Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

• USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (Cinemart)

drkaldj

Opravdu velké překvapení. Herecky lepší než jsem čekal. Akční scénky jsou bezvadné. Příběh není složitý, ale vůbec to nevadí. Kamera je skvělá. Super dobrodružné fantasy, okořeněné trochou humoru, který není tlačen na sílu. ()

JenTR

Legrace, sebeironie, dobré to bylo. Čekal jsem blbost a odcházel jsem spokojený. Jako opět, ženské hrdinky již zcela v popředí, zatímco muži truhlíci. Ale proč ne, tak se holt vyměnily role. Dabing tedy sprostější než originál, ale to nevadí. Vypadá to na dvojku, protože nakonci nebylo vše dořešeno (rudí mágové). ()

dragon'88

Cakal som akesi Jumanji a dostal som stredovekych Avengers.  Rovnako dlhe, komicky ladene a malo zabavne.  Now you're thinking with portals. ()

bokbitt

Film jsem viděl, aniž bych dopředu věděl, jaké má hodnocení. Během filmu jsem se víceméně bavil, hlášky byly vtipné, celé to bylo takové s nadhledem a na nic si to nehrálo. Přestože se děj rychle posouval dopředu, i tak jsem se několikrát podíval, kolik ještě zbývá do konce filmu. Zkrátka asi nejsem už cílová skupina. Je to fajn oddychovka, kreativní akční scény, ale to asi vše. Silný děj zde nečekejte. Asi hodinu po zhlédnutí filmu jsem si už nepamatoval jména postav kromě té hlavní, která to navíc táhne svými hláškami. Víc než film samotný mě překvapilo zdejší vysoké hodnocení. ()

Hornet.CZ

79% / Předem upozorňuji, že neznám předlohu a Fantasy mě těžce nezajímá. D&D: Čest zlodějů je pro mě snad po třech až 4 letech první film fantasy na který jsem se dostal, stálo to za to? Nejspíš jo. Děj je docela dobrý (i když šablonovitý) a kvalitní, hudba a technická stránka filmu jsou taktéž dobré, nejvíce snad překvapil humor, který je nečekaný a vesměs i velmi dobrý. Postavy samotné však už zas tolik dobré nejsou, většina působí mrtvě a bez větších emocí, nejlépe zapůsobil Xenk Yendar, hraný Regé-Jean Pagem, který působí nadmíru sympaticky, ovšem ve filmu moc dlouho nepobyl, což je škoda. Celkově doporučuji. ()

Fearghast

V podstatě jsem tento film viděl omylem a musím říct, že to byla nejlepší filmová chyba za poslední měsíce. Překvapivě svěží zpracování fantasy, s hromadou referencí, které nejsou vtíravé a využívají jen lore D&D. Velice dobré obsazení i herecké výkony, popravdě až v půlce filmu mi došlo, že vlastně koukám na Michelle Rodrigez. ()

hypnos11

Tohle je ale moc milé překvapení. Však kvalitních filmů podle her tu je jenom pár, možná ani ten pár ne. A zrovna tady jsem optimistou vůbec nebyl. Jenže všechno je jinak. Vtipný a správně ujetý scénář, ovšem ne tolik, aby si u toho člověk ťukal na čelo, solidní herci, mezi nimiž je pár známých tváří, dobře natočená akce, po trikové stránce se to také nemá zač stydět. ()

lorddrizzt

Po dlouhé době fantasy film, který má hlavu a patu, je zábavný. Zmiňovaná místa Baldurs Gate, Neverwinter, Sword Coast, ale i Icewind Dale jsou pro každého fandu knih balzámem, i když bohužel nevyužitá příležitost je, že se tam alespoň nemihne Drizzt s Guen (nebo jsem si jich nevšimnul). Ale zase celá parta z kresleňáku DnD z 80. let potěšila. Třeba se konečně ledy prolomí a začnou vznikat kvalitní filmy a seriály z Forgotten Realms, Dragonlance. ()

CreepyJoe

Konečně Dungeon and Dragons dostali pořádný rozpočet a slušnej scénář. Ono totiž na fantasy světě který sloužil jako předloha(forgotten realms) se pracuje bezmála už 50 let. Neexistuje propracovanější fantasy svět s neuvěřitelnou diverzitou fantasy historií, postav a podobně. Spousta z nás zná Dungeon and Dragons z počítačových her, které si získali sta milióny fanoušků po celém světě a i jim byla předloha paperbook a pravidla hry Dungeon and dragons a tak lokace jako Baldur s Gate, Icewind Dale, nebyly pro příběh filmu vybrány jako "náhodná místa", ale moc dobře se vědělo, k čemu to má mít reference. Jedná se o nejlepší fantasy film možná poslední dekády Po dlouhé době snímek za který si autoři nemusí stydět, a tak v mnohém odkazuje na všechny předešlé DnD filmy, které velice často byli fakt s velmi omezeným rozpočtem, pro ně byl typický humor, čímž prostě do značné míry kompenzovali technickou a trikovou zaostalost, tady se u humoru zůstalo a přidala kvanta toho fantasy a efektů a různých ras a potvor přímo ze světa DnD, fanoušci světa si mohli vesele chrochtat, protože poznávali většinu toho co jim bylo servírováno bezpečně a jistě (mě osobně chyběli k dokonalosti jen Juan - Ti a kobolti) příběh byl obstojný a miluju všechny fantasy které NEzačínají slovy "hey choosen one!" Zde jde dobrodruhům jen a jen o své osobní cíle  a do finálního "souboje" je ženou jen důsledky jejich činů. Perfektní obsazení, suprově napsané postavy a co je důležité žádné LGBTCRAP+ chcance a PRŮJEM DIVERZITY, jak si ji představuje typický americký libtardí maloměšťák, když se rozhlédne v restauraci(ah that is the diversity! so many blacks,mexicans and hispanic people!) Děkuju mnohokrát za americkou fantasy klasiku bez politických tupých poselství maloměšťáckých tupých libtardů, díky! ()

