany ale predsalen solidny film so skvelymi hereckymi vykonmi, ktory stoji aspon za jedno pozretie. Je celkom slusna sanca, ze vam sadne natolko az vas uchvati. 6/10. ()

PROROK14

Hm. No miestami mi to prišlo trošičku nudné ale celkovo sa na to dalo pozerať. Trochu kratšie by to ale fakt mohlo byť. ()

BoPo

Všetci to tu chvália, priam sa rozplývajú nad týmto filmom. Ako málo stačí recenzentovi k radosti. ()

GeusX

Dobrý film, nadprůměrně dobře natočený... jen jsem neshledal nic až tak zajímavého a poutavého, proč bych to měl chtít vidět více než jednou v tv... edit: tak přece jen podruhé...a v tv... dojem se mi zlepšil a zvyšuji na 4* ()

Hwaelos

Ten film by se taky mohl jmenovat "Promarněná příležitost s Nortonem a Hoffmanem". Všehovšudy má tři zajímavé momenty: 1. monolog se zrcadlem, 2. rozbíjení držky od kamaráda a 3. hypoteticky šťastný závěr. Zbytek je jen snůška neuvěřitelně špatných dialogů oblečených do hezkého hávu. ()

adamo_znk

Ve filmu je všehovšudy 5 postav, které v čele s Nortonem rozehrávají úžasný herecký koncert a vytvářejí skvostný komorní snímek, který jak je malý, tak je velkolepý ! ()

murakamigirl

Dráma plynúca pozvoľna ako rieka o medziľudských vzťahoch, ktorá stavia hlavne na dobrých dialógoch a výborných výkonoch ústredných predstaviteľov. Ed Norton nemôže byť ako chytený drogový dealer deň pred nástupom na výkon trestu presvedčivejší. Na svoje bývalé "podnikanie" dáva často úplne zabudnúť, prostredníctvom vzťahov k okoliu osvetľuje svoj vlastný charakter, ktorý vám vôbec nebude nepríjemný. Dokonca vás ovládne hnev či aspoň smútok, keď Montyho usvedčia a tým odrežú od slobodného života, hoci sa to už odohralo... Philipa Seymoura Hoffmana som spoznala práve v roli nesmelého stredoškolského profesora pokúšaného túžbou, a bolo to parádne zoznámenie :)... Trochu mi prekáža myslím zbytočná prítomnosť 11. septembra v tomto rozprávaní... A zamrzel koniec, inak by bolo za 5... Scéna, keď Norton pred zrkadlom ventiluje svoje rozbúrené vnútro a šteká na všetko a všetkých, je skvostná a do smrti mi nezíde z mysle. ()

M.Macho

Na první pohled jednotná dějová linie dramaticky plynoucí se však rozděluje do mnoha komplikovaných odboček utvářejích precizně až umanutě vystavěné postavy. Nic se neříká dvakrát - jde o neustálou palbu dílčích informací, které kriticky reflektují, mrazí a vystřelují trsy emocí. Práce s barvou až na divadlení úrovni - stejně tak dělení scén/obrazů. Režijeně, herecky stejně tak i dialogy dokonalé. Nortonův monolog o všem co nefunguje a koho je třeba poslat do hajzlu vyvěrá z kanálů na Wall Street až ke střechám Brooklynu - New York everywhere... ()

DDT

Na rozdíl od Leeho starších filmů jde spíš o průměr (kdo například viděl "Jednej správně", nemůže 25. hodině dát pět hvězdiček). Mám rád režiséry z rozpoznatelným "rukopisem", ale tohle mohl natočit "kdokoli". ()

curunir

Dílerstvo a jeho daň. Edward Norton tu zase raz predviedol výkon, pre ktorý ho môžem len pokladať za jedného z najlepších hercov súčastnosti. Avšak aj ostatné herecké výkony nie sú zlé. Osobne sa celkom páčil Philip Seymour Hoffman v úlohe nesmelého Jacoba, s Rosario Dawson je už trochu horšie. Film má naozaj veľký spoločenský obsah k čomu v nemalej miery prispieva aj vydarený scenár. Nortonove vyznanie ,,Do hajzlu..." je naozaj pôsobivé , ale miestami až prehnane zamerikanizované. Celkové spracovanie filmu je veľmi zaujímavé. Utlmenie farieb je veľmi dobre použité, dobre odvedené je ako práca hudobná tak aj strihačská, vďaka čomu ma film svižné tempo. No a v nedoslednej rade musím pochváliť aj prácu režiséra (na jeho filmy si budem dávať bacha). Záverečná scéna cesty do väzenia je naozaj veľmi dobre spracovaná, až si poviete: keby všetko takto ľahko fungovalo (predstava idylického života), no potom sa Norton prebudí a vy zistíte, že všetko je len čistá a krutá realita. ()

Pishin

Jsem dojat a unesen. Skvely film ktery stoji na vybornych hereckych vykoneck E. Nortona, Barry Peppera, P.S. Hoffmana a predvedla se i R. Dawson. Skvela rezije, vytecna hudba a poslednich par hodin nez nastoupis do vezeni. Strasne moc me to dalo uplne jsem s Edwardem soucitil a tak trosku si uvedomil, ze zijeme sve zivoty diky dnesni rychle a uspechane dobe se zapominame radovat a vazit si obycejnych veci. Pane jo po dlouhe dobe me film donutil poradne se zamyslet. Nadherny film se spoustou silnych momentu, u me mezi nejsilnesi patril zaver v parku. 5* ()

pivo

Vynikajúci film. Herecké výkony, najmä ústredný trojlístok, taktiež super. Pôvodne som chcel dať 4*, ale po tej nádhernej poslednej polhodine a geniálnej 5-minutovke "Fuck you" dávam 5. ()