Prvotní vztek

• USA Primal Rage: The Legend of Oh-Mah (více)

Mladá dívka Ashley Carr (Casey Gagliardi) přijíždí do věznice, aby vyzvedla svého přítele Maxe (Andrew Joseph Montgomery), kterého akorát pustili ven. Na cestě domů ale mají autonehodu, přičemž uvíznou v lese, kde na ně čeká nenasytná příšera se jménem Bigfoot, a boj o přežití tak může začít! Podaří se jim vypořádat se s touto nelehkou situací a hlavně přežít? (J*E*A*N*N*E)

korbitch22

Po prvních recenzích a nadšených ohlasech jsem se těšil na něco mimořádného, ještě že jsem se podíval na aktuální stav tady i na IMDB díky tomu brutálnímu poklesu v hodnocení jsem šel do filmu opatrněji a to nejspíš zachránilo život mému DVD přehrávači. Tenhle film mohl být naprostá pecka, ale naprostá. Začátek je normálně fajn, dva docela slušní herci, krásná příroda a začinající malinké zmínky o chlupatém monstru. Když dojde k nehodě, je to vše ještě docela v pořádku. Dobrý hudební podkres, sem tam vykoukne nebo zafuní dvoumetrový dobytek a i když musíte přežít bandu kokotských pytláků a naprosto zbytečné kecy, těch prvních 45 minut uteče docela v pohodě. Následných deset minut je na pět hvězd jako prase. Výtečná řezničina, skvělý gore efekty, dobře udělaný Oh-Mah. Říkal jsem si ''sakra, tak proč tak málo procent'? To co přijde potom si nedokážu vysvětlit. Magee absolutně netušil kam dál a tak ve filmu najednou je všechno a nic. King Kong, Blair Witch, Čarodějnice, Predátor, Indiáni, nafouklá stopáž, příšerné dialogy a kurevská nuda. Scénář je prostě jedna velká zhovadilost a je to zatracená škoda. Kdyby prostě měl film hodinu dvacet a po dejme tomu 30 minutách by nejdřív vopičák vykosil pytláky, pak naháněl mladou dvojici, do toho dorazila banda dobrovolníků a policajtů na pátrání, přišlo další ultimátní gore a dobrý konec, měl by Magee zaděláno na béčko roku. Ne vole, on tam musí srát čarodějnice, indiány a podobný mrdky. Když ten šerif říká, že nesmíš mít zbraň, protože by tě vycítil na kilometry, tak přijdou do lesa a šerif vytáhne z batohu pistoli....tvl to už sem řval hystericky do polštáře. No a ten konec z Predátora 2 byl už třešničkou na dortu vrcholu sraček. Strašný. Jako člověk přes triky....špica, jako režisér a scénárista absloutní dement. Největší promarněná šance v béčkách v tomhle roce.40%. ()

JASON_X

Nejapný pokus o kryptozoologický thriller. Porce blbosti v něm několikanásobně převyšuje porci zábavnosti, takže jeho sledování bylo většinou spíš utrpením než zábavou. Scénář je fakt výživný a je mi úplně jedno, jestli je můj komentář spoiler, potřebuju se z té hrůzy vypovídat a číst to nemusíte: Čerstvě propuštěného vězně a jeho ženu přepadne a pak honí bigfoot. Bigfootové zjevně touží po lidských blonďatých samičkách, protože tenhle ukradne ženě hadry, asi je to fetišista. Její muž jí dá triko, a pak musí chodit do půl těla, čímž se může chlubit svými vyrýsovanými bicáky, tricáky a břišáky. Ale stejně byste ho tipli na to, že v lapáku dělal koště. Jako by náš pár neměl dost trápení s bigfootem, narazí ještě na tlupu ukázkově vylízaných bílých vidláků, kteří nemají rádi kriminálníky. Jeden se pak jde vychcat asi půl míle do lesa, druhý jde s ním a třetího pošlou za nimi ať je přivede. Překvapení - dostane je bigfoot. Bigfoot umí střílet z luku a používat nůž i sekerku. Ještě že jsou tu tedy indiánští policajti s prastarou moudrostí Matky Země a jejich příbuzná šamanka, kříženec Klekánice a baby Jagy, která jistě poradí, jak na Bigfoota vyzrát... Byl snad scénárista tohohle potratu mentálně retardovaný? Nebo šílený dadaista? Nebo se snad jedná, což považuju za nejpravděpodobnější, o rafinovanou parodii, nadsázku a úlet dohromady? A zajímá vás jak to celé dopadne? Pokud jste zkouření, nebo aspoň přiožralí, nebo jste filmovým vkusem perverzní víc než já, tak se možná i zvráceně pobavíte. Mně ovšem tahle neuvěřitelná šaráda přišla spíš jako jedna velká tragédie. Jedna hvězda za vtipně roztrženou hlavu od ucha k uchu a za absurdní a nečekaný závěr a la Predator. ()