poppy75

podla mna dost vydarene,hoci nie som asi cielova skupina,napriek tomu som sa bavila,dokonca som mala aj prehlad hned o zaciatku,co byva u takychto pocinov niekedy problem...trochu mi vadilo obsadenie s vynimkou michelle rodriguez a druidky sophie lillis, specialne chris pine...hughovi grantovi som toho jeho podvodnika nejak neverila a rege-jean page na mna neposobil uslachtilo,ale ze v pravy moment podje*e vsetkych...ale bolo tam dost vydarenych hlasok,aj to celkom odsypalo,hoci skratila by som asi o 20 minut....stale mam dojem,ze este sa na dialogoch i scenach dalo trochu viac popracovat...najviac ocenujem,ze sa to na nic nehra ani netvari dolezito...prijemna,neurazajuca zabavna oddychovka...s radostou budem cakat nejake pokracovanie..."nikdy nesmieme prestat zlyhavat,pretoze vo chvili,ked tak spravime,sme zlyhali"...a vzdy je tu plan c,d,e :-D ... ()

Galifry

Jistě, dalo by se tomu ledacos vyčíst, například jaloví záporáci, kteří tam jsou jen jako pohon pro zápletku. Osobně bych uvítal i větší využití barda a jeho hudebních čísel, protože hudba byla skvělá. Ale upřímně, čert to vem. Tohle je skvělý fantasy a je vidět, že to dělal někdo, kdo k tomu má vztah a umí se bavit. Sympatický postavy, akce, humor a perfektní hudba, to všechno tu funguje a já se královsky bavil. Pocity, který měly přinést výtvory podle Pána prstenů nebo Zaklínače, ale staly se obětmi pijavic současného zábavního průmyslu, to je tady. Mimic a milion dalších referencí aneb svět skutečně využitý a nejen zneužitý. Bravo. ()

Mart4s

Ano, ano a ještě jednou ano. Tento žánr ještě nevymřel! Vtip, akce, perfektní příběh, zajímavé postavy, kouzla, draci a mnoho dalšího... Vše toto jsem dostal a odcházel z kina nadmíru spokojený. Více takových filmů! ()

hdraf

55% - za mě špatný casting a hudba. Ani jedna postava se mi nelíbila a nebyla mi v té roli sympatická. Nejhorší je se dívat na stále naštvaný obličej Rodriguez a její schopnosti porazit všechny rytíře. Některé dobré nápady tam byly, ale na víc to nestačí. ()

momomoo22

Neurazilo ale ani nenadchlo. Trošku pomalší začiatok a potom to malo dobré  tempo. Su tam vtipné momenty. Občas mi tam prišli niektoré kroky nelogické. Niektoré scény vyzerali lacnejšie (drak). Michelle je všade  rovnaká, Chris fajn, Sophia fajn. Nakoniec všetko sme už niekde videli (neznamená,  že  to je zlé). Len celkovo mi to proide taký priemer. ()

mirasul

Letos zatím můj největší kinozážitek. Sám uprostřed IMAX sálu, s úsměvem od ucha k uchu, jsem se ani na minutu nenudil. Zábava totální, zvuk, efekty, hlášky, emoce, všechno výborně vybalancovaný. Klidně bych na to vzal celou třídu pubertální mládeže (a možná to ještě udělám), stejně jako svoji manželku. Napnutej jsem byl, dojatej, a nakonec i nadšenej. A hlavně, poprvé od Artuše jsem neodcházel z fantasy snímku s kocovinou. ()

Amberjack

Dobrodužná fantasy komedie vytvořená s péči a láskou. Škoda, že herci kromě Chrise Pinea a Hugh Granta jsou v podstatě lehce zaměnitelní. Obsazení možná mohlo být lepší, ale čert to vem. To, že se tenhle film nebere vážně je jeho silnou stránkou, která výrazně odlehčuje nároky na scénář a umožňuje přinést zjednodušení děje, ve kterém si tvůrci můžou spíš hrát a nemusí si lámat hlavu s každou zapeklitostí a kudrlinkou příběhu. Tahle nevážnost ale zároveň trochu filmu podraží nohy. Rozprášit do příběhu trochu temnoty a tajemství by prospělo atmosféře, záporákům a celkově potenciálu na rozvíjení příběhu v dalších pokračováních. Třeba se ještě dočkáme... Takhle je to spíš podívaná vhodná i pro menší děti - což samozřejmě nemusí být nutně zápor. Musím ovšem uznat, že jsem se několikrát doopravdy upřímně zasmál. Tvůrci tak nakonec dost možná sebereflektivně předvedli pud sebezáchovy a na minové pole dark fantasy se raději nepustili. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD