Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

Makky

Pôsobivá dráma, ktorá zachytáva málo, ale predsa tak veľa. Prišlo mi to ako zhluk fenomenálnych scén, ktoré boli pozliepané dokopy, len aby sa mohli sprístupniť bežnému divákovi. Niektoré dialógy (a jeden monológ, áno, ten!) boli písané zlatými písmenami a ja vlastne ani neviem, prečo nenapáliť plný počet. Možno nabudúce. 4/5* ()

jajinka

Tak Edward Norton se mi herecky začíná líbit čím dál víc.. v závěru strhující scéna jeho a B. Peppera.. Celkový dojem mi pokazily nějaké zbytečné scény navíc, bez kterých by se film bezproblémů obešel.. ()

BobStClar

Čekání na něco velkého nás doprovází celý film. Jiskření ve vzduchu, čas na to říct sbohem. Když nepočítám psychologické prvky filmu na kterých je snímek vystavěný, nutno vyzdvihnout atmosféru, která po shlédnutí celého snímku je až mrazivá. Norton jako vždy skvělý, Hoffman exceluje. Hudba Terence Blanchard přispívá k melancholickému napětí a díky ní můžeme vychutnávat ono krásné čekání na konec všeho. Než půjdu do lapáku, tak z mých posleních 25 hodin budou patřit 2 tomuhle dílku :) ()

Vampireman

Ač se jedná o velice dobré spojení téměř všech zúčastněných herců, vynikající hudby Terence Blancharda a jistě taktéž kvalitní knižní předlohy, těch několik skutečně dobrých scén je spolu pospojováno dosti slabými vazebnými místy, které ve výsledku ředí jinak skvělý požitek z filmu. ()

PogoJoe

65%. Dvouhodinové "tarantinovsky" uplkané směřování k nevyhnutelnému, solidně natočené, s pár dobrými a oživujícími nápady (pasáže se zrcadlem "fuck you" či jízda s otcem "co by kdyby"), ovšem místy (kterých je tu bohužel celkem dost) hluché a nudné. Herecky fajn obsazené i zahrané, ale hodnocení nad 80 zde na csfd (12/2012) podle mého silně nadhodnocené. ()

salalala

Ten film má spoustu nedostatků, nicméně je hodně zajímavý, navíc má neobvyklý námět. Pomalu plynoucí (jeden z nedostatků) snímek o odsouzeném dealerovi, který lituje svých činů a odhaluje, že rozhodně není tak drsný, jak vypadá a má příšerný strach. Velmi lidský příběh, citlivě natočen. Hlavní podíl na kvalitě filmu má ústřední trio Norton, Hoffman, Pepper, kterému zdatně sekunduje Rosaria Dawson, která je hezká, navíc ale umí hrát. Všechno ve svých rukou pevně (až na malé výjimky) drží Spike Lee. Scéna před zrcadlem (Taxikář hadr), otcův monolog, to všechno se slévá do jedné mozaiky, která skončí hodně nejasně a pouze naznačuje. Doporučuju, zasloužené čtyři hvězdy. ()

Hamaradža

Kritika spoločnosti a zároveň bojovanie s vnútornými démonmi skrz posledné hodiny na slobode. Moc pekne napísané, zručne zrežírované a ako písal POMO, veľmi príjemne osobné. ()

dom156

Pár dialogů slepených k sobě, tak bych mohl charakterizovat tento snímek. Vůbec jsem nepochopil ani po dlouhém zamyšlení, co mi vlastně film měl říci a nechápu ani tak zdejší vysoké hodnocení. Problém může být, že předlohou jest knížka. Jestliže se jedná o knížku přes 500 stran, tak ani dvouhodinové dílo, nedokáže příběh dobře převyprávět, bez výrazných škrtů či změnou děje. Jestliže má knižní titul pouze 200 stran problém je ve scénáři určitě. Průměrné hodnocení dávám za solidní herecké výkony a za závěr, kde konečně občas něco dostalo zajímavý nádech. ()

willow666

Tomu filmu dle mého názoru cosi chybělo. Pravděpodobně nenajdu ta správná slova. Skvělý výkon Edwarda Nortona samozřejmě oceňuji, ovšem celé mi to připadalo jaksi bez nápadu. ()

Skip

Respect, Spike! Film jakoby jen tak lehce plyne, a přeci se odehrává drama, aniž by Lee použil nějaké vyloženě dramatické filmové prostředky. Stačí perfektně napsaný scénář se skvělými dialogy a k tomu herci, kteří to celé bezchybně zahrají. Edward Norton a spol. dokázali jedinečným způsobem zhmotnit to, co bylo nejprve napsáno na papíře v podobě knihy a později scénáře. ()

Dont

25. hodina stojí na nápaditém scénáři a nevšedně napsaných postavách, prostřednictvím jejichž psychologicky laděných úvah a dialogů budete mít po dvou hodinách celkem jasnou představu, jaký to asi musí být pocit jít na pár let do kriminálu. Monty Brogan je každopádně asi nejsympatičtější drogový dealer, za což může i důvěru vzbuzující obličej Edwarda Nortona. Jeho parádní výkon netřeba více komentovat, zdatně mu sekundovali také oba kamarádi, Philip Seymour Hoffman a Barry Pepper. ()

Fanucci

Je to slabších pět, ale pořád pět. Zklamala mě trapná mafiánská scénka v klubu a vůbec přítomnost mafie v tomto filmu. Zdála se mi naprosto zbytečná a jakoby vroubovaná do filmu za každou cenu (musí skoro ve všech filmech mafiáni mluvit tak obřadně?! Kmotrovsky?). Další věc co mi trochu vadila, byl patriotický závěr (seš z New Yorku. Seš silnej atd...). A také např. fakt, že postava hraná Barry Pepperem bydlí "náhodou" hned vedle Ground Zero. Přišlo mi, že to Spike Lee trochu přehání...Ale dost kritiky - Film má velice nevšední zápletku, kterou Spike Lee mistrně zvládl. Místy to bylo možná až moc extrémní a na efekt (např. zmlácení Nortona) - ve snaze co nejvíc šokovat jak tady někdo psal - ale mně to nevadí. Spike Lee toto prostě umí. Také závěr se mi líbil, neuskutečnitelný sen hlavního hrdiny je skvěle ztvárněný. Trojice hlavních postav (Pepper, Norton a Hoffman) hraje skvěle. Asi nejvíc mě překvapil Pepper, kterého si pamatuji pouze z Vojína Ryana a Zelené míle. V obou filmech se mi líbil, ale v 25. hodině mne doslova nadchnul. ()

Carlossss

Hodně zamotaný příběh o tom, jaký může být poslední "normální" den v životě jednoho "normálního" dealera. Pocit nejistoty z budoucnosti, z minulosti, z přítomnosti. Zkrátka a dobře kvalitně zpracovaný snímek, kterému ale k absolutnímu vrcholu něco chybí... ()

kagemush

Stárnu. Občas se na něco podívám po letech. V tomto případě po patnácti letech. Asi jsem zestárnul hodně. Nebo prozřel.-- Takže ke konci místo toho , aby Seymour strčil jazyk Nortonovi do krku a Pepperovi prst do prdele, musím sledovat nepravděpodobnou hysterickou scénu faceliftingu, pak se Norton srdceryvně rozloučí s většinou etnik NY (fakt vynechal Italy ???) a taťka pindá a pindá až je tomu konec. - Tož děti nefetujte, škodí to pleti a nedýlujte, mohli by vám kvůli felaci vymlátit zuby. - Poučení jako prase! ()

Katarine

Skvělý film, na který jsem zírala s vyvalenýma očima a přála jsem si, aby nikdy neskončil a mohla jsem se na něj dívat stále dál a dál. Samozřejmě asi každý touží vědět, jak to bylo dál, jak vlastně Monty ve vězení dopadne, jestli dá na rady svých přátel i těch odporných dealerských sráčů, kteří ho vlastně do vězení dostali, jestli se z vězení vůbec dostane živý apod. Ano přiznám se, že ač nejsem zrovna nadšenec pro druhá, či dokonce třetí pokračování příběhů, na tenhle bych se podívala s chutí. Pokud jde o herecké výkony, nemám výtku, můj oblíbenec Norton zde jasně exceluje a ostatní nestojí příliš v pozadí. To, co bych ještě dodala, skvěle vystihl uživatel Matty (jeden z nejlepších komentářů, který jsem zde četla), všem doporučuji přečíst :) ()

berusche

Film byl OK. K čemuž se hned dostanu. Začala bych ovšem tím, že komentáře mě oproti tomu teď po zhlédnutí tak nějak nesedí. Nezlobte se, ale jakou společnost že tenhle film vystihuje? Jako celou nebo americkou? A cože o té americké kromě amerických filmů a od lidí, kteří tam byli, víme? Není tohle náhodou jeden z dalších na podobné téma: mafie, drogy, krimoška a někdo půjde bručet??? To nebylo příliš originální přeci. Originální bylo posadit to na jednoho člověka, který je kousek od toho, aby bručet šel, a zároveň nenápadně přepínat na jeho kamarády, aby to nevypadalo jako monolog lítostivce, který si za to může sám. Chytré. Jak už bylo řečeno, herecké osazenstvo nepřekvapí. Přesto bych tenhle závěr otevřeným nenazvala, stejně jako se musím přiznat, že ani hloubavé zpovědi skoro napraveného dealera mě za srdíčko moc neberou. ()

applause

Začátek si hezky naběhl, ale potenciál filmu se na konci rozmazal. Ze začátku jsem si říkala, že to filozofování bylo dobré, ale pak to vše zabilo. Jinak vcelku zajímavý nákres posledního dne člověka, co má jít další den do vězení. Místy i vtipné. Doporučuji. ()

MartinNDL

Můj nejoblíbenější Spike Lee, tentokrát se to tomu negrovi fakt povedlo. Všechno sedí a to totálně. Perfektně napsané postavy a dialogy, originální námět a EDDIE NORTON. Smrtící kombinace! Od začátku do konce (velmi dobrý) fandíte tomu dealerovi, je to cool. Nejsem si sice jist, jestli je Rosario Dawsonová super kočka, ale ve 25. hodině jí to docela sekne. ()