Morholt

Nemůžu si pomoct, ale mě to přišlo jako jasná vykradačka Predátora, což ještě umocnil závěr. Sice tu je snaha do toho namontovat indiány a šamanku, která utekla Wirkolovi z Jeníčka a Mařenky, ale to je asi tak jediné, čím se to od McTiernanova fláku liší. Jenže zatímco Predátor byl boží, tak tohle je nuda. Sice se tu najde celkem solidní gore, ale na danou stopáž je ho strašně málo. Vesměs je to o tom, že banda jelit lítá po lese, ječí a opičák na ně občas vykoukne zpoza stromu a tomu všemu předchází třičtvrtěhodinové nic. Co se vizualizace Big Foota týče, tak to je kříženec gorily, paviána a výše zmíněného ufouna. Nic proti tomu, ale z ponožek mě to nevystřelilo. No a pak jsou tu samozřejmě kopytoidní herci. Jasně, tady člověk nečeká procítěný výkony, ale aspoň trochu hrát mohli. Docela zklamání. 35% ()

curunir

,,ROZHNEVANÝ MUŽ ROBÍ CHYBY." ,,TO JE NEJAKÉ INDIÁNSKE MÚDRO?" ,,TO SOM PRÁVE VYMYSLEL... TAKŽE ÁNO." __ Nízke hodnotenie, v ktorom sa odzrkadľujú rozporuplné reakcie užívateľov. ,,Primal Rage" ma pred pár mesiacmi zaujal nielen svojim trailerom, ale najmä námetom, keďže podobnú sortu monster filmov si vždy rád pozriem, zvlášť keď je filmov o bigfootoch tak málo. Všetko bolo dobre našliapnuté nato, aby išlo popredného zástupcu filmov z týmto legendárnym tvorom, keby tvorcovia až v takej miere nedali svojim fantaskným predstavám konečný tvar. Ako poznamenali iní, originálnosti filmu neprospieva nielen niekoľko klišé a logických nedostatkov, ale tiež stvárnenie postavy bigfoota s jeho výzbrojou a maskovaním, čomu zodpovedá svojrázna charakteristika jeho útokov. Ďalšie napredovanie filmu mi však nevadí. Čarodejnica je ešte pôsobivejšia ako bigfoot, a celá pasáž miešajúca scény z jej chalupy, zo šamanského rituálu a z bigfootovho obydlia je pre svoj neobyčajný mysticizmus tým najlepším, čo ,,Primal Rage" okrem úchvatného prostredia hlbokých lesov ponúkol. Finálna konfrontácia pripomína nielen prvého ,,Predátora", ale najmä v úplnom závere jeho pokračovateľa s predsa len nie úplne rovnakým výsledkom. (372. hodnotenie, 51. komentár k filmu) ()

