Sněžná past

• Kanada Braven (více)

Joe s rodinou si chce užít klidný víkend na lovecké chatě. Místo toho zde objeví kokain, který si tu schovali pašeráci a jdou si ho vyzvednout. Joeovi začíná boj o život... Joe Braven vede pilu v odlehlé kanadské divočině. Na pile pracuje společně se svým otcem, Lindenem. Jenomže Linden není vůbec v pořádku, nedávno utrpěl v práci zranění a od té doby mu vynechává paměť. Když Linden začne jednoho večera v hospodě otravovat nějakou ženu, o které je přesvědčen, že je to jeho mrtvá žena, Joe se rozhodne věc řešit. Lékař Joeovi radí, aby měl jeho otec ústavní dohled. Joe z toho není nikterak nadšený a je mu jasné, že otec, který je mimo své výpadky paměti jinak v pořádku, nebude souhlasit. Joeova žena Stephanie navrhne Joeovi, aby vzal otce do srubu v lese a tam si o tom všem bez ní a dcery Charlotte promluvili. Joe tedy s otcem vyrazí do srubu. Ani on, a ani jeho otec nemají tušení, že si ve srubu pašeráci drog ukryli svůj kontraband. Jenže po příjezdu do srubu drogu brzy objeví. Joeovi je jasné, že pokud se darebáci objeví, půjde do tuhého. Situaci zkomplikuje Joeova dcera, Charlotte, která se skryla v kufru auta a teď je nadšená, že otce obalamutila. Joe se snaží otce s dcerou naložit do auta a z místa odjet. Je však pozdě, objeví se mafiáni, které vede jakýsi Kassen, a zprvu vyzvou Joea, aby jim drogy vydal. Joe však není dnešní, ví, že jakmile drogy vydá, darebáci je všechny jako nepohodlné svědky zavraždí. Kassen před Joem dokonce zastřelí jednoho ze svých lidí – muže, který pro Joea pracoval na pile a který drogy ukryl v Joeově srubu. Joe naoko souhlasí a prohlásí, že jde do srubu pro tašku s drogou. Ve srubu se však s otcem opevní a začnou se bránit. Joeovi se podaří ze srubu pomocí terénní čtyřkolky dostat Charlottu a poslat ji do lesa, aby zavolala o pomoc z mobilu. Kassen se svými lidmi nejenom že dobývá srub, který brání Linden, ale také pronásleduje Joea s Charlottou na čtyřkolce. Joe musí v lese doslova bojovat o život. Charlotte doběhne k místnímu vrchu, odkud zavolá matce. Ta zburcuje místního šerifa. Když se Charlotte prodírá lesem, narazí na ni jeden z Kassenových mužů, naštěstí se objeví matka, která Charlottu zachrání a muže ošklivě pobodá. Zatím se Joe vrací z lesa ke srubu, který brání Linden, ten je však těžce zraněný a je v šoku... (TV Prima)

Saxos odpad!

Výbuchy smíchu a křečovitá bolest břišních svalů ještě 10 minut po konci. To nám ten rok pěkně začíná. Logiku děje nelze řešit vůbec. Hodný taťka dřevorubec, který k zneškodnění zloduchů umí použít vše co je zrovna po ruce, taktéž hodná mamka, vítězka přeboru Aljašky v lukostřelbě, dcerka co neumí poslouchat, ale také je šikovná, chudák děda, který už nerozezná ponožky od bagru, ale v případě boje jde vše stranou. Prostě šťastná a silná rodinka z kanadského mini městečka. Jako protivníci drogová banda, nějaké ty zbraně, radiospojení, no prostě nuda. Překvapení: členů drogové bojůvky bylo málo, chtělo to tak 20-30, aby si Joe zařádil víc a stopáž se natáhla alespoň na 248 minut, v dílně měl ještě spoustu seker a jiného nářadí; dědy je líto, ale museli z hlavního záporáka udělat ještě větší svini, jinak byl nudný; čekal jsem, že chudáka Joa, visícího z útesu, vytáhne mamka s dcerkou, to by byla teprve perla na konec. Myslel jsem, že by to zachránila příroda, ale také omyl. Moc nám z ní neukázali. ()

hony23

Já bych teda rozhodně nechtěl mít den, jako Braven. Být obklíčen v horské chatě drogovou mafií a za parťáka mít pana Alzheimera, který neví, zda je úterý, nebo prosinec... to nejsou nejlépe rozdané karty. No ale po většinu filmu sledujeme záživnou akční podívanou, na kterou nepotřebujete žádné mozkové buňky a pokud nějaké zapojíte, v závěru vám při debilním finále odumřou. ()

Popinodan

Jason(Rambo)Momoa. Jednoduchý scénář,nic nového pod sluncem,ale já mám tyhle filmy prostě rád. Navíc super místo-les,hory,sníh a žádný noční akční scény kde není nic vidět. ()

Standey

Miluju filmy ze severského prostředí a ani Braven není výjimka. Dle mého pohledu je zde film zbytečně podceňován. Za mě 80% ()

uhlerado

* za krasnu prirodu, dalsia za drsnakov a bitky a dalsia za fajn herca s charizmou. inak take Bčko, keby to tak nenatahovali a urobili z toho vacsiu zapletku a akciu, tak je to lepsie. Film sleduje aj vztah otca a syna, drogovy problem a problem s rubanim dreva :) Na zimny vecer s whisky , preco nie ? 3* ()

veverysiak

Pol hodina detinskej vaty, pol hodina nelogických stupídností a pol hodina treťotriednej akože akcie, neviem, či toto má Aquaman zapotreby, dosť výrazne mu to znižuje povesť, takže 20%. ()

falcko88

Človek si povie na základe traileru, že hmm...film ktorý stojí za to venovať mu minúty na absolvovanie. Taktiež dobré herecké obsadenie hlavných hrdinov (syn,otec), ktorý majú ochrániť nielen svoju rodinu ale aj územie od drogového vyčíňania. Ale dajme si ruku na srdce a priznajme si, že použité scény a vyuzlenie nieje úplne s kostolným poriadkom. Mohli si dať záležať omnoho viac a tento film mohol byť trhák. ()

JendaBenda

Celkem to ušlo. SPOILER! Docela mě potěšilo, že to nebyl žádný bývalý mariňák, tajný agent, nebo jiný super bijec. Prostě normální, dvoumetrový týpek, co má ránu, jak když kopne bejk. Tady se mi Jason líbil asi nejvíc. Pak v Once upon a time in Venice. Vodníka nepočítám. Takže dobrý, skoro nízkorozpočtový film, co neurazí. Až na tu past... jinak ok. 60% ()

Sopholojong

Novy akcny podzaner: momoaovka. Vandammovsko-seagalovske becko, akurat so zvucnejsimi menami a kvalitnejsimi produkcnymi hodnotami. Na konci devatdesiatok a zaciatkom milenia sa nakrucali takychto paskvilov stovky a koncili rovno na VHS/DVD. Stephen Lang s tou jeho demonickou drzkou tentoraz plne nevyuzity! ()

mdf

Ke sledování možná tak jen,než se vám upeče kuře,scéna skoku ze skály s pastí na noze byl vrchol,že jsem byl rád,že už je to kuře upečené a já to sledování s radostí ukončím. ()

goauld

Musím se podívat na chatu, musím se podívat na chatu, musím se na ní podívat, ta-tata-ta-ta-tata... To je mi ale náááhodička ;-) zrovna, když se chtěli na ní po xLetech podívat, tak zrovninka v ten stejný čas si tam nějací týpci urkyli fet... a jak to asi tak mohlo dopadnout - určitě ne "poklidnou" cestou. Majitelé chatky nejsou žádní ořezávátka a taxi řekli, že fetu se tak snadno nevzdají... ikdyby i chatka měla vyhořet do základů :-) Opět tu máme obligátní "není signál", opět tu máme maminku "drsnačku", co asi nedávno vyhrála medaili v lukostřelbě, jednoho vytrvalýho "zlořáda", který chce svůj fet stůj co stůj (ikdyby ho to mělo stát vlastní život... pak ovšem otázka - na co by mu pak ten fet byl, když by -prděl do hlíny- ;-)) No - každý zde má svoji roli a když už se tam tak nějak pořád honěj v tom zasněženým lese, občas musí přijít ze štábu nějaká ta "nápověda", kam jít a co dělat, bo les je velký a všechno tam vypadá úplně stejně. Nakonec dokonce je hlavnímu kladasi takový vedro, že se šel koupat do moře a pak tam do půli těla pobíhal po pláži... No - musel ukázat, že je taky jako drsnák ;-). Nakonec ale všechno dobře dopadlo (tedy všechno úplně nééééé... to už i amíci jsou tím 100% happyendem přesyceni, takže "někdo" musí i z těch kladných zemřít, aby to bylo -genderově vyvážené-, ale alespon pak rodinka nemusela řešit jednu "věten" příběhu ;-)) a "vítězové" si mohli pak spokojeně ten fet rovným dílem rozdělit....(včetně toho policejního regimentu, který jako obvykle přijíždí, když už je to poněkud bezpředmětné). Celkově průměr, ale jedna * za přírodu a jelena (či co to bylo :-)) ()

Fiffty

Nečakal som od toho veľa a to sa aj potvrdilo, naozaj veľmi pomalý a nezaujímavý rozbeh a aj keď už došlo k stredu na chate s pašerákmi tak to stále drhlo. Akčné a bojové scény veľmi slabé a postavy nevýrazne a pašeráci vyslovene nesympatický. Každopádne vôbec ma to nebavilo, aj keď som čakal, že z toho môže byť obstojné akčné béčko no nepodarilo sa. ()

PORTER44

Průměrná dobrodružno akční podívaná,dřevorubec který najde na své chatě schované drogy jenže v té době se zrovna objeví jejich majitel s bandou střelců,ale dřevorubec se jen tak nevzdá,herecké výkony nic moc,dobře vybrané zimní zasněžené prostředí. ()

Archvile

Prirovnal by som to k sérii Sám doma, ale pre dospelých. Na jedno pozretie dobé, ale druhý krát to riskovať nebudem. ()