ledzepfan

Jakože sorry, ale mě tohle nadšenecké béčko bavilo vlastně o třídu lépe než aktuálně přechvalovaný Quiet Place.. Naddržený paviání Robi Hood vede v lesích salón tělesných modifikací se speciálizací na permanentní transformace hlavy a krku.. Do revíru mu zabloudí dva polonazí a banda buranských zálesáků a o zábavu je postaráno.. A vlastně vůbec nevadí, že to nemá ani hlavu ani patu.. Do toho všeho tam je indián s krizí identity a čerodějnice z filmu Witches(1990).. Přímé odkazy (a místy až citace) z Predátora... No, prostě pologeniální ptákovina. ()

kaylin

Americký horor „Primal Rage“, který měl původně mít v titulu „Primal Rage: The Legend of Oh-Mah“ vyniká naprosto skvělými maskami, kdy opravdu máte pocit, že to gore, které zde je, se odehrává na lidech. A nejsou zde žádné digitální triky. O to je všechno krásnější. A monstrum také vypadá skvěle. Tohle je Big Foot, jak ho chcete vidět. V tomhle směru nelze snímku nic vytknout. ()

ben666

Tak tohle je jiná káva než Big Legend . máme tu akci , i napětí, hodně šťavnatý gore scény a slušně vypadající čarodějku . Scéna jak bigfoot likviduje pytláky jednoho po druhém byla super . Akorat my trochu vadily ty indiáncký žvásty , jinak jsem se bavil slušně. ()

Flipnic-RE

Naprosto náádhernej lesní survival slasher, který vyloženě oživil atmosféru 80. let videonasty kultovek jako byl třeba Night o the demon (1981) apod. Bigfoot trhá, láme, střílí lukem ... všechno je parádně vidět, žádné digi efekty, ale klasická ruční práce. Nejlepší byl ten týpek s rozmašírovanou čelistí jak se plazil lesem a hekal ... :-D To byl hnus no ... Sympatická holčina v hlavní roli, je na ni pěknej pohled. prostředí lesa supr, nějaká ta exploitace ze strany buranskejch lovců (který pak zas exploituje ten Bigfoot). No po dlouhý době fakt ukázkovej lesní horor, kterej se mi moc líbil. Oživení klasiky! 4/5 ()

Rainey13

To byl děs. Těšil jsem se, ze po 4 letech od parádniho Exists je tu další skvělá Bigfoot Show a misto toho se mi dostalo stupidní podívané s příšerným scenarem, který neměl hlavu ani patu. Chvíli člověk neví jestli je to remake Predatora nebo pokračování Konga. V tom filmu je fakt vše. Jedine plus...jsou ty masky. Jinak tohle opravdu ne! ()

Trevor

Veľmi dobrý začiatok filmu ma nakoniec presvedčil k tomu aby som bol pri svojom hodnotení zhovievavejší ako zvyknem byť inokedy a tak film dostal vyššie hodnotenie, aj keď som sa prikláňal k o hviezdičku nižšiemu. Nebyť rasistických poznámok indiánskych šerifov a baby šamanky film by bol určite podstatne lepším, ale tých 20 minút v druhej tretine filmu bolo spravených veľmi zle. Celkovo by vo mne oveľa lepší dojem zanechalo, ak by bol mladý pár korisťou skupiny lovcov v štýle Deliverance alebo na druhej strane ak by bolo lovcom niečo viac podobné Predátorovi a nieslo sa v duchu scifi. Ale vďaka skvelému prostrediu, dobrým efektom, hudbe a snaživím hercom bábu Tutovku filmu odpustím a bude to mať u mňa za zhovievavých 55%. ()

IceQueen

Všetko dôležité už popísali ostatní užívatelia vo svojich komentároch, ja len spomeniem, čo najviac trápilo mňa. Tak bolo niečo v tej jaskyni alebo nie? Lebo ak áno, podľa reakcií mladej pani veľkosť penisu ani zďaleka nesúvisí s veľkosťou chodidla. Tým pádom z môjho pohľadu nemá absolútne žiadny zmysel pobehovať po lesoch a hľadať Bigfoota. Keby jej nerozpáral tričko na opačnej strane, mohlo to mať od pánskej časti diváctva vyššie hodnotenie. ()

Miseet

Toto je přesně ten typ filmu, u kterého opravdu nevím co si mám myslet. Na jednu stranu tam byla spousta nelogických věcí, ne moc kvalitní herci (ikdyž ta holka se mi líbila), amatérský scénář, takže ten film stál za starou bačkoru. Na druhou stranu se mi velmi líbila maska a postava čarodějnice, ikdyž moc nechápu, co tam měla představovat (to je přesne jedna z těch stupidit), a postava bigfoota, včetně všech gore scén s ním spojené. ()

bourec

A to si myslim,že sem to nadhodnotil.Což o to,lokace slušný,film jako celek se ani jako nějaká amatérština netváří,ale scénář je totální hovno.Srala mě ta nehrající ústřední dvojka,ten lesní muž s pařezem na hlavě,spousty debilních scén,který úplně pošramotily už tak nadomrlý vyznění filmu,konec,ten stál taky za hovno.Chvílema slušný gore scény,ale ty film dobrej neudělaj,prostě horor musí bejt napínavej,jinak je to komedie..30%. ()

cariada

Vraždící Gorila co dělá slušna jatka. Vypadalo to na pěkný Slasher, ale ty bláboly s indiány to dost kazí. Rovněž film o 25 minut zkrátit hned by to bylo svižnější a šel bych na lepší hodnocení. Krásná Ashley byla vlastně jediná pěkná ženská škoda že se víc neodvážila. ()

Deyw

tak na to ze se to objevilo z niceho nic to slo..bigfoot vypada cool a kdyz se objevil hrala cool hudba..ale jinak hl. herecka pekna zacatek hrala celkem dobre ale pak nic moc..ten borec jenom ukazal sixpack a jinak hovno..parta pytliku byla vtipna ale naprosto tupa..no a kdyz je tam rubal tak to slo dobry gore apod..konec zajimavej fight, kterej se inspiroval u predatora - i vzhled bigfoota si myslim..jinak proste debilni film s debilama, ale se skvelou priserou a gore..je to na 3* ()

sir-dave

Vyvražďovačka na způsob Pach krve, s úderným Big Footem namísto pošahané rodinky. Místy vykrádačka Vetřelce a i na poměrně slušný rozpočet to působí dost lacině. Pro fanoušky tohohle žánru ale v pohodě koukatelné bych řekl. ()

Lachtaan

Pro tyhle lesní dobrodružně laděné horůrky mám slabost, a tak mě mile překvapila situace, kdy jsem zcela náhodou narazil na další nekompromisní “vyvražďovačku”, tentokrát údajně i poněkud dobře natočenou. Není to to podprůměrné televizní céčko, ale dokonce americký kinopokus o další mix indiánské mystiky a temnoty severoamerických lesů. Najde se nemálo scén, které divákovi mých preferencí dopřejí řádnou satisfakci, přestože mě podobnost s loňským britským The Ritual pekelně iritovala. Stále se ale pohybujeme v mnohem snesitelnějších vodách než v případě humanoidního Leprechaun: Origins či Indigenous. ()

vnimatkrasu

Jo, tak nějak jsem asi moh čekat, že Primal Rage bude infantilní sračka. Co jsem ale nečekal je první půlka, ve který se neděje vůbec nic, kromě toho, že občas v lese ožije pařez. Nebo to, že navzdory nesporný komičnosti záporáka dostanu snad nejvážnější horor za poslední roky. Body? Za masky. Ty jediný tu vypadaj, že je nezvrátila opice. ()

DJ Rocco iNc

Neviem, ako iným, no mne to prišlo, ako mix filmov Pach krvi, Pomsta znásilnenej, Predátor a Pumpkinhead + sa tam zamotal BigFoot. Malo to potenciál, len škoda, že to režisér takto odflákol. Chcelo by to aj druhú verziu, ako v prípade Vyháňač diabla: Počiatok. ()